Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

    https://www.facebook.com/pokanazadobrovolnoizpulnenie/

    Наскоро минаха няколко репортажа за заграбване на цялото имущество и запор на пенсия, с фалшива запис на заповед. Все повече се шуми по въпроса. Има ли някакъв начин за превенция от такива измами?

  • #2
    От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    https://www.facebook.com/pokanazadobrovolnoizpulnenie/

    Наскоро минаха няколко репортажа за заграбване на цялото имущество и запор на пенсия, с фалшива запис на заповед. Все повече се шуми по въпроса. Има ли някакъв начин за превенция от такива измами?
    Има ! Превенциите биват различни калибри.
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 21-03-17, 13:13.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

      Питах сериозно! Цял живот слушам за въстания, революции, тояга в Парламента и подобни. Случва се точно обратното на това.
      Питането ми беше в чисто юридически аспект.
      Споменатите от теб калибри те осъждат или на доживотен затвор, или на смърт. Дали е по-зле от клошарството аз нямам идея.
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 21-03-17, 13:10.

      Коментар


      • #4
        От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

        Сериозно - може би това:
        http://www.registryagency.bg/bg/serv...ni-ot-sluzhbi/
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

          Няма воля. В мутренските години чичо ми / бог да го прости/ кзваше: 100 /ТИМ/ души тормозят Варна . Ако ни кажат за една вечер ще ги приберем. Всичко се знае. И не само от службите. Просто няма мерак за справяне с проблема. А станаха много.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            ...А станаха много.
            Само че ножът вече е опрял до кокала. Набедят ли те за длъжник - прибират ти абсолютно всичко, подлежащо на контрол от държавата. После дори нямаш 4-те % за да направиш опит да се защитиш.
            Днес се събират пред съдебната в София, дано успея да се откача по-рано днес. Иначе ако те нарочат - нямаш полезен ход. Вече играта е "ва банк"!

            Коментар


            • #7
              От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Питах сериозно! Цял живот слушам за въстания, революции, тояга в Парламента и подобни. Случва се точно обратното на това.
              Питането ми беше в чисто юридически аспект.
              Споменатите от теб калибри те осъждат или на доживотен затвор, или на смърт. Дали е по-зле от клошарството аз нямам идея.
              Не става дума за революции.Съвременно хайдутство.Някой те е нарочил - и го почваш (ако прецениш).Или клошарстваш.Видя се , че събирането на хора по митинги и демонстраци си се таксува , като едно време.А едно време беше - вие може и да не ни обичате , но минавате , като тълпа , макар и под строй.Па ние си правиме , както ни е угодно.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                В момента входа всички заедно водим дело срещу съсед който не плаща таксите.Съдът отсъжда в наша полза.Изплащат ни половината,питаме къде са другите,адвоката на потърпевшата вади протокол за ремонт във входа на стойност половината сума,платена от некоректните съседи и въз основа на тоя протокол си приспадат сумата от дължимата към нас.

                Протокола фалшив,хората чийто подписи фигурират във фалшивия протокол дефакто съдят комшията.
                Комшията признава пред съда че е изготвил фалшив протокол,и не ни възстановяват парите.Завеждаме второ дело за подправяне на подписи и го губим,това при условие че съседа си признава че е фалшифицирал протокола.Абсурден Пловдивски съд,абсурден факт.
                Та горното ми се види безобидно



                Кой калибър да приготвим за правилното решение на казуса.Педе....А държава,същите съдии,че такива и поданиците.Във тая връзка,всичко е безвъзвратно загубено в съдебната система.Според мен само потоп би оправило нещата.
                Последно редактирано от Roninn; 21-03-17, 22:00.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                  Може и да ме изтрият мнението , все ми е тая . Учудвам се , че има все още хора вярващи в Българското правосъдие . То функционира като всичко останало в държавата - зле . Правосъдие и институции обслужващи нечии интерес , без значение къде е истината . За мен справедливо решение на Български съд е като бялата лястовица .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                    Пламене,никой не им вярва,то тая дума е смешна когато говорим за Български съд,лошото е че за елементарни битови въпроси не можеш да разчиташ на справедливост,какво остава като стане въпрос и се намеси политиката.
                    Малкия ми син разбра за измамата с четири изречения,а ПЛОВДИВСКИЯ съд не го разбра.Целия проблем е че комшията който съдим( осъдихме)е бивш служител във въпросния съд,тука не става въпрос за корупция,а за шуробаджанащина.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                      До колкото познавам закона изготвянето на документ с невярно съдържание и подправяне на чужди подписи с цел получаване на някаква облага си е криминално деяние. (Гагич къде си ?) Редовно отказвам да подпиша някой колега за уж незначителни неща . На времето след една авария в стария завод отървахме кожата само защото документацията на крановете беше водена изключително стриктно и всеки се беше подписвал само където трябва . Просто прокурора не намери за какво да се хване .
                      Последно редактирано от sek.1; 22-03-17, 05:16.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                        Не мога да видя статията във факбуката, но и аз се боря със системата яко.
                        Бях назначен по една програма. Виждайки , че нещата във фирмата не са законосъобразни , напуснах по собствено желание, което се води неизпълнение на програмата и работодателя , трябва да върне усвоените средства. Той оформи документите, като за дисциплинарно уволнение, което аз обжалвах в съда и за 2 години и малко , на поредната инстанция спечелих. Обаче оня , нали го е яд , че някъв си дришльо го цака, завежда ответно дело за неизплатена неустойка. Печели делото , защото по нашето законодателство ,той за 3 години видиш ли не разбрал че аз ще напусна и му дължа една заплата за срока на предизвестите . От там запор, на празните ми сметки , щото аз стоя без работа .
                        Както и да е , пари се изкарват ще го мислим във времето. Обаче , аз пускам сигнал по надлежния ред в прокуратурата , да проверят , дали той е върнал парите усвоени от програмата. От там ми отговарят , че трудови правни отношения , не са техен ангажимент.
                        Стихнах до апелативна прокуратура и отговора е все този. Сигурно и на следваща инстанция ще е същото, затова пуснах жалба и до ОЛАФ, където уж казаха , че ще проведат разследване.
                        Та ...системата е .... без коментар .... ама аз съм инат и ще блъскам стената с глава до край.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                          Както каза Радан Кънев, съдийското чукче замести бухалките от 90те.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                            Малко закачих от протеста и разправям какво чух и видях. Имаше огромно мнозинство от десетина - до 15 души.
                            Секвестират единствен имот, май всички опарени бяха с такъв случай. Оказа се, че дори немалка част от полицаите, дето вардиха Президента са пропищели от незаконни действия на ЧСИ. Има някаква схема с кредитите. За остатък от някакви неизплатени стотинки от вноската ти го правят предсрочно изискуем. Не можеш да рефинансираш, всички други банки те изритват, малко ми е трудно да си го обясня. После те подгонват ЧСИ. Продават ти имота на безценица, излизаш на квартира, и имаш запор на заплата/пенсия. Майка и дъщеря дойдоха, разкатали са им цялата рода с тая схема. Изпоразболели се по възрастните от тая мизерия, кой от рак, кой от инфаркт, оцелелите са по болници. Довечера в 18 пред съда са се уговорили пак на протест, който не вярва да отиде да ги пита!
                            Един човечец е висял от 2007 година пред съдебната палата, месец за месец им се молил за разрешение да протестира, и великодушно му позволявали да протестира само 15 дни месечно. Всеки Божи ден! Дори интернет няма, съсипали са го до нулата.
                            Организаторът е качил документация на http://dlazhnika.org/ и точка по точка обяснява колко неправомерно работят по схемата, те самите не спазват закона. Половината им действия са в откровено и очевадно неизпълняване на закона. Освен това се оказва, че запорират пенсии и изхвърлят от единствен имот БЕЗ влязло в сила съдебно решение. Една от големите заблуди на жертвите е, че са осъдени.
                            Стана въпрос и за Страсбург. За да стигнеш дотам трябва да си осъден на 3 инстанции в БГ. Те не са осъдени дори на една, а вече са на улицата. Имаше някакъв юридически термин - "неприложимост" или нещо от рода беше, и няма Страсбург. И друго им казали директно - "не сте роми, не сте за Страсбург", цитирам дословно по памет.
                            И Омбудсманът, и Президентът имат по една голяма папка с такива жалби с набедени длъжници. Никаква реакция по техни думи!
                            Никой не е застрахован, и дори нямат идея какво може да се направи като превенция. Врътката да ти пращат SMS ако си нарочен не работела винаги. Днес си чорбаджия - утре си клошар, а децата ти - длъжници!
                            Ето малко видео, за невярващите:
                            http://btvnovinite.bg/article/krimin...-falshiva.html

                            Пием, пеем буйни песни
                            и зъбим се на тирана;
                            механите са нам тесни -
                            крещим: "Хайде на Балкана!"

                            Крещим, но щом изтрезнеем,
                            забравяме думи, клетви,
                            и немеем и се смеем
                            пред народни свети жертви!

                            А тиранинът върлува
                            и безчести край наш роден:
                            коли, беси, бие, псува
                            и глоби народ поробен!

                            О, налейте! Ще да пия!
                            На душа ми да олекне,
                            чувства трезви да убия,
                            ръка мъжка да омекне!

                            Ще да пия на пук врагу,
                            на пук и вам, патриоти,
                            аз вече нямам мило, драго,
                            а вий... вий сте идиоти!
                            Христо Ботев.
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 22-03-17, 10:57.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                              Хм .. еб@х го другарко
                              Е за това не може ли да се сигнализира някъде по някоя европейска институция, да му се не види.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X