Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Samsung Galaxy S2 с един от последните официални ромове 4.1.2 поддържа забрана на някои от приложенията (примерно Drive&Walk), но за други Disable бутонът е неактивен - например за AllShare services или Kies via WiFi.

    Ако някое от вградените приложения е било ъпдейтвано, то няма бутон Disable, а е Uninstall updates и чак след премахването на ъпдейтите бутона става на Disable. Би трябвало и на по-новите самсунги да работи по същия начин.

    По темата: Сони, Самсунг и всички от големите - винаги претрупват телефоните с приложения, които ужасно дразнят. Като дизайн и качество не говоря, защото всеки си има вкус, а и лично виждам какво се случва (понякога) с прехваления хардуер на топ моделите - не е да няма върнати за ремонт още в първите няколко месеца и то от доста внимателни и грижливи потребители.

    От известно време ползвам Prestigio телефони, а от скоро и таблет на PocketBook, за мен големите остават назад. Като качество на изработка не са върхът, като хардуер също, но пък работят бързо и стабилно и то точно поради изчистения андроид, който се доближава до този на Нексус 7, който ползвам от доста време.

    Вярно е, че има и китайчета, които са с ужасно подбрани приложения и са така настроени, че наистина да са бавни (при 1.2гхз двуядрен процесор )... Но пък същото ще се случи и на топ моделите на големите производители, ако не слагат най-мощните 4-ядрени процесори, много памет и т.н.

    Коментар


    • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Setting > apps > all - намираш апк то цъкаш върху него и ако има бутон disable цъкаш и тя заспива. Ако няма, теглиш една на самсунг и толкова, другото е да го преинсталирас с чист ром, но трябва да си намериш читав.
      На етапа с "тегленето" съм. Другото не става. С ромове не съм се занимавал и нямам представа с какво се пият...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        До някаква степен не съм съгласен с идеята за "красив/грозен"... За мен проблема в дизайна (конкретно Sony/ZTE/Huawei) е факта, че един доста голям апарат става още по-голям заради съответните "мъртви" (ясно, че има хардуер под тях) зони. Ако бяха покрити с дисплей нямаше да е голяма драма, но така... Това честно казано ме дразни достатъчно за да премисля да си купя коренно различен апарат в лицето на LG G2, Alcatel One Touch Hero или дори нещо старо, като HTC One сериите.

        Иначе е ясно, че от Sony ще докарат добър звук - не случайно държат "Walkman" марката все още

        //EDIT: аз нещо изтървах края на Sony-тата, но не беше ли Z2 модела предвиден за щатите, който на практика си е чиста проба Z1?

        Коментар


        • Re: Какъв телефон (смартфон).

          Не, z2 е последния флагман на сони, - Triluminos,- X-Reality Engine дисплей - не съм го виждал на живо но по разни ревюта пишат че е много добър.

          20.7 MP, 1/2.3'' sensor size - сензор, което е интересно, този сензор го слагат на сапунерките и с бленда от 2.0 би трябвало да снима прекрасно, освен ако не са си оставили пръстите програмистите.
          Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801
          Quad-core 2.3 GHz Krait 400
          Adreno 330

          Android OS, v4.4.2 (KitKat) - е тука не знам как са решили андроидския проблем с ненужното точене на батерията, бъг в самия андроид.

          Li-Ion 3200 mAh battery - което не значи че няма да го зареждам всеки ден, хайде два.

          п.с. и мен много ме дразнят мъртвите зони, въобще не са ми нужни, но може би за игри или ако си държиш телефона като таблет е удобно.

          Дизайн: същото ръбато парче стъкло.
          Последно редактирано от Daniel; 15-05-14, 09:56.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Дани, за екранирането... това, дето аз виждам е че при сонито всичките екрани са върху платката директно, а при самсунга платката контактува по ръба с корпуса, който предполагаемо точно там е метален. Та, аз предпочитам здрав метален корпус за екран, отколкото пластмасария като корпус и метал по платката. Та, практически е все тая, стига да е направено читаво. Това за S3-ката.

            На S5-цата не се вижда достатъчно всичко. Имай предвид че вече правят и такива неща като чаркове между слоевете на платките - например със сигурност могат да набутат там и кондензатори, и резистори, което доста ти смалява дизайна, защото има повече място за чипове върху самите платки. А и там са перфектно екранирани - при нужда и от двете им страни има плейнове.

            Иначе, не че съм много по телефоните, но за определени модели нещото което ме спира е липсата на SD слот. Другото - несменяемата батерия. Чак после гледам дизайна. Това за облаците - мога да кажа само че прекалено много народ хвърчи из облаците и гледа тъпо като му изгасне тока. Хубаво нещо са, но в никакъв случай не са удачни за всичко. Даже далеч не за всичко.

            Та, не всичко видимо на снимка е това, което е.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Сонито е хубаво и за малко да си го купя, но психологически не можах да преглътна стъкления гръб. Отпред както и да е, но и отзад... Много ми дойде. Иначе и особено към Z2 никакви забележки нямам.

              П.С. За облаците. Откакто прехвърлих целите "My Documents" на облак, си облекчих много неща в пъти...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                Дани, за екранирането... това, дето аз виждам е че при сонито всичките екрани са върху платката директно, а при самсунга платката контактува по ръба с корпуса, който предполагаемо точно там е метален.
                Не е метален, както и да е 100% съм сигурен, че е помислено по въпроса и не е сложен ей така, най малкото телефона е много добър.
                Сони е стъкло и предния и задния капак.

                Несменяемата батерия е гаден минус. Но пък е добре водозащитен, не че няма бройки с не добре залепено задно стъкло
                S5 на задния капак има гумичка - това е тяхното решение.

                П.С. За облаците. Откакто прехвърлих целите "My Documents" на облак, си облекчих много неща в пъти
                И като ти потрябва нещо което си е твое си плащаш да си го видиш, да става супер за снимки и документи но не и за музика, филми, документация и неща които ползваш всеки ден.

                При липса на СД слот става интересно, телефона умира и всичко на картата си отива, освен ако не почнеш да се правиш на маймуна и да сваляш чипове,
                Е Десо го бра този проблем, уби си рома и нямаше как да буутне новия, защото няма къде да го качи.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  П.С. За облаците. Откакто прехвърлих целите "My Documents" на облак, си облекчих много неща в пъти...
                  Активните ми проекти към момента са с обем примерно 2 гигабайта. Как да стане? Ползвам синхронизация през ftp с GoodSync, та поне да качва и сваля само това, дето съм бърникал днес.

                  Иначе за документи е перфектно. Не знам ти какво държиш във въпросната папка, но аз държа точно това - документи. Не клипове, не снимки, и не обемисти неща.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Не е метален,
                    Значи е метализиран - забележи че по ръба че си има позлатено за контакт с платката. Платката е завъртяна на 180 градуса - горната и част отива в долата част на телефона. Това на първата снимка, на S3-ката.

                    Както и да е де. Въпрос на техническо решение.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Активните ми проекти към момента са с обем примерно 2 гигабайта. Как да стане? Ползвам синхронизация през ftp с GoodSync, та поне да качва и сваля само това, дето съм бърникал днес.

                      Иначе за документи е перфектно. Не знам ти какво държиш във въпросната папка, но аз държа точно това - документи. Не клипове, не снимки, и не обемисти неща.
                      Именно - документи. И папката ми е запълнена на 38 GB (малко под 50%). Имам и много PDF-и. Имам и немалко клипове на технически теми, но тъй като те са по същество кратки - 3-5 мин - съответно никакви грижи. Имам и много нелични снимки. Нямам особено големи единични файлове. Скоро ми се наложи да отворя от телефона pdf над 250МВ - никакви грижи.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • Re: От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Значи е метализиран - забележи че по ръба че си има позлатено за контакт с платката. Платката е завъртяна на 180 градуса - горната и част отива в долата част на телефона. Това на първата снимка, на S3-ката.

                        Както и да е де. Въпрос на техническо решение.
                        Аз лично предпочитам този вариант
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tiny_12994129b0dc54246d62e0e7805795ba.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5587887
                        Пак въпрос на вкус наистина не е важно за всеки влак си има пътници

                        Дори и -
                        Huawei IDEOS S7 SLIM Tablet
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1000x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5587890

                        В момента ми се налага да работя с много устройства които имат gps/gprs/gsm модули от различни производители и всички са така екранирани.
                        Последно редактирано от Daniel; 15-05-14, 11:17.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Мъча се да намеря читав телефон под 500 лева, който да има добър екран (поне 720p) и добра батерия (колкото повече, толкова повече - М.П.), но това май прозвуча, като оксиморон... За сега имам два варианта - Moto G 16Gb и Zopo.

                          Ако някой се сеща за подобен да драсне ред...

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                            Мъча се да намеря читав телефон под 500 лева, който да има добър екран (поне 720p) и добра батерия (колкото повече, толкова повече - М.П.), но това май прозвуча, като оксиморон... За сега имам два варианта - Moto G 16Gb и Zopo.

                            Ако някой се сеща за подобен да драсне ред...
                            Lenovo P780
                            Последно редактирано от sparkybg; 15-05-14, 13:23. Причина: Търговски линк.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • Re: Какъв телефон (смартфон).

                              Лично аз заглеждам това http://oneplus.net/one
                              не съм сигурен обаче дали има слот за СД карта - другото е ок.

                              http://www.mobilebulgaria.com/news/3...B5%D0%BB%D0%B8
                              Последно редактирано от Daniel; 15-05-14, 12:50.

                              Коментар


                              • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                Благодаря - бях забравил за това, а изглежда много добре - ще го разуча.

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Лично аз заглеждам това http://oneplus.net/one
                                не съм сигурен обаче дали има слот за СД карта - другото е ок.
                                О, даже тема бях пуснал във форума... но не мисля, че скоро ще го видим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X