Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Понеже големия син си унищожи телефона редми 3S чисто механично,преди малко поръчах редми 5 3/32 ГБ.от емаг на промоция
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      В момента и тоя Original Global Version Xiaomi Redmi Note 5 3GB 32GB Snapdragon S636 Octa Core 5.99" Mobile Phone 12.0MP+5.0MP 4000mAh, е на изгода в Алито. - 192 $ с доставка DHL(през Англия ). За тия пари, май по-добро няма.
      Вчера го поръчах, да видим за колко време ще дойде.

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Не е зле да уточним, че се произнася "Шаоми". Поне спроед китайците.

        Наскоро поръчах на 7-годишната щерка Xiаomi Redmi 4A 2/32 за няма и 150лв. от GearBest. Същото нещо тук струва 210-220лв. (говорим за 32GB версия), но пък е с гаранция. От години ползвам само Huawei, но реших да пробвам и другата добра китайка марка. Винаги си поръчвам телефоните от Китай или китайски продавач с европейски склад, заради цената. Наясно съм, че така нямам гаранция, но как да ви кажа... гаранцията на мобилните телефони и нещо относително. Най-често загиват с механични повреди, които не са гаранционни. Досега нямам телефон, който да е умрял с нещо, което можем да наречем "гаранционна повреда", а зареждам цялото семейство с телефони.
        Принципно нямам навика да купувам телефони над 250лв. по гореспоменатите причини. Еднодневки са. Другите ни телефони в момента са Huawei Y5II 2016, Y6II 2017 и Mate 10 Lite (последния ми е подарък) и едно 5-годишно ZTE, което се оказа голяма куче и работи без проблеми.


        Впечатленията ми от това евтино телефонче от ниския клас са доста добри. Софтуера, специално, е добре направен, има си обновления - вече два пъти се ъпдейтна. Всичко върви, няма забивания, не яде батерията, интерфейса е удобен, сглобката си е съвсем нормална... Точно както трябва. Телефона нарочно го избирах да е малък и компактен, за да пасва удобно в детската ръка. Нямам забележки, вече месец си работи безгрижно, а знаете децата как експлоатират телефони, по 5-6 часа върти само minecraft в мултиплейър, дневно...

        Според мен телефончето е съвсем подходящо за непретенциозни потребители и с нищо по-лошо от "марковите" батковци, но на значително по-ниска цена.
        Последно редактирано от Vitku; 15-06-18, 11:10.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          На малкия син взех преди два месеца някъде ксиоми 5А от Технополис Със разните там неща излиза 144 лв.нисък клас ,дисплея е зле,ама за Тея пари е екстра.

          Относно разните интернационал версия и т.н
          Мога да направя разяснения няколко.

          Ксиоми софтуера се пише в Индия.Китай(правителството) правят (възлагат)да се напише софтуер за телефон който да е по-по-най.... И отпускат много пари...съответно той се продава само в Китай за тях си, компанията прави бум с продажбите и така изкача като един от най големите производители на телефони наред като брандове Самсунг и други...като ксиоми и айфон се произвеждат в един завод (заводи)

          Историята е горе долу такава....
          Във софтуерно съотношение за ксиоми може да се инсталира китайската версия,която пак е в два варианта стабилна версия и версия за разработчици...втората се ъпдейтва всеки петък или вторник не помня точно.

          При глобалната версия има много разновидности,но горе долу нещата стоят като при китайската в два варианта стейбъл и девелопър...

          Относно начините за инсталиране на коя да е версия е цяла вселена и донякъде зависи и от конкретния телефон.Тоест при два еднакви примерно нот 2 ТД и нот 2 нещата стават по различен начин.

          Инсталирането на ROM-A също става на всеки телефон различно.Като там има няколко препъни камъка.Първия е телефона да идва от Китай със заключен бутлоудър....Тоест в този вариант не можете да инсталирате нищо докато не го отключите.Отключването става по няколко начина, стартира се едно приложение минава проверка и това приложение изпраща заявка до ксиоми за отключване,идва от 24 часа до 12-15 дни... Отключването е индивидуално за всеки телефон.Втория начин е да се четат форумите,има огромно изобилие от информация за ксиоми,инсталират се няколко неща,примерно друг RОМ пак китайски,после се връща оригиналния и т.н но пак зависи от конкретния модел.Не на всички става по един и същи начин.

          Втория вариант е ако бутлоудъра е отключен,най лесно и просто според мен е през мениджър с име TRWP...или TWRP
          Третия е през Fastboot.
          Има още поне 10 начина.Има и начин за префлаш през фастбоот със специален кабел който трябва да си направиш ,ако яко си го брикнал и наливаш всичко като в завода

          Много отдавна се ръчкам с тая марка и за мен други телефони не съществуват.Запалил съм всичките си познати и колеги,и за тях горе долу така стоят нещата.Това не е просто софтуер MIUI а философия.6 години още не мога да усвоя всички възможности които предлагат като платформа.Започнеш ли да ползваш и миклоуд и си направиш миакаунт целия ти телефонен свят е едно цяло.За няколко години съм сменил примерно 15 модела апарати,в момента като натисна зелена слушалка и върна Хистори преди пет години ,си показва че съм говорил с еди кой си,колко секунди и запис на разговора.А това е най дребното нещо
          Последно редактирано от Roninn; 15-06-18, 18:25.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            На малкия син взех преди два месеца някъде ксиоми 5А от Технополис Със разните там неща излиза 144 лв.нисък клас ,дисплея е зле,ама за Тея пари е екстра.

            Относно разните интернационал версия и т.н
            Мога да направя разяснения няколко.

            Ксиоми софтуера се пише в Индия.Китай(правителството) правят (възлагат)да се напише софтуер за телефон който да е по-по-най.... И отпускат много пари...съответно той се продава само в Китай за тях си, компанията прави бум с продажбите и така изкача като един от най големите производители на телефони наред като брандове Самсунг и други...като ксиоми и айфон се произвеждат в един завод (заводи)

            Историята е горе долу такава....
            Във софтуерно съотношение за ксиоми може да се инсталира китайската версия,която пак е в два варианта стабилна версия и версия за разработчици...втората се ъпдейтва всеки петък или вторник не помня точно.

            При глобалната версия има много разновидности,но горе долу нещата стоят като при китайската в два варианта стейбъл и девелопър...

            Относно начините за инсталиране на коя да е версия е цяла вселена и донякъде зависи и от конкретния телефон.Тоест при два еднакви примерно нот 2 ТД и нот 2 нещата стават по различен начин.

            Инсталирането на ROM-A също става на всеки телефон различно.Като там има няколко препъни камъка.Първия е телефона да идва от Китай със заключен бутлоудър....Тоест в този вариант не можете да инсталирате нищо докато не го отключите.Отключването става по няколко начина, стартира се едно приложение минава проверка и това приложение изпраща заявка до ксиоми за отключване,идва от 24 часа до 12-15 дни... Отключването е индивидуално за всеки телефон.Втория начин е да се четат форумите,има огромно изобилие от информация за ксиоми,инсталират се няколко неща,примерно друг RОМ пак китайски,после се връща оригиналния и т.н но пак зависи от конкретния модел.Не на всички става по един и същи начин.

            Втория вариант е ако бутлоудъра е отключен,най лесно и просто според мен е през мениджър с име TRWP...или TWRP
            Третия е през Fastboot.
            Има още поне 10 начина.Има и начин за префлаш през фастбоот със специален кабел който трябва да си направиш ,ако яко си го брикнал и наливаш всичко като в завода

            Много отдавна се ръчкам с тая марка и за мен други телефони не съществуват.Запалил съм всичките си познати и колеги,и за тях горе долу така стоят нещата.Това не е просто софтуер MIUI а философия.6 години още не мога да усвоя всички възможности които предлагат като платформа.Започнеш ли да ползваш и миклоуд и си направиш миакаунт целия ти телефонен свят е едно цяло.За няколко години съм сменил примерно 15 модела апарати,в момента като натисна зелена слушалка и върна Хистори преди пет години ,си показва че съм говорил с еди кой си,колко секунди и запис на разговора.А това е най дребното нещо
            Баси, звучи впечатляващо! Като се сдобия с Ноте 5, ще трябва да идвам до Пловдив на ускорен курс:-) Поздрави!

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Ей, събрахме се Xiaomi ултрасите, хаха, трябва да искаме от тях една форумна отстъпка....

              *И за да не е офтопик поста: за хора, които не разбират и нямат някоя специфична потребност, няма смисъл от такива занимавки. Освен ако телефона не е с някой китайски ром, но такива проблеми имаше преди, сега почти не се срещат, повечето телефони идващи в БГ са с глобални стейбъл ромове, които получават ъпдейти от производителя често и сякаш са с най-малко бъгове. Преди години имах заветния редми ноут 1, който отключвах, флашвах с други ромове и т.н. , сега имам наблюдения от по новите им модели и софтуер и мисля, че няма такава нужда изобщо за нормалния потребител и телефоните така както идват са с перфектен софтуер и не са нужни никакви такива интервенции, освен ако не си ентусиаст и имаш някаква по-специфична нужда.

              Имам предложение - можем да си направим отделна тема в раздела за всичко относно Xiaomi устройствата и Miui, където да коментираме и споделяме впечатления, както и да си помагаме при нужда за нещо, включително и избор. Ако сметнете, че има смисъл мога да пусна тема, където да сложа кратка информация за компанията като цяло и за смисъла от съществуването на темата. Тъкмо няма да спамим тук излишно!

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                На малкия син взех преди два месеца някъде ксиоми 5А от Технополис Със разните там неща излиза 144 лв.нисък клас ,дисплея е зле,ама за Тея пари е екстра.
                ...

                Запалил съм всичките си познати и колеги,и за тях горе долу така стоят нещата.
                ...
                Първото ми идва точно навреме. Синковецът потроши поредния телефон. Сега съм му взел един часовник, да може да си кара колелото и да си рита топката без плочка в задния джоб, но връзката е отвратителна, трудно чувам какво ми говори. Чисто информативно, ако на някой му е полезно, оказа се че може една симкарта да се "клонира" и да имаш един и същи номер на телефон и на часовника. Двете устройства могат да работят, както свързани с блутут, така и поотделно. Смятам да пробвам и този вариант, плаща се допълнителна такса за втората СИМ в порядъка на 3 лв.

                За второто, излъга най- нагло и безочливо. Но е поправимо.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Понеже големия син си унищожи телефона редми 3S чисто механично,преди малко поръчах редми 5 3/32 ГБ.от емаг на промоция
                  Гледам, че за някои телефони се предлагат и като:

                  разопакованван
                  Продукт с фини надрасквания и оригинална, отваряна опаковка



                  На цена -20%. Пак са с 24м. гаранция. Явно са върнати.

                  Някой с наблюдения в/у въпросните екземпляри?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                    Гледам, че за някои телефони се предлагат и като:

                    разопакованван
                    Продукт с фини надрасквания и оригинална, отваряна опаковка



                    На цена -20%. Пак са с 24м. гаранция. Явно са върнати.

                    Някой с наблюдения в/у въпросните екземпляри?
                    Ако е за ксиоми,не съм разбрал.Телефона дойде сутринта със фактура,протокол и гаранция.Довечера ще дам повече отзиви.




                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Първото ми идва точно навреме. Синковецът потроши поредния телефон. Сега съм му взел един часовник, да може да си кара колелото и да си рита топката без плочка в задния джоб, но връзката е отвратителна, трудно чувам какво ми говори. Чисто информативно, ако на някой му е полезно, оказа се че може една симкарта да се "клонира" и да имаш един и същи номер на телефон и на часовника. Двете устройства могат да работят, както свързани с блутут, така и поотделно. Смятам да пробвам и този вариант, плаща се допълнителна такса за втората СИМ в порядъка на 3 лв.

                    За второто, излъга най- нагло и безочливо. Но е поправимо.
                    Венци ,само кажи и ще помагам.Относно двете карти,е много удобно ако имаш един телефон в колата и един в теб,звънят и двата едновременно и спират ако вдигнеш един от двата апарата.



                    Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
                    Преди години имах заветния редми ноут 1, който отключвах, флашвах с други ромове и т.н.
                    Аз също имах ноут 1, страхотен телефон и батерия.Един от малкото на които трите бутона отдолу светят отделно и независимо ...

                    Само на тоя модел за да качиш миуи 7 правиш още един партишън.
                    Последно редактирано от Roninn; 16-06-18, 17:09.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
                      Ей, събрахме се Xiaomi ултрасите, хаха, трябва да искаме от тях една форумна отстъпка....


                      Имам предложение - можем да си направим отделна тема в раздела за всичко относно Xiaomi устройствата и Miui, където да коментираме и споделяме впечатления, както и да си помагаме при нужда за нещо, включително и избор. Ако сметнете, че има смисъл мога да пусна тема, където да сложа кратка информация за компанията като цяло и за смисъла от съществуването на темата. Тъкмо няма да спамим тук излишно!

                      Хубава идея, пусни такава тема, аз съм с А1, имам няколко въпроса, кое, как и защо свързано с използването на телефона.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Хубава идея, пусни такава тема, аз съм с А1, имам няколко въпроса, кое, как и защо свързано с използването на телефона.
                        Питай?
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

                          Много хубава марка, аз съм имал два Шаомита, единствено батериите не ме кефят и за това ползвам втори Ulefone Power, даже се чудя да си купя ли следващия.

                          Коментар


                          • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Много хубава марка, аз съм имал два Шаомита, единствено батериите не ме кефят и за това ползвам втори Ulefone Power, даже се чудя да си купя ли следващия.
                            На моя редми ноте 4 пък точно батерията е най-големия плюс спрямо конкуренцията. 4100мач. и държи наистина доста за смартфон който се използва активно.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

                              Браво за темата и ентусиазма. Надявам се темата да се развие и да се включат повече колеги с опит с марката. Мисля, че ще бъде полезно да има и обосновани сравнения между сходни модели, както и с други марки.
                              Ако мога да започна със следните два въпроса:
                              1. Сравнение между Редми 5 Плюс и Редми Ноут 5 - освен процесора, има ли за какво разликата в цената да е около 100лв?
                              2. Сравнение между Редми Ноут 5 и новата Моторола Г6 плюс - Редми-то е с около 80лв по-евтино, но Моторола-та изглежда добро предложение.
                              Започнах да се замислям за смяна на телефона и за сега съм се насочил към тези модели. Ще се радвам всеки да сподели своя опит.
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар


                              • От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

                                Истината е, че последно време в най-новите модели започнаха да слагат по-малки батерии от преди на по големи екрани, но пък се нагаждат според конкуренцията така. Реално батериите им в момента варират м/у 3000 и 4000 Mah, изключвайки Max серията която е с най-брутална батерия 5300mah и 126 часа endurance time с този дисплей. Тази 4000Mah мисля, че се справя най-добре като цяло и е най-доказана, има я в 4x /където с този 5" дисплей и резолюция сцепва мрака също. В 5+ и Ноут 4 и 5 версиите се справя прекрасно! По-слабата на големите дисплеи ми се струва, че малее, вече зависи от модела, но пак със сигурност не са по-назад от конкурецнията в това отношение, дори напротив. Дори до-слабата пак не е толкова зле, щом я слагат в толкова модели. И аз смятам батерията за една от силните черти на които залага марката.

                                Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                                Браво за темата и ентусиазма. Надявам се темата да се развие и да се включат повече колеги с опит с марката. Мисля, че ще бъде полезно да има и обосновани сравнения между сходни модели, както и с други марки.
                                Ако мога да започна със следните два въпроса:
                                1. Сравнение между Редми 5 Плюс и Редми Ноут 5 - освен процесора, има ли за какво разликата в цената да е около 100лв?
                                2. Сравнение между Редми Ноут 5 и новата Моторола Г6 плюс - Редми-то е с около 80лв по-евтино, но Моторола-та изглежда добро предложение.
                                Започнах да се замислям за смяна на телефона и за сега съм се насочил към тези модели. Ще се радвам всеки да сподели своя опит.
                                1. Лично според мен си струва разликата, но е въпрос на избор, аз предпочетох Ноут 5 - процесора е по-нов съответно ефективен и производителен, но основната разлика, заради която не исках да правя компромис е - камерата! Сензорите правят чудесни снимки, камерата е много по-добра, отделно има редица неща за които процесора отваря възможност, като например Bluetooth 5.0 и някоя друга функционалност. Въпрос на избор, аз ако трябва да избирам пак бих избрал по-скъпия най-вече заради невероятната камера за класа си и възможностите на процесора. Като цяло Note5 е по-по и според мен си струва отвсякъде, a 5+ е по-посредствен.
                                2. Моторолата реално не е лоша, лично мнение е, че не ми харесват откакто ги купиха Леново, но... батерията е по слаба, процесорите са на кантар като за мен 636 е малко по-добър, а и лично ми е някак по-грозна, но не е лоша, просто аз не бих я избрал и не смятам, че си струва парите, въпреки, че пак за класа не е толкова зле. Ето кратко сравнение.
                                Последно редактирано от speedevolution; 17-06-18, 20:24.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X