Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: СВ - има ли хора с такива?

    Стефане, само една вертикална пръчка (1/4 дължина на вълната, или дори 1/8 ), без противовеси, пак ще ти върши работа, разликата няма да е забележима... Но ако толкова държиш на противовеси, може да използваш самозалепващо се фолио, за малки мощности (под 50 вата), става... К'во ти пука, че ще имаш КСВ примерно 2.5, или 3... няма да гониш ДХ-и, я...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #77
      До: СВ - има ли хора с такива?

      Ъ-ъ. В него всеки ъгъл е ребро на якост. При едно и също тегло, пластмасовия монокок е порядък по-здрав от тенекиената кабина с предпазна клетка. Ако нещо стане, железния джип ще се смачка или разкриви. А мене и от пропастта ще ме извадят, сигурно мъртъв, но от здрава кола.

      Коментар


      • #78
        До: СВ - има ли хора с такива?

        Добре де, остави го купето. Идеята за фолиото е много добра - бързо, лесно, ефективно...

        Коментар


        • #79
          До: СВ - има ли хора с такива?

          Сега го прочетох. Отлична е разбира се. Не е за телефона защо не ща да го правя.
          А ако я забия на задната броня? Ще я бъде ли без противовеси?

          Коментар


          • #80
            До: СВ - има ли хора с такива?

            Ами задната броня + шасито ще са противовес. Диаграмата на насоченост ще "бие" напред...Получава се сгънат дипол. Нещо такова.

            Коментар


            • #81
              До: СВ - има ли хора с такива?

              Айде пак в шамарите ...
              Като се върна, дъждовете сигурно ще са спрели, и ще мога да свърша и тая работа.

              Коментар


              • #82
                До: СВ - има ли хора с такива?

                Дайте да се разберем как ще се познаем в ефира.Канал, вид работа, позивна.Защото моята CB станция има FM,AM,SSB-USB и LSB.
                Да уточним канал , то е ясно че повечето колеги ще са на АМ .
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • #83
                  До: СВ - има ли хора с такива?

                  Уважаеми колеги, в България според закона е разрешено използването на CB радиостанции САМО С FM модулация...

                  CB-то макар и де факто световен стандарт има големи отлики в отделните региони както и разместване на честотната решетка... разрешените модулации също варират от страна в страна...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #84
                    До: СВ - има ли хора с такива?

                    Това за различните честотни решетки е ясно, за пример Русия и нейния CB стандарт.
                    Значи FM, остана да уточним канал и как да се познаваме.
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • #85
                      Връзка на CB /27 MHz/ в София

                      Здравейте всички,

                      Скоро си купих станция на СВ диапазона и се оказа, че по всички 40 канала в София няма никакви потребители. Това действително ли е така, и ползвате ли някакъв канал за връзка в София? Някаква идея за тест на станциите, примерно да се разберем за предаване на определен канал в определено време?

                      Коментар


                      • #86
                        До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                        В момента и аз се мъча да ремонтирам една пртеносима и адна автомобилна имам и още една преносима работеща , като ги оправя съм в играта . Ако има някой от Пловдив с такива станции може да се чуем .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #87
                          До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                          Канала на БГ тираджиите е 25ти или с други цифри 27.255Мхц(ако се не лъжа)
                          От София ги чувам често като минават по околностите.Една шепа радиолюбители в софийско също се мярка на тая честота.Аз също понякога пускам СБ-то там.

                          Коментар


                          • #88
                            До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                            Вече имам две преносими сега им мисля някакви батерии , пакета е за 6 бр АА 9 в , а с акумулатори 7.2в . При 9в им дават , 2 вт а при 12в 4 вт .Някой има ли представа в какви граници им варира обхвата в пресечена местност при 4вт мощност на FM става въпрос за токита и дали е по-добре от 433 МХц .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #89
                              До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Вече имам две преносими сега им мисля някакви батерии , пакета е за 6 бр АА 9 в , а с акумулатори 7.2в . При 9в им дават , 2 вт а при 12в 4 вт .Някой има ли представа в какви граници им варира обхвата в пресечена местност при 4вт мощност на FM става въпрос за токита и дали е по-добре от 433 МХц .
                              с гумената антена обхвата ще ти е от 200м до 10км според късмета
                              с външна антена на покрива на колата например - от 2 до 100км

                              тая честота се влияе ужасно много от ред фактори и е адски непредвидима. ако слагаш външни антени вземи най-дългите възможни ако искаш прилични резултати.
                              евентуално може да ползваш малък евтин усилвател но внимавай с мощностите
                              LZ1NDI
                              DR650SE K8

                              Коментар


                              • #90
                                До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

                                Днес един съсед, бивш таксиметърджия, се беше засилил да мята една автомобилна СВ станция в кофата. Аз я взех - станцията е работеща, но няма антена - отрязали са я, кабела си стои.Не можах да разбера дали бачка на амплитудна или на честотна модулация. Модела е Cobra 23+.
                                Ако на някой му трябва, да пише или тук или на лични - пари не искам за нея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X