Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Разгледах, малко снимки... Наистина са невероятни... Жалко че няма някои екстрички като оптичен зум. Иначе много апаратчета, щяха да останат без работа...

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      10-12 МБ ми звучи по-скоро като 20MP.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        10-12 МБ ми звучи по-скоро като 20MP.
        Във формат 16:9 резолюцията е 7728/4354 -34 мегапиксела.
        0+

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Телефон с такива пиксели няма !
          Лудак

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Той и шопа казал нещо подобно като видял жирав. Потърси в нета Нокия 808.
            0+

            Коментар


            • Re: Какъв телефон (смартфон).

              Много ми е интересно и на мен, каква измама са направили с тия 41 мегаиксела, много нереално ми се струва за телефон (къде са я навряли ???),
              41 мегапикселовата матрица ще си е физически доста голяма ???
              Може ли някой да ми обясни, аз не съм много в час с фотоапаратите.

              п.с. От бедния ми опит (изцяло любителско по ското щракане отколкото снимане), съм на менение, че многото мегапиксели не правят качествената снимка, имах навремето едно апартче с 3,3МП УМАКС с оптика на Йена Глас което снимаше много по добре от последвалото го касио exilim.

              Коментар


              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                Самоотговорих си.
                Наблъскали са 41 Мп на 1/1.2" (това е приблизително 10,8 х 7,5 милиметра) сензор, демек самия фото диод е супер малък, колкото е по малък толкова по нечувствителен е към светлина.
                Малкия диод означава също, че броя на фотони в диода са по малко - намаляване на динамичния диапазон и по малка острота на изображението поради дифракция.

                Но пък многото мегапиксели правят по лесно изчистването на шума, използват се също и за дигитал зуум - който наистина работи (или поне така казват).

                Проблема е, че за този голям сензор трябва и хубава оптика, която естествено телефона няма, демек за мен пак е направено нещо безмиселно - е така колкото да се продава. Все пак технологията е много обещаваща, в камерата на телефона са вкарали много нови технологии, явно натам ще се развиват нещата и Нокия са в правилната посока.

                п.с. Ако се снима с 5Мп настройка на нокията снимките ще са много по добри - Емо можеш ли да направиш един тест
                Последно редактирано от Daniel; 12-09-12, 07:47.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Тествах едновременно тази мега камера и тази на 4ес на ябълката. Резултата като цветово съответствие, детайлност и шумове бяха в полза на ябълката.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Това е 5М ,когато съм на компа ще кача други.
                    Прикачени файлове
                    0+

                    Коментар


                    • Re: Какъв телефон (смартфон).

                      Моля те снимай нещо на дневна светлина - едно и също - на двете настроки за да се види има ли разлика.
                      Когато можеш не е важно
                      Твърдят, че на 5 МП има много по малко шум, по голяма острота на изображението и по реални цветове, ковто е логично - за един пиксел от снимката ползваш около 8 реални пиксела от матрицата.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Тествах едновременно тази мега камера и тази на 4ес на ябълката. Резултата като цветово съответствие, детайлност и шумове бяха в полза на ябълката.
                        Стига бе. Ябълката дори Galaxy-тата S1, S2 я задминават с 8 MP селовите си камери... А това са 40Mpx...
                        Между другото Даниел е прав за зума, като видях това чудо какъв софтуерен зум прави се шашнах...



                        Снимки - http://www.handytarife.de/index.php?aid=3063

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          3,5,8 и 38 Мп,автоматични настройки

                          (оппа май ъплоадера ги направи еднакви)
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-09-12-0338.jpg
Прегледи:1
Размер:233.7 КБ
ID:5407435Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-09-12-0335.jpg
Прегледи:1
Размер:229.5 КБ
ID:5407436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-09-12-0336.jpg
Прегледи:1
Размер:224.5 КБ
ID:5407437Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-09-12-0337.jpg
Прегледи:1
Размер:220.8 КБ
ID:5407438
                          0+

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
                            3,5,8 и 38 Мп,автоматични настройки

                            (оппа май ъплоадера ги направи еднакви)
                            [ATTACH=CONFIG]491746[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]491747[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]491748[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]491749[/ATTACH]
                            Май така е станало. Качи ги на външен линк. Imageshack или другаде...

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              По-добре на форумното ФТП, но дай директен линк до съответните снимки (т.е. не ползвай никакви ъплоудъри).
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                                По-добре на форумното ФТП, но дай директен линк до съответните снимки (т.е. не ползвай никакви ъплоудъри).
                                Нямам акаунт за там, трябва да пиша на администратора ли?
                                0+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X