Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Да, бре-ел.инсталация на 220 V за външен източник на енергия. За днешните стандарти смешно, та чак тъжно... Но, да не забравяме, че визираме 80-те на миналия век.
    Щото в Русия това е в момента:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51-3-2-@-LAZ 695 NT-podvijen punkt na Politziya-Rusiya-.jpg
Прегледи:2
Размер:60.9 КБ
ID:5809053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51-3-1-@-LAZ 695 NT-podvijen punkt na Politziya-Rusiya-.jpg
Прегледи:2
Размер:51.7 КБ
ID:5809054

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Сега, като го загледам, имам чувството, че служителите на реда сами са си го правили...

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Като гледам как подскача урала, май сканията в момента не помага.
        И да иска не може . Сериозно е претоварена и е сринала съединителя на старата Витиня . Подскача щото е мокро ако беше на сух асвалт щеше да го извади от раз като изгнил зъб Имало е случаи урала да го повлече заедно със някоя забравена подпиралка
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
          По скоро ППXXXX... Но, това е само, ако табелата е гражданска и то държавна. От военните нито една не съвпада, според мен, освен, може би тези на Вътрешни войски или СВ 3171, но ако е предна табела и сигналната лампа е жълта, ама тоя парк хич не ми прилича на такъв на Строителни войски...
          ....
          А и ако е специализиран автомобил за ескорт би трябвало да има постоянно монтирана, също като лампата, табела от този вид:
          ....
          Но, ако са КЕЧ-а, би трябвало да е такава:
          ....
          Това е най-разумното, като обяснение... Или греша?
          Само да припомня на знаещите, че '87-'88 на част от автомобилите на ВВ се наслагаха цивилни номера. По вратите се нашариха символи на БКС, СМК и какво ли не още. С тези автомобили се разставяха патрули, секрети и засади из града и околностите. Особена гледка бяха едни 131-ци с клепачи на фаровете, но "зачислени" към Напоителни системи. Тези неща се изчистиха сравнително бързичко, но е факт, че всичко се правеше в движение.
          Та-а-а-а-а, номерът на тая жипка, може да е какъвто си иска, включително и на ВВ.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Ей, тая работа не я знаех! Доста любопитни подробности... Периодът съвпада с определени събития от най-новата ни история, така че вероятно е оправдано с оглед методите, средствата и способите при реализирането на държавната политика в съответната област. Интересното в случая е, че е имало подобна практика...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              И до сега има (уж) секретни поделения, в които техниката е с цивилни номера.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                И до сега има (уж) секретни поделения, в които техниката е с цивилни номера.
                Зона 51?

                Имаше едно филмче за една от нашите зони
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Само да припомня на знаещите, че '87-'88 на част от автомобилите на ВВ се наслагаха цивилни номера. По вратите се нашариха символи на БКС, СМК и какво ли не още. С тези автомобили се разставяха патрули, секрети и засади из града и околностите. Особена гледка бяха едни 131-ци с клепачи на фаровете, но "зачислени" към Напоителни системи. Тези неща се изчистиха сравнително бързичко, но е факт, че всичко се правеше в движение.
                  Та-а-а-а-а, номерът на тая жипка, може да е какъвто си иска, включително и на ВВ.

                  Аз съм служил във ВВ и поне в нашия батальон, нямаше коли или камиони с цивилни номера.
                  Става въпрос за 86-88 година.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Зона 51?

                    Имаше едно филмче за една от нашите зони
                    Е как да ти кажа, нали е секретно
                    Което не пречеше да се поздравяваме по известно софийско радио, с думите "За секретното в еди къде си..." (ама конкретно с местоположението). Пълна пародия, ама нали демокрация, повече от мъмрене нямаше.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                      Ей, тая работа не я знаех! Доста любопитни подробности... Периодът съвпада с определени събития от най-новата ни история, така че вероятно е оправдано с оглед методите, средствата и способите при реализирането на държавната политика в съответната област. Интересното в случая е, че е имало подобна практика...
                      Ама пък витиевато си го засукал, та те изобщо вътрешни войски именно за целите на т. нар. Възродителен процес ("т. нар.", защото без евфемизми, това е етническо прочистване) бяха възстановени (напрактика наново формирани).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Е как да ти кажа, нали е секретно
                        Което не пречеше да се поздравяваме по известно софийско радио, с думите "За секретното в еди къде си..." (ама конкретно с местоположението). Пълна пародия, ама нали демокрация, повече от мъмрене нямаше.
                        За това говоря аз

                        https://m.youtube.com/watch?v=yT56BQQV7EA
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Аз съм служил във ВВ и поне в нашия батальон, нямаше коли или камиони с цивилни номера.
                          Става въпрос за 86-88 година.
                          И това ще рече, че...?
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Говориш за 87-ма. Поне до есента на 88-ма и поне в нашето поделение нямаше такива.
                            За Брезово става дума, ако има някакво значение.
                            Ще допълня, че бях точно в шофьорския взвод и съм дал безброй наряди в авто парка.
                            Лично не съм карал патрули, но и никой от момчетата не е споменавал, да са сменяли номера и лепенки между Брезово и Пловдив.
                            Последно редактирано от TigerHunter; 18-02-19, 20:40.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Житото се прибираше с комбайни без номера, камионите/бригадирски бяха от цяла България, с цивилните си номера, доста от същите разкарваха и нарядите от милиционери и курсанти.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                За това говоря аз

                                https://m.youtube.com/watch?v=yT56BQQV7EA

                                Не, тия от клипа ги разбират повече от мен, честно казано не им вярвам за повечето неща.
                                Аз знам горе-долу това което спомена Пасито. Нек'ви шапкари отчитат работно време сред природата.
                                Между другото, арестували сме и ние някакви заблудени туристи, че и награди получиха някои от нас (не и аз). Ама пак беше пълна пародия.

                                С цивилните номера не знам кой точно заблуждавахме, а и излизахме с цивилни дрехи.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 1 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X