Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Освен, че са на нафта, друго общо нямат.
    Мани ги там разните самосвални каросерии, по принцип оставам с ФЧепАтление, че това е вид мотокар, то е видно и от името му?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Мани ги там разните самосвални каросерии, по принцип оставам с ФЧепАтление, че това е вид мотокар, то е видно и от името му?
      Първите са преработен електрокар, но познатите у нас са следващи модели, които почти по всичко се различават от карите, и си е повече малък камион.
      Разбира се, зависи и какво точно разбираш под "обикновен дизелов мотокар".
      Мъча се да си спомня, какво съм виждал като заводски транспорт по разни заводи в Германия, има различни - от Унимог до наследници на Мултикар(има ги и до сега под друго име), през разни непознати... Обикновенно дърпат различни ремаркенца, много на брой, и често ги шофираха жени на най-различна възраст.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Българските понятия мотокар и електрокар са страшно подвеждащи. "Таксиметровия електрокар" на софийската гара си беше бордови и нямаше никаква амбиция да подпомага товаренето и разтоварването.

        Онова с рогите дето вдига палетиран товар и го реди по рафтове на български също е "електрокар" ама по света си му казват повдигач с вилица или вариации на това название, независимо дали се задвижва с батерии или с ДВГ.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          То винаги си е било челен товарач, повдигач и тн, само че темата е за наши на служба.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Е че кое му е подвеждащото!? Едното е с ДВГ /дизел, бензин, че и ако е на газ направо газокар му викат/, другото е на батерия. "Бордовото" елкарче е вариант на платформения електрокар - сега дали със самосвален кош, дали с бордова каросерийка, дали голямообемен кош, високоповдигаща платформа и т.н. и т.н. си е все към елкарите. А на онова с рогите по света може и да му викат виличен повдигач, ами ако вместо вилици има например кофа отпред на плочата и се ползва един вид като челен миникофъчен товарач? А може и с кофа тип "грайфер" да работи, виждал съм такова. Или, пак вместо вилици за палети има една греда с кука за повдигане на товар /кат на наш Колю отзад на трактора дето го слага/, също варианти десетки. Отделно, че и при елкарите и при мотокарите има и машини които са си чисто влекач - малки, относително тежки, що годе маневрени и да теглят там колкото - толкова. Немският Мулти си е точно като нашия платформен елкар с подходящо дизелче и оттам нататък надграждане със съответните надстройки и приставки. Предполагам че не е било проблем и наште в Балканкар да изкарат нещо такова, но в рамките на СИВ явно такива са били директивите.

            В Свилоза например, 80-те и 90-те беше пълно с платформени елкари, вътрешноцехов и вътрешнозаводски транспорт, отделно виличните и мотокарите. На 17 години бях на стаж там и веднъж лепнах един чисто нов да го покарам... голям кеф ама ме фана един старшина от ведомствената, искаше да вика баща ми, мани-мани, чак като му казах че бачка на V блок на Козлодуй и ме пусна...
            Последно редактирано от jordanov sv; 25-03-19, 13:00.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Според мен,службата и приключи днес.На платформата пишеше коли за скраб
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Немският Мулти си е точно като нашия платформен елкар с подходящо дизелче и оттам нататък надграждане със съответните надстройки и приставки.
                На кар е нормално да се ползва изцяло хидравлично управление за завиване, при Мултикар не е така. Карите обикновенно нямат окачване, и ползват плътни гуми на колелата, предвидени са за относително по-ниски скорости от Мултикара(разпространените у нас модели М25), съответно и трансмисията им е съобразена с това.
                Поради разни такива причини, повечето кари не могат да се водят автомобили, а най-много самоходни машини. Мултикара обаче е товарен автомобил.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  https://www.hako.com/de_en/Product_c...iers/Multicar/

                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    На кар е нормално да се ползва изцяло хидравлично управление за завиване, при Мултикар не е така. Карите обикновенно нямат окачване, и ползват плътни гуми на колелата, предвидени са за относително по-ниски скорости от Мултикара(разпространените у нас модели М25), съответно и трансмисията им е съобразена с това.
                    Поради разни такива причини, повечето кари не могат да се водят автомобили, а най-много самоходни машини. Мултикара обаче е товарен автомобил.
                    Е не знам дали е товарен автомобил... Иначе другите неща дето си ги написал са така, ама според времето, възможностите и заданието пред машината... Ей го и наште първите мотокари /тука Сек да казва подробностите/ дето са били с двигател на "Волга" са със съединител и май без хидравлика на управлението? Окачване, скорости, възможности за терен и т.н. всичко е според зависи... Гумите дали са плътни /бандаж/ или други, пак според зависи...

                    Ей и от мене трима старци, че и на служба, от вчера

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190324_090411[1].jpg
Прегледи:1
Размер:397.2 КБ
ID:5811040

                    средния не го знам, страничните бяха по на около 75... Смъкнаха капака, повъртяха, почудиха се и потеглиха живо - здраво

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Абе и ние построихме вила с москвич. Но не щото е велик пикап а просто щото само това имахме. Веднъж бяхме натоварили пясък на такъв мултикар - умря безславно на баира изсипа товара и вика някой да го прибира. Мисля че строши скорости. То и газките издрапваха една от две и то ако не е валяло една седмица преди това

                      Сега поради липса на друго нося матрял с аватара.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        "ПиДийЕфчито" е интересно - 4 завиващи колела, хидравлично чупещ се в средата (някоЙ модели, разбира се, "if available"), 4х4, блокажи, абе напра`о траялна машина
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          ... Ей го и наште първите мотокари /тука Сек да казва подробностите/ дето са били с двигател на "Волга" са със съединител и май без хидравлика на управлението? ....
                          Няма "май" И не само от първите . Имам го във фирмата ми . Рекорд , 4,5 т. , Перкинз.
                          Когато стана въпрос в една друга тема за българските "кари" и затова как сме "заливали света" щях да пиша какъв боклук е механичното управление и се чудя какви ора и защо го купуват . Но се въздържах , че здравите сили възприемат критиката към соц техниката като "лигавене".
                          То не е само управлението , ами и работните функции ( дето тука в момента се поповдига завесата) , ама айде да не задълбаваме.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Разликата между автомобил и кар, е в(и заради) предназначението. Може да се каже, че от едното може да стане другото при нужда, но обратното не винаги е вярно.
                            Последно редактирано от cecoa1; 25-03-19, 18:55.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Волга 2403 линейка в Плевен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1380090_702397006461417_1414339798_n.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5811077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1476018_702396999794751_482440349_n.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5811078
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Няма "май" И не само от първите . Имам го във фирмата ми . Рекорд , 4,5 т. , Перкинз.
                                Когато стана въпрос в една друга тема за българските "кари" и затова как сме "заливали света" щях да пиша какъв боклук е механичното управление и се чудя какви ора и защо го купуват . Но се въздържах , че здравите сили възприемат критиката към соц техниката като "лигавене".
                                То не е само управлението , ами и работните функции ( дето тука в момента се поповдига завесата) , ама айде да не задълбаваме.
                                Нищо лошо не мога да кажа за Балканкар Средец 4.5 тона и Рекорд 3.5 тона . Едва ли има в този свят други машини които да работят безотказно толкова години без никаква поддръжка . Навремето в Победа електрокарите са поръчваха специално без хидравлика на управлението защото с нея при едно по невнимателно и рязко движение пачката с 1500 листа двойно лакирана ламарина 0.28мм се разлита по пода и жална му майка на този който се окаже на пътя на ламарината . Сега ми е лесен живота връзвам я с един колан и мога да я карам и до Пловдив на вилиците на мотокара
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X