Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв телефон (смартфон).

    Основния проблем на избора ти е Windows Phone или Android.

    За Android за сега няма официално Garmin. Имаше гармински телефон в комбина с Asus (ако не бъркам), но това е било за андроид 1.6, но след това просто няма нищо ново.

    Под Windows Phone за сега официално има Garmin StreetPilot, но той е само за американския континент. Вероятно може да се подкара картата на Събин, но сигурно ще е трудно, поради ограниченията на достъп до паметта...

    Има и доста ограничения принцип:
    • номаксимален брой качени приложения
    • задължително връзка през Zune, за да вържеш телефона към компютъра
    • липса на някои широко използвани приложения, или просто липси на функции в съществуващите, които ги има и за другите ОС
    • кофти псевдо многозадачност и кой знае какво още).


    Естествено има си и плюсове:
    • има навигацията на Нокия, която реално ползва картите на NavTeq (познати от iGO)
    • батерията май е по-добре според някои тестове
    • добре оптимизиран интерфейс, направен да не насича


    Аз лично ползвам Samsung Galaxy S2 като основен телефон, но си държа и един HTC Touch HD (без 2 - бавен и с резистивен екран), с който все пак да допълвам галаксито и да избягвам някои андроидски безумия. Пълно щастие, както винаги, няма Тук имам и опита с разликите между 4.3" и 3.8", като HD-то (по-малкия) ми е малко по-удобен, но и с големия се свиква след известно време А и самсунга е толкова лек, че наистина компенсира за големината си, която пък отделно компенсира и в удобството за ползване.

    HDMI за сега не ползвал, макар и да ми се въртяха разни неща из главата, но реално с андроид спокойно мога да си пускам разни неща на телевизора без проблеми, тъй като и двата поддържат DLNA. То при Samsung трябва и някакъв преходник за 50-60 излишни лева, което напълно ме отказа от мераците за проби (защото точно до там ще си и остане мерака).

    Иначе за моите нужди ползвам основно андроида - разни ремоут неща до компютрите; месинджъри в едно комбинирано приложение, което не яде батерията; push mail за няколко акаунта (почти като blackberry работи ); ровене в нета; гледане от време на време на документи (pdf, ms office, e-book неща); снимане на разни дреболии, които не искам да запомня, а е по-лесно да ги видя после като снимка; писане на бележки от време на време във widget-и, та да виждам какви съм ги сътворил по-късно; to do списъци; някакви логически игрички за загуба на време, ако се налага чакане някъде; разни онлайн справки (времето, тв програми, транспорт, новини, забележителности в даде регион и т.н.)...

    Та по темата: нито един от всичките. Windows Phone телефоните (нокиата и самсунга) просто не стават с тази версия на OS-а. Сонито и Самсунга с андроид са нестандартни и из XDA developers не намерих за тях (не съм и търсил много) и честно казано поддръжката от към софтуерната страна от Сони беше зле в последните 2-3 години, а и Самсунг не са се престаравали в ъпдейтите, макар да са по-добре от Сони.

    Аз ще чакам от новите WP телефони, тъй като там нещата ще са доста завършени като идея и изпълнение (според представянията на Майкрософт последните дни). Или ако сега ми се налагаше да взимам нещо, то отново щеше да е Samsung Galaxy S2 (с последваща подмяна на фърмуера с малко по-оптимизиран такъв ).

    Коментар


    • #47
      От: Какъв телефон (смартфон).

      Аз също имах дилема, но и на мен Galaxy S2 ми е голям и затова реших S1... и като е S1 защо пък да давам много пари и си взех втора ръка по 300-350 лв се намират. Смених му лайсничката и батерията и ето ти нов телефон. Фърмуеъра също - Android 4.0.4 MIUI - това е разработка на един китайски телеком, който си го разработва за лични нужди. Преди половин година пусна и негов си телефон с този фърмуер и продаде 3-4 млн апарата... други са мащабите там
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #48
        От: Какъв телефон (смартфон).

        Бях пуснал тема в спама, че търся телефон.. Значи за прилична цена и да има това, което искаш, мога да ти предложа HTC Desire HD, но ако успееш да си го намериш някъде.. Аз лично не успях и дадох някой лев повече и сега съм с HTC Sensation XL.. Вярно голям телевизор е и първия ден го държах като идиот, но се свиква.. Резолюцията е такава каквато искаш, камерата е 8.1, 768RAM, 1,5 processor..
        http://www.gsmarena.com/htc_sensation_xl-4161.php

        Коментар


        • #49
          От: Какъв телефон (смартфон).

          Как ще е голям S2 бе? Мен даже ми е малък и гледам Note Ама то пак зависи за какво ще го ползваш, ако интернета ти е сред приоритетите и искаш във всеки един момент да можеш да влезеш в форума S2 ще ти е малък. Note горе долу става... А място ще му се намери в чантичката. Става и за хубав GPS, става и филмчета да гледаш...
          Windows телефон, лично не бих си взел. Проблемите ще са повече от колкото работата му...
          S3 не съм го проучвал обстойно, но S2 беше, (предполагам и още е) върха на сладоледа засега снима HD видео 1980х1080, хубава камера 8Mpx, хубав GPS, Интернет. Общо взето всички наи добри постижения при телефоните събрани в едно...

          Сега видях... Определено S3 е надминал S2 - по висока резолюция 720х1280, по голяма батерия, по-бърз процесор(4 ядрен)...
          http://phonearena.bg/phones/compare/...ones/6330,5106

          Явно това е телефона за които човек си струва да си даде парите...

          Коментар


          • #50
            От: Какъв телефон (смартфон).

            Ако ми трябва голямо, ще си взема таблет. И не, не броузвам постоянно. Един път в месеца я се случи, я не. А чантичка нямам, и не се очертава да имам - разбирай, или ще ми виси на колана като сегашния, или ще е в някой джоб.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Какъв телефон (смартфон).

              След смяна на сумати апарати, се стигна до заключението - ако ще е Смарт, да е Андроид, ако ще е Андроид - да е Галакси С. Познавам поне двама от форума, които могат да потвърдят същото заключение.
              Спарки, Амдроид+Галакси С2 е несравнимо с останалите, предоставя ти куп удобства, които, ако не ползваш сега, ще започнеш. За активен потребител няма по добро.
              Намери един час по някое време, ела ми на гости в центъра да ти направя една презентация на С2!
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #52
                От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                След смяна на сумати апарати, се стигна до заключението - ако ще е Смарт, да е Андроид, ако ще е Андроид - да е Галакси С. Познавам поне двама от форума, които могат да потвърдят същото заключение.
                Спарки, Амдроид+Галакси С2 е несравнимо с останалите, предоставя ти куп удобства, които, ако не ползваш сега, ще започнеш. За активен потребител няма по добро.
                Намери един час по някое време, ела ми на гости в центъра да ти направя една презентация на С2!
                Със S2 съм си играл последните 2 дни сигурно сумарно 2 часа. Наистина е много добро, ама... голямо ми е бре, мамка му и тухла!

                Между другото все повече клоня към Galaxy W. Windows-ите нямали Flash, точно тия горе (800) нямат и SD слот (омнията също).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ако ми трябва голямо, ще си взема таблет. И не, не броузвам постоянно. Един път в месеца я се случи, я не. А чантичка нямам, и не се очертава да имам - разбирай, или ще ми виси на колана като сегашния, или ще е в някой джоб.
                  Без чантичка лятото - трудна работа
                  Аз имам 2 телефона с нормални размери, портмоне което е винаги с мен(пари, документи за идентификатион...) и едни ключове (с оффроуд логото
                  Е това всичкото ако го набутам по джобовете на панталона, (не че не съм го правил), ама джобовете ми се издуват като на палячо
                  И обикновено ключовете дрънчат (и драскат) единия телефон, а портмоне си прави компания с другия....

                  И пак да повторя, според мен всичко под S2 не си струва парите... Получаваш орязан от всякъде телефон(дисплей, функции)
                  Има Galaxy S - първия модел които също, го бива и е по-малък... Обаче не може да прави това което прави S2 S3 - примерно да снима FullHD видео

                  П.С. Ако вземеш малък телефон, функции не ти трябват. Нито от ГПС ще видиш нещо, нито направената снимка не може да прегледаш както трябва(отделно са със слаби камери) и изобщо предимството на дисплея е да виждаш хубаво... Не да ти тежи в джоба...

                  На 4х4 см дисплейче за какво ти е Flash. То и без това един флаш банери като ти се изплези и ще се чудиш, какво да правиш
                  Последно редактирано от Glow; 28-06-12, 10:48.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                    След смяна на сумати апарати, се стигна до заключението - ако ще е Смарт, да е Андроид, ако ще е Андроид - да е Галакси С. Познавам поне двама от форума, които могат да потвърдят същото заключение.
                    Спарки, Амдроид+Галакси С2 е несравнимо с останалите, предоставя ти куп удобства, които, ако не ползваш сега, ще започнеш. За активен потребител няма по добро.
                    Намери един час по някое време, ела ми на гости в центъра да ти направя една презентация на С2!
                    вече и трети потвърждава заключението...................
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв телефон (смартфон).

                      Galaxy W e с 4 сънтиметра по къс, за сметка на това е по-дебел
                      От към функции нямам какво да говорим - 4Gb срещу 32GB
                      HD Ready видео срещу FullHD
                      http://phonearena.bg/phones/compare/...6330,5106,6098

                      Между другото ако трябва да избирам между този и стария Galaxy S щях да избера стария
                      http://phonearena.bg/phones/compare/...5106,6098,6873

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        Без чантичка лятото - трудна работа
                        Аз имам 2 телефона с нормални размери, портмоне което е винаги с мен(пари, документи за идентификатион...) и едни ключове (с оффроуд логото
                        Е това всичкото ако го набутам по джобовете на панталона, (не че не съм го правил), ама джобовете ми се издуват като на палячо
                        И обикновено ключовете дрънчат (и драскат) единия телефон, а портмоне си прави компания с другия....

                        И пак да повторя, според мен всичко под S2 не си струва парите... Получаваш орязан от всякъде телефон(дисплей, функции)
                        Има Galaxy S - първия модел които също, го бива и е по-малък... Обаче не може да прави това което прави S2 S3 - примерно да снима FullHD видео

                        П.С. Ако вземеш малък телефон, функции не ти трябват. Нито от ГПС ще видиш нещо, нито направената снимка не може да прегледаш както трябва(отделно са със слаби камери) и изобщо предимството на дисплея е да виждаш хубаво... Не да ти тежи в джоба...

                        На 4х4 см дисплейче за какво ти е Flash. То и без това един флаш банери като ти се изплези и ще се чудиш, какво да правиш
                        Да припомня с какво съм в момента - Nokia N85. И GPS-а и определено върши работа, въпреки малкия дисплей.
                        Великия дразнител е постоянното задъхване, рестартиране от време на време и... малкия дисплей, който определено е мъка за броузване, да не говорим че една по-тежка страница значи някакъв ужасТЪ откъм скорост.

                        Поне в дисплея, разликата между Galaxy Ace 2 /Galaxy W и Galaxy S2 не виждам да е твърде голяма (3.7 vs 3.8 vs 4.0). След малко отивам в магазина, поигравам си и с трите модела, и решавам окончателно. Но определено ще е някое от тия.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв телефон (смартфон).

                          Единственото галакси което си заслужава е S2 ,другите са компромисен вариант .
                          Изчакай Галакси S3
                          Лудак

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Със S2 съм си играл последните 2 дни сигурно сумарно 2 часа. Наистина е много добро, ама... голямо ми е бре, мамка му и тухла!

                            .....
                            Двама студенти си говорят:
                            - Бе, да вземем едно прасенце да си гледаме в общежитието?
                            - Много мръсно, бе!
                            - Нищо. Ще свикне!

                            Та, не се притеснявай, свиква се, после ще ти липсва даже. Минал съм по тоя път - от малко на голямо
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                              Изчакай Галакси S3
                              Кво да му чакам? Продава се вече.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какъв телефон (смартфон).

                                Разликата в дисплея, между 3.7 и 4 е 1см
                                Дано да вземеш правилния избор. На размера ще му намериш цаката. Аз бих мъкнал и NOTE, но ще знам, че в всеки един момента "таблета" ще е с мен. И тогава, и някаква работа може да свършиш докато си на язовира и чакаш да клъвне. И някое филмче може да изгледаш, и в интернет може да направиш една бърза справка ако нещо те интересува...





                                Гледайте на FullHD.
                                Е колко телефона могат да снимат така?
                                Последно редактирано от Glow; 28-06-12, 12:36.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X