Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конкурс за мистериозни коли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Конкурс за мистериозни коли.

    Отдавна се чудя за един джип. Видях го в сериала Бригада и неможах да разбера кво е? Още се чудя и затова изкарах няколко снимки. Качеството е лоши, защото е от филмчето. Прилича малко на Land Rover defender, но с тая решетка не мога да кажа. Може и да е нещо руско от типа на Комбат.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Конкурс за мистериозни коли.

      Рамбо Ламбо : Lamborghini LM002
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • До: Конкурс за мистериозни коли.

        Дааам,прочутата кола на Тина Търнър. Ползва скорости,двигател,част от таблото и 4х4 от G-classe.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • До: Конкурс за мистериозни коли.

          Еее знаех си, че веднага ще го разнищите!
          Аз не го бях срещал този автомобил, но се информирах. Може би защото са произведени само 301 броики от 1986 до 1993. Една най-вероятно си остава в музея на Lamborgini. Трябвало е да бъде нещо като военно возило за Либия, но сделката изглежда не се е получила и решили да го продават на цивилни. Тва си е 3 тонен метален гардероб с двигател на Countach - V12 5.7l от 0 до 100 за 6,6 секунди. Впечетляващо!
          Гумите са специални - за пясък 34 см широки с граифер като от камилска стъпка. Въпреки това офроуд качествата му са съмнителни. Не намерих нищо за поведението му извън пътя, но ми се струва доста дълъг и не осообенно висок, а и не открих никъде дали има бавни . Съмнява ме с тоя двигател.
          Един такъв си е имала и Тина Търнър както писахте по-горе. Превърнала го е в ходещ козметичен салон с кастеофонче blaupunkt 1500 W и е сменила скоротната кутия с автоматик на Мерцедес, защото нямала книжка за автомобил с ръчни скорости. Американска му работа. И тя не каза да го е карала в калта. Не искам да си я представя тази женица как лети с 160 с 3 тонен джип и си оправя червилото.
          Намерих и още два в Япония. Едни кльощави япончета. Програмисти може би. Доста притеснени на вид казаха: "Купих го защото е Lamborgini". И те не са го пробвали на офроуд. Не им стиска май. Изглежда ги ползват само, за да свалят кльощави японки.
          Този от филма така и не разбрах на кого е, че да го питам как го пали сутрин в руския студ. Той няма и да си каже де! Но наисина е доста рядко возило.
          Има и един червен в Калифорния който се продава в E-bay за 100 000 USD. Не е много като го сравним с Gallardo-то например 219 800 USD (лимитираната серия 250 бр.)
          Всъщност бройките LM002 вече са поне с една по-малко. Един такъв е имал Удай Хюсеин. Син на Садам. Когато са го заловили американците прибрали и джипа. Докато се усетят, че имат уникален, скъп, италиански супер-автомобил дебилите го напълнили с експлозив (както се вижда от статиятаhttp://carscoop.blogspot.com/2007/10...troy-rare.html) и го взривили до базата, за да тестват здравината на стените си.
          Може би някой дебилен американски солдад му е скъсал ремъка от ряз преди това (аз със сигурност така щях да направя), но ние едва ли някога ще разберем това. И той мълчи за офроуд качествата на Ламбото щото е подписал декларация за конфиденциалност като е отишъл в Ирак. Както казват във филмите "That is Clasified".
          Поне да го бяха сложили на чертата с някой Хамър. Щеше да се получи добро клипче. Може би от Top Gear щяха да се заинтересоват.
          От представянето на LM002 в Top Gear също не открих пълното видео.

          Коментар


          • До: Конкурс за мистериозни коли.

            Никой още не е отговорил на визуалната загадка на Румбата. Най-горе на страница 16.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • До: Конкурс за мистериозни коли.

              Да! Да се върнем на загадката на Румбата. Това на снимката горе мисля, че е Цар Борис III. Така като гледам е на шофьорското място, защото е обичал сам да кара. От вчера ровя ретроавтомобилите. Сравних го с автомобила от погребението му (който е карал той приживе) и не е същият. На тази снимка е по-млад и по вида на автомобила съдя, че е от 1920-1930 година.

              Коментар


              • До: Конкурс за мистериозни коли.

                Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                Ето нещо дето радва (иначе е лесно де)
                няма такива джанти
                ... тата, тата - Конь

                Коментар


                • До: Конкурс за мистериозни коли.

                  Първоначално публикуван от Insight Преглед на мнение
                  ... тата, тата - Конь


                  Първоначално публикуван от Drajeto Преглед на мнение
                  Не намерих нищо за поведението му извън пътя, но ми се струва доста дълъг и не осообенно висок, а и не открих никъде дали има бавни .

                  Тук като гледам май има бавни, ако не бъркам
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Конкурс за мистериозни коли.

                    Да Ламбото си има всичко. Като гледам онези лостове ще да са раздатка и бързи-бавни. А и в тоя клип се държи доста добре на сняг и показва завидна скорст по поляните http://www.youtube.com/watch?v=l3B6_r8Cn74. Онзи в сериала (от снимките които побликувах) се оказа, че е на един от актьорите Александър Иншаков http://www.youtube.com/watch?v=xBpOPgIqB8I този от ляво (претседател на организацията на руските каскадьори). Изобщо екстремен тип.
                    Джипката изглежда е наистина добра. Подготвяли са един за Париж-Дакар, но така и не е стартирал. Не успели навреме и не им стигнал бюджета. Щеше да е интересно. Жалко че са произведени само 300.

                    А за загадката на румбата. От няколко дена се главоблъскам и разглеждам летло автомобили. Сега забелязах че е с десен волан. Има и надпис на решетката. Най-много прилича на Hanomag Record по надписа. Нещо между 3те с надписа Rekord, решетката с ребра и двоино стъкло като на кабриолета, а също и десният волан като на този нереставрираният.

                    Тва наистина ме поизпоти. Дано Румбата знае верният отговор
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Конкурс за мистериозни коли.

                      Аууууууу, колко ме е срам. Не се сещам за джипа от бригада. Доста прилича на Кайман, ама не е. Сега кажете кой е този сладур и мой любимец.
                      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                      Манол Денев

                      Коментар


                      • До: Конкурс за мистериозни коли.

                        Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                        Аууууууу, колко ме е срам. Не се сещам за джипа от бригада. Доста прилича на Кайман, ама не е. Сега кажете кой е този сладур и мой любимец.

                        Commander.
                        Честно,не знам.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • До: Конкурс за мистериозни коли.

                          Украински Вепр.
                          Някво недоразумение, появи се преди няколко години. Уж половин БТР-80, и освен това части от Ивеко. Смешното е че го обявяваха за предния край, за сондьорите и спасителите.
                          Ама нали много отворени, руснаците им спряха и бетеерските гуми.

                          Коментар


                          • До: Конкурс за мистериозни коли.

                            ВЕПР е ама не е недоразумение. Толкова е готин и красив. Наранихте ме
                            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                            Манол Денев

                            Коментар


                            • До: Конкурс за мистериозни коли.

                              Не схванах доразумението. Не знам къде в Украйна се добива нефт в тежки климатични условия, не виждам товарния обем и точките за навесно оборудване за спасителите и военните. Не виждам и възможностите за полеви ремонт и защита на кабината.
                              Винаги е смешно, когато някой скочи да влиза в луксозни специфични пазарни ниши, особено когато модата им минава. Ходова част от половин БТР, може да има много по-достойна надстройка, ако става дума за работна техника. Луксозна градска кола може да има много по-лека и адекватна ходова част. С две думи - автомобил за нищо. Художествено изделие.
                              Между другото, такова нещо тежи примерно 4,5 тона. Ако е бронирано - шест.

                              Коментар


                              • До: Конкурс за мистериозни коли.

                                Аз не съм се качил, бе хора. Просто ме кефи размера, масата и формата. А иначе за Ивекото под капака- в официалния сайт пише: разход първи 2 години- 14/100. След 2 години- 25/100. . http://vepr.com.ua/techinfo/1/
                                JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                                Манол Денев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X