Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идиотска организация на движението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Идиотска организация на движението

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Според теб, на път с предимство си единствено, ако накъдето и да караш, го правиш преди всички останали - не ли!?
    Не. Дай конкретен цитат къде съм го писал.

    На "път с предимство" си когато той е означен със знак Б3. Във всички останали случаи не си на "път с предимство", защото то е относително спрямо другите пътища.
    Последно редактирано от cecoa1; 19-11-17, 22:13.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Идиотска организация на движението

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      ...
      'що се 'абиш, бе човек? Нема шанс...

      Коментар


      • От: Идиотска организация на движението

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Не. Дай конкретен цитат къде съм го писал.
        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        ...като "път с предимство" се означава само този (според теб частен случай), при който предимството е ГАРАНТИРАНО пред всички други участници в движението...
        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        защото "път с предимство" по определение е път, по който имаш възможност/предимство да преминеш преди всички без да спираш...
        ...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Идиотска организация на движението

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Ми на въпросното и конкретно кръстовище - четвърт от възможните позиции. Това за мен е частен случай, а пък кръстовището може да е и по-сложно и да са още по-малко.
          Аз ли не разбирам, ти ли не си наясно каква теза защитаваш? Казваш, че е много рядко да имаш възможността да минеш преди всички, в същото време това кръстовище, където трябва да пропуснеш някой, също било рядкост/частен случай?!!? Последно?

          Коментар


          • От: Идиотска организация на движението

            Не бе, рядкост е да си с предимство пред всички, независимо дали си на път с предимство. Това кръстовище съвсем не е рядкост - дадох за пример, в който такивата са 25%. Впрочем, на това кръстовище, с предимство пред всички са четвърт от участниците, но ако пътя с предимство не завива - никой няма предимство пред всички.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Идиотска организация на движението

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              ...
              Слабо. С вадене от контекст не става. Ето ти истинския първи цитат:
              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Но като "път с предимство" се означава само този (според теб частен случай), при който предимството е ГАРАНТИРАНО пред всички други участници в движението(поне в един от изходите на кръстовището).
              Втория няма да го поправям, щото и така си е верен, макар и пак изваден от конкретното изречение.

              Потърси пак, но няма да откриеш някъде да съм писал, че движещият се по "път с предимство" може да си прави каквото иска пред всички останали. Може единствено да премине без да спира по пътя означен със знак Б3(и евентуално Т13), както и да излиза от такъв път в посоки непресичащи насрещното движение по същия "път с предимство"(естествено съобразявайки се с пешеходците).

              Наистина се оливаш с глупостите и процентите. Има ли път с предимство, надлежно означен със знак Б3, то движещите се по него са с предимство пред всички с изключение на автомобили в специален режим на движение (линейки, пожарни, полиция и пр). И евентуално с изключение на някои ситуации с релсови ППС.

              ПП: Като си тръгнеш към Копривщица, в колко ситуации на пътя означен с Б3 си "случайно" без предимство?! То примерите нищо не доказват, но според твоите теории ще се окажеш голям късметлия минавайки на тези места с предимство
              Последно редактирано от cecoa1; 20-11-17, 00:05.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Идиотска организация на движението

                Безумията по улиците на София са на всяка крачка. Буквално. Интересно общината какво оправдание ще си намери?

                https://dariknews.bg/novini/bylgarii...-video-2064259

                Коментар


                • От: Идиотска организация на движението

                  Е общината какво е виновна
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Идиотска организация на движението

                    Абе и аз си мисля че тук приносът на общината се изчерпва в това че е направила улици вместо писта за Ф1.

                    Коментар


                    • От: Идиотска организация на движението

                      Че какво ти е виновна общината в случая ?!

                      Коментар


                      • От: Идиотска организация на движението

                        Собственикът на улицата (в случая Столична Община) е длъжна да спазва някои правила. Примерно тези за ограничителни системи.
                        Там предпазните огради са монтирани грешно и са опасни, както е видно от случая.

                        Коментар


                        • От: Идиотска организация на движението

                          Кое конкретно е грешното?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Идиотска организация на движението

                            Краят на предпазната ограда трябва да е занулен, а не да стърчи хоризонтално. Скосява се надолу и влиза в земята.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5773720

                            Това е най-елементарното. Иначе има и специални съоръжения за начало и край на предпазна ограда.

                            Коментар


                            • От: Идиотска организация на движението

                              Там е/беше точно така. Много ми е интересно какво е правил този човек и как е успял да направи този фокус.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Идиотска организация на движението

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Там е/беше точно така. Много ми е интересно какво е правил този човек и как е успял да направи този фокус.
                                Много ниско е прелетял

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X