Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ретро машини - снимки

    Първоначално публикуван от ГАЗель Преглед на мнение
    Впечатлен съм от всичко публикувано тук до сега включително и от вложените знания и ентусиазъм. Разполагам с няколко снимки на различни машини към които лично проявявам интерес и съм успял да заснема през годините.

    Един ЗАЗ 966 от Пловдив от 2005-а. Не познавам собственика, но си заслужава адмирации.
    УкрайнаИ накрая една Кипърска класика с прекрасно запазен външен вид но натъпкана с вехтории.



    Искам да попитам дали някой знае нещо повече за този стар, изгнил рейс:
    http://www.bgclassiccars.hit.bg/luaz.html
    Уж е ЛуАЗ но имам съмнения да не би да е ЛАЗ 695Е като тези:
    http://transport.poltava.ua/bus_laz_695e.html
    Това за мен са много красиви машини и ако някой знае повече относно пребиваването им в БГ, моля са сподели.
    Автобусът не е ЛуАЗ , а ЛАЗ. Карал съм една година такъв в Газстроймонтаж. Двигателят и скоростната кутия са от ЗиЛ 130 , а задния мост - бързоходен от РаБа-МАН. Вървеше яко с над 120 км/ч, гореше около 40/100 ама с газ почти винаги до ламарината. Никакви проблеми през тази година с изключение на едно запалване на двигателния отсек по време на движение заради преливащ карбуратор от многото гръч върху колекторите, които пък бяха с изгоряла гарнитура. Понеже двигателят е отзад и аз си карам без да виждам огън, и гледам една лада се пъне да ме стигне и ми святка ли святка. Аз обаче я отгсвирвам и стъпвам още по-яко на газта, а оня святка, маха. Усъмних се аз и спирам, а човека спира до мене и вика "Гориш бе човече, как караш, не мога те стигна да ти кажа!"... Скачам аз с пожарогасителя да гася ама то като съм спрял няма приход на бензин и огъня угасна сам. После с 40-50 км/ч до Горна се прибирам. Това е общо взето, имам добри спомени от него. Комфорт нула, но здрав, карал съм го по трасетата - никакви проблеми, а и меко возеше , май отпред беше с независимо окачване.

    Коментар


    • До: Ретро машини - снимки

      Интересна информация. Тихомире, за кои години става въпрос?

      Разрових се малко в руските сайтове и открих следното. Нашият изгнил рейс не е 695-Е, а всъщност по-модерния модел 1969 година 695-М.



      Машината с гигантския въздухозаборник с тръба която започва от покрива, както спомена колегата Митьо Минчев е 695-Е, но със сигурност не е тази от изгнилите снимки.



      Аз лично съм се возил на съвременния вариант на ЛАЗ 695 в Украйна. Там ги карат на метан с газови бутилки наредени като бомби върху покривите. Това е бавно и тромаво животно като потегля с ленив но зъл рев. Вътре ламарините пулсират а въздуха е нагорещен с парфюм на бензин и нищо чудно да му прилошее на човек. Иначе салона е страшно уютен през зимата особено ако си седнал на дивана най-отзад върху мотора.

      Коментар


      • До: Ретро машини - снимки

        Ей такова чудо си търся аз - ЗАЗ 966, след като виядях този няколко секунди не можех да повярвам, след което разбира се дойде кофти момента, че е от 2005година. Май ще е трудно да го издиря, поне номерата имаш ли ги?

        Коментар


        • До: Ретро машини - снимки

          Значи говоря за 1988-89 г. Този , който карах беше такъв



          модел 695Н.

          Не знам, ти казваш, че бил муден на газ, моя беше на бензин и вървеше доста добре. Карал съм и Зил, Лаз-а беше по-бърз чувствително. Отдавам го на диференциала. Заради задноразположения двигател и задното предаване зимата беше доста стабилен, но със заострено внимание при лед, тръгнеше ли един път трудно се оправяше заради извънредно леката предница. Общо взето това е, ако те интересува нещо още, питай...

          Коментар


          • До: Ретро машини - снимки

            Ето какво видях и снимах на язовир "Копринка" преди 2 години.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Ретро машини - снимки

              Първоначално публикуван от Sancho412 Преглед на мнение
              Ей такова чудо си търся аз - ЗАЗ 966, след като виядях този няколко секунди не можех да повярвам, след което разбира се дойде кофти момента, че е от 2005година. Май ще е трудно да го издиря, поне номерата имаш ли ги?
              Номерата са 8430. Успех и дано го откриеш.

              Коментар


              • До: Ретро машини - снимки

                ...тия двама ретро-представители успях да ги изловя из лондонските улициМини купърчето е ясно,но другия...
                Прикачени файлове
                HUSGVARNA 630 SMR
                PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                Коментар


                • До: Ретро машини - снимки

                  Досега винаги съм смятал Гогомобила за най-грозно ППС, но това изделие му съперничи достойно /освен ако не е нов модел на Гогомобила/
                  Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                  Коментар


                  • До: Ретро машини - снимки

                    Тоя хубавец го срещнах из софийските преки улички
                    Прикачени файлове
                    HUSGVARNA 630 SMR
                    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                    Коментар


                    • До: Ретро машини - снимки

                      За този Мерцедес май бяха писали в Автокласика дето бил 40 годишен Мерцедес с 80 годишен собственик .

                      Коментар


                      • До: Ретро машини - снимки

                        Първоначално публикуван от mg34 Преглед на мнение
                        Досега винаги съм смятал Гогомобила за най-грозно ППС, но това изделие му съперничи достойно /освен ако не е нов модел на Гогомобила/
                        Като стана дума за Гогомобил си мясля че от него е взета първоначалната концепция за първите трабанти.


                        Малък евтин двукактов автомил.Истинска народна кола.Двигателят на "Гого" поне външно много прилича на трабантовия и мисля че не е съвпадение.

                        Коментар


                        • До: Ретро машини - снимки

                          Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                          Като стана дума за Гогомобил си мясля че от него е взета първоначалната концепция за първите трабанти.


                          Малък евтин двукактов автомил.Истинска народна кола.Двигателят на "Гого" поне външно много прилича на трабантовия и мисля че не е съвпадение.
                          Имах точно този модел на Гогомобил,имал съм и Трабанти и мога да кажа че приликата между двата двигатела е само това че са двуцилиндрови и двутактови.Рзликите са много,даже и във външния вид.

                          Коментар


                          • До: Ретро машини - снимки

                            По-скоро и двата двигателя са взаимствани от двигателя на ДКВ, който пък е разработен около 1927-28 г. При това не знам дали Гогомобила има някакви родствени връзки със стария Ауто Юнион /и в частност ДКВ, което е част от АЮ/, но Трабант си е съвсем пряк наследник.
                            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                            Коментар


                            • До: Ретро машини - снимки

                              Първоначално публикуван от mg34 Преглед на мнение
                              По-скоро и двата двигателя са взаимствани от двигателя на ДКВ, който пък е разработен около 1927-28 г. При това не знам дали Гогомобила има някакви родствени връзки със стария Ауто Юнион /и в частност ДКВ, което е част от АЮ/, но Трабант си е съвсем пряк наследник.
                              ЗА трабанта си прав че е произлиза от ДКВ.Гогомобил е един от последните даже последния независим автопроизводител вГермания към края на шейсете години е купен от БМВ.

                              Коментар


                              • До: Ретро машини - снимки

                                Една изложба на ретроавтомобили, която тече в момента в Париж.
                                http://www.supercars.net/gallery/119513/2329/1.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X