Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • kraz
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    мисля че почти всичките им модели имат

    Остави коментар:


  • finci75
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Антенката с по дълъг кабел ще я изнеса 15-20метра нагоре там долу горе има покритие.

    Остави коментар:


  • bogi
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    абе да не те отчайвам,но дали стацинарен или мобилен няма значение като нема сигнал нема и това си е.не знам за глобул но м-тел и вивател продължават да изграждат нови сайтове макар и не с темпото което са заложили миналата година КРИЗА

    Остави коментар:


  • finci75
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Какъв модел.Стационарните които раздават БТК са читави но не знам от къде да си закупя-няма ги свободно. HUAWEI ets 3023

    Остави коментар:


  • kraz
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Siemens имат вход за външна антена

    Остави коментар:


  • finci75
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Този проблем ме мъчи от много време. Имам виличка ,където почти няма обхват. Ще мъча да го реша с външна антена.Ако някой знае модели gsm с конектори за външна антена да пише.Може и да е стационарен gsm,каквито раздават на бабите по селата за домашни телефони.

    Остави коментар:


  • Toyota_70
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от 0n4o Преглед на мнение
    Оплаквай се! На оператора.Понякога помага....
    Външна антена на телефона също...
    Говорил съм с Глобул и според тях развитието на мрежата им е спряно още преди 1-2 години и въпреки че сме корпоративен клиент не искат да напарвят нищо.

    За съжаление външната антена е много непрактична. Няма съвременен телефон който да поддържа такава, а старите модели (напр. 6310) се намират много трудно. Все пак ако някой има идея как да изглежда антената за усилване GSM сигнал и дали може да се ползва такава от радиостанция или радио нека пише.

    А това е повода ми за този пост, но цената му е малко висока за да разбера след покупката че не върши работа .


    Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
    Ако не е тайна за кое населено място става въпрос? Мога да се опитам да съдействам за покритие (или подобряването му) от Вивател.
    Едното място е с.Негушево, а другото е махала Жеравица на с.Черни осъм

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    GSM протоколът не допуска "неоторизирани" репитри, затова джаджите, които със съмнителен успех се продават в САЩ, тук са даже теоретично невъзможни.

    Устройствата, които Morskia показва, вършат работа, когато клетката не чува телефона, а телефонът чува клетката. Това е обичайна ситуация за някои апарати (особено тези с по-дълъг живот на батериите, ерго по-слаб предавател). Помагат (не много) и за дълги антенни кабели. Вариациите на тема "дълъг антенен кабел до покрива" са се доказали като непрактични.

    Външната антена на телефона е много хубаво нещо, на практика единственото със сигурен резултат.

    Особено ефективен е вариантът да се използва не обикновен GSM апарат, а относително мощен GSM гейт, който да се изнесе на високо (покрив, стълб, дърво) и да се свърже към антената с къс кабел. В този случай към гейта се свързва обикновен телефонен апарат с обикновен телефонен кабел.

    Остави коментар:


  • Morskia
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    http://cgi.ebay.com/Wireless-GSM-Cel...d=p3286.c0.m14

    Остави коментар:


  • kolonal-Васил Гергов
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Лично мен ме интересува за място извън с.Искрец. Глобул почти ги няма, М-тел са горе-долу добре, а Вивател още не съм ги пробвал как са там.

    Остави коментар:


  • VHS
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    По принцип на такива места се инсталира репитер - усилвател на сигнала с две антени - донорна, насочена към базовата станция на дадения оператор и сървис. Изходната мощност в зависимост от входния сигнал може да достигне до 20 W. Донорната антена е с голямо усилване и тясна диаграма, сървис антената е обикновена GSM антена. При добро входно ниво може да се направи пасивен репитер, т.е. разчита се на усилването на антените.
    Репитрите се поставят от операторите, обикновено в подземни помещения или слабонаселени места, където изграждането на базова станция не е обосновано.
    Ако става въпрос само за една къща или вила, най-доброто решение е антена за кола и кабел към телефона.
    Ако не е тайна за кое населено място става въпрос? Мога да се опитам да съдействам за покритие (или подобряването му) от Вивател.

    Остави коментар:


  • Emil_PB
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
    Това ще е интересно и за мен. Нека някой сподели какъв усилвател (и има ли такъв) може да се монтира и кой оператор предлага такава услуга. Или нещо подобно.
    "Репитер" му казват,собственост е и се монтира от оператора,има донор и "service" антени,усилва сигнала и в двете посоки.

    Остави коментар:


  • Emil_PB
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Оплаквай се! На оператора.Понякога помага....
    Външна антена на телефона също...

    Остави коментар:


  • kolonal-Васил Гергов
    отговори
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    Това ще е интересно и за мен. Нека някой сподели какъв усилвател (и има ли такъв) може да се монтира и кой оператор предлага такава услуга. Или нещо подобно.

    Остави коментар:


  • Toyota_70
    започна тема Усилване на GSM сигнал!!!

    Усилване на GSM сигнал!!!

    Доколкото знам в Америка са много популярни, но в БГ не намерих нищо. Тук където живея (на около 30 км. от София) сигнала и на трите оператора е лош. М-тел почти ги няма, Глобул са с нестабилен сигнал а Вивател постоянно прекъсват. Всички сме се сблускавали с този проблем, но ако някой го е решил да сподели.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X