Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-най-тъпа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-най-тъпа....

    Що ли си мисля че цялата тази тема доказва основния замисъл в една реклама - да бъде забелязана и запомнена. Начина по който ще е направена - да дразни или пък привлича по някой по умилителен начин е въпрос на стратегия. Но като гледам колко много мнения и запомнени реклами има в темата, става ясно че стратегията работи.
    Често се улавям че някоя реклама ме дразни, но съм наясно че е направено нарочно. Ще дам пример от сорта " Приятен ден с Цистирен " или подобни глупости. Най много ме дразни, че преобладаващите реклами по нашите телевизии са за лекарствени препарати без рецепта, с които едва ли не трябва да се тъпчем непрекъснато. Сякаш сме някаква болна нация, която няма да оцелее без тези лекарства. Предпочитам да гледам руските реклами за напитки и мезета, те поне имат позитивизъм в себе си.

    Коментар


    • От: Най-най-тъпа....

      Принуждават човек като сяда на масата да си гаси телевизора, защото в противен случай тъкмо поднасяш вкусна хапка към устата и чуваш..." Победи диарията, за да не те победи тя", " А сега- запекът е победен", "край на стомашните колики", "най-новата разтваряща се ролка тоалетна хартия"....е..хти досадниците...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Най-най-тъпа....

        Piron - В страшна грешка си.Никой не прави рекламата с идея да дразни.Прави се за да бъде информиран зрителя за нов продукт,за качествата на конкретен продукт и напомняне за даден продукт.Ако в Америка и Европа минава "няма лоша реклама",в БГ при лоша реклама - има отказване от продукта и няма печалба.
        Дразнещите реклами, стават случайно,основно поради 3 причини:1.Клиента иска така! и не приема друга теза,щото си пплащал и си представя,че идеята ще работи.(Идеята е на жената,дъщерята и основно на любовницата). 2,Поради факта,че копирайтъра в дадената рекламна агенция е родил "гениално хрумване " и с дар слово убеждава клиента,какво невероятно влияние ще има върху аудиторията и 3.Адаптирана чужда реклама за нашият пазар-най редкият случай.
        По логиката,"..забелязаха рекламата и говорят за нея",се стига като финален опит да се докаже,че аудио-визуален продукт,работи.Реално не.Купувачът не купува,ерго не работи.
        И едно ла*но да се заснеме и да се пусне в в рекламен блок,пак ще се говори за рекламата,но рекламираният продукт,ще бъде отбягван.Каква е идеята да се запомни рекламата,ако не помня продукта?Или го бъркам с друг,подобен.Няма уникалност.Справка,коя д е БГ реклама за бира,еднакво лоши и не помня коя история коя фирма е рекламирала.Финал - платени много пари за нищо.С мобилните оператори същото положение,само че,на теленор са най скапани и ме дразнят.Ето как,рекламата отвращава и без позитивъзм,няма достигане до клиента.
        Пътят е целта.

        Коментар


        • От: Най-най-тъпа....

          Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
          Каква е идеята да се запомни рекламата,ако не помня продукта?Или го бъркам с друг,подобен.Няма уникалност.Справка,коя д е БГ реклама за бира,еднакво лоши и не помня коя история коя фирма е рекламирала.Финал - платени много пари за нищо.С мобилните оператори същото положение,само че,на теленор са най скапани и ме дразнят.Ето как,рекламата отвращава и без позитивъзм,няма достигане до клиента.
          Много точно казано! Когато се коментира реклама, обикновено е в стил "Абе някакъв прах за пране, дето една дебела леля еди кво си прави там!" - нито името на продукта се запомня, нито това спомага за последваща покупка. Въпреки, че се обсъжда.
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • От: Най-най-тъпа....

            Нито ще пера със Савекс и Калгон, нито ще ям леки и народен, за хапчета -имам си ЖП.

            Коментар


            • От: Най-най-тъпа....

              А маргарин с вкус на масло? А кренвирши от месо с вкус на луканка? А?

              Сещам се един виц по този повод:
              -Опита ли новата Семана портокал?
              -Опитах я, но предпочитам Капи!
              Кръвна група 0+

              Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

              Коментар


              • От: Най-най-тъпа....

                Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                Справка,коя д е БГ реклама за бира,еднакво лоши и не помня коя история коя фирма е рекламирала.
                Аз например не си купувам никога Ариана. Заради онази реклама с Мара отварачката. Стара работа, но толкова ме дразнеше, а и съчетано с органичното ми отвращение към чалгата и чалгарите-решението ми беше твърдо-Аз Ариана няма да пия!
                Е, случвало се е да пия, когато няма друга бира, ама това е само когато нямам избор. К'во-вода ли да пия, баси...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Най-най-тъпа....

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  К'во-вода ли да пия, баси...
                  Сакън! Недей! Такваз болест още не сме имали!
                  Кръвна група 0+

                  Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                  Коментар


                  • От: Най-най-тъпа....

                    Не съм и предполагал, че гледащите реклами са подложени на подобни терзания...
                    Ами не ги гледайте бре. Какво сложно има?
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Най-най-тъпа....

                      Вече не ме дразнят. Щото телевизора го пускам по веднъж на седмица, за по 10-15 минуто.

                      Ама преди години-телевизията си беше основното средство за забавление вкъщи.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Най-най-тъпа....

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        ...реклами... терзания... Ами не ги гледайте бре. Какво сложно има?
                        Че те само това предават! За това и практически не гледам телевизия. Преди време си правих експеримент да превключвам каналите и да броя по колко от тях дават реклама. От 72 канала (половината български) реклама даваха 48-56 (експериментът беше проведен няколко пъти). Ако се спазваше правилото 15:5, поне на българските трябваше да са ~1/4. Да, ама не - повече от половината са. Дори да има нещо интересно - като пуснат рекламите и забиеш през останалите канали, почти винаги изпускаш продължението, отвличаш се с нещо друго, накрая с досада изключваш телевизора и слизаш долу при джипа...

                        Коментар


                        • От: Най-най-тъпа....

                          Напоследък въртят една реклама на някакъв сайт за залагания.
                          Мъж и октопод киризят на бара.Човека държи смартфон, а октопода зад гъбра му остaвя мазни петна с пипалото си по дисплея.После и двамата са щастливи и октопода получава черпня, във формата на джин с тоник...
                          WTF?!?!
                          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • От: Най-най-тъпа....

                            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                            .... Най много ме дразни, че преобладаващите реклами по нашите телевизии са за лекарствени препарати без рецепта, с които едва ли не трябва да се тъпчем непрекъснато.
                            Лекарствата с рецепта се рекламират само че на лекарите, а ня на широката публика защото обикновен потребител и без друго не би трябвало да може да се сдобие свободно с лекарството. Купува каквото лекаря предпише, така че на този пазар те "колят и бесят"

                            Иначе за рекламите - загорка са пуснали някаква много безумна серия. Двама човека сядат на бара и поръчват бира, в този момент се случва нещо ни в клин ни в ръкав дето няма капка смисъл. На едната влиза някъв с каска и изпръсква едната бира по клиентите. В друга пък нахълтват една сюрия народ дето се пръскат с водни пистолети. Идеята до колкото мога да схвана е "очаквай неочакваното". Ама аз като си поръчвам бира искам да получа това което очаквам, а не няква изненада (мишка в шишето примерно, или сода каустик не дай боже).
                            Пълна неадекватност...

                            Коментар


                            • От: Най-най-тъпа....

                              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                              ...Иначе за рекламите - загорка са пуснали някаква много безумна серия. Двама човека сядат на бара и поръчват бира, в този момент се случва нещо ни в клин ни в ръкав дето няма капка смисъл. На едната влиза някъв с каска и изпръсква едната бира по клиентите. В друга пък нахълтват една сюрия народ дето се пръскат с водни пистолети. Идеята до колкото мога да схвана е "очаквай неочакваното". Ама аз като си поръчвам бира искам да получа това което очаквам, а не няква изненада (мишка в шишето примерно, или сода каустик не дай боже).
                              Пълна неадекватност...
                              Много смислени са, с тънко чувство за хумор. Най - много ме кефи тази с космонавта.
                              подсказка: На коя държава е флагът на ръката му? И сега ме напушва на смях, като се сетя.
                              Въпреки това пия друга бира. Всъщност пия същата, защото я правят в същата фабрика.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • От: Най-най-тъпа....

                                Последният блясък, който неимоверно ми докарва повдигане е телевизионната реклама:
                                "Краве сирене Белииса, козе сирене Белииса...какво друго?Кашкавал, кисело мляко, прясно мляко...", общо 46 вида млечни продукти, 12 сантиметрови пирони, котешки тоалетни, газови котлончета, коли на старо, акрилна боя и совалката "Индевър", баси...
                                Кому е нужно повтарянето на въпросната търговска марка до припадък?!
                                Очевидно, за да я запомня и никога не си купя този продукт...Тъпаци.А така добре биха могли да си представят стоката...
                                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                                0887/осемпет 66 4осем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X