Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Това вече е друга приказка!

    Просто смятам и се чудя дали съм изпуснал нещо при сметките? Та каква е твоята производствена цена?
    Аз даже малко повече я изкарвам, но и на 20 лв/кг преди печалбата да кажем ще се съгласим.

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    Ако отидат субсидиЙте на правилното место,може би.То за тва и на село домашните животни станаха екзотика.Като млади пенсионери,бабата и дедото отглеждаха 20 офци,крава,конь,2-3 гудета и дузина кокошки.Башка от тва и 30 декара ниви.Сега стоката е сведена до 2 прасета и десетина кокошки,а земеделието е от един декар двор.Дедото се спомина,бабата гони 80,ние станахме гражданя и те така.
    И после що ядем боклуци, нали? Соца у нас успя да убие селото, ама то щото човек със земя и животни, който не е гладен и обикновено има пушка е трудно да го контролираш.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Туй ми напомня един епизод от "Последно танго в Париж". Марлон Брандо бръкна и загреба с пръсти от едно пакетче с масло, после бръкна отзад на момичето и кат ѝ напраЙ една пенетрация...
      Може и за теб да е полезно това лирично отклонение.
      Колега, може ли да ми обясниш какво е точно "точка на пенетрация" ? И в какво се измерва? Предварително благодаря. Поздрави - Вени

      Обяснявам:

      Видове смазки според консистенцията
      В общия обем на смазката се използва от 8 до 25% сгъстител. Съществуват четири групи сгъстители: прост сапунен сгъстител (А); комплексен сапунен сгъстител (В); органичен несапунен сгъстител (С) и неорганичен сгъстител (D).
      Класификацията на пластичните смазки според гъстотата им, предложена от Националния институт по смазките на САЩ (NLGI), е международно призната. Според нея гъстотата (консистенцията) на смазката се определя чрез лабораторния метод на "работната пенетрация". Този метод се състои в измерване на дълбочината на потъване в смазката на конус със стандартни размери и маса (150 g) за време 5 секунди при 25 °С. За показател на пенетрацията се получава число, според което се дефинират девет категории смазки с означения от 000 до 6. В зависимост от консистенцията си, по ISO 2137, смазките се определят като много меки - категории 00 и 000 с показател в диапазона 445 - 475; меки - категории 0 и 1 с показател в интервала 355 - 385; със средна твърдост - категории 2, 3 и 4 с показател 265 - 295; както и твърди - категории 5 и 6 с показател 130 - 160.
      Най-широко приложение намират смазките с консистенция, съответстваща на категория 2. Категориите 000 и 00 представляват полутечни смазки, които се използват като алтернатива на маслата в механизмите и централизираните смазочни системи с малко сечение на подвеждащите канали, например в съвременните камиони.
      Категории 0 и 1 намират приложение в главните централизирани смазочни системи на промишленото оборудване. Категории 2 и 3 се използват основно за смазване на лагери. Смазките от категории 4 и 6 са много гъсти и се прилагат рядко, само в изключителни случаи.

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        ...
        И после що ядем боклуци, нали? Соца у нас успя да убие селото, ама то щото човек със земя и животни, който не е гладен и обикновено има пушка е трудно да го контролираш.
        Абе,дедовците им не успеа да ни построат Соца,ама внуците им си построиха капитализъм...

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
          Колега, може ли да ми обясниш какво е точно "точка на пенетрация" ? И в какво се измерва? Предварително благодаря. Поздрави - Вени
          Благодаря ти - попълни една дупка в цедката на незнанията ми.

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Благодаря ти - попълни една дупка в цедката на незнанията ми.
            Мале , мале мила лели!Те затва се оди на училище.А ние , с пюнка.Ма се подминува точката на пенетрация!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              По повод безумните избори (все повече се замисям за Сокотра) си направих агнешка плешка пълнена с дроб сърма
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Т'ва на Сокотра ке е мит и мокър сън- плешката визирам, тиква и там ш съ намери.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Нещо се присетих - в казармата като дойдеше време за изхвърляне на консерви, готвача правеше мусака с русенско варено. Останал ми е спомен, че е уникално вкусна.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    ...готвача правеше мусака с русенско варено...
                    Не само в казармата - икономията е майка на мизерията - по соц-време ядяхме такава, поради липса на продукти.

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Нещо се присетих...
                      От миналата есен, когато се заприказвахме за Мерлуза, у дома друга риба не е купувана!
                      Дали да не зема да врътна една такава мусака...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        От миналата есен, когато се заприказвахме за Мерлуза, у дома друга риба не е купувана!
                        Дали да не зема да врътна една такава мусака...
                        Което ме подсеща, че съм И забравил вкуса !

                        Пак минавам на диета, та и аз мисля, в това време предразполагащо битови мероприятия, да запаля фурната.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Дали да не зема да врътна една такава мусака...
                          А читаво русенско варено от къде ? Това дето сега го продават за русенско има вкус на варена гума
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            А читаво русенско варено от къде ? Това дето сега го продават за русенско има вкус на варена гума
                            В Метрото скоро го имаше на промоция - вземи 2 , плати 1.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Ние купуваме от Лидъл. Марката е Пикок, произведено в Полша, в едни стъклени бурканчета по 350 гр. Три вида е - със сини, розови и кафяви капачки. Ситно смляно, едро смляно и джолан се води, всичките на вкус са си Русенско варено, само джолана е малко по-мазен.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Е то не е измислено в Русе
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X