Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"X-Cross Challenge Cup 2010"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

    Първоначално публикуван от ninja&samurai Преглед на мнение
    искаме снимкиии
    Малко по-късно, има много материал, но му трябва обработка...
    За анонс да кажа, че днес в дерето най-модерна беше стойката "Свещ"

    Коментар


    • #62
      До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

      Започвам с клиповете...
      ... и първи са МОТОРИТЕ







      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-04-10, 12:53.
      Kawasaki KX250F

      Коментар


      • #63
        До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

        Супеееер, благодаря за снимките, имало е страхотни емоции още повече съжалявам, че бях далече... Ще очаквам останалия материал с нетърпение
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 18-04-10, 20:09. Причина: Правопис

        Коментар


        • #64
          До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

          За затворения кръг инж. ВъшиМуров от габрово, заедно с отбора на Ослар и Дънди бяха спретнали нов мост с много екстри
          Едно от най-технологичните постижения беше забиването на капаците под ъгъл, за да имат по-добро сцепление моторите (уж)
          Първа жертва стана Денка от Габрово и моста вече носи нейното име, "Денкин Мост"





          Въпреки всичко обаче Денка приема нещата философски и чест й прави, че не се отказва и премина през дерето няколко пъти



          Изкачването се оказа доста трудно и никой от мотористите не атакува стръмното изкачване и преминаваха по алтернативния маршрут...
          Ботевградската група, която дебютира на състезания беше изключително атрактивна и емоциална







          Йоан от Ботевград реши да провери реката и прескочи моста, но успя да се измъкне



          Групата беше подпомагана от силна агитка, която хващаше моторите още от въздуха
          На следващата снимка виждате в дъното Чопъра, който и с цигара в уста скача в калта.
          Чопъра беше и "личен кик стартер" на Семко (на който е навигатор в оффроуд състезанията) когато изгасваше мотора



          Като казах оффроуд, любопитен факт е, че при мотористите имаше двама шампиони на България по оффроуд
          Пламен Йоцов спечели титлата през 2003-та, а семко Семков през 2005-та година.
          Разликата в уменията им обаче е голяма и Йоцов е напреднал много, като спечели и това състезание в класа си убедително



          Събин Коларов изненадващо се появи с малък мотор (250 сс), но си направи добра тренировка за Гърция...



          Най-добре се справяше обаче малкия Мартин от "Луда работа", който спечели и първия ден убедително





          Това е за моторетките, Жоро Хаджиев ще направи по-подробен репортаж...
          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 18-04-10, 20:50.

          Коментар


          • #65
            До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

            Малко снимки и от мен през първия ден.

            Старт мотори на първия завой:



            Беше доста хлъзгаво



            и след малка обиколка по пистата се поемаше за навигацията



            Пламен Йпцов не бе сред първите, но се беше запазил сух и чист.



            Зрелищен старт и на АТВ-тата. Изглеждаше си като на АТВ Чаландж. Първи се изтреля Лесидренски с КТМ.




            Слабов и Цецо бяха в пакет без да си дават голям зор на старта.



            Трипера не беше убедителен в старта.



            От доста време не бях виждал толкова 700-ки на едно състезание.



            При старта на Адвенчър, джуниър и жени, Зори направо надскочи себе си като за малката обиколка направи над 100м. дистанция.



            ...

            Коментар


            • #66
              До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

              ...

              Всички раздаваха доста газ...



              Както при Експертите така и при адвенчърите се пренаселиха изкуствените препятствия..



              и по пътя на навигацията



              Генчев беше съпорт на малките, в последствие доиде 1 час след тях...



              На първата обиколка се прибираха през познатото деере.



              Трипера в пит стоп зоната... беше обслужен за секунди обаче КТМ-а не му запали...



              А моторите подхождаха от друга страна.











              ...

              Коментар


              • #67
                До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                ...

                АТВ-тата също минаваха през препятствията.











                Много обаче са забравили как се преминават препятствията и браха доста ядове на тях.





                Зорница



                ...имаше за съжаление право само на 100 опита...





                Доказания звяр за трупи.



                Трябва обаче и малко техника..



                ...

                Коментар


                • #68
                  До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                  Освен всичко, много хубаво беше че препятствията можеха да се атакуват от 2 даже три АТВ-та.





                  Билян имаше доста ядове на препятствията, а и нямаше задна.



                  Имаше опити за предно салто..



                  А онези дървета бяха като магнит за 700ки



                  И победителя през първия ден.



                  Превземане на пирамидата...



                  ... незнам кои опит...



                  Газ до край.









                  Комаровски така се засили на тези гуми като чели ще мята трапеца...



                  ...и предно салто



                  На клизма и следващата пирамида

                  Коментар


                  • #69
                    До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                    Да, ще се опитам да предам обстановката на състезанието предимно за моторите, защото там внимавах най-много, тъй като имахме и клубен представител.
                    Първо малко за трасето !
                    Трасето за мотори беше съобразено с евентуални валежи в този район, тъй като имахме горчив опит от последните няколко години в района на Троян през пролетта Махнахме три от екстремите, които бяхме запланували с колегата Гълъбин Колев и след като маркирахме трасето в петък (в непрекъснат дъжд), установехме, че то е напълно проходимо за такива условия.



                    Относно маркировката ... Не знам някой маха ли маркери по време на състезанието, което е срамен акт, но на снимката се вижда колко нагъсто са лентите, особено там, където тракът минава през гората без път !


                    Това е едно от изкачванията през гората, където мнозина браха ядове. Виждате, че спираме да вързваме маркери и пак тръгваме. Това, че не всички са били оборудвани с нови гуми си е лично техен проблем ! Не може да отиваш на кално състезание с изхабена гума !


                    Видя се, че докато някои неподготвени ядоха по един жур и завъртяха само по една обиколка, 16 годишният Марти врътна цели три ! Значи може ... ама ем трябва подготовка, ем екипировка !
                    За ендурото някакси не звучи израза "дойдохме без никакви претенции само да се поразходим"... Това си е сериозно състезание, неговото име е "Х-крос" и се предполага, че не е направено за разходка ! Който иска разходки, знае кога и къде да ги прави !

                    По отношение на организацията, няма какво лошо да кажа, въпреки да ми се иска много да оплюя Тодор, ама просто няма как !
                    На фона на лошото време, всички екипи работиха точно и професионално !
                    Искам само да ми бъде отговорено на един въпрос, ако може !
                    Защо не беше обявено класиране Overall при мотоциклетите ? Нали то ще послужи за в бъдеще като основание за Голямата награда ?!

                    Снимките ми са в малка резолюция, за което много съжалявам, но сапунерката, с която щраках беше много калпава ! "Големият" ми служеше вярно много години наред, но вече се счупи ...


                    Подготовката. Ако Пламен Йоцов знаеше, че и неговият ще се счупи, щеше да яземе мерки по-рано, ама ... (става въпрос за предният му калник). Жалко за този голям боец (щях да напиша "на тихия фронт" ), искрено му съчуваствам !


                    Какво да кажа за Денка ? Естествено, че само хубави неща !
                    Дамата от българското ендуро нито за момент не се покелеба да тръгне по трасето, което беше предвидено само за мъжките класове. Пред мен тя удави мотора си, аз я разубеждавах да не тръгва, но Денка го запали и замина ... Браво за желанието и самоотвержеността !


                    Част от моторите на старта. Някои наистина май бяха дошли на разходка ... Няма значение състезанието по GPS, маркери или по осова линия е ! За ендурото се иска здрава подготовка !


                    Някои май изобщо не бяха преминавали преди това препятствия ... а без този елемент ендуро няма ! Най-приятелски казвам на тези момчета, че за състезание трябва да се тренира всичко, защото то после помага навсякъде.


                    Това е "Picture of the day".


                    Мисля, че крайно време е Денка да смени тази тежка 450-тка с по-лек мотор !


                    "Ударната група", която буташе мотора на Денка, за да го запали.
                    Браво на момичетата ! Аз гледах отстрани с възхищение !


                    Пламен Йоцов в рекичката по средата на трасето.


                    Пламен в началото на втората обиколка. Тук все още има някакво подобие на кланик отпред ...


                    Втората "рекичка" беше станала голяма. Отменихме преминаването под моста, но тук бродът макар и дълбок, беше преодолим.


                    Марти в средата на втората обиколка все още водеше. Разликата между него и Пламен се колебаеше в рамките на 3-4 минути.


                    Мартин преди финала на 2-ра обиколка. В тази зона вече Йоцов беше без калник и изостана чувствително. Не ми се искаше борбата межу двамата да приключи по такъв начин, но ... и това го има в спорта.


                    Малко снимки от тук-от там без коментар.








                    Зори пак изработи клас Адвенчър. Браво !


                    Марти е щастлив ! Хубава победа измъкна джуниъра и през цялото време буквално "летя" по трасето. Много съм доволен !


                    Снимка за спомен.


                    Ники Гочев май искаше да ме прегръща нещо ... Възпротивих се, колкото и да го обичам !
                    За мен денят беше много добър, а времето - за истинско ендуро ! Тази зима доста карахме на кал и това даде своите резултати !


                    Вечерта група от Стара Загора и Търново се събраха е Етнографския комплекс в Дълбок дол. Тумангела също беше там, а се очакваха и буховци ... хубаво, че последните не дойдоха ! Голям късмет извадиха рехавите, възстари къщички на комплекса ...


                    Аз Гълъбин и Мартин постояхме малко при нашите, но предпочетохме да се върнем в "Троян Плаза", където строителството си беше по-здраво.


                    ... доста по-здраво !


                    ДЕН ВТОРИ - Затвореното трасе.
                    Първи стартираха джуниърите. През големи перипетии мина тяхното състезание ! Водачът се счупи, Ванката се изтъркаля ... ей такива работи.




                    Е, разбира се, че ще показвам повече моторите ! Не за друго, а батерията на сапунерката ми застрашително падна и нямаше как да щракам и АТВ.


                    Денка преди банята.


                    И тук излезе Денка без проблеми !


                    Тодор и аз очаквахме експертите до моста с интерес. Хубаво място си беше това. Който имаше опит, той нямаше проблеми !


                    Все пак, нямаше някой, който да не бра ядове тука вкл. Йоцов и Марти.























                    Това бяха снимките от невралгичното дере ! Продължавам с препятствията ...














                    Ей така се минават гумите ! Още отдалеч - на задна гума.


                    Мартин кара яко и отново победи с чувствителна разлика !
                    И така трябва да бъде ! Младите трябва бързо да се движат напред, стига да тренират, а не да се друсат по полянките. За състезател се изисква голяма амбиция, дисциплина, воля и здраво дупе ! Само с приказки и търсене на оправдания не става !!!
                    Крайно време е да се разбере това от всеки и не напразно го опявам вече 5 години ! Марти е ярко потвърждение на думите и амбициите ми в този спорт, а само преди година, повечето се изказваха скептично за него ...


                    Марти и мама Павлина.


                    Хубава усмивка !


                    Част от победителите:


                    Браво, Зоро !


                    Стоянчо Козаров


                    Пламен и Сабин. Не, участниците в класовете не бяха толкова, просто останалите не получиха класиране, тъй като не успяха да завършат !




                    В заключение искам да кажа, че състезанието има бъдеще ! Организацията му е стегната и проста. Състезателите се следят с помощта на сателит, GPS не е необходим, всяко отклонение от трасето се наказва според правилника, но ...
                    ... ето, веднага се появиха оплаквания за свалени маркери !

                    От мен, поздравления за екипа на Тодор !
                    Колкото повече ендуро, толкова по-добре !
                    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 19-04-10, 00:41.
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #70
                      До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                      До г-н Т.Христов
                      Понеже преди награждаването влязохме в сериозен спор,относно класирането на К.Губерков при Junior,бих искал да уточним нещата и да няма обидени.Факт е,че бяхте прави относно регламента и че не е финиширал и за това не му се присъдиха точки от втория старт,но е факт и многото допуснати грешки от ваша страна.Явно,това,че е първо състезание обяснява нещата,но мисля си ще разберете и нашето афектирано състояние.Лапето се представи доста добре,като се има предвид,че завърши първия старт на 4 мин. след Зорница,а на преките си конкуренти дръпна с 57 мин. на 2-я и 2 ч. и 37 мин на 3-я,а и втория ден беше безапелационно най-бърз и 500 метра преди финала скъсана верига да го отпрати на 3-то място...просто не можахме да се примирим.Така че,нека няма сърдити,а за в бъдеще пожелавам на целия екип да са взели поука от допуснатите грешки и да имаме още по- интересни състезания от този тип.Успех и се надявам да се виждаме около пистата.

                      Коментар


                      • #71
                        До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                        Доста интересно и здраво състезание е станало имало е и много кал.
                        Поздрави,
                        [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                        Коментар


                        • #72
                          До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                          И аз да се включа само с текст:

                          Но първо 1 молба към съдийския екип: да постнете старта от неделя "лап бай лап".

                          Бях се записал за X-Cross-а заедно със сина ми, но до последно не беше ясно дали ще можем да приведем машините в движение. Някакси се справихме и в петък вечер оставихме платформата и машините в парка и се записахме.

                          Събота Тодор Христов "ме нареди" да съпровождам джуниърите. Естествено, че ставаше дума за Венци Колев т.к. от досегашните му изяви се предполагаше, че ще е най-бавен в трасето. Но Хрисотв ме успокои, че ще имам възможност да наваксам във втората обиколка.
                          Стартирахме, и още на пистата докато малкия се справи с препятствията другите се изнизаха. Потеглихме по маршрута с крайцерска скорост и даже на правите от време на време включвах и четвърта ск. ГПС-а не го и поглеждах. По 1 време маркерите се изгубиха, но продължихме т.к. Христов на брифинга каза, че като караме по път маркерите не са толкова на гъсто, но всяко отклонение е здраво обозначено. Най- накрая видяхме маркери и продължихме. Да ама те ни изведоха до познатото дере от Чалъндж-а. Венци здравата се окопа и още там ми "стопи лагерите" от носене и бутане на АТВ. Върнахме се на пистата инаправихме още 1 обиколка за да стигнем до съдииската маса. Бях сигурен, че и други объркали се ще има. Но ...нямаше... ние бяхме единствени. Тръгнахме отново и включих ГПС на запис. Видях къде маркерите и трака се разделят и после маркировката изчезва. Върнахме се назад и си хванахме трака. Явно някой от състезателите е свършил тази добрина. Мисля, че лесно може да се установи по ГПС тракерите на "ред спот".
                          Продължихме малкия закъсваше, АТВ-то лягаше на корем, а аз докато го извадя и му кажа да кара отляво, не по коловозите и той отново се забиваше в тях. По трудните участъци като рекички, наклони и онова готино изкачване в гората ги минавах с моята машина и после се връщах за неговата. В общи линий карах 2 АТВ-та. Толкова здраво никога не съм се изморявал. Днес ме болят ръце, колена и глезени от носенето на поларис-а в калта. Правех си разчети след като оставя малкия да врътна 1 бърза обиколка и да наваксам част от изгубеното време. Но на контролата от Цецо разбрах, че съдийския щаб отменил втората обиколка. Правех си сметка за 2 часа да "врътна" 1 бърза, но ме прецакаха. На контролата пристигнах карайки полариса на малкия и докато чакам да дойде автовлака с Венци и моето атв ме подкрепиха с бира и мръвки. Благодарско!

                          Трасето не беше никак лошо, но коловозите ми дойдоха в повече.
                          Имаше много приятни изкачвания, тесни пътища, камънак, и широки билни ливади през които се надявах втората обиколка да раздавам газ, че през първата така здраво се припотих от носене и бутане...

                          Организацията традиционно беше стройна, кетъринга беше на ниво, бирата беше студена, пържолите - топли и вкусни, имаше всички необходими условия за перфектно състезание. Времето също беше с нас.

                          После ще продължа за представянето през втория ден.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #73
                            До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                            Първоначално публикуван от sashogg Преглед на мнение
                            До г-н Т.Христов
                            Понеже преди награждаването влязохме в сериозен спор,относно класирането на К.Губерков при Junior,бих искал да уточним нещата и да няма обидени.Факт е,че бяхте прави относно регламента и че не е финиширал и за това не му се присъдиха точки от втория старт,но е факт и многото допуснати грешки от ваша страна.Явно,това,че е първо състезание обяснява нещата,но мисля си ще разберете и нашето афектирано състояние.Лапето се представи доста добре,като се има предвид,че завърши първия старт на 4 мин. след Зорница,а на преките си конкуренти дръпна с 57 мин. на 2-я и 2 ч. и 37 мин на 3-я,а и втория ден беше безапелационно най-бърз и 500 метра преди финала скъсана верига да го отпрати на 3-то място...просто не можахме да се примирим.Така че,нека няма сърдити,а за в бъдеще пожелавам на целия екип да са взели поука от допуснатите грешки и да имаме още по- интересни състезания от този тип.Успех и се надявам да се виждаме около пистата.
                            Аз ще разгледам случката под друг ъгъл и се надявам да ме разбереш правилно !
                            Това, че пропуснахме да вдигнем табела "LAST LAP" си е наша грешка и тя си има причина, но това нямаше да реши проблема на състезателя и ти обясних защо !
                            Малкия Губреков се представи отлично и показа по-мъжко каране и от много от мъжете, въпреки, че му е второ състезание
                            В спорта обаче има и ситуации в които само карането не те прави първи...
                            Абсолютно идентична е ситуацията с Емил Комаровски, който след като спечели първия ден на втория му се счупи машината и загуби първото място...но той не дойде да иска да му дадем точки, щото е бил първи
                            В тази ситуация родителите трябваше да бъдат по-зрели и да са обяснят, че в спорта има и победи и загуби и че за да станеш добър пилот, първо трябва да се научиш да губиш
                            Този начин на поведение не дава добър пример за състезателя и ще заприлича на един друг състезател от В.Търново, на който всички и всичко са му виновни когато не спечели състезание...и му адвокатства баща му
                            И в заключение да кажа, че много състезания се случват грешки, даже и на европейски и световни, по вина или без вина на Организатора, но решенията на съдейската комисия са по регламента и са окончателни
                            Спирам темата до тук, защото повечето неща ги обясних и на живо и се надявам Кольо Губерков да стане един класен пилот с голямо бъдеще с възможностите, които показа и за което ще се радваме всички

                            Коментар


                            • #74
                              До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Събота Тодор Христов "ме нареди" да съпровождам джуниърите. Естествено, че ставаше дума за Венци Колев т.к. от досегашните му изяви се предполагаше, че ще е най-бавен в трасето.
                              Специални благодарности на Генчев за успешно изпълнената мисия
                              Мисля, че това беше добра школа за малкия Колев и това преживяване ще го помни дълго

                              П.П.

                              На затвореното трасе ме изненада приятно този път...нито една тапа
                              Явно задобряваш от допинга на кетъринг "Валентино"

                              Коментар


                              • #75
                                До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                                Няма как да не отбележа и групата с Kawasaki от Ботевград
                                Много атракция, шоу и емоции имаше при първото им участие на състезание
                                Имаше много фристайл изпълнения, на две гуми, на една гума, по таван и под АТВ-то









                                Най-атрактивен беше младия сумист Митко Димитров
                                С неговите 175 килограма направо правеше чудеса и въпреки паданията усмивката не слезе от лицето му











                                Очакваме ги с нетърпение и на следващото издание

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X