Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Урал М-66

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Урал М-66

    Това е най-добрият стимул за работа.
    Моят юнак все ме пита "Тате, нали ще обикаляме с мотора с коша". Само за да направим семейна обиколка с мотор, купих ИЖ Юпитер 3 с кош. Сега трябва да убедя жената да се качи

    Коментар


    • От: Урал М-66

      Вече куплиран.Остават дреболийки.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ural1.jpg
Прегледи:1
Размер:311.9 КБ
ID:5747094
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ural2.jpg
Прегледи:1
Размер:353.7 КБ
ID:5747095
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ural3.jpg
Прегледи:1
Размер:406.7 КБ
ID:5747096
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ural4.jpg
Прегледи:1
Размер:397.2 КБ
ID:5747097
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ural5.jpg
Прегледи:1
Размер:394.4 КБ
ID:5747098
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ural6.jpg
Прегледи:1
Размер:355.3 КБ
ID:5747099

      Коментар


      • От: Урал М-66

        Между другото търся да закупя такъв габарит като на снимката.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bikepics-483781-full.jpg
Прегледи:1
Размер:204.0 КБ
ID:5747132

        Коментар


        • От: Урал М-66

          Взе ми здравето този мотор.След дълги борби с какви ли не карбуратори мотора продължава да не работи като хората.След като сложа нови свещи пали и работи около 2 мин. отлично,след което започват да прекъсват цилиндрите (десния повече) докато не откаже съвсем и така до новите свещи.В началото се съмнявах за много богата смес.Обаче като сваля свеща е черна със сухи сажди,което ме навежда на мисълта че от някъде гори масло.Буталата и сигментите са нови,хлабината м/у цилиндъра е в норми и за сега ги изключвам.Съмненията са ми във водачите на клапаните(понеже на тези глави не ги мерих).Поръчал съм нови.Питането ми е възможно ли е това да е причината и къде мога да дам да ми сменят водачите и да ми оправят леглата и паснат клапаните.Понеже аз няма нито опита нито инструментите за тази дейност.

          Коментар


          • От: Урал М-66

            Сажди има и при богатата смес, аз лично мисля, че карбураторите не са настроени както трябва. Сам казваш, че след като запали работи добре, а след това започва да прекъсва........това е като смукача при другите мотоциклети, пали на смукач и работи добре, ама като загрее започва да прекъсва и да пуши. Моят мотор го настройвам така : На работещ двигател започвам да вдигам шибъра за да увеличи оборотите, а същевременно навивам болта за обогатяване на сместа. Това го повтарям до къто болта на сместа не бъде завит до края. След това започвам да затварям шибъра до тогава, до къто двигателя започне да се чуди дали да работи или да загасне. Тогава започвам да отвивам болта за обогатяване на сместа и го отвивам до къто двигателя може да увеличава оборотите си. След което отново започвам да затварям шибъра до момента в който оборотите ти харесат на ухо. После упражнението го повтаряш и с втория карбуратор. Това съм го чел в различни руски мотофоруми, навсякъде е описано по този начин и работи...... Успех !
            Последно редактирано от spongi; 23-03-17, 12:53.

            Коментар


            • От: Урал М-66

              Започва се от нивото на бензина и жигльорите.
              Когато те са наред, се минава към настройка на карбураторите по описания начин.
              Накрая се прави синхрон на двата, като е най-правилно фината настройка на сместа да се прави поотделно.
              Сухите сажди са от богата смес, не пипай двигателя.

              Коментар


              • От: Урал М-66

                Първоначално публикуван от Ivan_J
                Започва се от нивото на бензина и жигльорите.Когато те са наред, се минава към настройка на карбураторите по описания начин.
                Да, така е, но да беше казал и на коя дупка на дроселовата игла трябва да се фиксират фибите, щото ще ме караш пак аз да го пиша ! Аз ги поставям фибата на втората дупка от горе на долу, но ако не получим желания резултат от работата на двигателя при фините настройки, може да се наложи да сменим дупката на фибата и то няколко пъти, а винаги след това ще трябва отново да се прецизират и оборотите на свободен ход, както и качеството на горивната смес по описания на предната страница начин.

                Коментар


                • От: Урал М-66

                  Там е работата че за да стигна до регулировка на карбураторите двигателя трябва да работи дори и неустойчиво.А той като стигне температура за регулировка започва да губи искрата и няма как да го регулирам.Слагах ИКС-1(прозрачна свещ) и на ниски обороти успявам да добия някаква горе долу добра смес, но ефекта е същият.В началото и моите съмнения бяха за богата смес ,но все повече започвам да си мисля че е нещо друго.Иначе нивото е направено (на карбураторите К65 и К6 според инструкцията на К301 нивото не може да се регулира(поне не стандартно),жигльорите са стандартните,иглата е в средата(и на второто деление е все същото).А положението на иглите влияе на преходни-средни до високите обороти.Засега съм го оставил да отлежи проблема,тия дни пак ще си поиграя с него.
                  Последно редактирано от alehandro; 27-03-17, 12:37.

                  Коментар


                  • От: Урал М-66

                    Хлабината на клапаните я гледах пак защото ме съмняваше да не остава отворен някой клапан(най вече смукателния) и от там да богатее сместа.И двата са 0,05 както пише в книжката

                    Коментар


                    • От: Урал М-66

                      Първоначално публикуван от alehandro Преглед на мнение
                      Хлабината на клапаните я гледах пак.И двата са 0,05 както пише в книжката
                      Няма как да работи със тая хлабина,пет стотни са прекалено малко.Да не е 0,50мм което е приемливо.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Урал М-66

                        " Нужно установить поршень одного из цилиндров в верхнюю мертвую точку в такте сжатия. Ее можно определить по риске на маховике, а такт сжатия – по положению клапанов: оба должны быть закрыты (у противоположного цилиндра при этом один из клапанов будет открыт). После этого необходимо щупом проверить зазор между стержнем клапана и коромыслом. Если зазор не соответствует 0,05мм, то необходимо ослабить контргайку и отрегулировать его регулировочным болтом.После регулировки зазоров в одном цилиндре повернуть коленчатый вал на один оборот и повторить операции на втором цилиндре. "
                        Не, колегата е направил точно хлабината, така го дават руснаците, а проблема му идва от кофти настройки на карбураторите......

                        Коментар


                        • От: Урал М-66

                          " Нужно установить поршень одного из цилиндров в верхнюю мертвую точку в такте сжатия. Ее можно определить по риске на маховике, а такт сжатия – по положению клапанов: оба должны быть закрыты (у противоположного цилиндра при этом один из клапанов будет открыт). После этого необходимо щупом проверить зазор между стержнем клапана и коромыслом. Если зазор не соответствует 0,05мм, то необходимо ослабить контргайку и отрегулировать его регулировочным болтом.После регулировки зазоров в одном цилиндре повернуть коленчатый вал на один оборот и повторить операции на втором цилиндре. "
                          Не, колегата е направил точно хлабината, така го дават руснаците, а проблема му идва от кофти настройки на карбураторите......

                          Коментар


                          • От: Урал М-66

                            Не знам,за първи път чувам за подобна хлабина,тя ще изчезне още при температура 50-60гр,от там нататък ще има натегнати клапани и изчезваща компресия,а ако се движи въпрос на време е клапаните да прегорят.Направи една проба на 0,10мм и виж какво се случва.Вярно,че така ги дават и по инструкция.

                            Зазоры в наших мотоциклах:
                            М72 и впускные и выпускные 0,1 мм
                            К750 впускные 0,07 мм выпускные 0,1 мм
                            Верхнеклапанные Днепры 650 кубиков и впускные и выпускные 0,07 мм
                            Верхнеклапанные Уралы 650 кубиков и впускные и выпускные 0,05 мм
                            Верхнеклапанные Уралы 750 кубиков впускные 0,05 мм выпускные 0,07 мм
                            Главное помнить шо зазор должен быть и лучше пусть будет больше чем меньше. Уменьшеный зазор (ну шоб движек шептал) - прямая дорога к прогоранию клапанов и ударам о поршень.
                            Иногда бывают случаи когда чуть прогретый движек не тянет и дает провалы - необходимо увеличить зазор!

                            Но в последното изречение е споменато,че понякога машината няма мощност и трябва луфта да се увеличи.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Урал М-66

                              И на мен ми се струват малко 0.05 ама нали така пише .Ще пробвам да им дам повечко хлабина.Пробвах доста карбуратори но нито един не подлежи на регулировка като позагрее.М/у другото зимата при минусовите температури работеше отлично на място,в движение не съм го пробвал

                              Коментар


                              • От: Урал М-66

                                Нищо не разбирам от мотори,но тази хлабина 0.05 да не е на загрят двигател?
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X