Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

    Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
    Спомням си за първата Баха Саксония как имаше коловози от по половин метър, както и доста препядствия, а аз имах честа да дръпна около 5-6 лебедки, но никой не каза че това е трофи.
    Там лебедки дърпахте не заради коловозите ... причините май бяха техн. преблеми и май бяхте единствени, които дърпаха лебедки?! А всъщност и в трофито има романтика ... какво му е лошото? Някои дори го предпочитат ... горещо!
    Живей за всеки дъх!

    Коментар


    • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

      Първоначално публикуван от roumen5 Преглед на мнение
      Там лебедки дърпахте не заради коловозите ... причините май бяха техн. преблеми и май бяхте единствени, които дърпаха лебедки?! А всъщност и в трофито има романтика ... какво му е лошото? Някои дори го предпочитат ... горещо!
      В голяма грешка си. Просто бяхме без проблеми, а си лягахме в малките коловози. Нищо лошо за трофито ама който смята че кара трофи тук да отиде в Румъния, Гърция, Чехия и да види 10-те разлики. За да може да нарича нещата с техните имена.

      Коментар


      • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

        Няма как Теодора Велева да е била комисар(както пише в официалното писмо от БФАС), защото бяхме заедно ,събота и неделя на Родео Бухово 2009.
        WWW.FBRALLYRAID.COM

        Коментар


        • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

          Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
          Специален Етап 3: Деня на истината
          Всичко щеше да се реши в тези 110 км които предстоят.
          Единствено Тони имаше малка преднина, другите бяха на минути един от друг и всичко можеше да стане. За Лагадов второто място му гарантираше титлата, но на пътя му беше Алекс моторс тийм и забележете Чавдар Крачунов. С последния лесно се справи и го отвя още в първата обиколка. Росен му създаде ядове, но и него го отвя, обаче Алекс му създаде повече проблеми. И точно на финала когато си мислеше, че е стопил разликата от него, Долфи го открехна, че има грешка с една минута и тази минута го оставя трети и губи титлата. Успокоителното е все пак, че остана в техния клуб.
          Важно е да отбележим първата етапна победа на Жоро да не споменавам марката автомобил. От както Иво подкара мицубиши те взеха да стават повече от Г-класите. И на това тежко трасе дори не се разпаднаха.
          Ето и драматичните резултати:
          При нас проблема беше, че на втория ден колата остана без амортисьори на седемдесетия километър (от 200км), при което загубихме много време и затова класирането ни е такова. А третия ден, с така наречените от теб проблеми в лицето на други участници, изобщо не са съществували. Колата отново беше без никакви амортисьори.
          Искам да изкажа благодарности на Чавдар и Станислава Крачунови за оказаната помощ, както и на Росен и Нели, че при настигането веднага ми дадоха път за да мога да продължа към финала, където Долфи вече ме чакаше с готовата стакмистика, и беше безкрайно щастлив да ме уведоми, че Алекса е преди мен с една минута, което автоматично не ме прави шампион и явно е повод за голяма радост на Вачката, че и този път нагласи шампионата.
          За мен титлата не е приоритет, както на "някои хора" , ама ние си ги знаем ! Искренно се радваме за новия шампион Тони, оказа се, че сме много добър екип и успяхме да зарадваме директора на отбора Тодор Христов и преизпълнихме задачите, които ни бяха поставени за 2009.
          Последно редактирано от josif lagadov; 19-10-09, 08:59.
          GSM 0888 708 408 www.risk-gabrovo.com

          Коментар


          • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

            В Германия като "дърпахте лебедки" стана ли тапа?Чакаха ли да минат участници за които са важни не минутите а секундите?Никой пилот не е застрахован от грешки,но на организатора е грижа да осигури трасе, което да отговаря на формата на състезанието.
            А за обиколките в обиколките, че и по разбъркан ред!?!(А сега да обясниш и на публиката какво е това)
            Иване още там разбра от състезателите какво мислим по въпроса!Това, че ти експериментираш разни "формати" с цел да е интересно на някой(странно на кого) не е лошо!!!
            Само, че махни думата "БАХА" от името на състезанието за да не ни объркваш.

            Всички знаете, че аз винаги независимо от моментните състояния,взаимоотношения и интриги в нашия офроуд съм подкрепял ВСЕКИ един организато на състезание.В крайна сметка без тях няма да има офроуд.И съжалявам когато едно състезание изчезва от календара.Затова искам да поясня, че с мойте постове тук не искам да отричам правото на организатора да прави своето състезание както намери за добре.Искам то да стане по-добро и по възможност на европейско ниво!!!
            Последно редактирано от rusev; 19-10-09, 10:00.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

              Два - три реда и от мен...
              Първо: Честито на Тони и Истилян за титлата в шампионата!
              От моя гледна точка състезанието си беше доста тежко за всички, може би и гадното време помогна доста за това. Като фотограф имаше какви кадри да изкарам, е, някои като от добите стари оф-роуд състезания с повече трофи елементи. Обаче имаше и яка ръчка. Схемата с различните обиколки и роудбуци явно ви е разказала играта и който е недоволен от това може би има право. За мен тази схема беше и интересна и смятам, че за да се постигне е хвърлен доста труд. Може би Иван ще си вземе бележки за следващата Баха.
              Но лично за мен най-якото в цялата работа бе интригата за първото място на състезанието и в шампионата, където цели четири екипажа имаха шанс в някаква степен и с карането си и Тони, и Йосиф, и Алексите, и Върбанов се раздадоха докрай. Готино беше да ви гледам момци, супер бяхте!

              Коментар


              • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                Все пак много съм Ви благодарен на цялото семейстъво за загриженоста за състезанието.
                Загрижеността ти се връща.Когато се научиш да правиш състезания като Тодор Христов,тогава ще говориш.
                А между другото къде са флаговете за старт и финал.С коя ръка махате за старт и с коя за финал?
                Последно редактирано от VE LA; 19-10-09, 12:07.

                Коментар


                • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                  Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
                  Загрижеността ти се връща.Когато се научиш да правиш състезания като Тодор Христов,тогава ще говориш.
                  А между другото къде са флаговете за старт и финал.С коя ръка махате за старт и с коя за финал?
                  Имах предвид едно друго семейство, не вашето. Но флаговете бяха там, това че е имало момент да не ги махат е друг въпрос, другия път ще наблегна на това при инструктажа на съдиите преди състезанието. Аз лично дадох финал на някой от първите финиширали на нощния етап с карирания флаг. А и моя еталон за състезание не е споменатия от теб човек и не мисля да се сравнявам с него. От неговите състезания съм видял доста неща, които гледам да не ги повтарям и да не ги правя. Виж от твоите съм научил доста повече полезни работи.
                  Последно редактирано от IvanMarinov; 19-10-09, 16:15.

                  Коментар


                  • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                    Първоначално публикуван от Dandi Преглед на мнение
                    Няма как Теодора Велева да е била комисар(както пише в официалното писмо от БФАС), защото бяхме заедно ,събота и неделя на Родео Бухово 2009.
                    Явно не четеш какво пиша. Там където изреждам комисарите видял ли си Теди, май вместо нея пише Бисер.
                    Това беше точка номер едно от Бюлетин номер 1 - раздаден с документите при записването на всички състезатели. Ето го да го проверите за правописни грешки.

                    Коментар


                    • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      В Германия като "дърпахте лебедки" стана ли тапа?Чакаха ли да минат участници за които са важни не минутите а секундите?Никой пилот не е застрахован от грешки,но на организатора е грижа да осигури трасе, което да отговаря на формата на състезанието.
                      А за обиколките в обиколките, че и по разбъркан ред!?!(А сега да обясниш и на публиката какво е това)
                      Иване още там разбра от състезателите какво мислим по въпроса!Това, че ти експериментираш разни "формати" с цел да е интересно на някой(странно на кого) не е лошо!!!
                      Само, че махни думата "БАХА" от името на състезанието за да не ни объркваш.

                      Всички знаете, че аз винаги независимо от моментните състояния,взаимоотношения и интриги в нашия офроуд съм подкрепял ВСЕКИ един организато на състезание.В крайна сметка без тях няма да има офроуд.И съжалявам когато едно състезание изчезва от календара.Затова искам да поясня, че с мойте постове тук не искам да отричам правото на организатора да прави своето състезание както намери за добре.Искам то да стане по-добро и по възможност на европейско ниво!!!
                      Да Руси стана тапа на първите две лебедки и за да могат да минават покрай нас, камионите ни издърпаха назад защото нямаше от къде да минат. А на третия ден не помня ти до къде изкара но на едно качване имаше страшна тапа от поне 10 джипа и камиони и ние с Близнака минавахме през съседната горичка за да ги заобикаляме.
                      Това е снимка на Мария Върбанова щото на мен не ми вярвате и да ти кажа тапата си беше хубава.
                      Последно редактирано от IvanMarinov; 19-10-09, 14:28.

                      Коментар


                      • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                        Стига сте спорели пак започнахте я малко разведрете обстановката със малко снимки.

                        Коментар


                        • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                          Стига сте спорели пак започнахте я малко разведрете обстановката със малко снимки.
                          Тъй като закъсвам с техниката, утре сутрин обещавам да ви залея...

                          Коментар


                          • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                            Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                            Тъй като закъсвам с техниката, утре сутрин обещавам да ви залея...
                            Урааааааааааааааааааааааааааааааааа!

                            Време беше някой да ни удави в снимки а не само спорове
                            SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                            +359 0878 888 874
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                            Коментар


                            • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                              Относно трасето първия ден или по-точно нощ. Беше направено като две обиколки една в друга условно наречени малка и голяма, като състезателите въртят първо малката и после голямата. Така беше направена, че състезателите които стартират по-назад влизайки в малката обиколка застигат състезатели, които са в голямата обиколка и ако не си гледат пътната книга просто тръгват след тях и пропускат едната транзитна контрола при това няколко пъти. Ето ви два примера за това.
                              Това е пример за перфектен трак и е на един от най-добрите навигатори.


                              А това на един от екипажите, които твърдяха че са в страхотна форма и трябва да станат първи задължително.


                              В този вариант не виждам защо някой протестира. Така цялото трасе става по-компактно и зрителите имат възможността да наблюдават повече време състезателите и да им е по-интересно. А района за наблюдаване на трасето е просто уникален като движението на джиповете се вижда и от горната страна и от долната много добре.

                              Коментар


                              • До: Баха България 2009 (16-18 октомври 2009) - въпроси и отговори

                                Следя темата, но не виждам клипове изобщо, а снимките са кът. Само да бяхте "командировали" Филчев и темата щеше да се препълни, ако все пак е имало интересни моменти и предварително обявени места за публиката.
                                Очаквам...
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X