Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ...На мен баща ми ми беше купил Casio Scientific Calculator не помня какъв модел беше, но не беше с дисплей като на ЕЛКА-та.
    (То, прочее, той си го беше купил за него, и си го ползваше, ама го приватизирах сметалото)

    Да, и имаше всички тригонометрични и статистически функции, и доста други полезни възможности. Сега ще потърся модела, носталгично...
    Чеки ся , че нещо изпообъркАхме понятията .

    Значи , аз говорех за електронен часовник Casio , мааалко по-късно от времето кога се беха вече появили българските . На българските требеше да натиснеш едно копче , та да светне дисплея и да видиш колко е часа . На японските немаше нужда . Имаха си дисплей с постоянна визуализация , а имаше и допълнителна подсветка за нощно време .

    ...А калкулатор Casio е съвсем друга бира . Него си го купих кат бех у втори курс на МЕИ- то ( у първи курс , `80-та , все още сметах с логаритмична линия ) и с него си сметАх сичките проекти , лабораторни упражнения и вкл. дипломната работа .
    Елката сметаше ... дръжки .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      ...Casio Scientific Calculator не помня какъв модел беше...
      Да не е Шарп - EL506P. И до днес си работи като пушка.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Да не е Шарп - EL506P. И до днес си работи като пушка.
        Имаше и Шарп и Касио . А и различни модели .
        У техническите среди Касио се ценеше по- високо .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Да не е Шарп - EL506P. И до днес си работи като пушка.
          Тцъ, и не, дори!

          Кейшо Сейнтъфик Келкулейтор - това в института беше като розов Кадилак Елдорадо с позлатени клапани.. с Библията, изписана върху него..

          Шарпа беше като тебешир срещу рапидограф, да речем... Не, че бяха кофти, съквартиранта изкара без да сменя батерии никога, докато аз бях с адаптер, за да мога да смятам..

          Абе, Владо, дали няма да е добре да се видим по някое време, може да се окаже, че се знаем?

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Аз съм виждал един от тия, конгресните - имах роднина, който беше из тия висини, и имаше такъв, точно такъв - конгресен.

            После съм виждал такива по ръцете на разни елементи, дето нямаха нищо общо с партията, конгреса, и тока дори.

            Имам спомен, че се продаваха на цени ~ 500 лева - не лот, а брой, при средна заплата 160 - 190 лева - пак по спомен.
            Часовника се казва Булетроник . Имах такъв само че ми беше подарък нали съм с връзки в старата номенклатура На времето се говореше че часовника е събран с елементна база на Касио . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buletronicchrono81_3.jpg
Прегледи:1
Размер:22.0 КБ
ID:5735110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buletronicchrono81_4.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5735109 А този са го раздавали за единайстия конгрес .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Шарпа беше като тебешир срещу рапидограф...
              Ми т'ва положението, аз си карах с тебешир (не че нещо ми е липсвало откъм възможностите му).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                [QUOTE=Veni1;3056876]...
                Абе, Владо, дали няма да е добре да се видим по някое време, може да се окаже, че се знаем?.../QUOTE]

                Еми аз ти казвАх по едно време , ама ... Хем съм от доста време половин панагюрец ...
                ..иначе , доколкото съм останал с впечатление , си карАл МФ-то ?
                .. а ако сме имАли потенциални допирни точки , то ще да е било евентуално 2-3 блок на общежитията . Играехме бридж до припадък там. .. и до стотинки де , че беше на вързано .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Часовника се казва Булетроник . Имах такъв само че ми беше подарък нали съм с връзки в старата номенклатура На времето се говореше че часовника е събран с елементна база на Касио . [ATTACH=CONFIG]891500[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]891499[/ATTACH] А този са го раздавали за единайстия конгрес . [ATTACH=CONFIG]891503[/ATTACH]
                  Е на 11-я конгрес , па пише на него "ХІІ конгрес на БКП" .

                  ПС. В интерес на истината , такъв не съм виждАл . Като нищо ще са били 4-500 бройки за "делегатите на конгреса" , с препечатан циферблат на Casio.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    ...
                    Абе, Владо, дали няма да е добре да се видим по някое време, може да се окаже, че се знаем?...
                    Еми аз ти казвАх по едно време , ама ... Хем съм от доста време половин панагюрец ...
                    ..иначе , доколкото съм останал с впечатление , си карАл МФ-то ?
                    .. а ако сме имАли потенциални допирни точки , то ще да е било евентуално 2-3 блок на общежитията . Играехме бридж до припадък там. .. и до стотинки де , че беше на вързано .
                    Ще ти пиша ЛС за подробности.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Те тия са за единайстия конгрес . Правец Кварц . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buletronic-pravets (1).jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5735132
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Чавдар във Велико Търново през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1011767_4773716556977_2059730667292492876_n[1].jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5735184
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Гумите изглеждат яки!
                          Чавдар-Туту”.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1981chavdar5c11.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5735185
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Това е С-5. "Туту" е съвсем друг.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-8-@-Chavdar M 61-Chavdar Tu tu-1958-prototyp-.jpg
Прегледи:1
Размер:27.8 КБ
ID:5735208Те, го ''Ту ту''...

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Моля, дайте малко повече инфо за това.
                                Не съм виждал никога, и не съм чувал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 34 потребители онлайн. 0 потребители и 34 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X