Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какъв телефон (смартфон).

    Еми голям е S2, остави това. Странно лек е.
    Намери лумия и тествай. Новият Windows няма нищо общо със стария. Имаше доста презентации на новия модел/серия.... много е обещаваща.
    Успех.

    Коментар


    • #62
      От: Какъв телефон (смартфон).

      Рекламите са реклами, презентациите са презентации, ама windows-a си е windows
      Аз предпочитам да вярвам на User тестовете обаче... А S2 е доста тестван телефон...

      Изобщо нокията хич не ги виждам на къде отиват. Купиха симбиан, системата западна. N9 беше с някакъв "новоразработен" линукс - които се набутал, набутал се... Сега излизат на пазара с продукт на чичко бил(дето по дефаулт са си проблеми Ами дано не последва, тенденцията... ама надали...

      Коментар


      • #63
        От: Какъв телефон (смартфон).

        От почти 4 години съм с Андроид телефони и нямам намерение да ги сменям скоро.
        А с размера се свиква, сега вече С2 ми малее и не бих се върнал към този размер и резолюция - харесвам си HD формата и за телефон и за много други неща - ходещ офис и пощата да си прочетеш и друга работа да свършиш в движение и интернета да нагледаш, че и ако съвсем скучаеш някъде (чакаш някого/нещо) и игричка да изиграеш... та в момента колкото и да е странно това, Гугълският телефон е най-добре за парите си - Galaxy Nexus, това май за първи път се случва, иначе все бяха най-скъпи сега се намират и под цената на С2???

        Коментар


        • #64
          От: Какъв телефон (смартфон).

          Ааа, на язовира, доакто клъвне, телефона е изключен!

          Иначе за интернет - точно за бързи справки ми трябва, което е веднъж-дваж на месец.

          Поръчах вече Ace 2. Ще видим дали ще ми е по вкуса.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            От почти 4 години съм с Андроид телефони и нямам намерение да ги сменям скоро.
            А с размера се свиква, сега вече С2 ми малее и не бих се върнал към този размер и резолюция - харесвам си HD формата и за телефон и за много други неща - ходещ офис и пощата да си прочетеш и друга работа да свършиш в движение и интернета да нагледаш, че и ако съвсем скучаеш някъде (чакаш някого/нещо) и игричка да изиграеш... та в момента колкото и да е странно това, Гугълският телефон е най-добре за парите си - Galaxy Nexus, това май за първи път се случва, иначе все бяха най-скъпи сега се намират и под цената на С2???

            За сега а и в близко бъдеще, само Андроид и според мен.Щом С2 ти малее значи С3 е твоят телефон.Доста е добър.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #66
              От: Какъв телефон (смартфон).

              Това го писах сутринта, но шефа ме подхвана и не остана време, но форума добре го е запомнило и го пускам чак сега

              За мен андроидско устройство (телефон или таблет) трябва да е с двуядрен процесор и с 1GB RAM. Това е най-основното, за да се усеща нормална работата с устройството. Следя андроидското развитие от първите версии, но не бях купувал лично устройство до появата на Galaxy S2-ката, тъй като всички преди това имаха по нещо ограничаващо: или насичаха (бавни < 1ghz процесор), или "многозадачността" си оставаше в кавички, или не достигаше памет...

              Друг основен момент при андроидските устройства е, че някои програми искат да са инсталирани на вътрешната (internal) памет. А тя е малко при много устройства (256-512mb). Имало било app2sd при старите андроиди, с по-новите си го има вградено в самата OS, но положението си остава: много програми не вървят, след като се преместят на SD картата и ужасът при съобщение за "Not enough free space" ми идва в повече в 21-ви век

              Тук при S2-ката положението е по-добре - има 2GB и такъв проблем не съм имал за последната година (по това време го взех тогава). При по-новите устройства производителите все пак спряха да пестят и почнаха да слагат повечко internal memory, но за мен си е условие, което трябва да се гледа и да не се направи пропуск.

              Предполагам и за Windows Phone изискванията към хардуера са подобни, но там все още предстои развитие на операционната система, която поставя тези изисквания, за това (както писах по-горе) трябва да се изчака и да се види кое как ще бъде.

              Относно камерите на телефоните - ами аз на самсунга си я ползвам, преди си ползвах на htc touch hd-то, но определено съм щастлив от самсунгската. Макар основните снимки да са ми на разни документи, визитки, табели, понякога си щракам и местата, които посещавам, че дори пропускам да вадя и дслр-а в повечето случаи. Видеото на S2 също ми е много удобно с една стойка на предния прозорец да си снимам разни ситуации вместо бордова камера. Отделно и снимане на разни моменти, в които никоя снимка няма да помогне за истинско пресъздаване на ситуацията, а голяма камера никой не носи.

              ГПС истории под андроид рядко използвам, макар да има много програми. Реално Google Maps и онлайн търсене на разни обекти ми помага да си откривам нещата, които търся. В колата една нормална навигация с iGO 8.3 ми е в пъти по-удобна за ползване. За андроид има iGo Amigo или нещо такова, но не поддържа много функции, които iGo 8.3 има, както и официално няма поддръжка за него от доста време, а и липсва и официално в маркета (google play). Другите навигационни програми за андроид просто не стават за България - или картите са им смотани, или имат много сериозни проблеми с повечето устройства, но това лесно се вижда в коментарите в маркета.

              Като предимство на новите андроидски устройства е, че поддържат не само GPS, но и Глонасс. За съжаление, поради липса на адекватен софтуер, тази екстра с Глонасс си остава просто за удоволствие и при ползване на гугел мапса в някой непознат град за бързо намиране на позицията.

              И тъй като вече и други са писали за S2 и за S3: на мен samsung galaxy s3 не ми харесва. Лично мнение. Както и след едногодишно ползване на S2, зная какво да очаквам, подбрал съм правилните програми, изградил съм си разни навици, които при S3 (поради ICS версията) няма как да ги ползвам, тъй като някои от тях са несъвместими (имам и друго андроидско устройство с 4.0.3 в момента и съм пробвал вече). А и чисто субективното усещане за самото устройство в ръката е друго. Вече писах, че 3.8" са ми удобни, но свикнах с 4.3", но определено нагоре не ми е удобно и си имам изградени принцип за тестване дали дадена тухличка ми е удобна или не, та Galaxy S3 не попада изобщо в нормите на боравене, поне за моите ръце. И още нещо - до момента по батерия S2 е един от топ моделите из разни тестове, а и от личен опит го знам Иначе няма телефон да кара повече от 12 часа на батерия, ако се ползва нон-стоп и не е с някакви допълнителни/сменени батерии с по-голям капацитет от стандартните за модела. Въпроса обаче е, при нормално ползване да изкарва поне едно денонощие, а S2 прави около 2 денонощия с постоянна проверка на 2 e-mail акаунта, някакво говорене по 10-20 минути на ден и remote ровене (rdp/vnc) към няколко компютъра.

              Ако имаш мерак да видиш моята конфигурация и неща по телефоните - предлагам тест драйв на едни готини картофки и други мезенца близо до зала Универсиада

              Допълнение: Сега видях (който не преглежда какво са писали другите, докато пише), че вече си поръчал. Честито и с удоволствие да си го ползваш

              Коментар


              • #67
                От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                За сега а и в близко бъдеще, само Андроид и според мен.Щом С2 ти малее значи С3 е твоят телефон.Доста е добър.
                Знам! Но чакам Оферта Защото 1200 лева НЯМА да дам!

                Малко оффтопик, но почти го бях купил преди малко по-малко от месец - Мобилтел пуснах "Промоция" за Бизнес абонати, звъннах на "моят" акаунт мениджър и той ми казва - 690 лв (без ДДС ) ако си преподпишеш сегашният договор за 2 години (оставаше ми около година, така, че една година в повече) - Питам сигурен ли си - ДА. Отивам в магазина хващам го (телефона) - радвам му се, след 20 минути мотане, ме сюрпризират, ми той ще е "малко" по-скъп, "как, защо, колко"?, ми 750 лв (без ДДС) защото сте стар наш абонат (абонат съм на Мтел от 1996-а година!!! все с този номер), ако бяхте нов..., ядосвам се и почвам да се пеня, че не го пише, че техният човек ми каза цена.... ама - стена срещу мен. След малко ми предлагат да ми дадът доста сериозна отстъпка, Ако активирам 4 НОВИ карти за 2 години - вие не сте наред е моят реакция, ще ми отстъпите Х лева срещу дължими от мен 3 пъти Х. ОК примирих се с новата цена и идва въпроса в брой или на лизинг? Питам какви са условията на лизинга - отговарят ми разлика в цената от 7 лева???? - Естествено на лизинг! Плащам първата вноска и ми дават договора - Там ОБАЧЕ цената вече е 790 лв (без ДДС) - питам Защо така, нали беше 7 лева разлика??? И те се чудят и след нови 15 минути с калкулатори и телефони, бодро ме информират, че Наистина е 7 лева разликата, НО + една вноска за тях си - т.е. още 40 лв ме товарят. Това вече Преля чашата и аз казах, че ще го купувам кеш - НЕ можело!!! вече телефона бил на лизинга (нищо, че не съм подписал никакъв договор и въобще нищо не съм подписвал!!!), а друг нямали и да дойда друг път когато им го "върнат" от лизинга, Бях ПОТРЕСЕН!!! НО това не беше края, Ясно, че Няма да го взема (не става въпрос за 100 лева без ДДС с който се пробваха да ме НАТОВАРЯТ, а за това, че няколко пъти ме лъжат!), ами и Отказват да ми върнат първата вноска която съм им платил!!! - Не можело, след ден, два, щели да ми ги сложат като депозит тези пари - Побеснях - изтеглих си депозита в размер по-голям от вноската и след два дни проверих колко е депозита ми, поне парите са ги върнали там....

                Та с две думи От Мтел НЯМА да го взема (освен ако не ми го подарят!) и сега се оглеждам да мина на друг оператор, макар и да съм доволен от услугите им, но не и от обслужването!!!


                Та чакам оферта

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв телефон (смартфон).

                  И другите са същите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв телефон (смартфон).

                    доживях да срещна един човек доволен от Мтел. Е не от обслужването, поне от цените
                    Не искам да те обезнадеждавам, но доколкото ми е известно Mtel най-лесно дават телефони. В Иваком да видиш какво е... по добре да ти кажат няма да ти го дадем, отколкото да ти разяснят "условията им". Като примерно лизинга им е нещо от рода на първа вноска на стойност повече от половината цена на телефона.
                    За телефон 500 лв ти искат 400 лв първа вноска и да го "плащаш" 1 година по 10 лв

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Поръчах вече Ace 2. Ще видим дали ще ми е по вкуса.
                      Честито Спарки, кажи тия дни преки впечатления как е що е, че на жената търся сега телефон, искам S3, ама да е максимум 500 лв
                      Ace2 цъкахме вчера в един магазин, доста ни хареса, бързичък е, снимките са доста добри, но ни искаха почти 600 лв, което е доста над психологическия максимум (от 400-450 лв)
                      Но при всички положения ще е пак с Андроид!
                      Тя сега има HTC Wildfire, бива телефончето, но за съжаление напоследък като телефон доста се дъни - изчезва му обхвата, често не мога въобще да й звънна, понякога тя пък не може да вдигне, защото търка търка пръста, ама нъц, ейтакива мизерии. Ще го отварям да го видя извътре.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв телефон (смартфон).

                        Ми в get(тоchka)bg е под 500 кинта със все ДДС-то. Да видим де. Къде 17:30 трябва да им е в офиса със все мене.

                        ПП: Има една реклама, пусната от Samsung, в която се твърди че ще има ICS ъпгрейд. Не че съм примрял за това чак, но все пак не е съвсем без значение.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ми в get(тоchka)bg е под 500 кинта със все ДДС-то.
                          Ахам, и ние натам сме се насочили, щото тия по магазините тука яко ги е напекло слънцето явно ...
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            доживях да срещна един човек доволен от Мтел. Е не от обслужването, ...

                            Доволен съм! Покритието е добро (сравнително), мобилният интернет също е добър... да сигурно може и по-добре, ама у нас май такова животно няма. Основно говоря с Мтелски бизнес абонати което ми е без пари, така, че от известно време плащам само таксите и евентуално СМС-и за синята зона
                            А, че някъде по-света има по-добри оферти... чел съм, че и съм попътувал, та съм се сблъсквал и с по-лоши услуги.
                            Но като това обслужване НЕ съм виждал!!!
                            Да не говорим, че скоро изнудваха Жена-та да плати такса за отдавна закрит телефон (повече от година) и макар и да твърдяха в офиса, че реално НЕ дължим такава, все пак трябвало, че СИСТЕМАТА така казвал помислих да се съдим, но като се замислих, да се влачим 2-3 години по съдилища и като знам Правосъдието у нас, все има шанс те да спечелят, та вместо 20 лева да дължим и разноските по делото....

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв телефон (смартфон).

                              Да не ви излезе евтиното по-скъпо колеги.... Има много недоволни купили телефони точно от там... Внесени по неведоми пътища. С гаранция-франция и сервиз при бай шаро


                              Относно покритието. То оставаше 2012 година на нямат покритие. Мисля, че вече почти няма райони без покритие и от 3-те оператора. Маи мина времето в което се избираше оператор според чертичките обхват... Съгласен съм, че с Мтелски абонати говориш без пари (както е и при другите оператори в техните мрежи) ама останаха ли Мтелски абонати още От близките ми познати маи нямам вече такива.
                              Те явно затова скоро ми се обаждаха да ми предлагам да мина на Мтел и ми предлагаха невероятни условия и цени да се върна на мтел(повече от 5 години не ги ползвам) И невероятни, невероятни колко да са невероятни, колкото на другия ми оператор, като изключим уловките... (таксуване на 60 сек примерно)
                              Последно редактирано от Glow; 28-06-12, 14:46.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв телефон (смартфон).

                                Да си призная, от гет точка бг досега сме поръчвали няколко телефона, ама са били все евтинджоси за по 50-60 лв и не е имало проблем, т.е. не се е налагало да се търси сервиз ...
                                Като взехме НТС-то от реномиран магазин, че какво? Като му мина гаранцията и малко след това взе да прави проблеми ...
                                Всичко е на късмет, такъв е живота
                                Hristo Draganov
                                http://htftp.domainbg.com/HD/

                                И аз искам България чиста ! ! !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X