Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Чаро това с дисквакификациите е грешка. По принцип правилника е:
    -за нефиниширал екипаж +2часа към времето на последния финиширал.
    - +2 часа за всяка немината контрола.
    Екстремите- бонус време, изваждащо се накрая.
    И така може.Прав си,колега.Когато сме напълно готови ще пиша окончателен вариант за бонуси и наказания.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • #47
      От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

      Все пак всеки организатор си решава какъв да бъде правилника... По принцип е така, а дефакто...????

      Коментар


      • #48
        От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

        Пък на всекиму по един навигатор, като от корицата на пътната книга.
        Милен Милков
        Offroad-Русе

        Коментар


        • #49
          От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

          Чаро Баце ,
          Виж да намериш пак някое зайче като миналата година ,че мислим да ви посетим и тази година
          Поздрави !!!!
          0878 943913

          Коментар


          • #50
            От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

            Наистина ще е добре правилата да се обявят тук предварително и да не се променят.
            За целта трасето трябва да се премине от организатора и да се засече времето за нормалното му преминаване и да го обяви.
            За да има класиране за всички,наистина е добре да няма дисквалификация при пропускане на контрола,а да се начислява времето на най-бавно преминалия редовно трасето(с всички контроли)+ Х часа за 1 липсваща контрола и +У часа за 2 липсващи контроли+ всички други наказания и бонуси.Така хем ще има класиране за всички,хем никой който е преминал трасето с всички контроли,но е закъсвал и се е борил,но въпреки всичко е завършил,няма да бъде победен от някой,който е пропуснал контрола.
            И тъй като няма да има GPS контрол,водач пристигнал от грешна посока получава времето на най бавния+наказанията за пропуснатите контроли,(ако е пропуснал разбира се)+Z часа за идване от грешна посока.
            Ако има екстреми,които могат да се заобикалят,организаторът преминава екстремите и засича времето за нормалното им преминаване и го обявява.Състезателите преминали успешно екстрема получават като бонус нормалното време за преминаванеХ2.
            Безопасност-е тук вече трябва да има дисквалификации за каране(возене) без колани и каски.Предлагам да се предвиди и наказание за работа с лебедка без ръкавици(било то и символично).Аз моя навигатор на Албена едвам го накарх да сложи ръкавици,като опъва лебедката .Тези наказания се налагат само от съдиите и снимков материал след финала не може да служи за промяна в класирането.
            Не знам каква беше причината в Глоджево да има наказание за каране с отворени прозорци,но според мен за това не трябва да има наказание-по опасно е да караш с кални прозорци и да не виждаш нищо,отколкото с отворени прозорци.
            Предлагам също да няма наказания за ползване на лебедки,крикове,пътеки и други помощни средства,които екипажа носи в автомобила(с изключение на рязане на дървета).
            Малеее,как ги наредих нещата,сякаш съм организатор.Чаро извинявай за това,но в Глоджево не се почувствах добре,като измисляхме правилата на коляно,въпреки,че не карах.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #51
              От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

              Първоначално публикуван от sivicar Преглед на мнение
              Чаро Баце ,
              Виж да намериш пак някое зайче като миналата година ,че мислим да ви посетим и тази година
              Поздрави !!!!
              А ще пробвате ли пак трасето вечерта преди състезанието
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                чаро в четвъртък ще доидем да видим какви изненади си ни подготвил.ще има и хора дето пият бира...

                Коментар


                • #53
                  От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                  Чаро,желая ти успех и тази година,както и на всички участници и Русенци малко да се стегнат

                  Коментар


                  • #54
                    От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                    гена пусни нещо от тебе,надявам се да си прекарвате чудесно.поздрави....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                      Първоначално публикуван от sivicar Преглед на мнение
                      Чаро Баце ,
                      Виж да намериш пак някое зайче като миналата година ,че мислим да ви посетим и тази година
                      Поздрави !!!!
                      Само този година ще пробваш трасето с моя Самурай,пък твоят ще го караш на самото състезание!И зайци вече няма....кума лиса ги папна.
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #56
                        От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                        Чаро днес говорихме с Тошко(ека) дето пуска готини клипове, и той ме пита кога точно ще е затворения кръг.
                        Аз малко се изненадах, защото доколкото разбрах-няма да има такъв.
                        Дай яснота по въпроса моля, според мен трябва да има, макар и не толкова труден като миналата година(за да не си чупим жипките), но е атракция за публиката. А без публика не е същото...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                          Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                          Наистина ще е добре правилата да се обявят тук предварително и да не се променят.
                          За целта трасето трябва да се премине от организатора и да се засече времето за нормалното му преминаване и да го обяви.
                          За да има класиране за всички,наистина е добре да няма дисквалификация при пропускане на контрола,а да се начислява времето на най-бавно преминалия редовно трасето(с всички контроли)+ Х часа за 1 липсваща контрола и +У часа за 2 липсващи контроли+ всички други наказания и бонуси.Така хем ще има класиране за всички,хем никой който е преминал трасето с всички контроли,но е закъсвал и се е борил,но въпреки всичко е завършил,няма да бъде победен от някой,който е пропуснал контрола.
                          И тъй като няма да има GPS контрол,водач пристигнал от грешна посока получава времето на най бавния+наказанията за пропуснатите контроли,(ако е пропуснал разбира се)+Z часа за идване от грешна посока.
                          Ако има екстреми,които могат да се заобикалят,организаторът преминава екстремите и засича времето за нормалното им преминаване и го обявява.Състезателите преминали успешно екстрема получават като бонус нормалното време за преминаванеХ2.
                          Безопасност-е тук вече трябва да има дисквалификации за каране(возене) без колани и каски.Предлагам да се предвиди и наказание за работа с лебедка без ръкавици(било то и символично).Аз моя навигатор на Албена едвам го накарх да сложи ръкавици,като опъва лебедката .Тези наказания се налагат само от съдиите и снимков материал след финала не може да служи за промяна в класирането.
                          Не знам каква беше причината в Глоджево да има наказание за каране с отворени прозорци,но според мен за това не трябва да има наказание-по опасно е да караш с кални прозорци и да не виждаш нищо,отколкото с отворени прозорци.
                          Предлагам също да няма наказания за ползване на лебедки,крикове,пътеки и други помощни средства,които екипажа носи в автомобила(с изключение на рязане на дървета).
                          Малеее,как ги наредих нещата,сякаш съм организатор.Чаро извинявай за това,но в Глоджево не се почувствах добре,като измисляхме правилата на коляно,въпреки,че не карах.
                          Във вторник 07.06.2011г. ще пусна в темата ЯСНИ ПРАВИЛА,които ще бъдат окончателни и няма да променя по никакви причини.Дотогава и пътната книга ще бъде направена,ще се знае приблизително време за преминавене,наказания,бонуси.
                          Единствено може евентуално да се промени част от трака,АКО,казвам АКО Дунава залее трасето и то стане много трудно за преминаване.Не искам и нямам никакво желание да подлагам състезателите на условия на каране като на Ладога или на Лазарово.Трябва всички да могат да преминат и траяла и трофито.Вече кой по-бързо,кой по-бавно е друга бира.Както бях писал по-нагоре целта на състезанието е единствено да се достави кеф на самите участници и публиката.Другата важна цел е да се опознаем,да обменим опит и знания.Наистина няма никакво значение кой е първи,втори и т.н.Нека бъдем толерантни един към друг,а не да се палим и спорим за времена и класирания .
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #58
                            От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                            Здравейте..а къде ще е състезанието (старта).....по принцип района ми е познат горе долу..ходим на риболов там...
                            Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                              Здравейте колеги,
                              искам да допълня препоръките на Младен с още една относно опазването на природата-нека има наказание и за НЕползване на корозащитен колан при теглене с лебедка!
                              Това всъщност си е решение на Организатора, от мен е само препоръка!
                              Успех с организацията!!!
                              Suzuki Vitara 1.6, 8v, 1998г.
                              0899 00 2221 Николай Динков
                              skype: kokonp

                              Коментар


                              • #60
                                От: Любителско състезание в с.Нова Черна на 11.06.2011г.

                                Първоначално публикуван от MGEORGIEV Преглед на мнение
                                гена пусни нещо от тебе,надявам се да си прекарвате чудесно.поздрави....
                                В Санкт Петербург съм,чакам Ладогата да почне

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X