Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

    Здравейте на всички!

    За пръв път присъствах на офроуд състезание и съм невероятно очарован. Следя темата от месеци и си направих плановете за лятото спрямо това събитие.
    И бих път от София с Лада Нива да гледам това шоу и наистина си заслужаваше. Невероятно много емоции и адреналин, даже на моменти се усещаше напражението, на пилотите и машините им.

    Благодаря на всички, на модераторите във форума, без които нямаше да разбера изобщо за това събитие, на организаторите, които наистина направиха приятно състезанието, на пилотите, които дадоха всичко от себе си и на зрителите, които неочаквано за мен се оказаха адски много.

    И за да освежа малко темата ще кача някой снимчици от втория и от третия ден:

    След дълго лутане намерих мястото за публиката и направо застинах и бях респектиран от рева на двигателите
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 172.jpg
Прегледи:1
Размер:267.4 КБ
ID:5117268
    А този човек беше не по-малко атрактивен
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 175.jpg
Прегледи:1
Размер:285.9 КБ
ID:5117270
    Но старанието му даде резултат
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 179.jpg
Прегледи:1
Размер:228.8 КБ
ID:5117271

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 211.jpg
Прегледи:1
Размер:269.7 КБ
ID:5117272
    Докато стигна до сипея си напълних всички дупки с прах, не мога да си представя състезателите как са карали един след друг. Шапка им свалям.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 229.jpg
Прегледи:1
Размер:256.7 КБ
ID:5117273

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 384.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5117274
    Хареса ми надписът на машината "ЛУДНИЦАТА МУ Е СПОНСОР"
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 602.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5117275

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 450.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5117276

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 551.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5117280

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 712.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5117281

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 729.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5117283

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Варна 2009 714.jpg
Прегледи:1
Размер:207.0 КБ
ID:5117284

    И пак благодаря на всички за емоциите, които доставихте на зрителите като мен

    Коментар


    • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

      Явор е луд карач! На всекиго пожелавам да кара с такъв хъс! Ако сформирате фен клуб на Явор - викайте ме пръв съм - искам да съм тренер на мажоретките!
      А в интерес на истината - шампионата започна да се променя - точно с появата Вромосите. Вече има професионален подход към състезанията по офроуд и то точно от страна на Явор. Ми няма още рутина, ама като я придобие, ами като има и организацията и логистиката? Момчета състезатели - стягайте се ще става все по трудно да се опонира на организираните отбори. Отпорът ще е само със същия подход, организация и логистика.
      Явор прави шоу за публиката - това значи популяризиране на спорта, по високи продажби в бранша, повече пари от и за реклама - все хубави неща. Това е бъдещето.
      А пък ако някой има недоволен от организацията то нека да направи състезание с по-добра. За мен организацията беше на превъзходно ниво, за което благодаря на организаторите за положения труд. На варненските сътезания винаги има организирани зрелища и за публиката, за което отново благодаря!
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

        Първоначално публикуван от supermaxx Преглед на мнение
        Аааа не, тук колега ми позволи да не се съглася с теб. Не всички състезатели караха толкова зрелищно и като на състезание. Например голяма мъка е да гледаш една толкова добре подготвена машина, като на г-н Виктор Мечкаров да се разхожда по трасето, като че ли е тръгнала за гъбки. Вярно е, че един такъв тунинг е страшно много пари и трябва да се пази, ама аджеба който го е страх от мечки не ходи в гората. Добре е, че има състезатели като Явор, Алекса, Иво, Дамян и т.н., за да придадат състезателен характер на мероприятието и заради които да си струва човек да присъства като публика.
        Колега, доста компетентно се изказавате и давате оценки за състезателите. Ако обичате да престанете да го правите по този начин. Кой от тях как кара е негова лична работа, а колко му е строшена колата е друг въпрос. Не знам доклко сте запознат с техническата страна на нещата, но когато нямаш съединител, трудно или въобще не можеш да сменяш скорости и караш на тая, която зацепи. Така че задръжте "компетентното" си мнение как трябва да кара Виктор Мечкаров, защото тук има много хора, които са го гледали десетки пъти на други състезания( например миналогодишната Баха България) и могат да разправят интересни неща. Дори си мисля, че "компетентния" Ви коментар налага извинение към Виктор и навигатора му.
        Последно редактирано от zzlatev; 31-07-09, 07:53.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

          Първоначално публикуван от DEDRITUS Преглед на мнение
          ОФФ. Бе що направо не пуснете нова тема - "За и против Явор (или СК ВРОМОС) в шампионата" да има и анкета и други алабализми. Ай сус бре. Тва на нищо не прилича вече. Появи се едно момче, направи отбор, кара яко, има амбиция, вдига публиката на крака и ся кво на старите муцуни им загорча ...
          Ха задръж малко преди да подпалиш! Прегледай пак темата и виж дали някой от състезателите е казал нещо срещу Явор или "Вромос"!
          И вземи питай колегата, който се писа говорител на "колегите от шампионата", от чие име говори. Щото аз съм сигурен, че никой не го е упълномощавал, а и нещо не мога да си спомня да съм срещал името му в стартовите списъци на "Експерт" поне през последните 2 години.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

            Очевидно много хора избиват комплекси по тия форуми ... Изживяват се такива едни велиики. Не е лошо! Важното е да не пречат .

            Коментар


            • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

              Първоначално публикуван от DEDRITUS Преглед на мнение
              ... Ми да се бяхте напънали и изръсили да се представите поне малко на ниво като отбор с асистенциите му с бранда, с логистиката, с организацията, с всичко което съпътства един неевтин и атрактивен спорт....
              Колега, тук не сте прав и май и сам го знаете. Организирани отбори на изключително високо ниво, със страхотни асистенции и отлична организация в България има от години. Многобройните участия и победи зад граница( за у нас въобще не говорим) го доказват, а там човек се сравнява със световния елит. Ето и няколко примера - отбора на Гладиатор и победите им в Германия, Долфи и Десо и техните епични битки пак там, Близнаците и каранията им в Гърция и Германия, Руси Русев и представянето му на Баха Саксония, Виктор и Долфи и успеха им на Карпат трофи и още, и още.... няма смисъл да изброявам. Явор също създаде отличен отбор, който освен всичко е фирмен на Вромос, облечен по подходящия начин и работещ отлично като останалите. Именно маркетинга на отбора го отличава едни гърди напред. Така че не правете констататции как са другите, сравнени с тях. Това може да го направи само специалист, който наблюдава безпристрастно работата им, а такъв май няма у нас още.
              Последно редактирано от zzlatev; 31-07-09, 08:41.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                Прекалено много глупости се написаха в тази тема. Искам да кажа и моето мнение на кибик.
                Смятам, че третия ден всички караха много насъсано и с много кеф. Дори и тези състезатели , които имаха повреди не се спряха и се пуснаха в доста калното трасе. Караха и за себеси и за кибиците.
                Това което аз знам за повредите е че Явор нямаше преден мост, Виктор беше на последни издихания на съединителя, Иво беше само на задна ( мисля, че направи уникален старт). Делфина и той имаше май някакви проблеми с Патрула, но не му попречи да се захапе с Дядя Ваня. И той да не се даде.
                Предполагам, че е имало и други повреди по колите.
                Но смятам, че за всички други неща, трябва да се изкаже организатора. Защото имаше каране извън лентите на няколко пъти от различни състезатели.
                Но шоуто си струваше и мисля, че никой не съжелява че ходил в дъжда до Куманово.
                Съгласен за нещо друго с Явор. Не е много коректно хора, които никога не са карали на каквото и да било състезание да дават толкова категорични оценки за качествата на пилоти и автомобили. Човек като седне отляво ( или вдясно ) изведнъж света се променя рязко и много от ситуациите се развиват по различен начин.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                  Може би е извън темата незнам Честито първо място на моите приятели ЙОСИФ ЛАГАДОВ и ПЛАМЕН НИКОЛОВ (ВЪШКАТА)
                  Те май караха най ДОБРЕ???

                  П.П Преди ВАРНА ТРОФИ 2009 попитах ЙОСКО има ли смисъл да кара? Каза ДА може би не чете темата та затова
                  Последно редактирано от Наско-Гумата; 31-07-09, 09:39.
                  НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕЧКА-СТРАХЪТ

                  Коментар


                  • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                    Първоначално публикуван от azd Преглед на мнение
                    Може би е извън темата незнам Честито първо място на моите приятели ЙОСИФ ЛАГАДОВ и ПЛАМЕН НИКОЛОВ (ВЪШКАТА)
                    Те май караха най ДОБРЕ???

                    П.П Преди ВАРНА ТРОФИ 2009 попитах ЙОСКО има ли смисъл да кара? Каза ДА може би не чете темата та затова
                    Точно тука е мястото.Поздрави и от мен за ЛАГАДОВСКИ и ВЪШИМУРА.
                    Цветан Петров
                    "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                    0888865583

                    Коментар


                    • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                      Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
                      Няма никакви дрязги между състезатели или между състезатели и организатори. От години не е имало по приятно протичащи състезания. За проблемите с резултатите за които писа Алекс, ще бъдат разгледани и коригирани. За това има комисия към БФАС.

                      Явор и Борко си караха съвсем нормално и ситуацията която коментирате е ок за кално трасе. Агресивното каране е за адмирации. Инцидента между Алекс и Архонтиев не успях да видя и не мога да го коментирам.

                      Пак ще се повторя състезанието беше организирано перфектно. Контролите и маршалите по трасето изпълняваха стриктно задълженията си. Пътната книга беше много добра. Четирите траяла през втория ден бяха чудесна предпоставка да се събере публика. Което ме навежда на мисълта, че огромното количество хора събрани в портала са всъщност клавиатурни офроудъри. Истинските фенове бяха на трасето и гледаха състезанието, за което им благодаря.
                      Нека престанем с това кой как кара, целта на всеки един е първо да премине трасето и после това да бъде възможно най-бързо. Верно е, че има моменти когато адреналина ни идва в повече, но никой не е застрахован от това.
                      Хубаво би било организаторите, заедно със спортните комисари да проверят класирането защото има няколко технически грешки в него (най-вероятно във формулата за смятане на времето и наказанията). Предварително да уточня, че мен това не ме засяга като състезател и не променя класиранията на първите 4-5 във всеки клас. Да е честита победата на победителите, които си заслужиха местата и се бориха до последно.
                      Сега е отпускарски сезон, но ако е наложително направете едно събиране и на комисията за Офф-роуд.

                      Коментар


                      • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                        Хей, ето и тук има няколко клипа от weekend-a:

                        http://netmarketing.bg/shownews.php?id=3

                        Коментар


                        • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
                          E защо? Ако ще вървим в посока рали-рейд нека гаргата да е рошава ...
                          120 км е малък етап според мен.А за 60 км да не говорим.
                          Ако искаме да сме от добрите в Европа трябва каране-поне 180км КАТО МИНИМУМ.
                          Тогава става трудно-не е само въпрос на издръжливост от екипажа,а и на колата,нервите и т.н.
                          Ако ще сме първи на село е друг въпрос.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                            Някой ще пусне ли резултатите от отборно класиране? Благодаря.
                            --------------------------------------------------------------
                            Ал. Иванов
                            +359888561561

                            Коментар


                            • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                              Първоначално публикуван от Tupekc Преглед на мнение
                              На един господин със жълта жилетка при етапа до село Опанец обещах да се регна и да пусна малко снимки.. Та ето ги и тях.. има от петък до с.Куманово и събота то с.Опанец. Приятно гледане.
                              http://www.snimka.bg/album.php?album_id=405586
                              Добре дошъл колега. Случайно да имаш тези снимки в по-голяма резолюция? Тези са 1024х768.

                              Коментар


                              • До: Въпроси за ВАРНА ТРОФИ 2009

                                Първоначално публикуван от supermaxx Преглед на мнение
                                Аааа не, тук колега ми позволи да не се съглася с теб. Не всички състезатели караха толкова зрелищно и като на състезание. Например голяма мъка е да гледаш една толкова добре подготвена машина, като на г-н Виктор Мечкаров да се разхожда по трасето, като че ли е тръгнала за гъбки. Вярно е, че един такъв тунинг е страшно много пари и трябва да се пази, ама аджеба който го е страх от мечки не ходи в гората. Добре е, че има състезатели като Явор, Алекса, Иво, Дамян и т.н., за да придадат състезателен характер на мероприятието и заради които да си струва човек да присъства като публика.
                                На следващото състезание ела и ти карай с разбита секторна кутия и без съединител, искам да ми покажеш как става, защото от страни е много лесно. По принцип съм решил да не се връзвам на глупости от този род, но не се сдържах. Относно тунинга не знам що за легенди си чул, но не е нито по-скъп нито по ефтин от средния на наште състезатели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X