Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    За да върнем темата в руслото и:

    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      КНДР определено е консервирано наше минало. Доста е поучително, нещо като резерват на комунизЪма. Лошото е, че са азиатци и са толкова изродени от поколения глад и мизерия, че някак си българите не могат да ги възприемат за себеподобни и отдават всички изкривявания на "азиатщина", че даже и мъдруват как, видиш ли, те такива народи по-добре се управлявали по този начин.
      Е,чак пък консервирано наше минало не е.Или може би такова е било времето у нас в началото на социализма,когато всичко е било с купони и у нас.Ама пък е чисто,както у нас никога не е било.Няма нищо общо с времето от 1970-1990 което помним.А,след толкова години помня хубавите страни на онзи живот,а не лошите.
      Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
      Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от go66ko Преглед на мнение
        Ама пък е чисто,както у нас никога не е било.
        Аз съм израснал в Северна Корея, ама ти дали си стъпвал изобщо там?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Аз съм израснал в Северна Корея, ама ти дали си стъпвал изобщо там?
          Я тук вече ме гръмна. Той надали е стъпвал, нито аз, нито са много българите били там.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Аз съм израснал в Северна Корея, ама ти дали си стъпвал изобщо там?
            Само един път,ама беше много отдавна някъде 84-85 не помня точно кога беше.
            Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
            Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              ...нито са много българите били там.
              Общо взето се познаваме всички, вкл. тези, които не са се засичали по едно и също време там.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Няма как,бил съм за 3 дни.На някакво състезание.
                Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Тогава трябва да се познаваш и с журналиста Георги Милков, опитваше се да подхвалва леко режима там, подозирам има "хиляди" причини за това.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Я тук вече ме гръмна.
                    Не следиш внимателно Форумът.

                    ПП.Много ме развеселяват хората на които им се яде сирене от мляко и салам от месо а мрънкат , че вече ги няма!Ами яжте,кой ви спира?Има си стандарт"Стара планина".Даже преди около половин година имаше "внезапна проверка".Оказа се , че 95% от продуктите(които носят знака) в търговската мрежа наистина отговарят на стандарта. Е! Цената е двойна , но си ги има.Да не говорим , че "био" продукти(както е модерно да се казва....да ти еб@ и названието) могат да се намерят по много канали.Включително и в София...
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от go66ko Преглед на мнение
                      Няма как,бил съм за 3 дни.На някакво състезание.
                      И за тия три дни разбра колко по-чисто е там? А защо ходят с марлени маски на устата през зимата (това и китайците в северен Китай го правят), разбра ли? Поне по телевизията не може да не си виждал такива кадри?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Демократите (ако щеш с кавички, ако щеш без кавички), нищо не са докарали! Виж може да се разсъждава около това какво; колко бързо; колко ефективно; а и дали избщо и т. н. и т. н. - са откарали. Пък и демократите не са толкова от значение, държавата като съвкупност е в състояние на кома. Ако трябва с шофьорски (в контекста на форума) аналогии - Дереджето е докарано до там, че автомобилът не само няма гориво, но и никакви пари за гориво няма, няма и резервоар за гориво (та да се сипе, ако някой услужи), автомобилът освен това, отдавна не е в състояние/изправност да се движи, а и отдавна вече няма никой, който си спомня как това се прави...
                        Кой знае защо, пак съм съгласен с тебе.
                        Искам само да допълня с препратка към оня стар виц за влака на революцията. Много добре, с половин приказка описваше етапите през които минаваше руския соц. Последните етапи важаха неизбежно и за нашия.
                        За съжаление, почти същия виц може да се разказва като влака на демокрацията понашите земи.
                        ОФБ ДБ X22SE
                        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                          ...с препратка към оня стар виц за влака на революцията. Много добре, с половин приказка описваше етапите през които минаваше руския соц. Последните етапи важаха неизбежно и за нашия.
                          За съжаление, почти същия виц може да се разказва като влака на демокрацията понашите земи.
                          Какъв е този виц? Аз знам един друг - за влака на социализма, в който се возели Сталин, Брежнев и Горбачов. По едно време влакът спрял - нямало релси по-нататък Сталин креснал веднага да се открият тия, дето са откраднали релсите и да се разстрелят. Брежнев казал: "Тавагишчи, дайте дружно да клатим вагона, да си мислят другите пътници, че влакът си пътува и нищо не се е случило?". Горби казал: "Не, другари, трябва да дадем гласност на проблема - пътят към комунизма просто беше дотук!".
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Таваришч, ти нали щеше да се изселваш в Русия, бре? Сега се подслушва повече, щото има повече телефони. Едно време немаше, ако не си наследил линията отпреди 9-ти септември, за нова линия само с рушвет можеше да се уредиш или ако си от "отговорните другари". На 10-ти ноември 1989 г. аз имах двегодишна дъщеря и не ще да съм бил на 13 години.
                            Ееее, тука преекспонираш, впрочем всички го правим за да са по-убедителни тезите ни. Това за телефонните линии е просто невярно. Сигурно е било така през 50-те, ама през 70-те вече не беше така. Да не говрим за 80-те, когато всяка баба на село (намам прредвид родопите) си сложи телефон за да си чува внуците в града.
                            На тема телефони, централи, подслушване .... мога да напиша много но не това е темата.
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                              Ееее, тука преекспонираш, впрочем всички го правим за да са по-убедителни тезите ни. Това за телефонните линии е просто невярно. Сигурно е било така през 50-те, ама през 70-те вече не беше така. Да не говрим за 80-те, когато всяка баба на село (намам прредвид родопите) си сложи телефон за да си чува внуците в града..
                              През 1984 г. в град (моля ви се) Обзор, бивше село Гьозекен, сега в Община Несебър, телефоните бяха през централа с жакове - вдигаш слушалката, натискаш вилката няколко пъти да ти се включи телефонистката и да те пита "К`во искъти? С куго да ви свръжа?". В пощата междуградските бяха с въртене на ръчка от телефонистка , което струваше 45 стотинки при отговор "Ни можи да са свържи!", ако пък случайно се установи връзка чуваш "Идьети в трьета къбина!". Шум, пращене, я се разберете нещо, я не, после - 5-6 лв. сметка. Като бях в казармата 1985-87 г., в селата до заставата и близкия град ситуацията беше същата - дървено табло с "женски жакове" и муши там една сърдита мома "мъжките жакове" в разните дупки. Ама вервахме, че по цял свят е така, щото нали: Operator, Information, Give me Jesus on the line
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Какъв е този виц? Аз знам един друг - за влака на социализма, в който се возели Сталин, Брежнев и Горбачов. По едно време влакът спрял - нямало релси по-нататък Сталин креснал веднага да се открият тия, дето са откраднали релсите и да се разстрелят. Брежнев казал: "Тавагишчи, дайте дружно да клатим вагона, да си мислят другите пътници, че влакът си пътува и нищо не се е случило?". Горби казал: "Не, другари, трябва да дадем гласност на проблема - пътят към комунизма просто беше дотук!".
                                Същия, ама аз като българче го знам малко по друг начин. Моя е по-елегантен. Не ми се пише целия виц, макар че той споловин дума описваше различните етапи по- добре от политиконжмията на социализма.
                                След като при брежнев релсите свършили, вадили отзад, слагали отпред, още два три бързи етапа ..... При горби - опред пропаст. Нареждането на горби - всички партийни членове да слязат да откъснат по някое клонче и да почват да тичат покрай влака в редица. А всички членове на политбюро (туй животно какво е, да попитам по младите) да се съберат в първия вагон и да решаваме какво да правим .....
                                С влака на демокрацията, набързо стигнахме до същото място. Сега ония ........ ( не искам да използвам " мръсни думи") в парламента тичат напред назад и размахват клончетата, а "политбюро" ускрено прехвърля пари и строи на брега на женевското езеро, на бахамите, флорида .... за да има къде да се подслони, когато влака на демокрацията падне в пропастта.
                                ОФБ ДБ X22SE
                                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X