Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-най-тъпа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-най-тъпа....

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Нашата реалност е по-друга.
    Същата е. Имаме потребители с крайна покупателна способност и крайно количество внимание. Рекламистите пасат на тия две ливади с цялата произтичаща tragedy of commons.

    Коментар


    • От: Най-най-тъпа....

      Тия нашите регулациЙ не са като ония регулации. Ето как се спира реклама в България.

      http://reg.cpc.bg/Decision.aspx?DecID=300043944

      По мое субективно мнение - тази беше една от най-читавите реклами в ефира. http://vbox7.com/play:25b355a128

      Коментар


      • От: Най-най-тъпа....

        "Въпрос на вкус" казало кучето и се облизало под опашката
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • От: Най-най-тъпа....

          Всяка реклама била полезна, стига да задържала вниманието, и да си я запомнил...Да бе, да...(Мармоти, шоколади - хубава реклама, запомнил съм я, та даже и купувам продуктите, чат-пат).
          Гледам реклама:
          Един нормален софийски дришльо е на стол, а пред него Червения оператор му обещава минути, мегабайти...
          В следавщия кадър Синият оператор му обещава всичко безкрай.
          Наоколо пърхат красиви момичета...Рай, братче...
          Но нашият герой дърпа стола, и става (ядосан), и казва:
          Ще си ползвам, колкото ми трябва!!!
          И си тръгва победоносно!
          А днес в новините какво - Оранжевият оператор с ново собственик...Че го и купил телекома с ДЪЛГОВЕТЕ?!?!?!?
          Ми аз ако бях новото собственик, първо целият маркетинг излита....Явно тая реклама е шит.
          Ама на - запомних я...
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • От: Най-най-тъпа....

            Те мобилните оператори има широк таргет - затва и рекламите са им различни.
            Аз па винаги съм се чудил и удивлявал на тва колко са куци повечето реклами на автомобилите - в повечето случаи липсва каквато и да е логична идея.
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • От: Най-най-тъпа....

              Ееее, не съм съгласен.
              Като цяло всички автопроизводители имат читави реклами.Няма нужда да изброявам.Има по-скоро отделни изключения от правилото.
              Няколко кадъра с топ-оборудването на рекламираният модел, няколко фрази, които са ненатрапчиви, приятна музичка, ууууникална цена, САМО СЕГА, и рекламата свърши.
              На обратният полюс са 90% от рекламите на всякаквка битова химия и медикаменти, и по-голямата част от рекламите на банки, застрахователи, козметика, храни.
              Има и една сива среда, където поне рекламките не те дразнят.А, че Не рекламата ще ме привлече към нещо, е ясно.Винаги разчитам на препоръка от някой.Ако и такава няма - Форум.Ако не-скачам напред сляпо.Но и тогава, не рекламата би ми повлияла, а други фактори.
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Най-най-тъпа....

                Че какво им е читавото на авто рекламите?
                Основно рекламират неща,които автомобилите НЕ могат.Луксозен автомобил гази в сняг,100 пъти по уверено от кой да е подготвен джип.Айде хакни се с luxury car в 20 санта сняг,че да видим приказки....На другия полюс,SUV,който спира пред локвата,щото нали,да не се изцапал...Или друг luxury car,дрифти като луд по пясък и сняг...
                Пътят е целта.

                Коментар


                • От: Най-най-тъпа....

                  Ся, чакай малко.
                  То на реклама обикновена Фабийка, ще е по-проходима от Патрул, по-бърза от АМГ, но ще е икономична като скутер...
                  Имам предвид, че рекламите на коли не са дразнещи.В масовият случай, де!
                  За разлика от рекламите на други стоки.
                  То сега ако гледаме, дали показаното в рекламата отговаря на истината....По-добре да търсим въже, стол, и подходящ клон.
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • От: Най-най-тъпа....

                    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                    То сега ако гледаме, дали показаното в рекламата отговаря на истината....По-добре да търсим въже, стол, и подходящ клон.
                    Това е идеята. А в САЩ има закон за заблуждаваща реклама. Данон ги глобиха нещо към 400 милиона долара заради Активия.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Най-най-тъпа....

                      Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                      Да, за теб и твоите, предполагам, интелигентни познати и приятели. Я ходи в някоя затънтена дестинация и виж за кво става дума..
                      Не познавам и един да купува по реклама. Всички без изключение реагират с досада, разликата е само количеството.
                      Рекламата е бюрокрация. Има отделен бюджет - отделът трябва да го консумира - и това е. Много не им дреме за резултата.

                      Коментар


                      • От: Най-най-тъпа....

                        [QUOTE=Asteri;2863958]Явно таргет групата за "не-идиотски" реклами е толкова малка че рекламаджиите не си правят труда да я таргетират

                        Таргет група за "не-идиотски" реклами не съществува, защото тази група не гледа телевизия.

                        Коментар


                        • От: Най-най-тъпа....

                          Е грешиш.Това че ти не познаваш ,лелята която ще реагира първосигнално на рекламата ,това не означава че тази реклама я няма.Тя си е там ,и въпросната леля ще си купи въпросния прах за пране ,или каквото се предлага.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • От: Най-най-тъпа....

                            Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                            Е грешиш.Това че ти не познаваш ,лелята която ще реагира първосигнално на рекламата ,това не означава че тази реклама я няма....
                            Тъпото е, че тия де реагират само първосигнално - обикновено не изкарват пари, или около минимума.
                            КПД на рекламите е по-ниско и от бойлер на фотоволтаик. Болест на цивилизацията!

                            Коментар


                            • От: Най-най-тъпа....

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Аз па винаги съм се чудил и удивлявал на тва колко са куци повечето реклами на автомобилите - в повечето случаи липсва каквато и да е логична идея.
                              Идеята в добрата реклама е да намери отзвук в аудиторията. Т.е. добрия рекламаджия знае как мисли народа и какво очаква. Мързеливите рекламаджии копират реклама от някоя друга географска точка, където хората мислят различно и очакват друго, и логиката се губи, ммм да.
                              Корсата примерно се рекламира с това че е забавна, там където нейната таргет-аудитория са 20-годишни младежи, за които животът по принцип се състои в търсене на забавни неща... Там където публиката е по-скоро настроена да търси "най-качествената кола" и карането из града е не'къв нервозен ужас, няма как хората да намерят логика в реклама показваща как младежи се кикотят докато връткат волана из тихи градски улички.

                              Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                              Има и една сива среда, където поне рекламките не те дразнят.А, че Не рекламата ще ме привлече към нещо, е ясно.Винаги разчитам на препоръка от някой.
                              Да ти се рекламира някакво качество (защото искаш да си купиш най-качествения продукт) - е само един вид реклама и то доста грубоват. Именно този вид реклама те кара да се чувстваш подценен, нали - некви там ти обяснява как еди-кой си продукт е супер, все едно ти не можеш да прецениш сам... Умната реклама го взима това предвид, представя продукта само да знаеш че го има, и те оставя да си решиш сам, дали ти пасва, дали си от същия отбор. Майсторлъкът е рекламата да се заиграе с някаква емоция и да накара зрителят да си каже, яяя, е те това е моят стил, начин на живот, начин на мислене. Примерно Кока-Кола ти показва щастливи и енергични хора, и ти ако си с такава жизнена настройка, се очаква да посегнеш към Кока-Колата в магазина. Ако си по-спортен тип, то вероятно ще посегнеш към Пепси, защото те пък показват рекламки с по-спортна атмосфера. Целта и на двете реклами не е да ти покаже дали Пепси или Кока-Кола е по-добро. Изборът е предимно емоционален. Същото е дори при продукти като тоалетна хартия да речем, където има много марки със сравнимо качество, изборът се свежда до това кой рекламен звяр ти е по-симпатичен, мечката, кученцето или коалата... Рекламира ти се лайфстайл, не само продукт.

                              Коментар


                              • От: Най-най-тъпа....

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                ... Примерно Кока-Кола ти показва щастливи и енергични хора, и ти ако си с такава жизнена настройка, се очаква да посегнеш към Кока-Колата в магазина. Ако си по-спортен тип, то вероятно ще посегнеш към Пепси, защото те пък показват рекламки с по-спортна атмосфера. Целта и на двете реклами не е да ти покаже дали Пепси или Кока-Кола е по-добро. Изборът е предимно емоционален. ...
                                Ще посегнеш, ако не знаеш колко захар и какви още съставки има вътре, или пък не ти пука! Емоцията в реклама е като червеното оцветяване на гъбата в гората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X