Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гатанки ? ? ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гатанки ? ? ?

    Още на тема калций и сирене ...Сега в сиренето слагат калций допълнително - от калциевият карбонат (каменно брашно) който добавят вътре - и за да е по-твърдо и за да е по - тежко ...
    Гатънков въпрос ??? - Този калций - можем ли да го усвояваме в това му състояние или само си го плащаме - като за сирене уж и минава транзит през нас? И ако отговора е да - дайте някоя рецепта - имам една торба каменно брашно - супер калций ... как да го приемам така , че да ми е най-полезно - с киселото мляко , замесено в тесто и изпечено или натюр? Фракциите с които разполагам са 40 и 15 микрона - Кои са по-подходящи ..
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • От: Гатанки ? ? ?

      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
      Още на тема калций и сирене ...Сега в сиренето слагат калций допълнително - от калциевият карбонат (каменно брашно) който добавят вътре - и за да е по-твърдо и за да е по - тежко ...
      Гатънков въпрос ??? - Този калций - можем ли да го усвояваме в това му състояние или само си го плащаме - като за сирене уж и минава транзит през нас? И ако отговора е да - дайте някоя рецепта - имам една торба каменно брашно - супер калций ... как да го приемам така , че да ми е най-полезно - с киселото мляко , замесено в тесто и изпечено или натюр? Фракциите с които разполагам са 40 и 15 микрона - Кои са по-подходящи ..
      Мария, калциевия карбонат е пълнител - инертен материал, който участва като добавка в много фармацевтични продукти( този сектор познавам), част от него се усвоява от организма но по- голямата част се изхвърля по естествен път.

      Ако трябва в менюто да увеличите приеманата доза калций, това не става чрез приемане на калциев карбонат, а чрез увеличена консумация на млечни продукти от естествен произход, а най-вече цвик и извара.

      За торбата с каменно брашно - дай я на някой който гледа кокошки, срещу плащане в яйца, така ще ти е най- полезно според мен.

      Коментар


      • От: Гатанки ? ? ?

        Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
        Мария, калциевия карбонат е пълнител - инертен материал, който участва като добавка в много фармацевтични продукти( този сектор познавам), част от него се усвоява от организма но по- голямата част се изхвърля по естествен път.

        Ако трябва в менюто да увеличите приеманата доза калций, това не става чрез приемане на калциев карбонат, а чрез увеличена консумация на млечни продукти от естествен произход, а най-вече цвик и извара.

        За торбата с каменно брашно - дай я на някой който гледа кокошки, срещу плащане в яйца, така ще ти е най- полезно според мен.
        За кокошките не е ли същата работа , само за пълнител и за да се продават смеските и да тежат повече ..а каменното брашно в курешките?
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • От: Гатанки ? ? ?

          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
          За кокошките не е ли същата работа?
          До колкото знам не е (не съм специалист) - те си го набавят включително и чрез камъчетата, дето кълват - трябват им хем за воденичките, а калция хем за яйцата, хем за тях си (клюн, кости, и не знам дали и за перушината).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Гатанки ? ? ?

            Гатанка по действителен случай от днес (снощи).
            На 10ти Юни около 02 часа +- половин един час - аз - Мария Николаева Стоева , заедно със Свилен Векичков Христов се движим със два велосипеда от кръстовището на Тодор каблешков и булевард България към квартал Хаджи Димитър спазвайки законите за движения по пътищата с включени мигащи червени сигнални светлини отзад и фарчета отпред - минаваме по булевард България и по Евлоги и Христо Георгиеви, правим десен завой по булевард Мадрид и на кръстовището с улица Черковна в лентата за ляв завой при оранжев сигнал на светофара и отсъствие на насрещно движещи се автомобили след подаден с ръка знак за ляв завой навлизаме в кръстовището. Внимавайки с преминаването на трамвайните релси (леко е неравно) чувам спирачки обръщам се и виждам Свилен Христов с колелото на земята до едно такси (което пристигнсло изотзад) спряло на трамвайните релси - от което се чува - Защо се блъскаш в мене бе пиян наркоман ... и водача на таксито продължава напред през лентата за ляв завой и трамвайните релси по продължение на булевард Мадрид в посока Ботевградско шосе, без да слезе и да види какво е състоянието на велосипедиста. Със звучни псувни и въпроси:- Защо ме засичаш бе , къде отиваш..? Свилен Христов се изправя и тръгва да кара след таксито и го настига на следващият светофар(пресечката със Ситняково), като за да му привлече вниманието му чупи задната чистачка.. С викове - защо ми чупиш колата бе - шофьорът на таксито (доста дебел) излиза и започва да удря Свилен Христов и да продължава да го нарича пиян наркоман ... На моята намеса - че се движим заедно - Шофьорът на таксито казва - Тебе те видях (на мен) недей да се месиш - ама тоя пиян наркоман се блъсна в мен и дойде да ми чупи колата и да настоява да му се покрият щетите.. и докато го обясняваше - не бях сигурна с кое от двете си очи ме гледа , защото и двете гледаха в много различни посоки - едното леко в ляво , другото доста в дясно и на горе ... отново подчертах , че сме заедно .. наоколо междувременно бяха спряли и други шофьори , а реакцията им беше - айде , айде , нищо не е станало ...

            Въпросите на гатанката..

            1 Случило ли се е нещо?
            2 Това че си нарекъл някой наркоман или пиян или че го мислиш за такъв - означава ли, че можеш да го засичаш , избутваш от пътя или газиш и нападаш в последствие?
            3 Правилно ли е нарушител и причинител на птп да напусне местопроизшествието?
            4 Възможно ли е с толкова значителен астигматизъм (кривогледството мисля че се казваше така) човек да е шофьор на такси?
            5 Има ли камери , които заснемат какво се случва на тези две кръстовища?
            6 Кой е нарушителят?
            7 Какво би следвало да се направи?
            Последно редактирано от iai-bg; 10-06-12, 10:31.
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • От: Гатанки ? ? ?

              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              Гатанка по действителен случай от днес (снощи).
              На 10ти Юни около 02 часа +- половин един час - аз - Мария Николаева Стоева , заедно със Свилен Векичков Христов се движим със два велосипеда от кръстовището на Тодор каблешков и булевард България към квартал Хаджи Димитър спазвайки законите за движения по пътищата с включени мигащи червени сигнални светлини отзад и фарчета отпред - минаваме по булевард България и по Евлоги и Христо Георгиеви, правим десен завой по булевард Мадрид и на кръстовището с улица Черковна в лентата за ляв завой при оранжев сигнал на светофара и отсъствие на насрещно движещи се автомобили след подаден с ръка знак за ляв завой навлизаме в кръстовището. Внимавайки с преминаването на трамвайните релси (леко е неравно) чувам спирачки обръщам се и виждам Свилен Христов с колелото на земята до едно такси (което пристигнсло изотзад) спряло на трамвайните релси - от което се чува - Защо се блъскаш в мене бе пиян наркоман ... и водача на таксито продължава напред през лентата за ляв завой и трамвайните релси по продължение на булевард Мадрид в посока Ботевградско шосе, без да слезе и да види какво е състоянието на велосипедиста. Със звучни псувни и въпроси:- Защо ме засичаш бе , къде отиваш..? Свилен Христов се изправя и тръгва да кара след таксито и го настига на следващият светофар(пресечката със Ситняково), като за да му привлече вниманието му чупи задната чистачка.. С викове - защо ми чупиш колата бе - шофьорът на таксито (доста дебел) излиза и започва да удря Свилен Христов и да продължава да го нарича пиян наркоман ... На моята намеса - че се движим заедно - Шофьорът на таксито казва - Тебе те видях (на мен) недей да се месиш - ама тоя пиян наркоман се блъсна в мен и дойде да ми чупи колата и да настоява да му се покрият щетите.. и докато го обясняваше - не бях сигурна с кое от двете си очи ме гледа , защото и двете гледаха в много различни посоки - едното леко в ляво , другото доста в дясно и на горе ... отново подчертах , че сме заедно .. наоколо междувременно бяха спряли и други шофьори , а реакцията им беше - айде , айде , нищо не е станало ...

              Въпросите на гатанката..

              1 Случило ли се е нещо?
              2 Това че си нарекъл някой наркоман или пиян или че го мислиш за такъв - означава ли, че можеш да го засичаш , избутваш от пътя или газиш и нападаш в последствие?
              3 Правилно ли е нарушител и причинител на птп да напусне местопроизшествието?
              4 Възможно ли е с толкова значителен астигматизъм (кривогледството мисля че се казваше така) човек да е шофьор на такси?
              5 Има ли камери , които заснемат какво се случва на тези две кръстовища?
              6 Кой е навушителят?
              7 Какво би следвало да се направи?
              Не си го слагай на сърце Мария, приятеля ти добре е постъпил, даже е бил много толерантен към "професионалния шофьор" мен за подобни изпълнения ме оплюха в една друга тема, ама аз просто си го преместих...в другия крачол.

              Мога само да те посъветвам като ставаш свидетел на подобни неща, ако има изглед ситуацията да излезе извън контрол записвай номера на таксито, даже е по - добре да го снимаш с телефона и след това ми прати снимката на ЛС, аз си знам какво да правя с нея.

              И ...да можеше и по зле да е - Свилен да е с нещо счупено и т.н.

              По- въпроса за обидата на публично място е лесно - пиши на ЛС ще ти обясня.

              Поздрави и помни, че ядосвайки се наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • От: Гатанки ? ? ?

                Записваш си номера и звъниш в КАТ. Акт с отнемане на книжка и глоба. Напуснал е произшествие.

                ПП Да му чупиш чистачката е супер лейм и емо, няма смисъл, освен че е глупаво и незаконно е и недостойно.

                ПП2 Ако се правиш на мъж и ти се троши, после трябва и бакшито да ступаш и става една... оше по голеа каша...

                Коментар


                • От: Гатанки ? ? ?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Записваш си номера и звъниш в КАТ. Акт с отнемане на книжка и глоба. Напуснал е произшествие.

                  ПП Да му чупиш чистачката е супер лейм и емо, няма смисъл, освен че е глупаво и незаконно е и недостойно.

                  ПП2 Ако се правиш на мъж и ти се троши, после трябва и бакшито да ступаш и става една... оше по голеа каша...
                  Извън темата: какво е "супер лейм и емо".
                  Аз говоря 4 езика ама явно не са ми достатъчни езиковите познания да го разкодирам.

                  Коментар


                  • От: Гатанки ? ? ?

                    Въпроса с очичките и Таксиметровият шофьор ми се струва най съществен.
                    И аз го намирам тъпо това с чистачката и псувните ..
                    Лошото е че на Свилен вече му е писнало от такива, защото този съвсем не е първият подобен шофьор ... Революционно твърди че ще си взима пистолет , и ще ги отстрелва на място .. защото законите са само на хартия.. От цялата работа на мен започва да ми писва...

                    Гатанка 2 опит за теоретична подготовка за бъдещи тъпотии .
                    1 Има ли казус пешеходец или колоездач да застреля шофьор при самозащита?
                    2 Може ли посредством камерите които следят кръстовищата да се установи - кое такси е минавало по Мадрид в това време - и го е карал хамелеон, който е напуснал произшествието. Номерът на таксито беше 4012 или 4021

                    ПП.. Емо - е емоционално предполагам.. лейм и аз не го знам ..
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • От: Гатанки ? ? ?

                      Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                      Извън темата: какво е "супер лейм и емо".
                      Аз говоря 4 езика ама явно не са ми достатъчни езиковите познания да го разкодирам.
                      Не е извън темата, гатанка си е явно. Ето и отговора смлян. "Lamer is a jargon or slang name originally applied in cracker and phreaker culture to someone who did not really understand what he or she was doing. "
                      Emo e от емоционален, емо тип...

                      Коментар


                      • От: Гатанки ? ? ?

                        Какво има на снимките? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1540169.jpg
Прегледи:1
Размер:182.2 КБ
ID:5382919
                        Прикачени файлове
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • От: Гатанки ? ? ?

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          Какво има на снимките?
                          Дали няма уловка?!?
                          Иначе
                          1.Кора на дърво
                          2.Ягоди
                          3.Тинтява - не съм сигурен
                          4.Опиумен мак
                          5.Няк'ъв вид кипарис дето плодовете миришат яко на джин
                          А,а?
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • От: Гатанки ? ? ?

                            Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                            Дали няма уловка?!? С една дума са растения ...
                            Иначе :
                            1.Кора на дърво
                            2.Ягоди
                            3.Тинтява - не съм сигурен
                            4.Опиумен мак
                            5.Няк'ъв вид кипарис дето плодовете миришат яко на джин
                            А,а?
                            Не знам да има уловка - с една дума са растения.
                            Обаче... 1 кора на дърво - да , ама на какво дърво?
                            2 да.
                            3 и на мен ми е гатанка какво са засяли комшийките в градината .. не го знам и аз това ..
                            4 Може би - и то е в градината на съседите...
                            5 Мисля че не е точно кипарис..

                            6 ..от пропуснатите - Имат ли право сериозно кривогледите хора да са шофьири на такси?
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • От: Гатанки ? ? ?

                              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                              ...6 ..от пропуснатите - Имат ли право сериозно кривогледите хора да са шофьири на такси?
                              А защо да нямат? Важно е колко виждат. По-същата логика - а тези с очила?

                              Коментар


                              • От: Гатанки ? ? ?

                                Камери на Мадрид няма, грешката е Ваша, че не сте звъняли на 112 веднага, а и сте видели все пак номера. Могат да карат и еднооки, глухи, без долни крайници.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X