Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закриване на шампионата - Шумен 500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

    "Става дума за частния път, за който имаше дознание и ти си "избърса" пак ръцете с мен и аз писах обяснения в полицията

    И вместо да се занимаваш с мен, отговори на хората, които пак се разделиха заради твоите амбиции и недомислици !"

    Т. Христов

    - ти нали провери трасето
    - беше уведомил кмета на Мадара
    - имаше разрешение от полиция и Община за провеждане на състезанието

    аз трябваше да поставя съдии, да насочват състезателите в участъка където нямаше листа от пътната книга, сигурно и ти беше там в този момент
    siko

    Коментар


    • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
      Няма да кажа нищо, щото ще се повторя...излез от измисления свят в който живееш и се замисли от всичко написано до тук и от другите хора
      Спри да се излагаш, че повече няма накъде...

      П.П.

      Става дума за частния път, за който имаше дознание и ти си "избърса" пак ръцете с мен и аз писах обяснения в полицията

      И вместо да се занимаваш с мен, отговори на хората, които пак се разделиха заради твоите амбиции и недомислици !
      Киро наистина престани и си дай равносметка защо беше организирана тази разходка и запомни, че парите за таксата са важни, но още по-важно е отношението към състезателите и тяхното мнение.
      Не отричам това какво си направил, колко си помогнал или колко си попречил, но е прав Тодор излез от този измислен свят, защото всички състезатели от чужбина казаха, че ако са знаели са щели да дойдат да карат с нас. Те дори бяха и на купона с нас, защо ли дай си сметка и благодари на Алекс, че беше коректен и не се свърза с тях да ги предупреди за ситуацията, ако бяхме аз или Тодор можеше и да не е така.
      И ако искаш да пишеш пиши в твоята тема. Тук остави за снимки и филмчета (безплатни).
      Последно редактирано от IvanMarinov; 08-12-09, 10:03.

      Коментар


      • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

        Мисля че това ще бъде последното ми писане в този ФОРУМ
        siko

        Коментар


        • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

          Първоначално публикуван от ivanjorov Преглед на мнение
          Между хората в офф-роуда в България, организатори най-вече и състезатели има много дразги и недуразумения и е време да се разберат. В противен случай ще продължава да има разделения.

          Обаче това как да стане, като едните искат както гледам да се разхождат, а другите да си "играят" в калта?
          Има различни варианти на офроуд - "рали" - което лично аз не мисля че е толкова офф, от колкото он, "трофи" - което си стана тук на "кировото" състезание, и тези дългите като това на Т.Христов до Гърция.

          Като гледам обаче федерацията няма разграничение на тези неща, а правилника им за офроуд е един, и не мисля че федерацията е най-добрата организация касаеща офроуда. Все има нещо не както трябва поради федерацията!
          Едно събиране на всички огранизатори, независимо добри,лоши, "кирови", "христови", "алексови" и други независимо от федерацията би могло само да помогне в офроуда, но всеки един трябва да загърби проблеми, дразги и други, за да няма подобни изпълнения, и накрая да се каже - аз ще подготвя това състезание с това трасе и тем подобни.

          Отностно информацията, лично аз не мисля че един форум е най-важното място за обмяна на информация касаеща официални дейности по едно състезание. Пример е едно от най-добрите ако не и най-доброто: "Дакар". Лично се опитвам да го следя, макар и виртуално, но там има инфо само в сайта им. Форума е за дискусии а не за официални изявления! Все пак, който търси намира!

          Коментар


          • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

            Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
            Обаче това как да стане, като едните искат както гледам да се разхождат, а другите да си "играят" в калта?
            Има различни варианти на офроуд - "рали" - което лично аз не мисля че е толкова офф, от колкото он, "трофи" - което си стана тук на "кировото" състезание, и тези дългите като това на Т.Христов до Гърция.

            Като гледам обаче федерацията няма разграничение на тези неща, а правилника им за офроуд е един, и не мисля че федерацията е най-добрата организация касаеща офроуда. Все има нещо не както трябва поради федерацията!
            Едно събиране на всички огранизатори, независимо добри,лоши, "кирови", "христови", "алексови" и други независимо от федерацията би могло само да помогне в офроуда, но всеки един трябва да загърби проблеми, дразги и други, за да няма подобни изпълнения, и накрая да се каже - аз ще подготвя това състезание с това трасе и тем подобни.

            Отностно информацията, лично аз не мисля че един форум е най-важното място за обмяна на информация касаеща официални дейности по едно състезание. Пример е едно от най-добрите ако не и най-доброто: "Дакар". Лично се опитвам да го следя, макар и виртуално, но там има инфо само в сайта им. Форума е за дискусии а не за официални изявления! Все пак, който търси намира!
            Правилника си е правилник и по него можеш да организираш от Рали до Трофи без проблем и да се налагат изменения.
            Това, че Федерацията е длъжник на Офф-роуда си е така, но си има ред и правила чрез които да подтикнем Федерацията към по-добро отношение към тази дисциплина.

            Коментар


            • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

              Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
              Обаче това как да стане, като едните искат както гледам да се разхождат, а другите да си "играят" в калта?
              Има различни варианти на офроуд - "рали" - което лично аз не мисля че е толкова офф, от колкото он, "трофи" - което си стана тук на "кировото" състезание, и тези дългите като това на Т.Христов до Гърция.

              Като гледам обаче федерацията няма разграничение на тези неща, а правилника им за офроуд е един, и не мисля че федерацията е най-добрата организация касаеща офроуда. Все има нещо не както трябва поради федерацията!
              Едно събиране на всички огранизатори, независимо добри,лоши, "кирови", "христови", "алексови" и други независимо от федерацията би могло само да помогне в офроуда, но всеки един трябва да загърби проблеми, дразги и други, за да няма подобни изпълнения, и накрая да се каже - аз ще подготвя това състезание с това трасе и тем подобни.

              Отностно информацията, лично аз не мисля че един форум е най-важното място за обмяна на информация касаеща официални дейности по едно състезание. Пример е едно от най-добрите ако не и най-доброто: "Дакар". Лично се опитвам да го следя, макар и виртуално, но там има инфо само в сайта им. Форума е за дискусии а не за официални изявления! Все пак, който търси намира!
              Напълно съм съгласен с теб. От извесно време се заговаря за така наречения траял шампионат. Мисля че траялът в България до голяма степен се препокрива с състезания от типа на това в Шумем и е време офф-роудът в България да бъде разделен на 2- рали и по-тежък.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                Първоначално публикуван от ivanjorov Преглед на мнение
                Напълно съм съгласен с теб. От извесно време се заговаря за така наречения траял шампионат. Мисля че траялът в България до голяма степен се препокрива с състезания от типа на това в Шумем и е време офф-роудът в България да бъде разделен на 2- рали и по-тежък.
                Съгласен:
                рали, трофи, траял , като обаче не трябва да има изпълнения от типа рали състезание да има в себе си включени всичките елементи, защото екипажите няма как да имат толкова автомобили за всичко подготвени!

                Коментар


                • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                  Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
                  ако може като на ТВ състезание:
                  помощ от приятел - Чавдар и жена му относно пропуснатите страници ...

                  Не знам защо намесваш "Чавдар и жена му", ама по въпроса за роудбука на Адвенчър 2008 мога само да потвърдя мнението си отпреди година и кусур. Това беше най-тотално объркания роудбук, който сме виждали досега от 9-те състезания и немалкото тренировки по пътни книги от стари състезания с 2-3-годишна давност, които вече имаме зад гърба си.
                  Дори екипажи с много повече опит бяха впечатлени от това, а за навигатори с много малко опит карането по този роудбук беше просто един кошмар.
                  Трудно ще забравим една много типична случка от това състезание. Засичаме се с Долфи и започваме да търсим заедно следващата точка, която се беше скрила дори от такъв безспорен авторитет в навигацията като Иван Маринов. Ха насам, ха натам, ама точката я няма. Спираме до един овчар и Долфи пита "Минаха ли джипове от тук?" Отговор "Да".
                  В: "Накъде?" О: "Ами и насам, и на там ... " В: "А последно накъде отидоха?" О: "Е*али мааму!!!" ...


                  И, като си спомня как на някои места буквално си пробивахме път по гъсто обраслия път (при положение, че преди нас вече бяха минали няколко коли), съм абсолютно сигурен, че при правенето на трасето от там не е минавано изобщо.

                  За това кой крив, кой прав за липсващите страници, за съжаление не мога да бъда в ничия помощ. Но мога да кажа как изглеждаше ситуацията, гледана от седалката на Патрула. Преди едно село ни спира дъщеря ти и ни казва "Не гледайте роудбука! Отидете на бензиностанцията в края на селото, там има човек, който ще ви упъти къде да карате по-нататък".

                  Отиваме на бензиностанцията, ама не виждаме там никого. Мотаем се минута - две, обикалям наоколо и, разгеле, виждам на известно разстояние под бензиностанцията г-н Мончев. Той започва дълго и напоително да ми обяснява откъде да мина, като използва за онагледяване прахоляка от движещият се преди нас джип. Обяснението завършва с това, че ей там на отсрещния баир ще намерим Киро, който ще ни каже накъде да продължим.
                  Газ към отсрещния баир. Стигаме горе-долу до мястото, където трябваше да намерим Киро, ама там нЕма никой. Обикаляме като гламави напред - назад поне едно 5 минути - няма Киро, няма дявол. Най-накрая се появи от посоката, в която трябваше да се движим и се разбра откъде можем да си подхванем роудбука.

                  Та, такива ми ти работи. Ама в крайна сметка може би все пак трябва да съм ти благодарен. От този кошмар в навигацията на Адвенчъра, навигаторката ми се понаучи да гледа повече картинките и, както си пролича и тази година, вече спряхме да се губим така безнадеждно.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                    Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                    Правилника си е правилник и по него можеш да организираш от Рали до Трофи без проблем и да се налагат изменения.
                    Това, че Федерацията е длъжник на Офф-роуда си е така, но си има ред и правила чрез които да подтикнем Федерацията към по-добро отношение към тази дисциплина.
                    Лично аз немисля обаче, че ако искаш да имаш глас в събранията на федерацията, трябва да си регистриран и лицензиран към нея.
                    Много хора, искат да направят хубави състезания макар и на поляната, но както всичко хубаво, едно състезание трябва да си има и своите добри състезатели а те са почти на 100% лицензирани и едно такова изпълнения да участват на градското състезание би било наказание за тях от федерацията!
                    Има ли някаква възможност за това, хората, които не желаят да участват във федерацията, но искат да помогнат за развиването на офроуда у нас да се включат в решенията на федерацията?

                    Коментар


                    • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                      Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
                      Лично аз немисля обаче, че ако искаш да имаш глас в събранията на федерацията, трябва да си регистриран и лицензиран към нея.
                      Много хора, искат да направят хубави състезания макар и на поляната, но както всичко хубаво, едно състезание трябва да си има и своите добри състезатели а те са почти на 100% лицензирани и едно такова изпълнения да участват на градското състезание би било наказание за тях от федерацията!
                      Има ли някаква възможност за това, хората, които не желаят да участват във федерацията, но искат да помогнат за развиването на офроуда у нас да се включат в решенията на федерацията?
                      Колега не могат.
                      Само членове на федерацията могат да имат право на глас и като такива се опитват да развиват автомобилни спортове.
                      Това е федерация на клубове и си има устав по ЗЛС.

                      Коментар


                      • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                        Макар и късно да изкажа моето мнение за провеждането на "Закриване на шампионата - Шумен 500"

                        На първо място според мен е много добро това, че има повод за още едно събиране на всички любители на този спорт. Всяка година около Сопот любителите на ендурото правят закриване на сезона, и всяка година се каня да отида, но все нещо ми проваля плановете. Затова много се зарадвах на това, че ще има и закриване на сезона за 4Х4.

                        Участвах задочно в разходката, но лично в сбирката в събота вечер.
                        Витарката на Мария след завършването на първия ден даде фира и за събота за нас остана да дремем в очакване на банкета.
                        И така след награждаването, в което участваха всички, даже и аз съвсем незаслужено:

                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение

                        На кака Мими късмета и изневери, още в петък и изгоря бензиновата помпа на Витарата и до там.


                        Но затова малка Кучка-Вълкодавка получи медал.

                        След това дружно нападнахме масите, за да изпреварим шведите. И имаше защо. Зареденото по масите беше недостатъчно, персонала беше намръщен, нелюбезен и за всяка поръчана напитка си искаха паричките веднага с тон нетърпящ отлагане. Иначе залата на ресторанта беше много красива и тържествена.
                        Настроението беше вного добро, само Ванката се нервеше, че не сме разбирали от дискотека и следващия път щял да вземе колонките от компютъра си, за да озвучава.


                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                        Има и добри хора, които се сетиха че са скътали, хубаво червено вино, за добри приятели



                        Това трябва да е Мариян Маринов, много съжалявам, че не се запознахме, но с много хубаво вино черпеше. За в бъдеще трябва да корегирам пропуска си.

                        Много се радвам, че Алексите и компания организираха тази сбирка, искам да поздравя също и Вромос, спонсори, съдии, и всички, които допринесоха за организацията и доброто настроение на всички.
                        Разгледайте хубаво снимките от темата и ще видите колко ведри и усмихнати лица бяха събрани благодарение на тази отлична организация.




                        Още едно голямо БЛАГОДАРЯ към организаторите, не знам колко пари, време и нерви са дали от себе си, за да се получи този офроуд празник.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                          Искам да изкажа огромни БЛАГОДАРНОСТИ на Киро и компания за това, че за първи път виждам Тодор Христов и Иван Маринов да са на едно мнение по един въпрос

                          Коментар


                          • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                            ...за първи път виждам Тодор Христов и Иван Маринов да са на едно мнение...
                            Крайно време бе, в името на спорта, да се обединят усилията на всички.Да загърбим дразгите.
                            Ако това постигнем ще сме непобедими.
                            --------------------------------------------------------------
                            Ал. Иванов
                            +359888561561

                            Коментар


                            • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                              И както обещах малко снимки от ден втори.И да не забравите да ми платите снимките ей айде аз ще бъда скромна и ще искам по 15лв на снимка ,белкем събера някой лев за нов фотоапарат















                              http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                              Коментар


                              • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                                И още.

                                Теди пита Алекс къде може да гледаме ,а той ми и аз незнам

                                Дамиянчо


                                Алекс


                                нашите женски паркетници


                                ей тук само се чуваше фиу фиу,така летяха тук таме опираха










                                Ето и главният виновник дето ми оцапа корбанджийският костюм ,и не само него и фотоапарата също.

                                Малко снимки на метри от финала








                                И финал на клас хоби ,както каза Алекс







                                И по-късно ще има от награждаването и от банкета.
                                http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X