Обява

Свий
Няма добавени обяви.

V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

    Чичко Фил навсякъде е засечен с новото фото, но не желае да сподели с нас заснетия материал?!?!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #47
      От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

      Ще споделя моите впечатления от V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При:
      В петък късно вечер се появихме семейно в хотел "Мена палас" където беше обявен брифинга и първото нещо на което се натъкнахме беше, че хотела не разполага с паркинг за гостите. Паркира се МПС-то нна улицата, а после се тича след "паяка" към "наказателния" паркинг. Иначе хотела изглеждаше лустросан, но нека тези участници които бяха настанени там да споделят впечатления. На брифинга АТВ-та се споменаха само, че ще ползват първите и последните няколко км. от трасето на моторите... и че по трасето на АТВ-та няма маркировка.
      Това малко ме смути, а и противоречи на ПРАВИЛНИКА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА РЕПУБЛИКАНСКИЯ ЩАМПИОНАТ ПО ЕНДУРО (РШЕ) за 2010 г.
      01.9. Първи състезателн ден за ATV е навигация по GPS с помощна маркировка.
      Събота-навигация: Организаторите се бяха погрижили и поставили указателни табели, за да могат участници и зрители лесно да намерят мотопистата в с. Порой. Старт-финала беше добре организиран, имаше озвучаване, много приятно впечатление ми направи, че имаше няколко мобилни химически тоалетни, на поляната имаше достатъчно място за съдии, състезатели и зрители, всичко беше много добре организирано.
      Стартирахме и първите 7 км докато пресякохме асфалтовия път м/у с. Горица и с. Гюловца трасето беше идеално маркирано, но много скучно:дълги прави по прашни пътища м/у нивята. След това, се оказа, че път няма, караше се през преорани ниви и такива обрасли с бодили без път и маркиравка. След това обаче започна готино изкачване към билото на планината. На билото се движехме по прашен и утъкан път 2-3 км. а после пак без цел и посока по билни поляни. Следваше приятна заигравка със сухи дерета, отново поляни и спускане. На спускането АТВ трака се пресече с 1 от специалните тестове на мотоциклетите.
      Трасето имаше много готини места, но заради липсата на каквато и да е маркировка и многото поляни не ми беше приятно. Иначе не беше изморително /поне за хобитата/, но камъните създадоха много щети по машините.

      Неделя-ендурокрос:
      С неудоволствие разбрахме, че за неделния ден са ни приготвили не ендуро, а мотокрос.
      Позволявам си отново да цитирам ПРАВИЛНИКА:

      05.2. Втори състезателен ден - Ендурокрос.
      Трасе с обща дължина между 1 и 4 км. Общото състезателно време трябва да е не по-
      малко от 30мин. за клас. Типичен ендурокрос с изкуствени препядствия или ендуро и
      екстрийм насочено трасе, установено на място удобно за наблюдение от публиката.
      Въпреки моето и на колегите негодование от МХ трасето аз се накефих и изморих максимално от затворения кръг. Карах цялата тренировка и заедно със сина ми стартирахме в хоби. Наистина много натоварващо, имам мускулна треска навсякъде. Получи се добро и оспорвано състезание. Даже сина ми учавства /само за да трупа опит/ и в старта за купа Несебър и се закани да кара и на мотокрос, но т.к. е на 11 год. няма да бъде допуснат. Пистата беше много добре обработена, но заради пясъчната почва беше много мека и се караше в пясъчни коловози все едно си на плажа. Не ми достигаше мощност на машината, нито сили за всичките обиколки.
      В неделя се видях с много хора, с които не съм се виждал от дълго време т.к. карат само МХ.
      Времето също беше чудесно.

      Кетъринга не беше на ниво, имаше много семкаджии, но нито 1 добре заредена шатра.

      В заключение за състезанието: Организаторите имат пропуски, но както самите те казаха, че това им е първо ендуро състезание и е напълно нормално да е така.
      Надявам се и догодина да организират кръг от РШЕ и да отстранят пропуските си и покажат на какво са способни.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ...С неудоволствие разбрахме, че за неделния ден са ни приготвили не ендуро, а мотокрос. ...
        И с неудоволствие щеше да разбереш на старта че си само ти, сина ти и още 2-3ма, ако си беше обичайното. Нормално е да се търси неква алтернатива за да може да се привличат повече участници защото нещо напоследък май май класовете и съзтезателите станаха по равно. Иначе браво на организаторите че са хвърлили бая сили за да възстанояват пистата.

        п.п. Генчев иначе се радвам че ти е харесало, аре па догодина двамката с тебе на дебют в МХ-а. Че и тама търсили ора които споделят олимпийският принцип, че им намалела бройката.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #49
          От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

          Я да видим, ще се сети ли някой к'вой т'ва !!!

          Eвгени Филчев
          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

          Коментар


          • #50
            От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

            Он се позна, но дай некви по фокусирани.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #51
              От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При











              След малко АТВ-та!
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • #52
                От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                Аз също искам да изкажа няколко забележки към организатора на V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При:
                Относно Събота-навигация: Трасето беше скучно и доста безинтересно с изключение на втория тест "сухата река". Имаше много дълги прави и общо взето си беше рали.
                Трябва да отбележа, че това установих докато правих опознавателната обиколка, тъй като не успях да я завърша . Организатора се бе постарал да НЕ провери дълбочината на вливащия се в язовира канал! От едната страна бе 30 см, а 1,5 м по-надясно бе над 80 см и мотора ми буквално потъна под водата и изгасна. Това място бе невъзможно за преминаване тъй като и втори състезател го провери след мен! "Удавихме моторите" и се наложи прибиране на боксир, разглабяне на "паран парче", продухване, подсушаване, смяна на масла... за щастие без сериозни поражения! Мисля, че това е огромен пропуск за организатора и по трасето не би трябвало да има места където е НЕВЪЗМОЖНО, а и ОПАСНО за преминаване!
                Неделя-ендурокрос: Май и при нас мотоциклетите бе в повечко крос частта, а изкуствените препятствия бяха тесни и не добре укрепени (буквално се разпаднаха).

                Като цяло този кръг бе най-слаб от всички състояли се до сега!
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • #53
                  От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                  И аз бих желал да споделя мнение, но май по-добре ще е да продължа със снимките























                  ...след малко пак...
                  Eвгени Филчев
                  Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                  Коментар


                  • #54
                    От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                    Състезанието беше много добре организирано,като се има в предвид,че беше ендуро,а не крос.
                    Пистата беше уникална,благодаря на Мариян Терзийски и Калин Кулев,че бяха се постарали толкова много.

                    Коментар


                    • #55
                      От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                      ..............



























                      .........
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • #56
                        От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                        Ето едно видео от състезанието в неделя от клас Купа Несебър атв : http://project-x.bg/bg/clips/atv/415...-cam-view.html

                        Коментар


                        • #57
                          От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                          Експерт-мотори се готвят за старт. Подредени отдясно наляво.








                          Старт!




















                          Йовчев дръпна доста пред втория и третия. Ади и Ники Мартинов се движиха няколко обиколки рамо до рамо...






                          Николай Йовчев водеше през цялото време, затвори повечето ендуро-състезатели с по 2 обиколки.




                          Андон беше първи от ендуро-експертите и на около 2 минути от Йовчев.








                          "Сървайвъра"...


                          Пламен го следва.


                          "Сиренцето".







                          Монката.


                          Mitsubishi L200 DobbleCab

                          KTM XC 450 RW 2009
                          KTM 350 SX 2011

                          Коментар


                          • #58
                            От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                            Гълъбин Колев






                            Пак Монката.


















                            А тук битката продължава.
























                            Михаил Митов.
















                            Mitsubishi L200 DobbleCab

                            KTM XC 450 RW 2009
                            KTM 350 SX 2011

                            Коментар


                            • #59
                              От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                              Искам и аз да изкажа мнението на клуба ни за този кръг и да пусна снимки.
                              Тъй като вече почти нямаме АТВ, не мога да коментирам съответното трасе, но за съботния ден мотористите на Crazy job се изказаха така: "Скучно трасе, много километри през равното поле, не достатъчно трудна навигация. Мислехме, че трасето в Търговище е най-слабото до момента, но това в Несебър беше още по-слабо !"
                              Изказването за неделя: " 75% мотокрос, 15% ендуро, 10% т.н. препятствия. Това категорично не е ендуро !"
                              Организация - на добро ниво !

                              Сега и аз ще коментирам кръгът от моята гледна точка, защото от страни се вижда май доста по-добре.
                              Ретроспекция на събитията и заканите от страна на организаторите: Огромни очаквания за Ендуро-крос пред хотел "Кубан" през активния сезон (отпаднал). Отново състезание на същото място през не толкова активния сезон (отпаднал). Преместване на събитията непосредствено до Сл.Бряг (отпаднал). И накрая състезание, което е ни кон, ни магаре на трасето в с.Порой ...
                              Имаше два реда гуми и няколко смешни трупчета, които отказаха повечето мотокросисти с изключение на наистина много добрия Ники Йовчев, макар те да не бяха никакъв Х-трак ! Обратното, дългото крос трасе отказа много ендуристи да карат за купа "Несебър Град При". Ами, ако трябваше да се редят камари от изкуствени препятствия пред хотел Кубан ?!!!
                              Искам да кажа, че беше страхотно това, дето шапионът Йовчев кара на това състезание ! Всички ендуристи видяха как трябва да се кара на крос трасе и какво ниво трябва да постигнат там или поне да се прибижат до него. Друг е въпросът, че кросистите също би трябвало много да тренират, за да преминат един истински Х-трак, който е препятствие в препятствие, а не бутафорен.
                              Накрая искам да дам една препоръка ! Напоследък ЕНДУРО състезанията се правят ни рак, ни риба, но така те ще прогонят истинските ендуристи и няма да привлекат състезатели от други "жанрове" в мотоциклетизма. Въпреки, че на мен ми се иска отново да видя Николай Йовчев в кръг от РШЕ, той едва ли ще се появи отново.
                              Няма какво да се радват и приходящите АТВ участници, защото това в Порой не беше никакво ендуро за тази категория ! Къде видяхте нещо по-засукано, освен мотокрос трасе ?
                              Нашият шампионат се казва Републикански Шампионат Ендуро и трябва да се придържа към заглавието си, ако искаме да създаваме истински състезатели.
                              Не виня нито организаторите, нито Калин Кулев за това, което беше в Несебър, тъй като първите разполагаха с това, което ни предложиха, нямаха и достаъчно опит, а вторият май нямаше избор след многото промени, които се нижеха една след друга.
                              Искам ясно да се разбере, че моите критики не са продиктувани от нещо друго, а са за това ендурото отново да стане истинско ендуро, а не някакъв хибрид !
                              Съжалявам много за контузията на Мартин Иванов, но той си е виновен, тъй като си бе забравил наколенките и не успяхме да намерим други в последния момент ! Иначе "малкият" кара страхотно до контузията си и имаше в трите теста около 1 мин. и 30 сек. преднина пред втория !
                              А сега снимките. Не са в голяма резолюция, но ... каквото-такова, не ми се расайсват по няколко пъти !





































































































































                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #60
                                От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                                Сега и аз да кажа накратко.
                                Идеята на този кръг беше срещата на двете дисциплини.
                                За съжаление участниците бяха крайно малко, но все пак шампиона по мотокрос в МХ2 за 2008 (ако не греша годината) Ганчо Георгиев кара в събота, Йовчев и Гочев в неделя... т.е. показахме ендурото на кросистите (или поне на някой и друг кросист). В същото време показахме и кроса на ендуристите, защото 70% от неделното трасе си беше чист мотокрос.
                                Да, трасето в събота стана много равно, заради 15те км. удължение през нивите. Но 32-та първоначално замислени километра си бяха съвсем прилично ендуро, тестовете също. Дори крос теста не беше изцяло крос, а имаше допълнителен километър със СТРАХОТНИ естествени елементи и х-трак, който трябва да бъде преминаван също от хоби и кросисти
                                Спорта Ендуро е 100% това което се случва през 2010. Хард ендурото и частните родео състезания са страхотни, но само за хард ендуристи с много опит и възможности. Те не привличат състезатели, на тях няма как да уастват деца, жени, клас Хоби. Ако някой мисли, че трасетата през 2010та гонят състезатели, убеден съм че греши.
                                Ние се стараем да направим състезанията добри в много аспекти. Със сигурност няма как да са еднакво добри и със сигурност навсякъде имаме някакви пропуски. Най-положителното за мен е, че се опитваме (и аз вярвам че успяваме) да се учим от грешките си, да се развиваме.
                                Отворен съм за всякакви добре обосновaни критики!
                                Последно редактирано от Калин Кулев; 29-09-10, 07:23.
                                К. Кулев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X