Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-най-тъпа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-най-тъпа....

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ... Така че, за да направиш покупка, все от някъде (някой) черпиш информация - по-горе сам си дал примери за това. Да се намери това някъде (някой), и да се манипулира по правилния начин е чисто и просто въпрос на технология и определена сума пари.

    Както вече казах, крайно наивно (макар и много удобно за рекламистите) е да се мисли, че рекламата започва и свършва с аудио и/или визуалните послания (радио, ТВ, нет, печатни издания, билбордове и пр.)
    Тука се съгласявам. Канал за инфо е абсолютно необходим. Само че ще ми е интересно как ще манипулираш описания от мен. Проверих няколко български форума, няколко чуждестранни, както и думата на продавача...
    Ти би ли ме излъгал в този форум, за няколко лева джобни? Не, предполагам.
    Рекламата, дето я коментираме, със заглавие на тема "най-най-тъпа" изобщо не я броя дори за информационен канал. Те тука е принципната разлика.

    Коментар


    • От: Най-най-тъпа....

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Ти би ли ме излъгал в този форум, за няколко лева джобни?
      Т.е. ти приемаш, че основната цел на рекламата е да те излъже?
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Най-най-тъпа....

        Основната цел на рекламата е да ме накара да купя. Лъжата е позволена до 100%. Не казвам, че всички лъжат. Но това е причината тоя досадния канал де крещи през 10 мин. - да има нулева стойност за мен.
        http://www.economic.bg/bg/news/5/yah...a-reklami.html
        Е гледай де се чупи логиката. Уж рекламата ни кара да купуваме конкретно нещо. Ама ние вземаме мерки за безобразната досада. Щото сме преценили, че тая досада не струва. Яху щяло да бори тия нашите мерки.
        Един вид - тука лъсва пропастта между официалната и неофициалната цел на тая болест. Битката на рекламодателите с клиентите. Дето уж трябва да има симбиоза, по вашата логика.
        Последно редактирано от Rabin; 21-11-15, 14:29.

        Коментар


        • От: Най-най-тъпа....

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          Основната цел на рекламата е да ме накара да купя.
          Не точно. Поне не и в общия случай. Ако спрат рекламите на праха за пране, хората няма да престанат да си перат дрехите.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Най-най-тъпа....

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Не точно. Поне не и в общия случай.
            И каква тогава е целта на нещото, де крещи през 10 мин. по 5 мин?
            Ясно, че медиите се издържат от реклами. Къде е логиката рекламодателите да ни заливат с нещо, дето не го искаме? Огромният процент адблокери го доказва.

            Коментар


            • От: Най-най-тъпа....

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              И каква тогава е целта на нещото, де крещи през 10 мин. по 5 мин?
              Свършил ти е шампоана, отиваш в магазина и виждаш това:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:subconscious-mechanisms.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5693162

              Кой шампоан ще си купиш, и от какво ще се ръководиш при избора си? Приемаме, че няма да изчетеш 4 форума с мнения за сравнителните предимства на един шампоан пред друг.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Най-най-тъпа....

                Купувам си шампоана, дето съм го проверил. 3-4 марки стават като отношение цена-качество.
                Експериментите в БГ специално - струват едни пари, също. Оня ден си взех вино от нетестван производител, ей тъй, от любопитство. Не става за пиене, развалено е. За 13 лева не ми се занимава с КЗП.
                Понеже ми развалиха проверения прах - взех евтин от Лидл. Почти е за изхвърляне, ще го изтикам някак.
                Тая картинка с лъскавия рафт не успях да я свържа с тезата ми. Ти ако успееш - бих се радвал! От лъскави картинки бягам като от прекрасните червени гъби в гората.

                Коментар


                • От: Най-най-тъпа....

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Купувам си шампоана, дето съм го проверил.
                  Него го няма, спрян е от производство и вече не се предлага. Трябва да си избереш нов шампоан. Как и по какви критерии ще го направиш?
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Най-най-тъпа....

                    Трябва да си избереш нов шампоан. Как и по какви критерии ще го направиш?
                    Следващия проверен.
                    Както споменах - правя и експерименти с нови марки, и то редовно. Решението дали да ги купя, и дали да продължа - няма дори косвена връзка с крещящото святкащо нещо през 10 мин.
                    Това нещо струва умопомрачителни суми. Производителят трябва да ги компенсира. Или през занижено качество, или през увеличена цена. И двата случая не ме устройват. Това ми е логиката да не купувам крещящо рекламирани стоки.
                    п.с. Ясен дето вика - нямало връзка м/у реклама и качество. Те ти връзката, ама обратно-пропорционална!
                    Последно редактирано от Rabin; 21-11-15, 15:49.

                    Коментар


                    • От: Най-най-тъпа....

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Следващия проверен.
                      Колко общо проверени шампоана имаш?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Най-най-тъпа....

                        3-4, вече го написах. В каква връзка питаш?

                        Коментар


                        • От: Най-най-тъпа....

                          А докато провериш нещо целия асортимент ли трябва да изкупиш? Излиза, че харчиш повече отколкото да купуваш рекламирани продукти. Лъжат ама чак на 100% трудна работа. От рекламата поне знаеш какво има в опаковката и какво е нормално да има... Отделно има рекламки с включени препоръки и статистики... И да подвеждат донякъде, поне знаеш че става за ползване.
                          Отделно дори опаковката е част от маркетинга на продукта, и ако кажеш че и от нея не се влияеш...
                          Отиваш в Китай, пазаруваш....има продукти които не можеш да им прочетеш името, както и познати световни марки, кои ще избереш? Винаги пряко или косвено рекламата влияе върху реализирането на даден продукт на пазара. А да тестваш всичко и да четеш подробно при всеки избор, дори да е възможно, си е загуба на време и нерви.
                          Освен това, ако си купуваш само тествани продукти, няма как да опиташ нещо ново което може също да ти хареса.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Най-най-тъпа....

                            А докато провериш нещо целия асортимент ли трябва да изкупиш?
                            Да намеря нещо де ми върши работа - не значи, че трябва да проверя всичко. Почти всички продукти вършат работа.
                            Излиза, че харчиш повече отколкото да купуваш рекламирани продукти.
                            Почти всички са рекламирани. Нямам избор, купувам и рекламирани такива. Но не рекламата е това, което ме води при тях.
                            Лъжат ама чак на 100% трудна работа.
                            Колко процента истина има в това, че Редбул дава крила?
                            От рекламата поне знаеш какво има в опаковката и какво е нормално да има...
                            Абсурд. Понякога носи инфо в негативния смисъл. Някакви чипсове, дето са набутани банкноти вътре. Дано да са опаковани тиа банкноти, че иначе при храната...
                            Отделно има рекламки с включени препоръки и статистики... И да подвеждат донякъде, поне знаеш че става за ползване.
                            Отделно дори опаковката е част от маркетинга на продукта, и ако кажеш че и от нея не се влияеш...
                            Опитай се да проумееш, че наистина ненавиждам тоя модел на маркетинг! Особено пък когато ми дънят реклама сутрин в метрото. Ще да обиколя 3 пъти София ако се налага, но няма да си купя с каквото ми досаждат всяка сутрин! Имам и капка себеуважение, все пак...
                            ...
                            Освен това, ако си купуваш само тествани продукти, няма как да опиташ нещо ново което може също да ти хареса.
                            Споменах, че постоянно тествам нови неща.

                            4 милиарда години еволюция, и да решавам по това каквато кутия танцува през 10 мин. на екрана... Язък за стоте милиарда неврона между ушите ми, ако го направя! Тая отврат наистина я избягвам на всяка цена, при най-наглите реклами!

                            Коментар


                            • От: Най-най-тъпа....

                              Е, ти си знаеш, няма да споря. Аз също залагам на качествата но купувам и рекламирани продукти, които да пробвам, преди съвсем неизвестни. Като не ми допадат не повтарям. Но пък и не очаквам ред бул да ми даде крила...(язък за еволюцията и невроните ако изтъкваш такива примери). Просто има и художествен елемент в рекламата, хиперболизиране и пр... Прави се за да е забавна, който не му е забавно, може би няма чувство за хумор или пък то е по-различно...
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Най-най-тъпа....

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                ... Прави се за да е забавна, който не му е забавно, може би няма чувство за хумор или пък то е по-различно...
                                Майтап минава веднъж - дваж! На 10 мин да го гледам, че и усилват звука в пъти - си е живо издевателство. Пълният бойкот е най-малкото, което мога да направя!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X