Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траял Ивански 14-15 Юни 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

    Аз пък не мога да разбера що се натискате да карате в най-малкия клас?
    За прото нямате клетки, та не може, ама за средния сте си супер. Той именно е формулиран като за вашите машини-сравнително труден терен(без да е невъзможен за минаване), на който ще си проличи кой какво може и как е направена машината му.
    Малкия клас е по-скоро да има къде да карат съвсем новите в спорта, да се зарибят, ама без да строшат броните на ежедневната джипка.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Аз пък не мога да разбера що се натискате да карате в най-малкия клас?
      За прото нямате клетки, та не може, ама за средния сте си супер. Той именно е формулиран като за вашите машини-сравнително труден терен(без да е невъзможен за минаване), на който ще си проличи кой какво може и как е направена машината му.
      Малкия клас е по-скоро да има къде да карат съвсем новите в спорта, да се зарибят, ама без да строшат броните на ежедневната джипка.
      Там е работата че не искаш да разбереш. Как по друг начин да ти обясня. Младите/прохождащите/, искат да се пуснат в трасето на "големите" а не да ги залъгват с някакво посредствено трасе но в същия момент нямат опита и чак толкова подготвени машини. Ти примерно би ли се състезавал с Даниела и кеф ли ще ти е да я победиш? Не мисля че ще получиш душевен оргазъм от това.
      Давам ти един простичък пример от миналото състезание Рали спринт -Варна Трасето е едно за всички, едните са с автомобили 4х4,другите са група А, имаше и група Н. На награждаването всички бяха щастливи понеже за всеки клас имаше награди и стимула за развитие е голям. Като трасето е едно за всички се вижда кой на къде е дори и с различна по клас машина.
      Една машина става проходима тогава когато пилота и навигатора и кажат да е такава и с нужното оборудване.
      Имаме да го обсъждаме това още дълго,вярвай ми.
      Проблема е че за "малък "клас правите различни/много леки/ трасета а избора трябва да е по друг критерий.
      Помниш ли как на Албена 2011 ви бяхме направили основно трасе и екстремни трасета "бонус". Замисли се защо беше така и кои минаха тези трасета.
      Разликата е че в единия случай избора го прави организатора а в другия го прави екипажа. Когато организатора прави избор не дава шанс на участниците за развитие а в другия случай екипажа сам си решава. ЗА ТОВА ИДЕ РЕЧ АКО МЕ РАЗБИРАШ КАКВО ИСКАМ ДА ТИ КАЖА
      Последно редактирано от banjo; 30-04-14, 08:13.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        Младите/прохождащите/, искат да се пуснат в трасето на "големите" а не да ги залъгват с някакво посредствено трасе но в същия момент нямат опита и чак толкова подготвени машини.
        Никой не ги спира да се запишат в по-горния клас. Само в прото няма да ги пусна, защото нямат клетки. Иначе-могат да се запишат в средния клас и да карат по трасето на "по-големите", но без оборудване и сероизни гуми няма да могат да го преминат. Ама тяхна си работа де, щом искат по-хард трасе, и са прежалили джипката...
        Пък в понеделник да не ме викат аз да им возя децата до детската градина, щото "евридейката" била счупена...

        Идеята на малкия клас е който иска да покара на състезание, но не иска да си счупи броните-да има къде да го направи. За мераклиите-както казах има други класове.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

          Коле точно тава имам в предвид че нямам оборудване и гуми това ме спира да се запиша в средния клас

          Коментар


          • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

            Ето какво си имаме, благодарение на Косьо:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Stage Map-01.jpg
Прегледи:3
Размер:137.0 КБ
ID:5586970

            Разбира се-"Организаторът си запазва правото да внася изменеия в зоните и времената за каране по свое усмотрение"

            Ако на някого не му става ясно-за първия ден сме направили два часови пояса, с по няколко зони. Има зони в които ще карат само един клас, има и за два класа(минават се различни врати за различните класове), има и зони които са и за трите класа.
            Имаме нощна зона, както и за пръв път "сляп траял". Това ще е много лека зона, в която пилота е с вързани очи, и кара само по напътствия от навигатора.

            За втория ден сме разделили зоните на две части(по време)-едната е само за клас "прото" и е с две зони с доста сериозна трудност. Ще се постараем това да бъдат зони в които ще има предимство не най-подготвения джип, а екипажа който може най-добре да мисли и да си гради тактика за преминаване. Ще победи не този екипаж който има най-бързата лебедка, или повече пътечки, а този който умее да се справя с препятствия с мислене и можене.

            Очаквам записвания.
            Обещавам много приятни емоции на участници и публика.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

              Ето и схема на първа зона:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5586982Каране безкрай нагоре и надолу по тераса. Нищо и никакво препятствие, ама е малко тясно, малко изнервящо, и екипажите които са спокойни ще го минат без грижи.
              Освен това там предимство ще имат не толкова "направените" джипове с огромни гуми и голям клиренс, а тези които са по-маневрени.
              Това за тази зона. На други ще е обратно, на трети съвсем друго... Постарали сме се всички да имат шансове за добро класиране.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                Това със завързаните очи, малко не ми се връзва с офроуд карането, но мога да ви предложа една идея за вашето състезание-КАРАНЕ С ЕДНА РЪКА. Как ще разберем дали водача не хитрува ли? Ами много просто. Джипката трябва да е с отворен прозорец и с лявата си ръка, водача да държи дясната ръка на Кольо, който ще подтичква до колата по време на преминаване на целия маршрут. Ако се изпуснат ръцете, се връщате обратно на старта и пак отначало. За следващия участник се хваща Косьо, за следващия Коко и така докато преминат всички джипки.... и в трите класа. Ако искате може да не казвате на никой, че някой ви е предложил идеята, а си е ваш патент.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                  Да не те е страх от трасето,та искаш да те държат за ръчичка?
                  Като едно време мама при чичо доктор
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                    Това за сляпото каране е стара идея, и макар да няма много общо с офроуда-ще бъде интересно и за участници и за публика. Разбира се-който не иска да го кара-може да си пасува, няма почти нищо задължително.

                    Карането с една ръка е нещо обичайно, не мисля, че ще затрудни особено когото и да е. А държането за ръка на човек извън колата е малко опасно. Имам предвид ако се кара по сериозен терен. Иначе по равното няма проблем, ама една зона(сляпата) с много лек терен стига.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                      Косьо е неуморен, имаме и схема на зона 2:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS2.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5587036
                      Малко пояснение-в зините ще бъдат разположени врати, означени с колчета. Някои врати ще се преминават само от един клас, някои от два, някои от всички. Ориентирането за това коя врата за кой клас е ще бъде по цвета на табелката, която указва последователносста на преминаване на вратата. Т.е-гледате вратите само с вашия цвят, и карате само тях. Ако на колчето има табелки с два цвята-значи се карат и от двата класа. Ако вратите се карат от всички-няма да има цветове, всяка врата е за всеки клас.

                      Ето и илюстрация:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Reading.jpg
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5587039
                      Последно редактирано от Кольо; 11-05-14, 14:13.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                        Ето и два клипа, първият е от зона 1. Леко трасенце.





                        Това за придобиване на оща представа за терена. Обаче "прото" да не си мислят, че ще кара на леко трасе де, дупе да им е яко
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                          Та май реших да съм съдия по факти ако ме искате но ще трябва да ме инструктирате
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                            Инструктажа е лесна работа, с всички съдии ще има сериозни разяснения, че опита ми от състезанията показва масово непознаване на правилата от самите съдии.
                            В никакъв случай не искам и при мен да се получава така.

                            Но ти си ми по-ценен като състезател, помисли си пак. С Даниела се справяте много добре по екстремите, даже по-добре от доста други екипажи.
                            Помисли си пак.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                              Даниела не иска да кара Траял, нещо не я кефело. Иначе благодаря за оценката.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                                А тя да не е в описа на джипа?
                                Като не я кефи-да е публика. И то компетентна. Може и да съдийства, тя е мъжко момиче, сигурен съм, че ще се справи перфектно. Винаги ще намериш друг навигатор, или пилот, ако повече те кефи щурманството.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X