Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коли с нулеви емисии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Коли с нулеви емисии

    Колеги, то е много просто - когато човек ще гони пробег, ще си жертва комфорта. Ако така или иначе ще се мотка близо до зареждаща станция, ще си пуска и парното и радиото. То и аз сега, с дизеларката, ако гоня икономичност, я свалям на под 6 на сто, но колата се кара само в обхвата 80-90 км/ч. и никакъв климатик. Иначе като я настъпя, па и климатик като пусна, отива на над 8.

    За фаровете през деня - ами светодиодни. И за през нощта ще са по-икономични. Технологията се развива и вече се появяват съобщения за 300 лумена за ват. Е засега 300 милилумена за миливат, но скоро може и да има наистина достатъчно мощни, които да стават за автомобилни фарове.

    За бързото презареждане - на мен ми харесва идеята със сменяемите акумулатори. Сваля се изтощения и с слага зареден.

    Коментар


    • #62
      От: Коли с нулеви емисии

      Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
      Колеги, то е много просто - когато човек ще гони пробег, ще си жертва комфорта. Ако така или иначе ще се мотка близо до зареждаща станция, ще си пуска и парното и радиото. То и аз сега, с дизеларката, ако гоня икономичност, я свалям на под 6 на сто, но колата се кара само в обхвата 80-90 км/ч. и никакъв климатик. Иначе като я настъпя, па и климатик като пусна, отива на над 8.

      За фаровете през деня - ами светодиодни. И за през нощта ще са по-икономични. Технологията се развива и вече се появяват съобщения за 300 лумена за ват. Е засега 300 милилумена за миливат, но скоро може и да има наистина достатъчно мощни, които да стават за автомобилни фарове.

      За бързото презареждане - на мен ми харесва идеята със сменяемите акумулатори. Сваля се изтощения и с слага зареден.
      Примери много!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imgres.jpg
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5616932

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imgres.jpg
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5616933

      Коментар


      • #63
        От: Коли с нулеви емисии

        Kалендар за Формула-Е, сезон 2014-15г.

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...B%D0%B0_%D0%95

        Коментар


        • #64
          От: Коли с нулеви емисии

          http://topgear.bg/?go=article&p=deta...13Отново се пише за революция, но този път от Топгиър, а не от продавач на надежди познати като бълбукатори. Само че на ход отново е вълшебното "нано". Моля да прочетете и коментирате, че много хубаво започва... /като вица/
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Коли с нулеви емисии

            Много е хубаво за да е истина, но теоретично е възможно и по въпроса се работи от дълго време. Та ще видим.

            Коментар


            • #66
              От: Коли с нулеви емисии

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:car.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5630540
              http://projectavalon.net/forum4/show...-December-2012

              Коментар


              • #67
                От: Коли с нулеви емисии

                Крайно време беше някой производител на електрокари за да престраши, и да спре да храни производителите на трансмисии и озъбени колела. Най-съществената информация:

                Споменатите електромотори са четири на брой, по един за всяко колело...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #68
                  От: Коли с нулеви емисии

                  Ти ако мислиш че там се разминава без трансмисии - бъркаш. По-прости са, ама пък са 4 отделни.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Коли с нулеви емисии

                    Няма причина да има редуктори. Електродвигатели с голям въртящ момент има от много време.
                    От друга страна, съвременните хафтомобили успяват се придвижват с не кой знае колко високи стойности. Нещо от вида: 100 - 250 Nm * 3 - 5 (предавателното число на диференциала) / 2 - 4 колела... Повишаващите последни предавки и загубите ги махаме от сметката.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Коли с нулеви емисии

                      Обективен факт е че НЯМА двигатели с приемлива комбинация от момент, размер и КПД. С напредъка на високотемпературните свръхпроводимости се очаква това да се подобри, но засега редукторите са почти неизбежни.

                      Мотори с подобен на нужния размер и геометрия има в новите перални машини. Там определено вършат работа, но за да се возим с тях има още хляб да изядат.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Коли с нулеви емисии

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...Мотори с подобен на нужния размер и геометрия има в новите перални машини. Там определено вършат работа, но за да се возим с тях има още хляб да изядат.
                        Много ясно. Ако яхна четири перални, няма начин да не ме приберат на четвърти километър...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Коли с нулеви емисии

                          А, не. Толкова просто няма да минеш.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Коли с нулеви емисии

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Много ясно. Ако яхна четири перални, няма начин да не ме приберат на четвърти километър...
                            И това става за аватар на Ясен.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Коли с нулеви емисии

                              Ако не се лъжа Мицубиши от години си работят по варианта електромотор в самата главина на колелото. Дали е пуснато серийно не знам. При Тесла-та също не знам да има редуктори и трансмисии.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                От: Коли с нулеви емисии

                                Хехе..
                                Tesla P85D Insane mode

                                https://www.youtube.com/watch?x-yt-t...&v=LpaLgF1uLB8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X