Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качвате ли стопаджии/ки/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Качвате ли стопаджии/ки/?

    Явно съм голям късметлия със стопаджиите, защото често качавам разни люде и не ми се е случвало да си късаме взимно нервите.
    Миналата година пътувам от Кюстендил към София и гледам на една автобусна спирка възрастна жена с кошници, торби..
    Спирам, отварям вратата и викам - Заповядай госпожо, до София съм.
    Жената ме гледа стъписано, па почна да се кръсти, обърна се и побягна. Жив дявол видя посред бял ден.
    LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
    LR Defender 110 - 2003, TD5
    Honda CR-V II - 2004, 2.0
    тел. 0887 581 738

    Коментар


    • #77
      От: Качвате ли стопаджии/ки/?

      Качвам чат-пат нормално изглеждащи хорица,случвало ми се е и доста тираджии закъсали по пътищата,(махат с тахо шайба или документи,почти винаги ги качва някой колега).Зимата почти не отказвам,да стои някой на стоп при минусови температури...сигурно е на зор доста.Скоро качих една девойка от Карлово до Пловдив с...мотора.Викам моме стиска ли ти да се возиш,тя споко брат ми е кросаджия имам повече км на мотори от колкото пеша :-) Като войник и аз съм пътувал от Плевен посред зима с парадните дрешки до Пловдив поне 5-6 пъти...от Димитровград,от къде ли не.Случвало ми се е да ми се скапе колата,зарязах я в Чирпан и се прибрах на стоп....Като цяло не отказвам,обаче само в страната в чужбина не качвам непознати,заради бежанци и тн.

      Коментар


      • #78
        От: Качвате ли стопаджии/ки/?

        Готина тема.

        Доста пътувах на стоп като ученик. София - Правец и обратното редовно.
        Нормален човек така и не ни качи
        Образи всякакви.. Един вади пистолет, друг имаше калашник на задната седалка (със жигула беше).
        Един тираджия ме качи и от Ботевград до София не млъкна. Каза .. от 5 дена не съм казал 1 дума с никой и като почна....

        Коментар


        • #79
          От: Качвате ли стопаджии/ки/?

          Понеже извадихме историите и мойте преляха към клавиатурата
          - возил съм се на стоп с мотор около Симитли
          - Возил ме е ексхибиционист - бяхме с едно гадже и накрая ни писна и го разкарахме
          - Един сладур с рали лада летеше по подбалканското но в едно село го спряха ама не беше нарушил и въпреки това се замота много, като се върна го питам защо се забави, а той ми не щат да вземат 300 лева, викам ти на ред ли си ти баш този път не наруши, да де ама никога не съм изкарвал книжка....
          - А един път един младеж с ладичка ме качва към Пловдив, на Ихтиман спира да пием количка, излизаме и тръгваме към кафето, той се плесва по челото връща се до колата (тя е отключена) отваря вратата и на задната седалка едно дипломатическо куфарче - Равно с пари до горе, грабва една банкнота трясва вратата отново без да заключва и отиваме - подпитвам го, а той ааа един милион лева - не стигат да започна бизнес... ) (края на 80-тте и началото на 90-тте бяха интересни времена )
          - Един румено буз сладур с Москвич ме качва веднъж от морето и ми разправя - уволниха ме от завода по некадърност и аз в армията - старшина, ама и от там по некадърност и сега садим домати и правим по 300 лева на ден (1987-8-а година!!!)... приятели го излъгали с някаква кака та да им плаща морето , ама след няколко дена се усетил и се прибира, купи щайга праскови да ядем на влиазане в София се усети, че бил за Ботевград ама се унесал и ме докара
          ...
          ...
          Леле та те са стотици
          - отиваме от Стара Загора за панаира в Пловдив с един приятел на стоп - спира един с трабант - жената на задната седалка, голям лаф му удари - разгледахме панаира и се връщаме (бяхме на студенска бригада) и не щеш ли пак същит трабант, набива спирачки - Жена отивай отзад, да си полафим....
          ...

          Коментар


          • #80
            От: Качвате ли стопаджии/ки/?

            Никога няма да забравя първия си стопаджия.

            Ожених се, ходи ни се на море, но кола - нямааа. Брат ми, с шест години по-голям, има вече един заз, не е женен и не му трябва чак толкова за лятото. Тръгваме с него след сватбата за южната граница, преспиваме и изслушваме инструктажа по управление на неуправляем съветски змей На другия ден си тръгваме. Някъде малко след Нова Загора виждам протегнат палец. Спирам и качваме един двуметров източногерманец с все багаж. По пътя мълчим, щото ние с немския сме скарани, а той руски отказа да говори. На беленския баир пукам гума. Знам че има резервна, ма тя била вътрешна. Вдигам на крик с все спящ на задната седалка стопаджия, пробвам да извадя външната, ма греда. Моля се с жестове на преминаващите някой да спре и да я "омачка", добри хора спират с една волга, отлепят и си тръгват. Аз сменям вътрешната, помпя, и посягам да я монтирам. Да, ама докато съм се занимавал с гумата, зазката е поела вятъра от всеки преминаващ и крикът леко отдал назад. Ами сега? Срам, не срам - събуждам германеца и на българо-руски му обяснявам ситуацията. Той слиза сънен, поглежда, разкършва врат и нарамва зазката откъм задната броня. Крикът се освободи, аз светкавично нанизах джантата и завих едната гайка (или болт беше, не помня вече). Закарах го до русенската гара, помогнах му да си купи билет за влака, стиснахме си ръцете и се разделихме. Доволни от късмета - и той, и ние.

            Сега пътувам рядко, със свободно място още по-рядко, но пак бих возил.

            Коментар


            • #81
              От: Качвате ли стопаджии/ки/?

              И Аз качвам когато мога и съм в добро настроение.
              Веднъж качих един циганин да го закарам от Ботевград до Литаково (близко село). Дълго време след това човека вдигаше ръка за поздрав като ме види.

              Коментар


              • #82
                От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                Качвам и за сега ще качвам е предимно като видя хора с раници, с предната ми работа постоянно качвах учители от една съседна община да се приберат до града.
                Е в последно време особено покрай морето където има чужденци е желатено и за документи да питаш да не се окажат бежанци
                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                Калоян Кирилов
                LZ2ZGT

                Коментар


                • #83
                  От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                  Не помне точно, 94 или 95-та, навъртях около 3000 км само в България за едно лято на стоп. Возил съм се даже на бордова Уазка с ковчег и мъртвец вътре, а аз нося и заек жив с мен.
                  Качвам, когато имам място и не ме е страх от толкоз разпространените в тази тема затворници, бандити и наглеци за безплатна возия.
                  Едната щерка и зетя се прибраха на стоп от Амстердам до София една Коледа за 3 дни само.


                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #84
                    От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                    Преди доста години ми се наложи да отида от София до Пловдив и то трябваше да съм се върнал в рамките на работния ден.Карах едно Субаро Джъсти ,1.0куб с четири врати.На изхода от София махат момче и момиче.Спрях и ги вземах.По него време нямаше толкова флашки,CD-та и музика се слушаше или от радиото или от касети.Та карам аз със възможно най-висока скорост (100-120км/ч),а от касетофона се чуват само хороводни народни песни.Свършва касетата,вадя я и поставям друга,естествено пак с такава музика(ами това обичам да слушам).Момата седнала на задната седалка изсумтява и казва:"Няма ли да смените тая овча музика?"Бил съм около 30-32 годишен тогава.Спирачки,звучни нашенски и двамата стопаджии видяха стоповете на Субарото.
                    Но иначе много съм пътувал и като ученик и като войник и сега вземам стопаджии,когато имам място.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #85
                      От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                      Веднъж качих една стопаджийка някъде по морето, ама жената беше с мене и не се съгласувах предварително. От тогава не качвам
                      Но е лошо, когато се озовеш от другата страна. Спуках бензинов маркуч на 5 км. от Обзор и ми се наложи да отида пеш до града два пъти (щото първия път купих калпав) - махах ама никой не спря
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #86
                        От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                        Когато мога качвам, стига да не ми се сторят съмнителни. Така от 30-ина години...
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                          Качвах но от няколко години спрях.Причината бях качил момче връщаше се от училище.Пътувам доста на месец имам около 5000-6000 км. нямах нарушения катастрофи нооо този ден така се завъртях, че все още ми държи.Причината разбордирана предна лява гума тъкмо ги бях сменил зимни с летни.Тогава двамата се спогледахме първата ми мисъл дали момчето е наред.Та те така започнах да взимам все по рядко стопаджии. Не знам може и момъка да е бил късметлия, че ни нямаше нищо та и на колата с оглед на гадното място дето се въртях. Е с едно наум, че отговаряте и за някой друг.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                            Винаги съм качвал и не намирам повод да престана. Напоследък, все по-рядко, ама не защото нещо против, ами защото все по-рядко в колата има място. Понякога спирам и без да ми махат, та ми се е случвало да спра на хора, които съвсем не са тръгнали на стоп.
                            Случвало ми се е и да гоня стопаджии веднъж, то всъщност изобщо не ги качих. Преди двайсетина години край Карнобат. Зима, около 8-9 часа, тъмна нощ, виелица и затворен път (как ме пуснаха да пътувам, си е цяла история). Карам наполовина по банкета, че да се ориентирам по мантинелата. В един момент - силуети. Спирам веднага, оказаха се 6-7 човека, викам - тъпчете се един върху друг на задната седалка и се качвайте всичките (отпред жената, която тогава беше гадже). Ма ние ще се качим само мъжете, жените ще останат тук. Въ-ън! И така.
                            Аз лично да свърша работа на стоп, никога не съм разчитал, а това с тръпката хич не го чувствам.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                              Баси,талибаните от кога са тръгнали па ние чак сега писнахме
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: Качвате ли стопаджии/ки/?

                                Като бяхме млади по събиранията (80-те години) едно приятелче винаги разказваше една история

                                "Пътувам на стоп от Варна за Русе... Спира една газела пикап и шофьора казва - качвай се отзад.
                                Качвам се аз, ама гледам един ковчег. Притесних се много и лееко го открехнах - гледам нов неупотребяван.. Отдъхнах си..
                                Както си кара по едно време леко заваля.. А аз отзад на открито. Викам си "какво пък толкова, отворих ковчега и легнах вътре.. Сложих си раничката за възглавница и позатворих капака.... Малко по малко съм се унесъл и заспах... По едно време усещам пикапчето спира и чувам шофьора "Качвай се отзад при другия".. Усетих, че някой се качва и се чудя как да реагирам като се сещам как реагирах аз като видях ковчега... Викам си - ще стоя тихо и няма да мърдам, пък дано слезе преди мен.
                                Да, ама по едно време усещам, че ми свършва въздуха и почвам да се задушавам.... Открехнах малко капака, подадох ръка на вън и попитах "Авер, как е бре.. вали ли още???"

                                Чух само едно "ААААА" и онзи скочи... Шофьора наби спирачки и вика "какво направи бре, уби човека" !
                                Върнахме се и го закарахме до болницата в Шумен.. Счупен крак, ръка и три ребра...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X