Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако искате нещо смешно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако искате нещо смешно

    Скоро ми попадна една книга в печатницата, лично аз се скъсах от смях.



    ДЪБ

    Един дъб, който си растял в покрайнините на София, бил много самотен. По цял ден извисявал клони към висините и се държал величествено, но никой не му обръщал внимание. Дните си минавали, слънцето ту залязвало, ту изгрявало, но на дъба това не му било особенно интересно. Един ден, не щеш ли, в клоните му се замотал един вестник. Разгледал го дъбът, видял на последната страница една гола мадама и му хрумнало да си хване гадже. Да, но как? Гаджетата въобще не го поглеждали, защото бил голямо дърво. За успокоение дъбът си мислел: "То и малко дърво да бях, пак щеше да е същото" - но от това не му ставало по-леко.
    Хиляди жени минавали покрай него, но дъбът се притеснявал и нищо не им казвал.
    Един ден обаче видял една страшна мадама. Руса, кара кола с бясна скорост и слуша Рики Мартин. Не издържал дъбът и я спрял!

    На място!



    Ако искате има още много от тях са интерпретации на приказки.

  • #2
    Агънцето стояло на брега на бистрото поточе и пиело вода. Малко по-надолу стоял вълкът и се облизвал. Агънцето се напило и тръгнало, без нищо да подозира, към скрития в храстите вълк. Отминало, а вълкът продължил да си облизва лигите си.

    Много лигав вълк бил.

    Коментар


    • #3
      кажи името на книгата и аз да се посмея

      Коментар


      • #4
        Секретни приказки - Емил Йотовски


        а сега нов разказ:

        Ромул и Рем

        Ромул и Рем много обичали да ядат. Ядели всичко, каквото им попадне пред очите. Веднъж обаче яко го закъсали. Били свършили храната, а майка им отсъствала, защото ги била изхвърлила в една кошница да плуват по Тибър. В този своеобразно критичен момент те видели голямо животно, което явно давало мляко. Без много да му мислят, Ромул и Рем се нахвърлили да бозаят. Щом свършила кърмата, те се оригнали и заспали, а Кумчо Вълчо тихо се изсмял, полегнал до тях и запалил цигара.

        Коментар


        • #5
          бляяяяяяяяяяяяяяк

          (повръщащо човече)


          одврат бе момче......

          Коментар


          • #6
            А стига бе, тоя да не е нов Илф и Петров ...
            Мда. Мощно!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от didkata_s
              бляяяяяяяяяяяяяяк

              (повръщащо човече)


              одврат бе момче......

              аз само преписвам, а пък да знаеш приказката за спящата красавица на кво е станала ........ ужас

              Коментар


              • #8
                Откъсче от "Фонтаните на Рая" на Артър Кларк:

                ЧАСТ III. КАМБАНАТА

                Глава 22. Изменник на каузата

                "Доведен до отчаяние от своите безплодни опити да разбере Вселената, мъдрецът Девадаса най-накрая вбесен провъзгласил:
                - Всички твърдения, които съдържат думата "Бог", са неверни!
                Неговият най-нелюбим ученик Сомасири на часа отвърнал:
                - Изречението, което произнасям в момента, съдържа думата "Бог". Но аз не разбирам, о, благородни учителю, защо това просто твърдение би могло да бъде невярно?!
                Девадаса размислял в продължение на няколко Пойа. След туй с видимо облекчение отговорил:
                - Само твърдения, които не съдържат думата "Бог", могат да бъдат верни!
                След пауза, едва достатъчна за гладна мангуста да преглътне просено зърно, Сомасири възразил:
                - Ако това твърдение се отнесе само за себе си, о, преподобни, то следва, че не е вярно, тъй като съдържа думичката "Бог". Но ако не е вярно...
                В този момент Девадаса строшил своята молитвена купа о главата на Сомасири и оттогава нататък започнали да го почитат като истински основател на Зен."

                Откъс от "Кулавамза",
                все още неоткрита

                Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                Коментар


                • #9
                  яко , а сега още от мен:


                  ТЪЙ РЕЧЕ БРАХМАПУТРА

                  Веднъж мъдрият Брахмапутра срещнал красивата Панчатантра някъде около астрала на кабалата на Харе Кришната. Тогава мъдрият Брахмапутра, защото бил мъдър, казал:
                  - О, красива Панчатантро, ти колко чакри имаш, майна?
                  - Имам седем чакри, мъдри учителю Брахмапутра.
                  - А как ти се казва чакрата отдолу, о, красива Панчатантро?
                  - Ами не знам, мъдри учителю Брахмапутра - отвърнала красивата Панчатантра и се изчанчафранцнала от срам.
                  - Ами, гъз се казва! - отвърнал мъдрият Брахмапутра и се въздигнал доволен към астрала на Махабхарата.


                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X