Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    ... пък и (ако става дума за Стол 15) дори другата манджа да свърши, винаги можеш да разчиташ на пържен Хамбургски салам.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
      Жоро, а помниш ли, какво се говореше в столовата на МЕИ-то тогава? "Ще завършиш този университет едва когато пъпчивата леличка, която събираше купоните, започне да ти харесва"
      "Не ме е яд, че колежките са грозни, яд ме е, че започват да ми харесват"
      И още:
      "Ти от МЕИ-то ли си или така си ходиш"
      "Заменям гребенче за очила"
      Колежка си купува метла. Продавача пита: -"Да ви я увия ли или веднага ще я яхнете?"
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ... пък и (ако става дума за Стол 15) дори другата манджа да свърши, винаги можеш да разчиташ на пържен Хамбургски салам.
        Петнайстката беше до ВМЕИ "Ленин", докато тук варненци си говорят за тамошното МЕИ...

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Петнайстката беше до ВМЕИ "Ленин", докато тук варненци си говорят за тамошното МЕИ...
          А-а-а-а, дзвинявам са. Виноват.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            С тоя туч:

            [ATTACH=CONFIG]987826[/ATTACH]

            Кое извади, кое остане...ама пък на кого му пукаше?
            Тоя туч много добре го знам (казваха му "тресина" - не знам дали това му е официалното заглавие, или е жаргон). Ама с него картофи не се вадят - той разравя и разрохква земята, като същевременно отново зарива картофите в нея, но вече те могат да се вадят оттам без да се ползва мотика (поне тези от тях, които са наплитко и лесно се намират).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Да де без мотика се стига до около 50 процента от компира... след смяната се връщаш с мотиката и човалите и почваш да вадиш за вкъщи и за прасето... даже по едрите маи оставаха. Две поредни години помагах за ваденето... и двете години с братчеда обезпечавахме фамилията откъм картофи! Заплатата отделно...
              0-

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Да, събират се на ръка, главно от колежките, чувалите се товарят от мъжете. Не е с мотика, на равното поне.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Да, събират се на ръка, главно от колежките, чувалите се товарят от мъжете. Не е с мотика, на равното поне.
                  Е нали за цялото това малоумие на Системата говорим !
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Е нали за цялото това малоумие на Системата говорим !
                    Ама пък, отживяхме си и си оте@@хме с тия бригади, де! Кой брал ябълки, кой на Дилмано, Дилберо садил пиперо... Пари като вестници, ма не можеш да си купиш усилвател Пайнер. Може само Респром. Пък сега, Респрома в ибея станал по- скъп от Пайнера. Багумамамамамамата.
                    Неизбежни флуктуации. Да не земете, да ме причислите към здравите сили, ей!
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      За сведение на потърпевшите картофовадачки имаше доста отдавна, поне аз от 5-ти клас /1971г/ съм ходил задължително да събирам картофи есента по 15-20 дни като започне учебната година. Нищо не ни плащаха, само нормата беше различна и се увеличаваше с всеки по горен клас. Вадачките бяха мизерни щото се задръстваха от зелената маса, чупеха се от камъните, но пък ние бяхме по доволни като имахме почивки. До като завърших техникума 78г нямахме пропуск с картофите, отделно и през лятото в първи и втори курс по цял месец каквато работа намерят началниците. Във втори курс копахме канализацията на Копривщица и спяхме в някакво училище. Най готините бригади ми бяха студентските в консервния комбинат на гара Стамболийски.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        ........
                        Последно редактирано от veskov; 15-05-19, 19:39.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          За да приключим с "картофовадачките". Коприщенското текезе, не беше просто текезе, ами претенциозно ПЖК - Племенно животновъден комплекс. Племенното животновъдство се състоеше в две-триста тривиални черно-шарени говеда (някъде от '70-те и през '80-те овце вече практически нямаше). Трябваше и да се занимава със селекциониране на сортове картофи - селекционирането се свеждаше до внос на Супер-елитни семена от Холандия и разсейването им до Елит и Клас 1, след което се разпространяваха из страната (в процеса им се туряха нашенски заглавия). Картофите се засяваха механизирано (като се замисля, май не съм виждал машината), вадеха се с ...коне. Конете орат през бразда, ние обираме, след това другата бразда - ние пак. Накрая минаваше това нещо ("тресината") - за свидетел. И ние маахме крачка след него (щот - нали - то не знам какво изравя, ама после прецизно си го заравя, а много трудно може да се мотивира бригадирта - на ангария - да рови из пръстта). Когато се случваше да има бригадири от друго място, или войници, "тресината" се пускаше и до десетина пъти. Щот трее труд да кипи...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            “ България в началото на 20 век е била най-големият производител на аспержи в Европа, но след 1944 г. те просто са обявени за буржоазни и изчезват от пазара. Сега обаче отново има български производители, чиито продукция е на европейско ниво и много вкусна.“
                            Това ми попадна преди малко.Вярно ли е?
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Накъде след 1950 г. съветски генетици почнали работа за сътворяване на "овце-коз" - да яде като коза и да дава вълна и мляко като овца. У нас, да не останат "по-назад", направили ферма за тая цел. Скоро обявили, че имат добри резултати. Руснаците на часа дошли да видят това чудо...
                              Ами сега?!? ...
                              Гостите били посрещнати от обляни в сълзи и покрусени от печал наши "специалисти": Другари, вълци изядоха овцекозите!
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                                Вярно ли е?
                                Вярно е. Освен това сме едни от най-големите износители на гъши дроб (втори в света).
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X