Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идиотска организация на движението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Идиотска организация на движението

    Там трамваят е в голяма тежест.

    Коментар


    • #47
      От: Идиотска организация на движението

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Е, ама това замества "детелина", бря? Да мой Тато да фучи отгоре по моста за летището и обратно с другаря Ким Ир Сен например, а раята отдоле да щапурка за бачкане с камьони, автобуси и тролейбуси.
      Нее, да няма повече разни съмнениа
      http://www.faktor.bg/bg/articles/pet...-velchev-29708
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Идиотска организация на движението

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Нее, да няма повече разни съмнениа
        http://www.faktor.bg/bg/articles/pet...-velchev-29708
        Това е друго - заради него направиха "въздушния" бул. "Брюксел". НевероВатен адронен колайдер, ускорител и т.н. Що народ се изтрепа там. Сега май яко е нацвъкан с камери, та, гледам, не вдигат повече от около 160 км/ч. там
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Идиотска организация на движението

          По първата снимка... знак "СТОП" на указан път с предимство!? Комбинацията от знаци е тотално объркана.
          HONDA NC700X '13
          HONDA Wave 110i '13

          Коментар


          • #50
            От: Идиотска организация на движението

            Не е объркана - май Цецо бе обяснил на първата страница - ако 'дясната' улица с предимство е еднопосочна как би означил това кръстовище? Ти при всички случаи трябва да спреш, за да пропуснеш движещите се по главната улица защото не можеш да продължиш по нея, а трябва да се отклониш вляво от посоката на главния път...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Идиотска организация на движението

              Много по-добре би било да не се слага табела за схемата на главния път. Така знака STOP няма да изглежда като на свинче звънче.

              Коментар


              • #52
                От: Идиотска организация на движението

                Без схемата, няма да е добре ясно пред кои има предимство.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Идиотска организация на движението

                  По принцип, да. Но в конкретния случай, за какво помага? Освен, разбира се, ако направо и наляво не са двупосочни улици, в което се съмнявам.
                  Последно редактирано от Absolut; 15-11-17, 14:11.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Идиотска организация на движението

                    Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                    По принцип, да. Но в конкретния случай, за какво помага? Освен, разбира се, ако направо и наляво не са двупосочни улици, в което се съмнявам.
                    Ако все още говорим за първата снимка, направо и наляво ЯВНО са двупосочни улиците.
                    Като човек на алтернативите да питам тези, на които не им харесва така регулираното кръстовище. А Вие как бихте го регулирали. Щото, като кажеш "тва е тъпо", трябва да си готов да кажеш и "ето, така трябва да бъде".
                    А на бас, че при три предложени варианта и трите ще бъдат оплюти качествено.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Идиотска организация на движението

                      Ами реалистичен вариант е само да се махне стопа. Той реално не променя предимствата, само задължава да спреш, което предполага да осмислиш ситуацията, най-малкото да не продължиш от недоглеждане по маркирания път с предимство. Освен това, спирането може да помогне на някои идващи от улиците без предимство да се включат в движението. Също при ограничена видимост надясно, спирането си се предполага и без знак, за да можеш да се увериш, че няма идващи от пътя с предимство отдясно. И знака само прави това спиране категорично задължително, а не по субективни преценки. И като цяло, информацията която мозъка трябва да обработи е доста на това място, а освен това не е съвсем стандартната, която той очаква. Затова стопа дава време за вземане на правилното решение, като едновременно те извинява пред местния джигит зад теб, защо въобще си спрял.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Идиотска организация на движението

                        Аз пък знам кръстовище на което на един колец има два знака СТОП.

                        Интересно, дали са ги сложили по грешка?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Идиотска организация на движението

                          Еднопосочността на дясната улица не трябва да е предполагаема, а трябва да има знак "Забранено завиването на дясно!" на мен снимката ми прилича на монтаж.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #58
                            От: Идиотска организация на движението

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            Еднопосочността на дясната улица не трябва да е предполагаема, а трябва да има знак "Забранено завиването на дясно!" на мен снимката ми прилича на монтаж.
                            Преди няколко години в Истанбул, почти не видях забранителни знаци. Основно са указателни.
                            При указание да се кара само направо, направо и наляво или направо и надясно, въобще не са си направили труда и разходите да поставят и забранителни за неразрешените посоки.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Идиотска организация на движението

                              Те там не им трябват знаци а място.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Идиотска организация на движението

                                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                                Те там не им трябват знаци а място.
                                Така е. Наблюденията са ми за стария град и наоколо. Със съответните сокаци. Вярно е тегаво движението, ама тапи не забелязах, както и коли навлезнали срещу движението в еднопосочни улици.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X