Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    С КамАЗ, и то не пожарна, лично съм вдигал чат- пат поне 110км/ч по тахограф, което си е доста точно измерено и не е ала-бала. Лично съм ходил и на сверяването на тахографа, та грешка няма.
    Освен това, със сигурност можеше още малко поне, а и това при по-малък размер гуми(но тахографа си беше сверен с тях).
    И то стар екземпляр, с атмосферен мотор.
    Татра пожарна, даже и по книга вдига 100, което значи при пълен товар 8000л вода, няколкостотин литра пяна, и какво там още...
    Това също е тахограф, та едва ли показанията са неверни.


    Та може и да вдигат ако е за идеята, макар и сравнително бавно и при подходящи условия.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Номерът в живота и на пожарната, и на линейката, пък и на някои други служби не е да се движат кой знае колко бързо, а да тръгнат навреме и да не ходят далече.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
        ЗиЛ-ъ може да вдигне 120 само ако го спуснеш по достатъчно стръмно надолнище , само трябва да намериш някоя татра да го качи догоре
        Прост Зил 130 цистерна вдига 120км/ч доста бързо,със сигурност може и повече,но в кабината става страшно.Имам го,за невярващите може да направим тест.
        131,е със изчанчени редуктори по мостовете и силно се съмнявам да вдигне 90.Крейслерската му скорост е около 60.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          За руските чирепи незнам дали вдигат 120,но преди 15тина години лично съм карал Шкода Мадара 4Х4 със 120 км/ч на леко изнанадолен път е вярно не я държах много че се замислих дали ще успее да спре, нямаше тогава телефони иначе щях да го заснема.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Баба ми, лека ѝ пръст "дигА сто, дигА сто, и строши мотора"
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              ...Както казва един приятел монтьор дето се занива с камиони - няма руски 8-мак на който всички цилиндри да са изправни, винаги се губят 1-2....
              Няма що да казва - аз съм имал .
              Всъщност Зил-а работи малко по- добре , ама Газ-ката си беше редовно на 5-6 цилиндъра .Въпреки че карах с мен една торба с лули , кабели , свещи , дистрибуторни капачки ,палци, че и цяло резервно делко.

              При това самоволно ( когато тя си реши) чат/пат "захапва" и на 7 цилиндъра . Ама най-кефи кога ( пак кога си реши) от 5-6 изведнъж тръгва на 8 цилиндъра ! Се едно си включил турбо - и те лЕпи за облегалката .

              ... а за скоростта : може да не е за вярване , ама Газ-ка виетнамка на 3-та дига 100 , макар и по нанадолнище
              Същевременно Зил 130 , цистерна бензиновоз ( с 50 % гориво в цистерната): 110 - 120 км./ч ( е , с малки изключения ) от Ихтиман до София . Таман беха пуснали отсечката от магистралата до началото на Ихтиман .

              ПС. Зил-а военен , строеви , а шифьора - на 3 месеца до УВО .
              "Виетнамката" пък - от същото поделение , със шифьор новобранец - пълна паника и без да се усети , че камьона има и 4-та скорост
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                За руските чирепи незнам дали вдигат 120,но преди 15тина години лично съм карал Шкода Мадара 4Х4 със 120 км/ч на леко изнанадолен път е вярно не я държах много че се замислих дали ще успее да спре, нямаше тогава телефони иначе щях да го заснема.
                Мойта не е 4х4 но с ремарке и 14-15т. слънчоглед по равно върви така:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1425.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5820511

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1423.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5820512

                Та и леко на изкачване.
                0887284106-Митко
                http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Кировец и ЗиЛ.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190729_150859[1].jpg
Прегледи:1
Размер:573.4 КБ
ID:5820514

                  Не винаги това е най-добрата комбинация, ама щом службата го изисква...

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Прост Зил 130 цистерна вдига 120км/ч доста бързо,със сигурност може и повече,но в кабината става страшно.Имам го,за невярващите може да направим тест.
                    131,е със изчанчени редуктори по мостовете и силно се съмнявам да вдигне 90.Крейслерската му скорост е около 60.
                    Над 100 вдига като му смачкаш с клещи двете тръбички на ограничителя на оборотите . Моя около 90 му тресеше волана та гледах да съм под или над тях Днес да си приберат ръждивото желязо до завода дойде един бордови ЗиЛ 131 и една УАЗка буханка Много бързо дойдоха цели 6 часа им трябваха Съвременна НАТОвска техника
                    Последно редактирано от sek.1; 27-08-19, 18:36.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Прост Зил 130 цистерна вдига 120км/ч доста бързо,със сигурност може и повече,но в кабината става страшно.Имам го,за невярващите може да направим тест.
                      131,е със изчанчени редуктори по мостовете и силно се съмнявам да вдигне 90.Крейслерската му скорост е около 60.
                      Браво за ЗиЛа сигурен съм, че винаги ще вдигне 120км. ЗиЛа 131 също це ги вдигне. С Джугана 157 съм вдигал и подържал 100км.
                      Кажи на разбирачите тук,че двигателя на ЗиЛа работи перфектно без да губи никакви цилиндри.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        Браво за ЗиЛа сигурен съм, че винаги ще вдигне 120км. ЗиЛа 131 също це ги вдигне. С Джугана 157 съм вдигал и подържал 100км.
                        Кажи на разбирачите тук,че двигателя на ЗиЛа работи перфектно без да губи никакви цилиндри.
                        Водозащитния прекъсвач - разпределител и свещи редовно правеха номера . Като изхвърлиш тая дивотия и сложиш нормални кабели и свещи всичко заработва нормално . Проблема беше че нямаше резервни такива свещи имаше само по 8 резервни в ЗИПа а тая дивотия беше само по идея водозащитна . Нормално делко като се намокри при топъл двигател е достатъчно само да изчакаш 15 минути на отворен капакда се изпари водата или да го продухаш с възду а при водозащитния кютук влезе ли вода вътре там си остава Първата работа ми беше като почна да прекъсва да го изхвърля .
                        Последно редактирано от sek.1; 28-08-19, 06:21.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Аз не знам кой нормален човек ще вдигне 120км/ч с заредена пожарна?Това си е 3/4 път до гробищата, особено с високопроходим камион с голям просвет.Новите са си достатъчно проходими, дъвкахме го по-назад в темата, просто няма как да се сравнява проходимостта на камион с две оси и такъв с три.Тука пожарната няколко пъти съм я изпреварвал на сирени и скоростта е между 60 и 80км/ч, Ясен много хубаво го каза за целта в живота на тези машини.Преди две-три години едни каскадьори бяха решили да пробват колко може да бяга и обърнаха новия Магирус, за щастие се разминаха без тежки травми.

                          Който не може да накара такива елементарни двигатели да работят нормално, значи просто не му е работа да човърка по тях, ако ще и пълна кофа със свещи и кабели да носи.Не знам по другите населени места как е, но в местната пожарна има доста технически грамотни хора, включително и основни ремонти на двигатели се правеха вътре в гаража на пожарната за икономия на средства.Имаха Шкода, Зил 130 и Зил 131, Шкодата бракуваха, но двата Зила още се движат.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Който не може да накара такива елементарни двигатели да работят нормално, значи просто не му е работа да човърка по тях, ако ще и пълна кофа със свещи и кабели да носи.
                            Там е работата, че лесно се прави да заработи на всичките цилиндри, или да се сопре някой теч, или да му докараш спирачките, или, или....
                            Обаче много бързо след това-камиона пак си знае неговото.

                            Няма какво да се укоряваме или обвиняваме.
                            Всичко е от страната на произход на техниката.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              Браво за ЗиЛа сигурен съм, че винаги ще вдигне 120км. ЗиЛа 131 също це ги вдигне. С Джугана 157 съм вдигал и подържал 100км.
                              Кажи на разбирачите тук,че двигателя на ЗиЛа работи перфектно без да губи никакви цилиндри.
                              Зил-а си работи на всичките 8-цилиндъра,след като изхвърлих чукчето и монтирах магнито-индукторен датчик комплект с комутатор от някакъв фият.Взех му нови свещи брик,не ги понася,в порядъка на 20км зачезнаха повечето цилиндри и му наредих старите 7-мици.С тях си работи перфектно,само на бензин е.Мислих да го газифицирам,да му слагам дизелов мотор,но се отказах.Няма толкова работа за него,за сезона трудно изгаря 180-200литра бензин.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Там е работата, че лесно се прави да заработи на всичките цилиндри, или да се сопре някой теч, или да му докараш спирачките, или, или....
                                Обаче много бързо след това-камиона пак си знае неговото.

                                Няма какво да се укоряваме или обвиняваме.
                                Всичко е от страната на произход на техниката.
                                Ако е направено по лесния начин, след това бързо си знае неговото.Ако се направи както трябва почва да работи по свирката на собственика.Това че през годините са се изредили цял отбор мърлячи и шофьори специалисти по всичко никак не помага за правилната работа.Най-лесното е когато не можем да оправим нещо да кажем мама му руска/френска/италианска/немска и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X