Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един по-различен велосипед с двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Един по-различен велосипед с двигател

    Мисля да направя втулка ,което ще удължи челото с 2см (толкова ми позволява вилката) и в нея да набия долната чашка).Нека запознати да кажат ще успея ли да сваля челният ъгъл и евентуално с колко.

    Коментар


    • #62
      От: Един по-различен велосипед с двигател

      Колелото е доста високо, защо не преместиш захващането на пружините отзад или ги смени с подходящи. Така ще оправиш ъгъла отпред.
      Сега излиза, че си я дигнал отзад и ще го оправящ като го вдигнеш и отпред.
      Какъв клиренс гониш? Предполагам 15-16 сантиметра е достатъчен.

      Коментар


      • #63
        От: Един по-различен велосипед с двигател

        Първоначално публикуван от pekisto Преглед на мнение
        Мисля да направя втулка ,което ще удължи челото с 2см (толкова ми позволява вилката) и в нея да набия долната чашка).Нека запознати да кажат ще успея ли да сваля челният ъгъл и евентуално с колко.
        Не, по-добре е да свалиш задницата, както предлага колегата в предишния пост. Пипането по челната тръба не е добра идея. Ето тука може да си потърсиш вилка или амортесьор втора употреба. http://www.mtb-bg.com/forum/viewforum.php?f=17 (надявам се модераторите да оставят линка). Внимавай да не е за 20 мм. ос и да не с ход повече от 120-130 мм. Не се хвълряй на двукоронни или с въздушни пружини - не са за теб.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #64
          От: Един по-различен велосипед с двигател

          Благодаря много за съветите със свалянето на задницата.Промених точката на захват на задните пружини ,наложи се да вдигна малко седалката и да преместя захващането на калника.Мисля ,че така вече се получи нещо.Челен ъгъл-72 градуса без товар, средното е на 32см.

          Коментар


          • #65
            От: Един по-различен велосипед с двигател

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0752.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5449145

            Коментар


            • #66
              От: Един по-различен велосипед с двигател

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0751.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5449146

              Коментар


              • #67
                От: Един по-различен велосипед с двигател

                Все още не е добре ъгълът. Гладай да го докараш 65-67 градуса. С малко по-висока вилка ще стане. И наклони напред тая седалка, че.... Ако ще въртиш педалите седалката трява да се вдигне още доста. Съжалявам, ама тя по принцип на тва колело геоматрията му е доста объркана. Правилото за въртене е като седнеш и стъпиш с пета на педала и той е в "долна мъртва точка" кракът ти да е почти изправен. При въртане, обаче се стъпва с възглавничките на педала, а не с петата.

                П.П. Опппа, извинявай, чак сега видях, че отпред си с тесен стержен. За тоя размер ще е голям зор да намериш вилка. Пък и кормилата са с друг захват. Карай го така.
                Последно редактирано от NovemberCharlie; 01-02-13, 15:33.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #68
                  От: Един по-различен велосипед с двигател

                  За сега мисля така да остане ,че задното окачване е с доста голям ход и не искам да товаря челото повече с още по-малък ъгъл.А вилки си харесах няколко от линка.Не ми се наливаха повече пари в това, но... май ще се пречупя накрая и ще развържа кесията.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Един по-различен велосипед с двигател

                    Стерженът е овърсайз и трудно намерих тази вилка ,която е сега защото е с резба и широк стержен.Не исках тогава лапа ,за да мога да регулирам височината на кормилото.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Един по-различен велосипед с двигател

                      Ааа, добре! Щото от снимките се подведох, заради резбата. Пак там може да потърсиш и по-читави спирачки. Моделите съм ти ги написал.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Един по-различен велосипед с двигател

                        Направих накои промени.Трябваше да сваля максималната скорост - изработих предна зъбчатка с 3 зъба по-малко и така вече максималната скорост е вече 60км в час.Мощността се вдигна първа скорост стана къса и се наложи да си направя по-удобно превключването на скоростите - добавих от лява страна превключвател с лостче.Калниците също бяха на неподходящо място - преместих ги ,като доработих малко задния.Заради малката зъбчатка реших ,че трябва да има водач (за да работят винаги повече зъби)-добавен.Поработих малко и по всмукателна и изпускателна система на двигателя и резултатът е по-малко шум повече мощност и по-добро изгаряне.Бобината също беше на непоходящо място ,затова се наложи да преместя и нея.Така вече не се нагрява от цилиндъра и не се вижда ,което е по-добре за външният вид.След доработките съм минал доста километри Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0787.jpg
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5461250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0783.jpg
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:5461251 без проблеми и мисля ,че вече всичко е ок.Ето и снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0780.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5461248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0790.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5461249

                        Коментар


                        • #72
                          От: Един по-различен велосипед с двигател

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0777.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:5461252

                          Коментар


                          • #73
                            От: Един по-различен велосипед с двигател

                            Много малката предна зъбчатка не е добре - бързо се износва, износва и веригата.
                            Като си тръгнал да мислиш за външния вид, намери някой тенекеджия да ти вгради резервоар в триъгълника на рамата, ще изглежда доста по-добре от сегашния.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Един по-различен велосипед с двигател

                              Колега, проекта е много добър, имам само една малка забележка - резервоара

                              Коментар


                              • #75
                                От: Един по-различен велосипед с двигател

                                Много добре изглежда! Какво не му харесвате на резервоара, мен ми допада. Алюзия за Норимбергска Цундап-ка
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X