Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Урал М-66

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Урал М-66

    Смених лагерите на каплите.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Урал М-66

      Каплите си имат гуми
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161121_183332.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5735285Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161121_183338.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:5735286
      а мотора капли с гуми
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161121_194905.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5735287Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161121_194947.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5735288
      Ще се опитам другият път да снимам с фотоапарат.
      Последно редактирано от alehandro; 23-11-16, 12:56.

      Коментар


      • От: Урал М-66

        Един вариант да предпазим рамката от одраскване на боята при монтиране на двигателя.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161124_172632.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5735405
        Вече заприлича на мотор
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3119.JPG
Прегледи:1
Размер:228.0 КБ
ID:5735406
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3121.JPG
Прегледи:1
Размер:201.8 КБ
ID:5735407
        Сега остават пипкави и досадни за мен работи-инсталации,жила,ръчки,степенки и т.н.

        Коментар


        • От: Урал М-66

          Кефиш колега, чакам да му чуя гласа скоро по пътищита на звяра......
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • От: Урал М-66

            Събота и неделя се занимавах с карбураторите.След измиване и издухване с компресора забелязах че челата които лягат към цилиндрите се се изкривили(имаше дъга по цялата дължина от ушите към центъра) и като се постави на равна повърхност се получаваше доста голяма фуга по средата от където щеше да дърпа въздух.След кратък "размисъл" взех горелката и тежкия чук и след няколкократни нагрявания и "съветвания" с чука нещата горе долу си дойдоха на мястото.Сега ще дам телата на фрезист да ги челоса и се надявам нещата да се получат.За съжаление обаче при изкривяването се е получил и овал на дифузьора,него също се помъчих да поизправя но без успех.Сигурен съм че ще има негативен ефект в/у работата на двигателя ,но доколко ще видя като заработи мотора.Огледах и другият комплект карбуратори които бях купувал и те също имаха такава дъга.За съжаление нямам снимков материал от просцеса.

            Коментар


            • От: Урал М-66

              В поне един български сайт продават комплект нови карбуратори. Ако ще го караш, това е по-доброто решение. А най-добре с японски.

              Коментар


              • От: Урал М-66

                Прав си сигурно така или иначе ще стигна до нови,но кефа да са си оригинални и да съм си ги нагласил с хиляда мъки ще ми липсва.

                Коментар


                • От: Урал М-66

                  Първоначално публикуван от Ivan_J
                  В поне един български сайт продават комплект нови карбуратори. Ако ще го караш, това е по-доброто решение. А най-добре с японски.
                  Да, най-добре е да вземеш нови, но ако сложиш от старите гарнитури които бяха и доста по-дебели от нормалните, нещата ще се опрвят. Ако не се лъжа, същите бяха от гьон, а дебелината им е около 0.4-0.6 см. и обират дори и по-големи луфтове.

                  Коментар


                  • От: Урал М-66

                    Според мен точно от този тип гарнитури е станало изкривяването.Мисля да правя от гетинакс с дебелина 8мм. плюс от двете страни от паронит по 1мм.Гарнитурата от гетинакс служи за термо изолиране на карбуратора от главата,при лошо такова се влошава работата на карбуратора.

                    Коментар


                    • От: Урал М-66

                      Не знам, моят мотоциклет е с подобни гарнитури от гьон и няма никакви проблеми с карбураторите, пали от първото ритане /стига да съм го почерпил достатъчно/ , а като загрее както трябва оборотите му са все едно, че чопли семки.....а преди тези К 37 бях с карбуратори за Урал 650 /ако не се лъжа К 301/ на които бензина в чашката завираше и се изпаряваше, а в шлаухчето постоянно вървяха бълончета към кранчето.......но това ставаше заради това, че имаха наклон на чашката която заради него прекалено се доближаваше до цилиндъра, което след като сложих К 37 не беше така защото между чашката на карбуратора и цилиндъра имаше около 10 мм. място и не загряваха толкова, но според мен трябва да направиш това което си решил........

                      Коментар


                      • От: Урал М-66

                        Бензинът е завирал, защото си нямал споменатия изолатор между карбураторите и главата.

                        Коментар


                        • От: Урал М-66

                          Ами не е от това което казваш. Сега съм със същите гарнитури, но карбураторите са К 37 и проблем няма. Между другото, ако имаш под ръка цилиндър от М 72 или К 750 и карбуратор от Урал 650, ще можеш да видиш колко близо се намира горната част на чашката до цилиндъра..........а ако имаш и карбуратор К 37, ще разбереш за какво говоря......, хайде на здраве, че съм си сипал една чаша мавруд, та като я гледам и лигите ми текат........

                          Коментар


                          • От: Урал М-66

                            Нямам под ръка, но знам за проблема и ламаринките, които се слагат. Но не подценявай и изолаторите. Наздраве!

                            Коментар


                            • От: Урал М-66

                              Карбураторите вече са челосани и лягат идеално,сега чакам гетинакса да изрежа гарнитурите.Вчера довърших инсталацията и дребни неща,степенки задна спирачка и др.,абе в общи линии края се вижда.Понеже като свалях двигателя не ми направи впечатление да има втулки от лявата страна,а в книжката пише че двигателят е изместен надясно и направих дистанционни втулки които излезоха 10,5 мм.Някой знае ли им размера и дали трябва да е опрял плътно в рамата от дясната страна или и от там трябва да има някакви втулки?Друг въпрос който напира е каква термо боя да използвам за аспусите и кривките,понеже не мисля да ги никелирам.Тези които са на спрей например Вериуел имат накакви дали са издръжливи и предполагам грунд не трябва да има отдолу(или има термоустойчив такъв)?

                              Коментар


                              • От: Урал М-66

                                Тази сутрин си рових в снимковия архив и случайно попаднах на другите ми две съживявания на мотори.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:цз.JPG
Прегледи:1
Размер:199.5 КБ
ID:5735715
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mz1.JPG
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5735714

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X