Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радио скенер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радио скенер

    Предварително се извинявам, ако вече има подобна тема.

    Въпросът ми е дали в България е законно регламентирано използването на радио скенери ? Тоест - забранено или разрешено е използването им.

    Предварително благодаря.

    Поздрави

    Боян

  • #2
    От: Радио скенер

    То не мяза ли на приемник?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Радио скенер

      Абсолютно. Напълно пасивно устройство. Само приема в сравнително широк честотен диапазон. Също така приема само некодирани честоти така, че няма опасност да чуя нечии тайни. Просто се чудя дали да го взема с мен при посещението ми в България или има верочтност да се заядат нашите гранични служби ?

      Коментар


      • #4
        От: Радио скенер

        В изпита за радиолюбител беше застъпено, че може да слушаш каквото си искаш от ефира. Само не може да излъчваш, там са строги регламенти кой-какво.

        Коментар


        • #5
          От: Радио скенер

          Благодаря за отговора. Мисля са го взема с мен тогава. Надявам се да нямам проблеми.

          Поздрави

          Боян

          Коментар


          • #6
            От: Радио скенер

            Нямаш най-вероятно, но за всеки случай да елиминираш вероятността за забавяне, ако имаш вземи нещо книжка, дето пише, че това е приемник (receiver). Вчера минавах митница, та се наложи да обяснявам, показвам и какво ли не. Никой не разбра нищо (аз така си и обяснявам),но пък беше час и кусур веселба.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Радио скенер

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Нямаш най-вероятно, но за всеки случай да елиминираш вероятността за забавяне, ако имаш вземи нещо книжка, дето пише, че това е приемник (receiver). Вчера минавах митница, та се наложи да обяснявам, показвам и какво ли не. Никой не разбра нищо (аз така си и обяснявам),но пък беше час и кусур веселба.
              Добра идея. Тъкмо изрових User Manual-a. Трябва да свърши работа.

              Ако, не е тайна би ли споделил какъв модел ползваш ?

              Коментар


              • #8
                От: Радио скенер

                Не баш такова,спектроанализатор anritsu
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Радио скенер

                  Да, при всички случаи е добре да има придружаваща документация към каквито и да е устройства. Граничните едва ли са много в час с различните видове радио устройства

                  Коментар


                  • #10
                    От: Радио скенер

                    Малко допълнение по темата. Миналата седмица се върнах от почивка.

                    Никой никъде не ми направи проблем за скенера - Австралия, Сингапур, Турция и България.

                    Освен това по всички летища слушах локалните авио честоти - пак никой дори не ме забеляза.

                    Може да съм имал късмет или пък на никой нему пука :-)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Радио скенер

                      По тази тема за скенерите законно/незаконно ли е, кой го използва (любител/нелюбител) и т.н., имаше много дебати, включително и пускане на официално запитване до КРС легални ли са или не, на което и те самите не можаха да отговорят ясно и точно... Все още е някаква неясна мистерия, но е факт, че не сме чували досега някой да е имал проблем заради използването на такъв скенер...
                      Аз също имам такъв и съм го мъкнал къде ли не, включително и по самолети и съм слушал всичко и само веднъж стюарда ме накара да го изключа преди кацане, понеже видя, че е включен. Това беше единствения "проблем" (ако може да се нарече така), който съм имал .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Радио скенер

                        Ето с какво се сдобих днес. Сега трябва да намеря малко време да го разуча.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3324.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5562057

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X