Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    А , е такава снимка чаках - с голямо Ивеко и Магирус-Дойц на едно място! Браво и благодаря! С малките емблемки иначе има хиляди

    Тва Гуглето ше излезе еваси якото


    За руския пазар е ясно, там даже е задължителна комбинация

    А това на какво ви прилича ?

    Специално за този дето не е Цецо /знаем се кои сме/ - ФБ нямам и вероятно няма и да имам. В Толбухин като войник не съм ходил. Тия гащеризони бяха с качулки, ако помня добре и без подплата, обличахме ги направо върху другото, както казах. Нямам снимки с такива, довечера или утре ще кача снимка с камуфлажно облекло.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Масово техника започна да се боядисва на петна по-късно, през първата половина и средата на '80-те. Първо бяха униформите.
      Да видимете може и без мен (положително съм по-зле с щракането).
      Може ли отговор тука, че да не разводняваме тая тема?


      Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
      .... Видях такава в казармата в Звездец през 1987-ма, там имахме специална зала за СРБ:

      Не, че нещо научихме там, де! Аз помня само КПФУ A 1, този с лопатката шанцов инструмент... Обаче за офицерите беше въпрос на чест и носеха тази униформа с гордост. А, ''наклепан'' командирски УАЗ с някаква постна боя, видях по време на някакво общонародно учение през 1988-1989 в Грудово, но не успях да го разгледам отблизо, понеже бях постови по време на караул.
      По долу са от по-късните униформи тип ВДЧ, пак с този бадж:
      Продължение пак там
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Емблемата да се погледне хубаво, така си е оригинално.

        Но историята е малко по-различна от описаната...

        Магирус наистина е производител на противопожарна техника, от 1864г. Но през 1916г почва да произвежда и товарни автомобили, а 1919г и автобуси. Нормално за тогава, с бензинови двигатели. Обаче с времето им потрябвали дизелови двигатели и през 1936г се обединява с производителят на такива Хумболт-Дойц(която през 1938г става Кльокнер-Хумболт-Дойц - KHD). Всъщност Дойц придобива Магерус, и започва да произвежда комерсиални превозни средства под марката Магирус-Дойц.
        През 1974г, Дойц основава Магирус-Дойц-AG(АД - акционерно дружество) за да може от следващата година да се присъедини към новото тогава дружество Ивеко.
        Така и става, от 1975г, Магирус-Дойц АД(Magirus-Deutz AG) е 100% собственост на Ивеко.
        Ивеко от своя страна е 80% собственост на Фиат, останалите 20% принадлежат на Дойц(KHD). Така до 1980г, когато Фиат става 100% собственик на Ивеко(Дойц им продава дела си, че им трябват кинти за друго). Съответно и Магирус-Дойц АД, остава 100% собственост на Фиат заедно с Ивеко, като през 1983г името е променено на Iveco Magirus AG, от което през 1996г частта от него за пожарна оборудване се отделя в самостоятелно дъщерно предприятие.

        ПП: Между другото Ивеко още от началото е договорено между Фиат и Дойц(KHD), но в крайна сметка го основават Фиат, а Дойц се включват с 20%(давайки цялото си производство на превозни средства) малко след това.
        След като Дойц си продава частта на ФИАТ през 1980г, през 1983г Ивеко търси развитие на двигателите с помощта на Заурер, известен швейцарски производител.
        После придобиват и камионите на Форд и т.н.
        Благодаря че се включи активно! Пропусна да уточниш, че първата половина на 30-те Магирус от Улм е закъсал яко /криза е/ и вече е под управление на банка. От банката го купува Дойц АД от Кьолн, която пък освен камиони/автобуси със съответните двигатели, прави и локомотиви и СС техника, например. Оттук нататък всичкото камион, автобус, пожарна което излиза от Дойц АД е с марката Магирус-Дойц. А това е емблемата на Дойц- а от ония години


        Както и да е, Ивеко си е точно схема на ФИАТ. Казах, че са сложни схемите на придобиване и прехвърляне /много има изписано по въпроса - дъщерни АД-та, купуване от държавата и какво ли не/, Дойц АД още в началото са били с идеята да вземат кинтите и да се отърват от камионите, че и автобусите... На кого могат да бъдат конкуренция? Добре са си преценили. Единствено проектът Делта им дава малко въздух, както казах, след това така или иначе до десет години гълтат вода. Ей ги преди десетина години някъде шитнаха един от големите си заводи на Катерпилар...
        Ето ти още един автобус като твоя


        Оппаа, вече е Турбо...

        А някога с това е започнал хер Конрад Магирус от Улм...

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Турбото му вдига 15 коня, до 145к.с.
          Иначе е прост и здрав, много ги ценят за преправяне в кемпери.
          Най-големия им клиент за тези малки автобуси е бил Швейцарската поща.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            A за камуфлаж би трябвало това да качиш

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VV MVR.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5808873

            Аз нямам моя снимка с тоя камуфлаж, носехме го когато патрулирахме 1986-та зимата в Толбухин, тази снимка я намерих в групата ВВ във фейса /теб не те виждам там/[/QUOTE]

            Колега, ще бъде много интересно, ако качите от някъде снимка на служебни автомобили на Вътрешни войски с регистрацията ВВ със сините букви на бял фон. Не съм успял да намеря такава в нет-а до сега...

            И за да е по темата-камуфлиран УАЗ на служба в алпийските части на БНА, по време на ''ЩИТ 82'':
            https://www.youtube.com/watch?v=XfPM0RxvnWY

            П.П. По подробно-в новата тема, има го и там...
            Последно редактирано от centurio; 14-02-19, 23:12.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
              .
              ... Паметник...... - едно от първите Волва в Е П - Бургас , преди това е било тексимаджйско ...
              [ATTACH=CONFIG]981320[/ATTACH] А ,,,, в крайна сметка - и "приватизатора" на СО МАТ (вили бец) премина в небитието....
              https://www.vbox7.com/play:c3d79ee9f...604&order=date Това е останало от бургаския клон на СО МАТ .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                Колега, ще бъде много интересно, ако качите от някъде снимка на служебни автомобили на Вътрешни войски с регистрацията ВВ със сините букви на бял фон. Не съм успял да намеря такава в нет-а до сега...
                По наше време със снимките беше сложно, лежеше се в ареста и имам само 2-3, но с куче
                В групата във фейса намерих каквото ти трябва:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВВ МВР.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5808920
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВВ МВР2.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5808921

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВВ МВР4.jpg
Прегледи:1
Размер:231.3 КБ
ID:5808923
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ВВ МВР6.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5808925
                Прикачени файлове
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1883599.jpg
Прегледи:1
Размер:389.0 КБ
ID:5808927
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    По наше време със снимките беше сложно, лежеше се в ареста и имам само 2-3, но с куче
                    В групата във фейса намерих каквото ти трябва:


                    [ATTACH=CONFIG]981460[/ATTACH]
                    Карах същият във Врана - под. 72345 през 1999-2000.И тогава беше сложно с фотоапарати и телефони...
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      За камуфлажните униформи в БА - 1983 година Елховското поделение участва в едно учение в бившия СССР- близо до гр. Николаев полигон Широкий лан. Попълниха щата със запасняци и го направиха боен полк. Тогава ни раздадоха ризи ,панталони и шуби камуфлажна окраска. Нямам снимки. беше си строго по онова време. и след като свърши занятието при прибирането в България и ги прибраха. Раздадоха ни нови въшкарници. Тогава казаха ,че сме първите дето ги обличат и след като ги върнем щели да ги разпорват и изследват.. От всички само шубата не беше удобна. Наборът след като се уволних 85 вече беше само с такива ,но малко подобрен вариянт. Камуфлаж на машините не сме имали. Разузнавачите и граничарите / съседните поделения/ ,а и нашите разузнавачи имаха маскировъчни гащиризони ,но ги обличаха само на занятия.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        По наше време със снимките беше сложно, лежеше се в ареста и имам само 2-3, но с куче
                        В групата във фейса намерих каквото ти трябва:

                        [ATTACH=CONFIG]981459[/ATTACH]
                        [ATTACH=CONFIG]981460[/ATTACH]

                        [ATTACH=CONFIG]981462[/ATTACH]
                        [ATTACH=CONFIG]981464[/ATTACH]
                        Благодаря, колега! Смятам, че за всички е интересно да се видят тези неща, а те действително са редки... И аз съм търсил, но успях да намеря само това:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:32-0-2-0-1-@-UAZ 469-voenen avtomobil na BNA-NRB-.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5808933
                        Не се вижда табелата с регистрацията, но ми се струва, че не е на ВВ, по-скоро са някакви от Комендантството, понеже има зачохлена сигнална лампа на атомобила, но не мога да си обясня присъствието им в Парка...
                        П.П. А, относно кучето, при нас имаше поощрение: снимка с кучето на командира...

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          ЗиЛ-157 едва ли някъде е имало във ВВ, освен София, може би. На нашите джипки не помня да е имало С, по скоро - не. А и каквито и да било други надписи. Нови пазар бяхме с ГАЗки-53 и ЗиЛ-131, разбира се. Мисля че и Брезово бяха на ГАЗ-ки, Разград със сигурност ЗиЛ-130. Това 86-7 години. А и не мога да си представя, че тогава някой е снимал в автопарка

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Да, мен също ме озадачава маркировката ''строеви''... Иначе, четири цифри, ако е на ВКР-то, то би трябвало да е с гражданска регистрация и без С-то на вратата, излишна е и лампата на покрива, пък и УАЗ... Обикновено, бяха с леки автомобили. Мислих и за едни номера с А, като военните, струва ми се, че бяха мобилизационни, но пак не е това-там цифрите са пет, буквата една, отделно защо ще слагат С-то на вратата на мобилизиран автомобил, да не говорим пък за буркана-дали пък не е нещо друго под чохъла и да е свързочен автомобила... Чудна работа!
                            Последно редактирано от centurio; 15-02-19, 15:43.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              ЗиЛ-157 едва ли някъде е имало във ВВ, освен София, може би. На нашите джипки не помня да е имало С, по скоро - не. А и каквито и да било други надписи. Нови пазар бяхме с ГАЗки-53 и ЗиЛ-131, разбира се. Мисля че и Брезово бяха на ГАЗ-ки, Разград със сигурност ЗиЛ-130. Това 86-7 години. А и не мога да си представя, че тогава някой е снимал в автопарка
                              Във Врана дежурният влекач беше ЗиЛ-157.
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от centurio
                                Да, мен също ме озадачава маркировката ''строеви''... Иначе, четири цифри, ако е на ВКР-то, то би трябвало да е с гражданска регистрация и без С-то на вратата, излишна е и лампата на покрива, пък и УАЗ... Обикновено, бяха с леки автомобили. Мислих и за едни номера с А, като военните, струва ми се, че бяха мобилизационни, но пак не е това-там цифрите са пет, буквата една, отделно защо ще слагат С-то на вратата на мобилизиран автомобил, да не говорим пък за буркана-дали пък не е нещо друго под чохъла и да е свързочен автомобила... Чудна работа!
                                Да не е пилотен с този буркан?
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X