Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

    ..не го знаех този тактически знак...
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #62
      От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

      Колега,темата толкова интересна,а напоследък нищо по нея!Върви ли проекта или в режим на изчакване?!
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #63
        От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

        Скоро ще има продължение, почти се възстанових от зимната депресия Занимавах се с дреболии, но се сдобих с още един/за резерва/ карбуратор. Чакам го тия дни да пристигне да видя какво съм придобил.
        Щеше ми се да приключа с главното предаване/"диференциала"/ и тогава да пускам другия материал, че ще стане много хаотично инак.
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • #64
          От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

          Случайно открих тактическия знак от предишната страница - 218-та пехотна дивизия на Вермахта
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #65
            От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

            Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
            Случайно открих тактическия знак от предишната страница - 218-та пехотна дивизия на Вермахта
            Не е точно така, поне според този сайт: http://www.feldgrau.com/InfDiv.php?ID=143


            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • #66
              От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет



              Нали темата е за Гном, та не можах да се сдържа. Толкова мотоциклети на тази фирма накуп, а и в движение не бях виждал
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #67
                От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                сега като се загледах има и с "ляв кош" - коша е отляво, по посока на движението........ това има ли нещо общо с обратното движение на Острова или не?

                иначе, поздравления за темата, усърдието и информацията, която ни споделяш
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #68
                  От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                  С огромен интерес следя темата, и почти по веднъж на ден отварям да видя за развитие, но няма. Има ли развитие или се чакат някой части?

                  Коментар


                  • #69
                    От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                    Здравей! До къде стигна с мотоциклета? Да те питам,от частите които си купил тук,в Бг има ли от Плевенско? И въобще,чувал ли си за такъв мотор по тоя край? Защото днес ми дадоха координатите на човек от града,който е имал такъв!Тия дни ще отида да потърся наследниците му ,да питам има ли нещо останало от него.

                    Коментар


                    • #70
                      От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                      Ще е интересно дали има нещо останало. От години се каня да отида и да проверя. Някой ден може да стигна и аз Поне снимки трябва да има.
                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар


                      • #71
                        От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                        А как са попаднали тези мотоциклети в България ?
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                          Ами специално тоя който ще издирвам до колкото разбрах е трофеен от фронта.Собственика е бил много запален по техниката,на 16 години скривайки възраста си заминава на фронта и се прибира в последствие с него.Човека който ми каза за него е карал дълги години БМВ Р71 и са били приятели.Интересен за мен беше факта,че и той беше запознат със "саботажите" които французите са правили по мотора,за които и колегата разказа по напред в темата.Каза,че се наложило да разглобят двигателя основно,и да "преправят" доста неща по него за да е възможно изминаването на повече от 20км без да стане някакъв проблем.

                          Коментар


                          • #73
                            От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                            Единя брат на баба ми също си е докарал трофейно БМВ . Бил е моторист разузнавач . Оцелели са само най дивите които са карали на пълна ръчка . Както човека ми е разказвал с над 100 - 120 мините гърмят на 20 - 30 мера зад теб .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #74
                              От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                              Тежките БМВ-та с кошове от онова време не могат да вдигнат 100км/ч. На Гномето какви подобрения са правени по двигателя, за да може да работи? Знаеш ли някакви подробности? Интересно ми е, тъй като в мен са един Гном и половинчатите останки от още един такъв. Та имам поглед и върху двата двигателя. Става въпрос за оригиналните двигатели, не за тези, които съм купувал допълнително от европата. И двата са били "състезателни", с променени фази на газоразпределението, демек, с окепазени разпределителни валове. Такива преработени валове съм срещал и при БМВ Р75.
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • #75
                                От: GNOME RHONE AX2 - Възстановяване на един армейски мотоциклет

                                Ами за съжаление не знам много подробности.Човека с който говорих,въпреки че е бил запален по моторите от едно време,и е карал БМВ-то дълги години май не е много в час технически....В смисъл,ходил е при човека с "Гнома" като при майстор,да потдържа и неговия,и за това е чувал за "саботажите".Та за това какви преработки са правени да се отстранят проблемите не разбрах ,но каза че и на тоя му е бил "пипан" вала да бягал повече...Като го видя пак ще разпитвам за подробности.Иначе се опитах да открия наследниците на човека,но за сега нямам късмет-къщите са съборени и на тоя номер не се води нищо,а има построен блок.Ще обикалям пак да разпитвам,дано ги открия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X