Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траял Ивански 14-15 Юни 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

    Кольо ами ако домъкнем и двете машини -Дайхатсуто на Чаро и на моя милост ще ни пуснеш ли да караме и двете.Като Чаро ще си го кара неговота а аз моето.Като аз съм му навигатор и после той на мен.
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

    Коментар


    • #47
      От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

      Разбира се, че ще карате. Само да ти е готова машината дотогава, ама силно се съмнявам. Още се чудиш каква клетка да правиш...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        А ти как ме прати мен при прототипите, а?... В една друга тема.

        Майтап.
        А ти явно не си чел изискванията за класовете-за клас "модифициран" си. Нямаш промяна на типа на окачване-все си на ресьори, въпреки доработките, това не е забранено. Със стандартните за модела мостове си, не си пипал по рамата, и радиатора си е на мястото.
        К'ъв прототип? Е, нищо не пречи да се запишеш и при тях де, ама навсякъде в спорта стремежа е да си в най-малкия клас, а да си подготвен като за най-големия. Та щом не искаш при "батковците"-нищо не те ограничава да си в средното.
        Същото е и например с витарата на Коко(той няма да участва де, ще е в организацията, само давам пример)-няма промени по рамата, вида на окачването си е стандартното(макар и повдигнато), радиатора е на мястото си, и мостовете са си стандартните.
        Виж, франко, ако трябва да се състезава няма как-ще е при прототипите, заради моста от УАЗ, и рязането по рамата.
        Е така де ,ама кое му е модифицираното на синия лебед?Ресорите оригинално са SPOA и те са си такива и в момента,970см3-45к.с.. Сега за една броня и лебедка да се излагаме ли. Къде е модификацията се питам
        На Франко двигателя какъв беше че нещо не помня? Прототип-че си беше лека му ръжда до по-добри времена. То стара чанта нямало-нови дръжки слагаш ,нова ставала че и Франко ще го оправиш.
        Сложи ли ме в списъка че май не го видях никъде?
        А и трите "К" се гответе за състезанието в Л.Каравелово началото на Юни. Искам ви в бойна готовност. Трасето май аз ще го правя този път.
        Последно редактирано от banjo; 31-03-14, 22:19.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #49
          От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

          Боги, правилника си е правилник, и трябв ада се спазва. Както отговорих на Деко-не може да се прави клас, и правилник заради конкретен джип, или екипаж.
          Щом лебеда не отговаря за "стандарт"-заради броните и лебедката-ще е в по-горния клас. Ако искаш съвсем в детската градина-слагай стандартните брони, махай лебедката, и си готов.
          Абе ще се разправяш с Косьо, няма какво да ти разправям повече.

          Я кажи за списъка-Даниела ли да пишем като пилот и теб за навигатор, или как?
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

            По принцип в "детския" клас можете да не забранявате лебедките. Все пак защо да карате хората да ги махат, само и само за да карат в тоя клас. Направете ги НЕ-задължителни" и санкционирайте всяко ползване на лебедка адекватно, за да е безсмислено.
            Така хората с лебедки ще могат да карат в детския клас без да демонтират лебедката, но няма да имат бонус ако я ползват.
            @Кольо: Изкушаваш ме за детския клас със "почти" стоковата ми фронтера. Не ми е зор за първо място, а да завърша.
            Ако може дефинирай:
            2.2 "задължително с фабричните си брони, монтирани на фабричните захвати по рамата" -бодилифт 4-5 см ще е проблем ли? Премества се захвата на броните.
            Иначе много ми харесват твоите правила.
            Либералност до където може. Бих дошъл само за да подкрепя начинанието ти.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #51
              От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

              А как стои вьпроса с гумите в стандартния клас ще имали някакво ограничение

              Коментар


              • #52
                От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Боги, правилника си е правилник, и трябв ада се спазва. Както отговорих на Деко-не може да се прави клас, и правилник заради конкретен джип, или екипаж.
                Щом лебеда не отговаря за "стандарт"-заради броните и лебедката-ще е в по-горния клас. Ако искаш съвсем в детската градина-слагай стандартните брони, махай лебедката, и си готов.
                Абе ще се разправяш с Косьо, няма какво да ти разправям повече.

                Я кажи за списъка-Даниела ли да пишем като пилот и теб за навигатор, или как?
                Мен ме пиши
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #53
                  От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                  Абе ти ела, ще видим фронтерата ти, и ще преценим в кой клас ще се пуснеш. Броните трябва да си на фабричните захвати, лифта не е проблем.

                  Ако има неразбрали-единственото задължително каране е, ако жребият ви изтегли да сте първи в зоната.
                  Оттам нататък можете да не влизате в другите зони, или да минете само по една врата от зона, за да запишете някакви точки. Като вие си преценявате къде да карате, и къде не. Няма нищо задължително.

                  @ Деко-никъде в правилника не пише нищо за гуми. Нито като размер, нито като шарка. Та сещай се за по-натам.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                    Коле, признавам, че не съм чел подробно правилника, ама поставям следния казус: Има ли ограничение в броя на пътеките, които могат да са в един автомобил, и има ли ограничение в броя на пътеките, които могат да се ползват едновременно при преминаване на препятствията? Защото моите пътеки /дето ги прави ти/ са си според изискванията /1,50 м дължина/. Ама аз мога да сложа в колата още 4 такива, и със 6 пътеки ще съм много по-проходим от колегите с 2... То този казус май трябва да се изясни и за траялния шампионат...
                    Щото по твоя идея на Смирненски миналата година ползвахме 4 пътеки, беше допустимо. Ама колко е честно?
                    Георги Донев, 0889 437 687
                    Nissan Patrol Y60

                    Коментар


                    • #55
                      От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Баси, половин час след анонса и вече има двама записани... Ами да откривам листа със записаните, дано да не ми стигне страницата...

                      1. Николай Колев-неизвестен-Сузуки Самурай
                      2. Чавдар Владимиров-Мехмед Мехмедов-машина неизвестна

                      и още:
                      3. Георги Донев-Андрей Дамянов-Сузуки Витара,
                      4. Ивайло Митев-неизвестен-Митсубиши паджеро,
                      5. Данаил Кънчев-неизвестен, Дискавъри.
                      6. Матей Георгиев-Данчо-извънземното.
                      7. Благой Петров-Даниела Стойчева-Сузуки самурай
                      Браво Коле за ентусиазма успех и ако има нужда свиркай , а и смени ми фамилното име Андрей Качаунов.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                        Жоре, ако искаш сложи 20 пътеки и 7 лебедки, 12 блокажа и 3 двигателя, няма проблем, стига на старта и финала да са си все в джипа.
                        И естествено трябва да са добре закрепени, за да не се отскубнат и да наранят някого. Обаче на техническия преглед трябва да си с всичкото оборудване, и то да е стабилно закрепено. И да си готов за проверки от съдиите по всяко време, и преди всеки старт.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          ...
                          Същото е и например с витарата на Коко(той няма да участва де, ще е в организацията, само давам пример)-няма промени по рамата, вида на окачването си е стандартното(макар и повдигнато), радиатора е на мястото си, и мостовете са си стандартните...
                          ...явно ще трябва да помагам!
                          Suzuki Vitara 1.6, 8v, 1998г.
                          0899 00 2221 Николай Динков
                          skype: kokonp

                          Коментар


                          • #58
                            От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                            По принцип в "детския" клас можете да не забранявате лебедките. Все пак защо да карате хората да ги махат, само и само за да карат в тоя клас. Направете ги НЕ-задължителни" и санкционирайте всяко ползване на лебедка адекватно, за да е безсмислено.
                            Така хората с лебедки ще могат да карат в детския клас без да демонтират лебедката, но няма да имат бонус ако я ползват.
                            Това с "детските класове" , "батковци" и " извънземни" ме кара да вия като "вълк на месечина" (Чавдаре,Супер Модераторе ,пак се изразявам с фрази и не храня никой) . Всички трябва да караме по едно и също трасе ,само колите ни са различни и класиранията трябва да са според автомобилите. Коле , по тези разделения при теб съм в един клас а ако отида в Сливен с колата ще съм в друг. За лебедките колегата е прав ,защо трябва да я демонтирам като може да се пломбира (това да важи за всички), който я използва (скъсана пломба) да получава наказателни минути. Това го имаше в правилника на Руснаците още 2000г.,защо да не го приложим и тук.
                            За броните: какъв е проблема стандартен автомобил да има подсилена броня, проблема идва ако няма такава,свесове,габарити и т.н. Стандартните брони са за пътищата а не за съревнования.
                            Последно редактирано от banjo; 02-04-14, 19:48.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #59
                              От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              Всички трябва да караме по едно и също трасе ,само колите ни са различни и класиранията трябва да са според автомобилите.
                              По принцип може, но съществува реалната опасност "лекия" клас да запуши трасето, състезанието да изгуби ритъм, да започнат едни евакуации, тегления, публиката да се отегчи, а "тежкия" клас да си отвиси в чакане, да се отегчи и да не повтори. Ако трасето пък е нормално за "лекия" клас, тогава "тежкия" ще скучае, публиката пак ще се отегчи, състезанието ще стане смотано.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                                Голяма мешаница стана с имената на класовете и изискванията.

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Клас Стандарт за това състезание се различава от този от траяния шампионат и цели привличането на нови участници. Клас Модифициран отговаря на клас Стандарт от шампионата. В близкото бъдеще очаквайте 4 класа в на практика всички състезания: клас Оригинал(100%сток), клас Модифициран(лек тунинг с оригинални агрегати), Про-модифициран(сегашния модифициран в шампионата) в който реално могат да участват и машини за Трофи и клас Прото.
                                На състезанието в Ивански клас Стандартен е по-добре да се казва клас Оригинален, че и аз се обърках вече за къде какви изисквания има. Също така е по-добре да се позволява наличието на лебедка, за да не откажете участници, но да се забранява или наказва използването и. Стандартният клас би трябвало да позволява лек тунинг. В шампионата Оригинален и Стандартен в момента са обединени в един клас.

                                За клас Модифициран, доста от джиповете, които са подготвени за този клас при нас са направили повече от позволеното - сложили са мостове от УАЗ, преместили са радиаторите си отзад, а голяма част от тях са рязали части от рамата и купето. С тези изисквания, по скоро името му би трябвало да е "Стандартен". Модифициран предполага доста повече промени.

                                За про-модифицирания, какво да кажа ние ги набутахме част от тях в модифициран и част в прото, което не е най-правилното, но се определя от ограничения брой участници. В Ивански всички отиват само в Прото, което пак си е добър вариант.

                                Да се запиша и аз:

                                Стоян Францов / Георги Василев; Сузуки Самурай; София - клас Модифициран
                                Последно редактирано от Стоян Францов; 03-04-14, 08:49.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X