Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траял Ивански 14-15 Юни 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Прекалено голям е ъгъла за такава твърда почва , при успоредни лопата и дълго рамо котвата трябва да работи
    Този големият ъгъл е вследствие на това че точно преди този клип се е поскъсала една заварка и котвата е крива (Кольо ще я поправи )Иначе ... при успоредни лопата и дълго рамо и аз си мисля че трябва да работи ама тя (котвата на Кольо) си има собствено мнение по въпроса .
    Самата почва е много ... как да се изразя незнам.Най-горния пласт (3-5 см) като стъпиш на него и става на пепел а отдоло е твърдо като бетон и гладко като стъкло .
    Пробвах да бодна в земята и малката кирка ноооо ... забива се много трудно и докато я бутнеш излиза - с две думи гадната бяла глина не държи
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

      Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
      С най-голямо удоволствие ще седя и ще гледам как ще забиеш котва в тази глина
      Ако въпросът е да я забием все пак някъде ,може би с един по-голям чук щяхме да успеем ама .... нямаше чук

      П.П: Това в кръга на шегата
      Истината е че за първи път ми се налага да работя с котва и може и това да е причината (съмнявам се ,ама все пак ).Между другото,ако се кара с акъл а не със всичката газ почти съм убеден че няма да се наложи използването на този инструмент.
      "На кривата ракета космоса и пречи". Това в кръга на шегата го писах.
      В Шуменски район съм мъчил да забивам котва и знам че трябва чалъм.
      Това че котвата е повредена е видно.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

        Май ви хвана страх от "трасетата на Кольо" и ходите да проверявате "аграрният инвентар" предварително...
        Разбира се и аз се шегувам. Проверката е най-доброто нещо за да сте 100% сигурни в техниката ...
        Успех на всички и нека "оренето" остане за есента ...

        Коментар


        • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

          Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
          Май ви хвана страх от "трасетата на Кольо" и ходите да проверявате "аграрният инвентар" предварително...
          Разбира се и аз се шегувам. Проверката е най-доброто нещо за да сте 100% сигурни в техниката ...
          Успех на всички и нека "оренето" остане за есента ...

          Правихме тестове на патрула от клиповете и така и така обикаляхме района,получихме лично разрешение от Кольо да тестваме трасето (местността на трасето)и особеностите на Иванченската глина
          П.П : На Кольо изкривеното разбиране за леки трасета е повече от ясно.
          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
          0898 51 31 46

          Коментар


          • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

            Нека се запиша:
            Деян Давидов - - Nissan Patrol "Red Bull Team" клас Модифициран.
            TT-Tuning Team
            АСК Добрич

            Коментар


            • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

              Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
              Нека се запиша:
              Деян Давидов - - Nissan Patrol "Red Bull Team" клас Модифициран.
              Добре дошъл
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                Радвам се, че и от Добрич ще имаме участник. Браво Дидо.

                Относно котвите-ако някой има по-истинска котва-да иде да я пробва ако иска. Но поради факта, че с моята котва са се вадили успешно други джипове, аз също, си мисля, че е от глината. Но няма гаранция де, може друг вид котва да работи.

                Относно леки и тежки трасета-вече казах, че ще бъдат съобразени с класа. "Стандарт" няма да си счупят броните, докато "прото" ще се поизпотят. Но трасетата ще се преминават, няма да има такива зони в които да заседнеш така, че да не може да се измъкнеш до 15 минути.
                Е, почти де...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                  Модифициран ще може ли да минава без лебедка и котви? Тези помощни средства имат повече място в трофи трасетата.

                  Всъщност все повече се убеждавам, че в траяла трабва да се ограничава използването на помощни средства. Не може да се забранят напълно помощните средства, но много по-интересно е джипът да се движи на ход, отколкото на лебедка или да има неравна борба с невъзможни препятствия.

                  Коментар


                  • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                    Като присъствал на огледа на зоните,твърдя,че лебедка ще трябва поне за 2 врати...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                      Като присъствал на огледа на зоните,твърдя,че лебедка ще трябва поне за 2 врати...
                      2 врати от всички зони или 2 врати на зона?

                      Коментар


                      • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                        Според мен от всички,но зависи от машината и екипажа.
                        Нищо не мога,и нищо не знам...

                        Коментар


                        • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                          Брата говори за вертикалната стена пред която съм се снимал с вдигната ръка. Тя се кара първо нагоре, и след обиколка, и надолу. Смея да твърдя, че там без лебедка няма минаване. Естествено-може и да го няма това препятствие, но с оглед да направим поне едно-две места доста трудни и като за "прото" решихме да включим стената. С нормално работеща лебедка(и сигурна опора де) качването е тривиално. слизането после може да е пак на лебедка, или ако на някой му стиска гъза-на ход, с газ. Ама долу има лека вада, та слизането на ход може да завърши през преден капак. Но всеки сам си преценява как да го мине, и дали изобщо да влиза в зоната.
                          Другите зони за "прото" пак са си гаднички, но са главно изкачвания и спускания перпендикулярно на наклона, има и странични наклони, но са преминаеми, нищо особено.
                          Пак казвам-с оглед на това, че класирането е по време за преминаване-постарахме се да направим зоните така, че да се минават. Съобразно класовете де.
                          Но предимство ще имат(поне така сме го замислили) тези екипажи които могат да преценят правилно зоните, и да си правят стратегия. Както за преминаването през зоната, така и за цялото състезание.
                          Целта ни е да стимулираме мисленето, а не само да се раздава газ, пък каквото стане.
                          Дали ще се получи каквото сме замислили-ще видим в неделята.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                            Ще ги пробвам и ще разберем, имам предвид дали могат да се минават без лебедка и без това няма да слагам на Самурая.

                            Коментар


                            • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Радвам се, че и от Добрич ще имаме участник. Браво Дидо.

                              Относно котвите-ако някой има по-истинска котва-да иде да я пробва ако иска. Но поради факта, че с моята котва са се вадили успешно други джипове, аз също, си мисля, че е от глината. Но няма гаранция де, може друг вид котва да работи.

                              Относно леки и тежки трасета-вече казах, че ще бъдат съобразени с класа. "Стандарт" няма да си счупят броните, докато "прото" ще се поизпотят. Но трасетата ще се преминават, няма да има такива зони в които да заседнеш така, че да не може да се измъкнеш до 15 минути.
                              Е, почти де...
                              Коле,ако взема да им кажа за агнето, кайсиевата и другите неща в събота вечер ,какво ли ще стане ??
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • От: Траял Ивански 14-15 Юни 2014

                                Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                                Коле,ако взема да им кажа за агнето, кайсиевата и другите неща в събота вечер ,какво ли ще стане ??
                                Не ме изкушавайте.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X