Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ако някой знае да помага: YAESU FT-70DE или YAESU FT-65E, коя да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ако някой знае да помага: YAESU FT-70DE или YAESU FT-65E, коя да избера?

    Бях объркал мястото на въпроса ми и затова го пиша и тук:
    Колеги, поради стечение на обстоятелствата се налага да закупя радиостанция.
    Ще се ползва за връзка по време на лов в ИЗКЛЮЧИТЕЛНО насечен и хълмист терен - стръмна гора с баири и дерета.
    В дружинката има вече доста радиостанции но прави впечатление, че качеството на сигнала е различно за различните марки и модели - т.е. едни се чуват перфектно, други се чуват с пръщене, а трети само пръщят
    И затова съм решил да си взема нещо читаво и с по-голяма мощност(5W), както и да има възможност за смяна на честотите - в случай че отида на друго място на лов в друга дружинка, където честотата е друга, да мога и аз да се "настроя" на тази честота.
    Затова се обръщам към знаещите тук за съвет какво да купувам.
    Доколкото разбрах от Гугъл май KENWOOD се считат за най-добри в ръчните модели, като най-голям конкурент им е YAESU... Но споремен е по-добре да питам "патило", а не "старило"
    Там където ловувам се използва честота 143,xxxMhz., но е добре да има и другия обхват.
    След четене из нета съм решил да е някой от тия двата модела, но се чудя кой да е, и дали по-високата цена на единия е оправдана за това за което ще ги ползвам.
    За мен най-важно е да има добра връзка и станцията да е надеждна и издръжлива.

    Благодаря предварително!!!

    Ето линк към всяка от тях:
    http://eshop.integra-a.com/index.php...roducts_id=413
    http://eshop.integra-a.com/index.php...roducts_id=414
    Последно редактирано от cicovesko; 03-12-19, 12:58.

  • #2
    Препоръчвам Кенууд ТН-D74.
    LZ3YG

    Коментар


    • #3
      Има и сателини ....
      Търси нещо между двата модела, втората става, но цифровия режим ти е излишен .. Тази честота, която ползвате не е за свободно ползване, там има само служебни честоти, поне не го спонавай публично .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        143,xxxMhz каква честота е в България?

    • #4
      Този Кенууд е добра играчка за радиолюбители, но за лов и нормална комуникация, както и с много по-висока надеждност е FT-65 (IP54 Rating for Dust and Water protection, and the MIL-810-C,D and E standards )
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #5
        На 143.....мхц. работят астронавтите от МКС....
        LZ3YG

        Коментар


        • Veni1
          Veni1 коментира
          Редактиране на коментар
          Честотата е ясна, но досега не съм чул нищо на нея, и при всичките ми опити - комуникация няма.

      • #6
        Много рядко, Вени, чувал съм ги и то случайно. Имам програмирана честотата и като пусна радиото да сканира.... Може би няколко пъти годишно и то МКС, трябва да е на подходяща позиция за страната. Ползват я основно когато имат разни дейности в открития космос...
        LZ3YG

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X