Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абе пазете си рИкията бре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Абе пазете си рИкията бре

    Вчера тръгвам от Балкана да се прибирам... Както винаги - колата натъпкана с армагани и т.н. - чувал съм така се връщали хората от село, макар, че никога не съм имал такова (за съжаление)
    Реших да мина през малко нестандартен маршрут - Монтана - Ерден - Мизия - Никопол - Свищов... Т.е. малко неравни родни пътища... Или много неравни...
    Ама нали - джип - не ни пука
    Огладняваме някъде около Свищов и решаваме да поспрем да хапнем... Разбира се - в р-т "Свищов" (никога не бях спирал в Свищов, та Гугъл помогна за избора )
    Хапваме рибена салатки, чорба, смъдок (абе добре си бе ръбата въпреки странното наименование), сомче...
    Качвам се в колата - нещо лееекичко ми се стори че замириса на ракия... Ама си казвам - сигурно от ресторанта...
    Мрак, тъмнина, път... Някъде към Лозница съпругата казва 'абе много мирише на ракия - почна да ми се върти главата'...
    А аз се чудя що така ми е весело... Отварям прозореца и ме връхлита яка миризма - обичам вентилацията да ми вее в лицето с външен въздух, та явно затова не съм усетил натрапчивата миризма, ама когато вихърът на отвореният прозорец докара до мен парите от задната част на купето - щях да се задавя (от слюнка разбира се)
    Съпругата казва - 'да спрем'... Знаейки как е наблъскан багажника - директно отхвърлих тази опция... Нощем в тъмното да разхвърлям всичко - все нещо ще забравим...
    Майната му - отварям шибидаха и газ по магистралата...
    Разбира се - моля се да не ни спре някой полицай - иди обяснявай че не си пил, щом цялата кола мирише на джибри
    Спирам на паркинга, изхвърлям багажа да достигна до заветната бутилка, затисната и от багажа... Мдааа. предположението бе правилно
    Долната част леко е била смачкана, при което от вибрациите е настъпила умора на материала в мястото на пречупване... И пукнатина вследствие...
    Това бе спасено:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:6137888
    Слизам аз до колата с кухненска ролка леко да подсуша багажника... Пипам ватата на пода на багажника - мокро...
    Свалям резервната гума - мокро...
    Хвърлям в тъмнината лист от кухненска ролка - потъна Втори лист - същата работа....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:6137889
    Срам не срам - викам на жената да ми хвърли по-сериозни уреди. Източих няколко литра на асфалта - котките започнаха да наобикалят с доволно мъркане
    Приключих операцията до степен 'влажно' и отидох да спя (не пийнах ракийка - бе ми дошло до гуша ).
    Днес реших да видя как са нещата - още с отварянето на вратата ми се насълзиха очите...
    Дааа, няма да стане така. Пипам ватата - мокра...
    Реших да смъкна ватата под резервната гума...
    С голям зор успях да я повдигна (откачат се 'котви' за връзване на багаж, датчици за безключов достъп и т.н.).. А отдолу - още някой друг литър рИкия
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:643.5 КБ
ID:6137887
    Подсуших голямото количество, ударих един парцал... Пробвах да смъкна задните седалки, за да успея да демонтирам ватата в багажника (подпъхната е под тях)...
    Обаче без успех - откачах доста неща (куплунзи, жила, колани, болтове и гайки с 18 глава), но така и не помръднаха седалките... И ме достраша да продължавам без предварителна теоретична подготовка (има пластмаси, под които явно са предните болтове, а нямаха никаква следа откъде се почва откачането им, а и не бях сигурен дали не се накланят само седалките - отпред имаха някакви панти)...
    Та затова я оставих разхвърляна - да съхне... След два часа проветрение май вече бе подсушена и изпарена, ама вътре не се живее (утре мога да намеря няколко пиянки налягали около нея )..
    Нахвърлях вътре част от демонтираните детайли (напълни се всичко - дори в краката на пасажера и шофьора има кутии, които стоят до резервната гума)...
    Други големи детайли измих в банята и оставих да съхне на балкона (здравият под с вата над резервната гума, ватата с пластмасови крила/пружинки над бутилката азот и т.н.)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:585.7 КБ
ID:6137886
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:699.8 КБ
ID:6137885

    Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
    Последно редактирано от slowtraveler; 24-09-17, 20:29.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Абе пазете си рИкията бре

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ...Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
    Разлей бутилка виски или мастика. Според вкуса...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Абе пазете си рИкията бре

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
      Стига бе, та ти си я я ароматизирал колата с най хубавия ароматизатор на света. И то за дълго, вервай ми!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Абе пазете си рИкията бре

        Голем грех.Но ще получиш опрощение , защото се изповяда!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Абе пазете си рИкията бре

          Национална катастрофа...
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #6
            От: Абе пазете си рИкията бре

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Разлей бутилка виски или мастика. Според вкуса...
            Тъкмо приятели ме успокояваха, че не е било анасонлийка

            Scorpion_BG, в интерес на истината - ако не бе толкова натрапчива миризмата, се възвърна някакво усещане /миризма на нов автомобил Обяснявам си го, че повечето 'майстори' сглобяващи такива автомобили са щатски алкохолици, та явно затова така е миришел джипа като нов

            jeko - благодаря ти Отче

            Вива, лесно ти е на теб - не твоята ракия е изтекла на асфалта
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Абе пазете си рИкията бре

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ...Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67765_thumb.jpg
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5767501



              Голяма небрежност. Моята, 0,005 секунди след като се размириса от недобре притегнатата капачка вече бях паркирал в канавката, отворил багажника и измъкнал двата куфара пред нея
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #8
                От: Абе пазете си рИкията бре

                Дааа. icos е прав. Престъпна небрежност. Дано е за урок.
                По принцип такива "скъпоценности" се возят в купето между краката на отговорник.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Абе пазете си рИкията бре

                  Абсурд... В купето имаше вино, кори за баница, лютеница и други деликатеси -нямаше и грам място

                  icos, за съжаление куфарите не бяха два, а разнородни 4 куфара, чанти, бутилки и т.н..
                  Последно редактирано от slowtraveler; 24-09-17, 21:18.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Абе пазете си рИкията бре

                    Сега ще пиеш кори за баница.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Абе пазете си рИкията бре

                      Моите съболезнования, ама ме развесели! [emoji23]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Абе пазете си рИкията бре

                        Кислородна вода 30% (задължително с ръкавици) и чиста вода с парцал. Чисти даже котешка .....(да не умирисвам темата)!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Абе пазете си рИкията бре

                          Той Господ ще ти даде да разбереш за тази небрежност... да усетиш миризмата, и да не спреш да спасиш каквото може...

                          На мен ми се е случвало със стъклена дамаждана, но поне спрях навреме. Въпреки спирането-не можах да спася много. И моето решение беше да обърна съдът с капачката надолу, но при мен количеството беше едва 2-3 литра. А ракията беше "концентрат". Т.е-над 60 градуса, та от 10 литра щеше да излезе бая повече, поне 12-13 литра...
                          Това като се връщах от организирането на първата сбирка на бар "наздраве". Има го описано някъде из форума.
                          Но аз поне реагирах навреме, а ти си разбрал какво става, а си се ослушва. Нима си очаквал бутилката да се затъкне сама?
                          Грешен си, много си грешен...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Абе пазете си рИкията бре

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Голем грех.Но ще получиш опрощение , защото се изповяда!
                            Никакво опрощение !
                            Може и да се е изповядал, но това е престъпна безотговорност !

                            P.S. Ся видях, че моя Брадър от анодър мадър ме е изпреварил, та нЕмаше смисъл и аз да порицавам.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-09-17, 22:05. Причина: P.S.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Абе пазете си рИкията бре

                              Никола - та и на мен в момента ми е смешно - в какъв филм се вкарах За притеснените - да не се притесняват - няма да се разсъхна - приятелите се грижат усърдно - носят повече отколкото можем да изпием

                              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                              Кислородна вода 30% (задължително с ръкавици) и чиста вода с парцал. Чисти даже котешка .....(да не умирисвам темата)!
                              Трябва да намокря отново всичко ли? Няма ли да обезцвети интериора кислородната вода? И да инициира корозия при някакъв дефект по покритието?


                              Кольо и Джоу - разбира се че съм грешен и се покайвам
                              За съжаление фактите не ме подтикват към бъдеща корекция на решението ми - приятелите ми са доста, и за да не ги обидя бях принуден (наблягам на думата) да приема подаръците им...
                              Та затова в багажника и в купето като се замисля имаше над 10 бутилки ракия, разхвърляни из багажа... Просто тази бе най-голямата (новото правило на Мърфи - пука се винаги най-голямата от бутилките ракия)
                              И затова свалянето на целия багаж и душенето на всяка бутилка не би ме успокоило... Дефакто още една малка бутилка бе пропуснала, но няколко капки - колкото да се намокри бутилката...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 24-09-17, 22:08.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X