Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ...Нищо лошо не мога да кажа за Балканкар Средец 4.5 тона и Рекорд 3.5 тона . Едва ли има в този свят други машини които да работят безотказно толкова години без никаква поддръжка ....
    Ами какво да ти кажа ...
    - навсякъде откъдето е възможно да прокапе масло - капе : хидроцилиндри , разпределител , помпа и т.н. Периодична смяна на семеринги , уплътнения и маркучи
    - механичната системата на задвижващия мост с шарнири и щанги е пълен боклук . Тя не е сметната геометрично още в зародиш . "Излекувах" я най-накрая генерално със замяна със задвижващ хидроцилиндър .
    - за българския "Перкинз" е отделна тема . Зимно време първоначалното палене е възможно единствено с горяща факла от вестник . Въпреки замяната с редукторен стартер. Изобщо за главоболията ( които не подминаха и мен ) по този двигател и без друго има изписано доста .

    Между другото имам и един 3 т. с английски "Перкинз" . Освен че пуши ( а се налага да го ползвам в хале , макар и обширно като кубатура) - другите проблеми общо взето се ядват : смяна на спирачни апарати , тук/там напукано маркучлЕ и разни дреболийки .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Бате Владо, чак ти се чудя - човек с възможности, щом не ти харесва - караш на Вторични и си купуваш нов!? Кеф ти Линде, кеф ти Тойота, кеф ти китайше, кеф ти втора ръка марков...
      На нашето пристанище има четири или пет броя Рекорд 3.5 тона, произведени са преди 90-та, аз ги помня в експлоатация от 92-а. Ама тежка пристанищна работа, с десетки работещи на тях, всъщност незнайно колко. Преди десетина години нещо работата намаля и ги занемариха... Е да, ама работата пак тръгна, направиха им по едно рециклиране в една пловдивска фирма /от жълти станаха червени/ и сега работят ежедневно.
      Отделно, имахме тука една фирма, дето идваха по някога да ни правят услуга. Техният е точно такъв стар български - бензинов, без хидравлика, без спирачки, девет дена - осем часа, след него следа от маслото. Еми взели са го евтин преди много години почти нов от някакъв военен склад и за отвреме навреме и това върши работа. Накрая айде едно ново китайше при нас и проблема с външните услуги отпадна.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        ...Бате Владо, чак ти се чудя - човек с възможности, щом не ти харесва - караш на Вторични и си купуваш нов!? Кеф ти Линде, кеф ти Тойота, кеф ти китайше, кеф ти втора ръка марков....
        Е аз се включих по повод "здравината" на легендарните и изключителни български мотокари от "онова време" и личния ми сблъсък с тази техника .
        Иначе наистина съм на път за нов , но има още един куп неща за купуване , та още не съм избистрил какво по-напред .

        ..но докато още сме на раздумката за соц мотокарите ни да попитам нещо : тука гледам за някои хора не е проблем да изкарат снимков материал от соцносталгия.ком. Може ли някой да покаже мотокар /електрокар с работна функция на подемника , различна от движение на вилици нагоре/надолу ? Помня , че в късния соц се появи ( разгеле, как им се се откъсна от сърцето !) едно странично движение на вилиците посредством хидравлични цилиндри . Един вид "движение на товара по ос Y"
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Снимката е от тази събота,някъде покрай Зверино.Няколко соц возила и един млад японец на служба
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_372337966690580.jpeg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:5811088
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

            ..но докато още сме на раздумката за соц мотокарите ни да попитам нещо : тука гледам за някои хора не е проблем да изкарат снимков материал от соцносталгия.ком. Може ли някой да покаже мотокар /електрокар с работна функция на подемника , различна от движение на вилици нагоре/надолу ? Помня , че в късния соц се появи ( разгеле, как им се се откъсна от сърцето !) едно странично движение на вилиците посредством хидравлични цилиндри . Един вид "движение на товара по ос Y"
            Еее, бъзикаш се... Това е виличен изравнител /голямо удобство е между другото за някои дейности/, имаме го на нашия, ама то и на всички съвременни машини май е налице. Иначе като допълнителна приставка си го има сега, какъв е проблема да го е имало и тогава!? Въпрос на заявка и търсене, може би... Аз през 80-те по бригади на много места съм виждал ротатори - за странично обръщане и за обръщане напред /имаше такива бокс палети за домати, грозде и т.н., даже и метални/, които се монтираха на плочата вместо вилица, а пък то все пак си е доста по-сложен механизъм от виличния изравнител...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Мисля, че отговаря на заглавието на темата:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190318_101946.jpg
Прегледи:1
Размер:425.9 КБ
ID:5811090Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190318_101936.jpg
Прегледи:1
Размер:349.5 КБ
ID:5811091

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Хъм
                Кой от кого е крал?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tra.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5811102
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Хъм
                  Кой от кого е крал?

                  [ATTACH=CONFIG]984553[/ATTACH]
                  Като гледам са крали от това:




                  Не знам какво общо виждаш между Минито и Трабанта.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    по ми прилича от италианците да са гледали

                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Мхммм..
                      Първите трабита слизат от дер конвейер през 1957.
                      Творбите на сър Алекс Исигонис - излизат на пазара през 1959-та.

                      Критериите, по които са създавани тия два автомобила, са с доста размита общност, макар и с една цел.

                      Създателите им обаче, са били в доста различни условия

                      По ония времена понятието "промишлен дизайн" е било в дълбок зародиш, ако въобще е съществувало - и ето го резултата.

                      Сега, не е без значение, че едното возило е обирало лаврите в Монте Карло, а другото - насмешките и вицовете в Източния блок, и че едното се произвежда и сега (под вънкашност чужда и с сърце германско - както е рекъл поета), пък другото дори не гние по моргите поради мукавяната си същност..

                      Едното двутактово, другото тритактово...

                      Имат някои разлики возилцата, все пак - кой от кого е копирал, не е интересно.

                      Важното е, че количките са изпълнили целта, за която са били създадени.
                      Е, някои продължават, други умиргат - то навсякъде е така.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Като гледам са крали от това:...
                        Ja-ja, aber nein. Das Original (1954):

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pris1.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5811108

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pris.jpg
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:5811109
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Едното двутактово, другото тритактово...
                          ТРИ-тактово? Какво е това?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Не знам какво общо виждаш между Минито и Трабанта.
                            Е, сложи двете една върху друга и ще знаеш.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              ТРИ-тактово? Какво е това?
                              Да не би да смяташ писането на глупости за твоя запазена марка?

                              Майтап, бе, Уили, изтървал съм изпускателния такт..

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Е, сложи двете една върху друга и ще знаеш.
                                На мен пък Трабито ми прилича повече на умалено Пежо 404.Иначе задачата на гедерейските конструктори е била да направят от нищо нещо, което да работи с абсурдни консумативи, абсурдна поддръжка в абсурдни условия и в огромен тираж. Справили са се перфектно.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X