Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

    Колеги виждам, че ги разбирате доста работите. Каква антена бихте ми препоръчали за СВ радиостанция за в гората или евентоално някакви схеми за самоделни антени. Благодаря на всички предварително.

    Коментар


    • #62
      До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

      Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
      ...Каква антена бихте ми препоръчали за СВ радиостанция за в гората ...
      Racer 90 - http://www.problue.de/shop/product_i...330acf758e7043

      Виждам, че си от Варна и предполагам, че ще ти е удобно да провериш ето тук: http://radiocommunication.raytex-bg.com/radio.php?k=2
      Стари модел е, но доста добър.

      Самоделни не ти препоръчвам.
      Последно редактирано от Lazar; 21-11-07, 09:35.

      Коментар


      • #63
        До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

        Определено бих ти препоръчал "фабрична" антена, подобна на тия, които ползват много от таксиметровите служби. Ако във Варна има представителство на "Алан", провери там за СВ антена с магнитна стойка. Стойките за тия антени са с по-голям диаметър от останалите (близо 20 см в диаметър), а самите антени са от тънка стомана и са доста гъвкави. Ако намериш нещо подобно, пиши тука.
        Преди години бяха модерни едни доста дълги антени за радиото на автомобилите. Обикновено се поставяха на стандартното място, на предния десен калник, а краят им се закачаше някъде в задния край на покрива на автомобила. Гъзария... не вършеха никаква работа като приемна антена за авто-радио, но пък ставаха с малка преработка за СВ.
        Ако пък държиш да си направиш сам антената, то използвай някаква гъвкава стоманена пръчка с дължина около 2.70 - 2.75 м. Захранването и трябва да бъде с коаксиален кабел с импеданс 50 ома (за информация само, за захранване на автомобилните радиоприемници се ползва кабел с импеданс 75 ома).

        П. П. Сега се замислям за едно интересно решение. Някой се беше пошегувал, да се ползват вантите на джипа за антена. Идеята не е лишена от смисъл, иска малко сметки и с помоща на няколко изолатора ("яйца", както им казват някои радиолюбители), може и да излезе заек от тази трънка... ...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #64
          До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Определено бих ти препоръчал "фабрична" антена, подобна на тия, които ползват много от таксиметровите служби....
          Точно! Racer 90 e такава. Има я в два варианта, с магнитна основа и със постоянно закрепване към купето. Преди малко проверих, че се продава в Конрад, тук в София. Дано и във Варна да я има.

          Коментар


          • #65
            До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

            Лазаре, а каква е цената? Най-вече ме интерисува цената на магнитна стойка с "женски" UHF конектор (или както е истинското му название PL-236). Имам прекрасна двубандова антена (144/430 MHz), а не мога да я ползвам за УКВ станцията си в джипа.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #66
              До: 27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Лазаре, а каква е цената? Най-вече ме интерисува цената на магнитна стойка с "женски" UHF конектор (или както е истинското му название PL-236). Имам прекрасна двубандова антена (144/430 MHz), а не мога да я ползвам за УКВ станцията си в джипа.
              ~ 100лв. но забравих да питам с ддс или без.
              Магнитните стойки за СБ не са добри за УКВ. Изолационните материали са голяма диелектрична проницаемост, за това са и по-евтини от тези: http://www.diamond-ant.jp/ama2/eng_ama_2_8_7.asp По принцип ги има в Интегра.

              Аз ползвам ето тази К400: http://www.diamond-ant.jp/ama2/eng_ama_2_8_3.asp Но не е магнитна.

              Коментар


              • #67
                До: 27 Mhz някой ползва ли?

                Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                Аз имам монтирана мобилна станция на 27 Mhz в джипката и винаги е включена но рядко се чуваме с някой
                явно нямаш правилните настройки,аз същто имам такава,но се чувам с всички доста добре,ако не са обаче на по голямо разтояние от 2-3 километра

                Коментар


                • #68
                  СВ - има ли хора с такива?

                  Понеже нямам намерение да инвестирам в нова радиостанция, искам да питам, дали някой не ползува станция в този диапазон? Просто така, да знам има ли смисъл, да монтирам станцията в джипката или няма да има с кого да се чуя, освен с радиолюбители?
                  А, и от къде да взема антена за станцията, вече не знам къде се продават, а старата ми я резнаха някакви душмани.

                  Коментар


                  • #69
                    До: СВ - има ли хора с такива?

                    Малко сме хората които имат и такива станции.
                    Аз имам и такава (СВ), но обикновено на разходки се използва PMR.
                    За по-големи преходи и дистанции обаче е по-подходяща поради по-големия обхват.
                    Последно редактирано от Радослав Райчев; 15-05-08, 07:28. Причина: Корекция на грешки.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #70
                      До: СВ - има ли хора с такива?

                      И аз взех една от "Доберман",но все не остава време да я монтирам.Мисля,че има и други хора с такива.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #71
                        До: СВ - има ли хора с такива?

                        Същото положение. При мене има проблем с радиомасата, защото съм пластмасов. Трябва да направя антена. Веднъж даже започнах, обаче налетях на много конструкции, не можах да избера нужното, и после нямах време.

                        Коментар


                        • #72
                          До: СВ - има ли хора с такива?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Същото положение. При мене има проблем с радиомасата, защото съм пластмасов. Трябва да направя антена. Веднъж даже започнах, обаче налетях на много конструкции, не можах да избера нужното, и после нямах време.
                          Стефане,като говорих с Доберман от него разбрах,че продават и готови антени,не знам ако се търси от военните дали има нещо подходящо.

                          П.П.Пък ,като стана въпрос ,вече се затопли и ще трябва да я правя.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #73
                            До: СВ - има ли хора с такива?

                            Има има , аз последната си я взех от Алан - обаче не помня колко струваше - някъде малко под 100лв.
                            LZ1GUS

                            Коментар


                            • #74
                              До: СВ - има ли хора с такива?

                              Пука им на военните за мене. Те са железни отсякъде. А аз пак отсякъде - радиопрозрачен. Ако изобщо нещо става - рамата. Ама и тя в метровия диапазон.
                              Трабва да се направи една все едно звезда от хоризонтални пръчки в долния край на антената. Противотежестите, те и радиомаса. Или да сложа плоча или мрежа на покрива. Това не ми се прави, защото много трудно се слага/маха, а май че ще трябва като невидим още някое време.

                              Коментар


                              • #75
                                До: СВ - има ли хора с такива?

                                Ами защитна клетка? Нали купето е пластмасово, не е лошо да се укрепи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X