Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един по-различен велосипед с двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Един по-различен велосипед с двигател

    QUOTE=NovemberCharlie;2081880]Вилката - най вероятно Зуум, Логан, РСТ или подобна Но нейм. Задните пружини, (щото тва не амортисьор) са е същата работа. По принцип дърветата изглеждат еднакво и марката няма значение. Балканчето е класи над това дърво. Балканчето е направено да се кара. Тва е направено да ти го продадат, ако не разбираш и велосипед със заден амортисьор за теб е върха на сладоледа и то само 300 лева. И не, не съм перфекционист. Има разлика между перфекционизъм и минимални изисквания. Това колело не покрива минималните изисквания и застрашава здравето на каращия го.[/QUOTE]

    Доволен съм ,че този път не пише и здравето на околните.Няма да чакам други отговори защото знам ,че ще бъдат подобни.
    Първо за вилката позна марката е Логан.Задните пружини няма да ги познаеш защото са от електрически двуместен скутер.Имах такъв преди 4 години и ми останаха от него.Бяха подменени тогава защото скутера го бях направил с осем батерии и стана доста тежък за тях, но сега на колелцето вършат перфектна работа.Имат обаче недостатък - липсва амортисьор така че смятам да добавя трети.Оставил съм място както се вижда на последните снимки.Относно задното окачване не са две тръби една в друга ,а си има набита месингова втулка и не мисля че ще има проблеми .Имам в наличност двукоронна вилка Зуум почти нова.Сигурно и тя не е кой знае какво ,но предполагам че ще е по-добра от тази и смятам нея да сложа.Спирачките ще бъдат подсилени като се добави трета v-брейк на задната капла.Не знам колко зле трябва да спират и тези ,но в момента при рязко натискане блокират и двете гуми.За всеки случай обаче ще добавя трета.Надявам се така да покрия минималните изисквания поне, че да мога да си карам по-спокойно.

    Коментар


    • #47
      От: Един по-различен велосипед с двигател

      Искам да благодаря на всички участвали до момента за коментарите по темата ми.Вярно е че имаше и доста критики ,но така и трябва да бъде в един жив форум.В крайна сметка точно затова е създаден - да си споделяме ,хвалим или критикуваме някой или нещо,както и да черпим знания и опит един от друг.Като направя промените ще добавя снимки.Поздрави на всички!

      Коментар


      • #48
        От: Един по-различен велосипед с двигател

        КОлега , спирачките спират в момента , но аз и предполгам колегите искахме да ти кажем , че дисковете са малки , прдполагам са нисък клас , което значи , че материала им е някакъв по-евтин, съответно изтива по-бавно. Проблема на дисковите спирачки е когато са загрели, тогава не работят , както предполагам ти е известно; като сложим факта , че задвижването ще става от бензиновия мотор , се получава , че тези псирачки ще са натоварени доста , зада спрат колелото от по-голямата скорост до покой.
        Не са критики , по-скоро е вектор по който да помислиш
        Надявам се да нямаш инциденти и да си караш машинката с кеф
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #49
          От: Един по-различен велосипед с двигател

          Приемам критиките за спирачките.Задният диск си беше с каплата като я купих имам и втори такъв монтиран на предна капла от същия модел.Реших да прехвърля диск от нея на предната ми капла ,но не пасна на фланеца.Тези капли са някакъв стар модел ,но са двойно стенни алуминиеви и ми изглеждат по-здрави от тази ,която е монтирана в момента от пред с евтиния диск Zoom. Смятам да монтирам отпред старата капла с по-добрият диск.Нека обаче ,ако може тези които разбират да ми кажат коя капла е по-здрава предната,която е в момента или задната ,за да направя преценка какво да направя.

          Коментар


          • #50
            От: Един по-различен велосипед с двигател

            Искам да поясня нещо и за двигателя.В никакъв случай двигателя не предава повече мощност към задните венци от един велосипедист.Съединителят е така проектиран ,че да приплъзва при малко натоварване ,но пък маслото го охлажда.Така потеглянето е винаги много плавно независимо от това колко газ се подава.Точно заради това приплъзване го харесах защото е безопасен за частите на велосипеда.При един пълен оборот на педалите предният пиньон ,който е 8 зъба прави 3 оборота.Скоростта на въртене на веригата също е в границите.Двигателят е 39 кубика и с тази си конструкция не дава повече мощност при потегляне от един велосипедист.Даже мога да кажа че всеки велосипедист може да тръгне по-бързо от мен.Предимството на двигателя пред велосипедиста е това ,че е по-издръжлив.Дано съм успял да обясня точно.

            Коментар


            • #51
              От: Един по-различен велосипед с двигател

              Тези компоненти са недостатъчно надеждни когато колелото се кара от дете. Ти си много по-тежък... Рамката носи и килограмите на двигателя и то на място, където никой не е предвидил. Ненадеждни са и за всякакви скорости над достижимите от дете. Ти искаш да го караш със скоростта на скутер...
              Моето мнение е, че ако ще и 10 подобни спирачки да сложиш, нито ще има ефект, нито цената ще ти излезе по-ниска от две хубави. Дори и втора употреба.
              Блокирането на спирачките не значи нищо. Ти НЕ искаш при скорост над 20-30 да ти блокират от раз, нали? Те трябва да работят. Да можеш да дозираш плавно и точно спирачното усилие. И да продължават да го правят и след няколко по-резки спирания или по-дълго спускане.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #52
                От: Един по-различен велосипед с двигател

                Аз дадох най-доброто от себе си. Остава ми да пожеланя успех с начинанието.

                П П. Не мога да се въздаржа. Зуум и Логан - бягай, бягай, през три планини в десета. Ти пружини отзад без амортесьор!!?? Майко мила!
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #53
                  От: Един по-различен велосипед с двигател

                  Няма да са три пружини.Третото е газов амортисьор почти е монтиран.Ще добавя снимки после.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Един по-различен велосипед с двигател

                    Добавям още снимки в албумаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0738.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5448772

                    Коментар


                    • #55
                      От: Един по-различен велосипед с двигател

                      Окачването работи така ,както би трябвало да работи на един мотоциклет.Доволен съм от резултата.Цялото управление се промени и в момента е в пъти по-стабилно здраво и сигурно.Има вече и добавени още няколко снимки в албума.Който иска може да разгледа.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Един по-различен велосипед с двигател

                        Тази схема не мога да коментирам. Не познавам нито ресьорите, нито амортесьори, нито мога да видя геометрията. Като цяло изглежда добре, макар това да не значи нищо особено.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Един по-различен велосипед с двигател

                          Междуосие-106см
                          Височина на средното (ако мога така да го кажа)-34см
                          Челен ъгъл 80 градуса.Тук смятам да поработя.Или по-малка задна капла(така ще вдигна мощността и ще намаля малко максималната скорост) или по висока предна вилка.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Един по-различен велосипед с двигател

                            Нямах предвид тая геометрия, а на задното окачване. Челния ъгъл го свали поне с 10 градуса.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Един по-различен велосипед с двигател

                              Вече с друга много по-лека задна гума ,за да разтовари спирачки и венци както и да оправи малко челният ъгъл (в момента е на 76 градуса) Мощността се вдигна управлението се промени максималната скорост ще падне ,което също е по-добре (смятам да изработя преден пиньон с един зъб по-малко). Предната гума я оставих ,защото поема голяма част от неравностите и облекчава работата на предната вилка.Сега вече мисля за светлини и звук (макар че звук май си имам).Ето и малко снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0739.jpg
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5448940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0740.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5448941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0741.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5448942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0742.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5448943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0743.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5448944Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0744.jpg
Прегледи:1
Размер:188.6 КБ
ID:5448945Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0745.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5448946Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0746.jpg
Прегледи:1
Размер:184.3 КБ
ID:5448947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0747.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5448949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0748.jpg
Прегледи:1
Размер:168.3 КБ
ID:5448950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0749.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5448951

                              Коментар


                              • #60
                                От: Един по-различен велосипед с двигател

                                За сега добре, но челният ъгъл е ужасен. Ако ще го караш в града, смени гумите. Тия на асвалт бръмчат много, имат слабо спецление, особено на мокро, и товарят мотора т.е вдигат разхода.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X