Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

    Прибирайки се снощи към София, на входа на с. Железница към 21:30ч., виждам едно самосвалче, как дава на заден и е пълно с боклук. Подминах го, но се ядосах понеже се сетих какви ще ги свърши и взех, че се върнах. Естествено беше си стоварил вече “лайната”. Влязох в пререкание с две тикви, на които явно не им беше за пръв път и докато им искам някво обяснение се качиха и си заминаха. Та качвам ги тук, тъй като има много колеги от района, там често се карат джипки, може да ги познават малоумниците.
    Ако е така да им кажат, че на Враждебна има сметище, а цената за тон е смешна. Също така, че са тъпи на галоши, тъй като аз не можах.
    Подал съм сигнал на 112, говорих и с дежурния на Панчарево. Ясно ми е, че нищо кой знае какво няма да стсне, дано поне срам ги хване. Номера на камиончето беше СВ3241КХ.


    Последно редактирано от Борислав Ангелов; 16-07-18, 09:15.

  • #2
    От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

    Какво е българско село без нерегламентирани сметища наоколо ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

      Сигнализирай и в "гражданите"

      Коментар


      • #4
        От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

        Направо в "Гражданите" и там всички до подкрепят поста! Чакам!

        Т.
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #5
          От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

          Голяма тъпотия е това, ама пуст манталитет - циганска работа

          При нас преди няколко години един беше гонил общинската боклучарка и я беше снимал как изхвърляха отпадъци до бивши и порутен завод КЦХ. И това ОБЩИНСКА работа , а к'во остава за разни подобни индивиди.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

            Браво колега, много правилно си постъпил. Иска ми се да вярвам, че на твое място, също ще реагирам така спокойно и разумно. Дано сега и дежурния си свърши работата! Надявам се си завел писмена жалба, с входящ номер, че иначе е много вероятно да си го премести в другия крачол. Макар че, при снимков материал, номер на ППС и свидетелски показания, не би трябвало да го затрудни да им натресе 300-1000лв глоба за физическо и 1400-4000лв за юридическо лице, по Закона за управление на отпадъците.

            П.С. Темата някак ми идва синхронно с новината за отрязаните дръвчета по околовръстното:
            https://dnes.dir.bg/obshtestvo/vanda...tnoto-v-sofiya
            А сме най-старата цивилизация в Европа...
            Последно редактирано от Absolut; 16-07-18, 16:34.

            Коментар


            • #7
              От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

              Еее, Боби, разочароваш ме, какво 112, с това се занимава Столичният инспекторат !

              Звъниш на 02/ 987 5555 и ти казват как ще процедирате.
              Не съм сигурен дали номера е 24/7.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Еее, Боби, разочароваш ме, какво 112, с това се занимава Столичният инспекторат !

                Звъниш на 02/ 987 5555 и ти казват как ще процедирате.
                Не съм сигурен дали номера е 24/7.

                Столичен инспекторат не съм убеден, че имат правомощия на територията на София област. Контаткувал съм с тях по други поводи и мнението ми за тази служба е, че изобщо не знаят защо е стуктурирана и организирана. Единственото което правят е да "уведомяват" някакви други органи, които пък си питат "оная работа".
                https://gospodari.com/%D1%88%D0%B5%D...ideo87063.html

                Коментар


                • #9
                  От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                  София град би трябвало да е там, че и с. Плана е в града.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                    Ако се съберете писалите в темата , искате ли да ги намерим след 12 август и да ги накараме да си изчистят и изхвърлят боклука на определено място.Колко са "яки"няма да е от значение.
                    Ако някой пита "защо" - давам отговор!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Еее, Боби, разочароваш ме, какво 112, с това се занимава Столичният инспекторат !

                      Звъниш на 02/ 987 5555 и ти казват как ще процедирате.
                      Не съм сигурен дали номера е 24/7.
                      Умряла работа . В общината нищо не работи в извън работно време . Беше точно втория тур на президентските избори . На едно място режеха дървета естествено без надлежно извадено от общината разрешение . В местния офис на ГЕРБ намерих районния кмет обясних му ситуацията с думи прости а той ми каза точно това службите на столична община нямат дежурни в извън работно време . Обеща че като отиде в кабинета ще звънне няколко телефона да види какво може да направи по въпроса и до там . Обадихме се директно на дежурната на първо РПУ от там ми обясниха че това е извън техните правомощия и да търся общината . Параграф 22
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                        За рязане на дЪрво се звъни директно на 112. Аз така правя, и бая дървета съм спасил, като седя учтиво до режещия който обикновено е нЕкъв тАпанар който/които всеки път ми обяснява/т, че имал/и всички разрешения и въобще да не се занимавам него/тях.
                        В повечето случаи баш изпълнителя с резачката е мангал или нЕкъв подобен за който дЪрвата се ползват само за печка.

                        P.S. За да си отрежеш дори дърво в двора пак ти трябва разрешение от общината, за което трябва и да си платиш.
                        Живея в къща с двор в София.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                          Тя софийската наредба за зелената система е в противоречие с най-основни принципи на частната собственост, поради което и наказаните по нея са предимно цветнокожи. Този проблем обаче идва от друг-транспортирането на отсечената дъресина. Трябва марка. Та това наложи преди години да се въведат тези безумни разрешителни, за да има как да се маркира дървесината. Колко пъти си се разписвал като свидетел в АУАН за такова нарушение? Вероятно нито веднъж, защото просто не ги съставят. Едни пари в горен десен джоб и това е. Така, че...това със звъненето на 112 е малко мечешка услуга. По принцип добро, но в наши условия е поредната хранилка.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            За рязане на дЪрво се звъни директно на 112. Аз така правя, и бая дървета съм спасил, като седя учтиво до режещия който обикновено е нЕкъв тАпанар който/които всеки път ми обяснява/т, че имал/и всички разрешения и въобще да не се занимавам него/тях.
                            В повечето случаи баш изпълнителя с резачката е мангал или нЕкъв подобен за който дЪрвата се ползват само за печка.

                            P.S. За да си отрежеш дори дърво в двора пак ти трябва разрешение от общината, за което трябва и да си платиш.
                            Живея в къща с двор в София.
                            То точно на частна собственост режеха .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                              Е, аз съм се разправял за улични дървета.
                              За рязане в двора на изсъхнали дървета ме е интересувало становище и разрешение от общинарите защото имам съсобственици, та да си вържа гащите.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X