Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Е то и при нас рядко виждам колона от джугани тук остана само един и си е наистина на служба, но все не намирам сгоден случай да го снимам.Дори да не са върха на сладоледа се оказаха много по-сполучливи от шкоди, авии, романи и т.н.
    Не е до по-сполучливи, просто нямат достатъчно подходящи и достъпни съвременни аналози.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Нови машини които вършат работа колкото старите си има.
      Обаче цената е като за нова техника, западна.
      А бългаския бизнес не може да си позволи покупката на нов Зетрос, а и после поддръжката и ремонта може да фалират фирмата много лесно.

      Говоря за дърварския бизнес, за асфалтовия транспорт е много по-различно.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Кольо горе на Витиня чисто нов Магирус за две зими му изгниха цилиндрите и го бракуваха . Мерцедес и той повече от 2-3 зими горе не живее . Отдолу всичко изгнива . Урала ни повече от 10 сезона е горе не е да няма ръжда по него ама е още на поне 10 сезона от като ръждата ще изяде нещо фатално . Изчезна ми клипа от тая зима 48 тона на мокро по най стръмното на старата Витиня . Западен влекач с такива възможности ще струва едни пари дето и внуците ни ще трябва да ги плащат .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Ми това казвам и аз де.
          Има си я техниката, читава е, ама си струва колкото струва.
          И понеже сме цървули-караме зилове и камази.

          Да им се чуди човек на западняците-като си нямат руската техника отпреди 70 години, как ли се оправят горките.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Оправят се някак.Ако тук се работи само с нова техника високопроходими камиони, нови горски трактори и т.н. колко ще струва кубик дърва с все транспортните разходи питам аз?Защото всеки гледа колко са добре " там на запад " но никой не пита кое колко струва.Колко струва да дойде лъскавия Tow Truck и да ви прибере от пътя като ви влачи с всички удобства?Защо тука масовите автомобили пътна помощ са ивеко и мерцедес на по 30 и кусур години?И аз искам да работя само с нови инструменти на Snap On, но с цените на труда в момента не мога да си го позволя.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Да ви върна малко към интересните возила, случайно попаднах на един сайт за техниката в швейцарската армия от след края на ВСВ до днес. На немски е, но снимките и основните параметри са ясни - http://www.militaerfahrzeuge.ch/aenderugnen.html
              Предполагам, че може да е интересно за някой от почитателите на тази тема.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                ...Колегата Петров в една тема беше написал
                "Това което го пише по книгите не става по нивите"....
                Именно де , нали и аз това казвам . Съвецките автомобили не подлежат на логика . Те са на принципа "Кой - как се улучи" . Ако е "седнАл Гявола у него" - ни регулировъчни данни , ни инструкции ше ти помогнат . Даже и Партията да му заповяда - нема да тръгне .

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                ..Сега ако се опитваш да ни убедиш, че всички са излизали от завода на 5-6 цилиндъра, няма да мине номера, не те бива толкова в убежденията....
                Опазил ме Бог да говоря за всички ! Хеле пък за новите. Да не говорим , че в убежденията никакъв ме няма . Тя (силата на убеждението ) е приоритет на една друга школа . И "увличаше масите". А аз споделям само личен опит .

                .. и понеже не знам откъде си , та за сведение : на времето на Гара Искър имаше един авторемонтен завод . Работниците ( и не само ) на шега казваха , че гаранцията на Газ-ка след основен ремонт е до ... портала на завода . Аз с очите си съм виждал такъв камион да угасне и закове на място 20 м. преди портала .

                Що се отнася до тунинга и "70-годишната технология " - не знам колко Газ-ки си притежавал , но аз се отървах от тая "техника" още при първа възможност . И няма сила , която да ме накара да купя отново подобно творение на марксистко- ленинската нАучна мисъл . Ако и да е за истински мъже .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ако ще ми четеш лекции за вредите, които ти е нанесъл комунистическия режим, не благодаря, явно вече ЕГН-то си казва думата и един и същи запис се повтаря до безкрай.

                  За ремонтните заводи и аз съм на същото мнение, макар и да съм на другия край на България.Лично мой камион съм нямал, но съм се цапал с доста и съм карал от време на време, в камиони и леки коли обладани от гяволи, отвлечени от извънземни и върнати с разменени кабели не вярвам.Виж в специалисти по всичко, които не могат да разберат какво му е на камиона и са им виновни руснаците,французите,геманците и т.н. вярвам безрезервно

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Ми това казвам и аз де.
                    Има си я техниката, читава е, ама си струва колкото струва.
                    И понеже сме цървули-караме зилове и камази.

                    Да им се чуди човек на западняците-като си нямат руската техника отпреди 70 години, как ли се оправят горките.
                    Разликата е че на запад застрахователите те пращат да извадиш камиона и стоката а тук пътното (автомагистрали) плащат колкото да извадиш камиона до безопасно място и да отвориш движението . Зарязваш го на първото по широко място и от там сам да се оправя . В 90% от случаите шофьора сам си е виновен . Вместо още на Иорданкино да качи вериги тръгва нагоре и обикновено рядко стига Витиня После и организацията е малко куца . При интензивен снеговалеж нищо не пречи мвагистралата да се затвори за няколко часа докато се изчисти и опесъчи . Така един ТИР се кръстосва затваря трите платна така че и влекача не може да подходи до него .
                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                    .. и понеже не знам откъде си , та за сведение : на времето на Гара Искър имаше един авторемонтен завод . Работниците ( и не само ) на шега казваха , че гаранцията на Газ-ка след основен ремонт е до ... портала на завода . Аз с очите си съм виждал такъв камион да угасне и закове на място 20 м. преди портала .

                    .
                    Обикновено стигаха до моста след сервиз Дружба
                    Последно редактирано от sek.1; 02-09-19, 07:41.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Ремонтни заводи имаше на много места и още повече резервни части,че и цели агрегати. Скорости и кардани оставаха по пътищата, но цилиндрите си се прибираха. И ако не се ремонтираха от дипломирани гъзоръки майстори, си отговаряха горе долу на придружаващата ги литерарура. От всичките тези майстори частните леки ги правеше само един, нищо че може да е от тежката бригада. И пак той си подбираше чарковете от склада. След промяната сулю и пулю си накупиха, ма майсторът го нямаше, гъзоръките и талигарите останаха на улицата и им станаха майстори. Е тогава съвсем почнаха да не си отговарят на книгите, а на раздумките от лежачката на светло.
                      Какво има в един руски дръгел- всичко с разл и превишаващи допустомото допуски, повечко луфтове, нееднакви бутала, даже и в една група. Да, ама в склада избор голям и ако не псуваш на глас производителя, почерпиш майстора и всичко става прилично.
                      С талигарите е различно, същите са си и днес. Просто им се оставят все по- малко възможности да издевателстват над вече чуждия труд и мозък. Многото митове си е отделна тема.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        ...Ако ще ми четеш лекции ...
                        На теб ли ?! Неее , ти всичко си знаеш . Включително и за Светлото минало . Пък и часовата ставка за лекторски ми е доста висока .
                        Казвам съм ти и по друг повод : "Каквото повикало - такова се обадило" .
                        Конкретно отнесено към темата : докато има хора с младо ЕГН , на които впечатленията за "Романтичния комунистически период " идват главно от соц носталгия . ком и теми като тази - ще се намират и хора с ЕГН , живяли във въпросното време , които ще напомнят и за нелицеприятните ..меко казано ...страни на ЗТВ ( по Гагич) , колкото и да е дразнещо за здравите сили .
                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ... Обикновено стигаха до моста след сервиз Дружба ...
                        Веднъж напуснали пределите на Завода , вече става различно .
                        Веднъж довлякоха на буксир една Газ-ка , която излизайки от завода след основен ремонт беше стигнала чак до Костинброд ,преди да избие масло и да запуши отвсякъде.

                        Всъщност имаше и един случай с още по- голям пробег : един познат от Ломско ( пак от основен ремонт ) беше започнал да пуска Петрохан от север , когато останал без спирачки . Успял да убие скоростта на спирачен режим на мотора + ръчна и забил камиона в един скат , че от другата страна на пътя е щял да се търкаля чакдо Бързия

                        ..иначе съм чувал и за сполучливи ремонти : веднъж от някакво ТКЗС бяха получили благодарствено писмо , че "отремонтираната в завода Газ-ка е направила пробег от почти 40 000 км." . Вероятно смятаха това за рекорд и очакваха заради хвалебствените думи следващия ремонт да им е безплатен , като в легендите за Мерцедесите
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 02-09-19, 11:03.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          През 1987-1989г. бях войник в Самоков. Закарал съм и естествено докарал над 10 ЗиЛа 157 на основен ремонт в АРЗ Вола гр.Враца. С всичките никога не съм имал проблеми с връщането, като изключим това, че имаха пломба на карбуратора и на равно не можеха да дигнат повече от 60км. От Бяла Слатина до Самоков стигах за 6 часа.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Е те впечатленията, коментарите и естествено критиките са само за АРЗ Нови Искър.
                            За незапознатите - АРЗ имаше и на други места и си вършеха работата за която са създадени.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Учебна Жигула на СБА Стара Загора през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67438299_2382746421804469_5125085097363505152_n.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5820680
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                На теб ли ?! Неее , ти всичко си знаеш . Включително и за Светлото минало . Пък и часовата ставка за лекторски ми е доста висока .
                                Казвам съм ти и по друг повод : "Каквото повикало - такова се обадило" .
                                Конкретно отнесено към темата : докато има хора с младо ЕГН , на които впечатленията за "Романтичния комунистически период " идват главно от соц носталгия . ком и теми като тази - ще се намират и хора с ЕГН , живяли във въпросното време , които ще напомнят и за нелицеприятните ..меко казано ...страни на ЗТВ ( по Гагич) , колкото и да е дразнещо за здравите сили .


                                Веднъж напуснали пределите на Завода , вече става различно .
                                Веднъж довлякоха на буксир една Газ-ка , която излизайки от завода след основен ремонт беше стигнала чак до Костинброд ,преди да избие масло и да запуши отвсякъде.

                                Всъщност имаше и един случай с още по- голям пробег : един познат от Ломско ( пак от основен ремонт ) беше започнал да пуска Петрохан от север , когато останал без спирачки . Успял да убие скоростта на спирачен режим на мотора + ръчна и забил камиона в един скат , че от другата страна на пътя е щял да се търкаля чакдо Бързия

                                ..иначе съм чувал и за сполучливи ремонти : веднъж от някакво ТКЗС бяха получили благодарствено писмо , че "отремонтираната в завода Газ-ка е направила пробег от почти 40 000 км." . Вероятно смятаха това за рекорд и очакваха заради хвалебствените думи следващия ремонт да им е безплатен , като в легендите за Мерцедесите
                                Ако ще ми четеш лекции в областта на заваряването, готов съм да платя високата ставка.Ако ще ми четеш лекции на тема ДВГ и научен комунизъм, хич няма да вляза
                                Ако искаш някой млад човек с акъл да ти повярва, трябва да се постараеш да представиш нещата каквито са били с доброто и с лошото.Не става нито с нагласени снимки дето си личи от километри колко са нагласени, нито с другата крайност да храниш и да храчиш по всичко наред (по Гагич).
                                Ако таргет групата ти са тези дето цъкат по снимки във фейсбук и си вадят някакви генерални изводи, може и да успееш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X