Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Мьлчание вьв форума,а и телефона не звьни.Атакувам па кво ще да става,яво инфото не тече като хората тия дни.
    Е как по-учтиво да ти го кажа? Имаш бол пари - купуваш.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Мьлчание вьв форума,а и телефона не звьни.Атакувам па кво ще да става,яво инфото не тече като хората тия дни.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Идеята ми е да усиля сигнала у нас / това в Калифорнийско /а не да хвьрлям телефона който е добьр комп,но слаб като обхват.Може да не е морски модел макар,че като гледам и тоя за големи халета и магазини е сьщия модел.

    Кажете какво да му гледам на скапания рипитьр,че вчера ходих до магазина и ме зарибяват с един 50 дб,а аз гледам,че имат и 70 дб което било по-добре.................ма като сьм куц по електрониката и си викам да попита профитата.Кажете сега какво да му гледам и коя фирма е добра.

    Остави коментар:


  • NIKSD
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
    ....
    BENZBOSS този репитер не става - щатския стандарт е 800 и 1900 MHz, че и работи на 110 волта...
    Ами на него точно за щатите му трябва. Смяната на телефона не става като решение на проблема- телефона се ползва и за карти Navionics а те май работят само с Iphone.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Има много такива места, от двете страни на почти всяка държавна граница. Просто такъв е релефът, че там е по-лесно да се облъчи с предавател от другата страна на границата.

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Може ли някой да обясни, защо в Парангалица (Рила) gsm има връзка с македонски и гръцки оператори, но не и с бълтарски?

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Така и така сте я почнали тая тема ми я кажете кой модел или поне какво да гледам на един рипитьр,че си сритах хубавия Самсунг и си взех Айфон 3джиес на баба му фьрчилото и няма обхват и тва си е.Слаб сигнала,прекьсват разговори,тьрси сигнал,губи го кога си иска.................и искам да му набия един усилвател и да си седна на задника,писна ми да тичам на улицата по гащи.
    Трябва ми само за апартаментчето,в колата си работи гадинката.Загледах едни от тия,но 600 кинта нещо мама е болна,не ми се вярва да струва чак толкова това.

    http://www.digitalantenna.com/prods/...vrepeater.html

    Та на кратко - какво да гледам,какво трябва да има,коя марка е добра..............а прите ако трябва ше ги надиплим пак.
    Изхвърли айфона и си вземи нещо, което говори.

    Остави коментар:


  • VHS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Едно такова устройство е способно да порази тотално честотното планиране на оператора и да остави без връзка значително повече хора от тези, на които помага.
    Определено! Ако някой реши да се прави на оператор и да покрие цяло село, КРС съвсем скоро ще му дойдат на гости. Акта май е 20 000 лв.
    Тук надявам се дискутираме малки решения за една вила, не повече.
    BENZBOSS този репитер не става - щатския стандарт е 800 и 1900 MHz, че и работи на 110 волта...

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Така и така сте я почнали тая тема ми я кажете кой модел или поне какво да гледам на един рипитьр,че си сритах хубавия Самсунг и си взех Айфон 3джиес на баба му фьрчилото и няма обхват и тва си е.Слаб сигнала,прекьсват разговори,тьрси сигнал,губи го кога си иска.................и искам да му набия един усилвател и да си седна на задника,писна ми да тичам на улицата по гащи.
    Трябва ми само за апартаментчето,в колата си работи гадинката.Загледах едни от тия,но 600 кинта нещо мама е болна,не ми се вярва да струва чак толкова това.

    http://www.digitalantenna.com/prods/...vrepeater.html

    Та на кратко - какво да гледам,какво трябва да има,коя марка е добра..............а прите ако трябва ше ги надиплим пак.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    В страни, където изобщо има някакво администриране на ефира, такива неща ("глупави" репитри в клетъчната мрежа) са незаконни. Честотата си е на оператора и той носи отговорност за предавателите из нея. И хайде, ако един телефон може да мине типово одобрение, то адекватното поведение на такава инсталация е въпрос на проектиране и монтаж спрямо релефа и околните клетки. (Което тотално го обезсмисля - операторът, който има тези сведения, може просто да постави клетка.) Едно такова устройство е способно да порази тотално честотното планиране на оператора и да остави без връзка значително повече хора от тези, на които помага.

    Остави коментар:


  • VHS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Микро клетките са съвсем различни устройства - те са елемент от мрежата и са логически дефинирани и физически свързани с нея. В момента се работи по стандарт, който ще позволи клиент да си купи нано BTS (нано базова станция - с големината на рутер) и през интернет да я "върже" към даден оператор. Разбира се оператора трябва да разреши това. Връзката става по интернет през устройство което емулира работата на контролера на оператора. Идеята е това да се поставя в офиси и домове. Как ще се таксува - въпрос на стратегия на операторите.
    Репитрите обаче са друго. Според мен тук единствения законов проблем е ако репитера не отговаря стандартите и при установени смущения или нарушения може да бъде сезирана КРС. Не знам дали не попадат в графа "неоторизирани радиопредавателни устройства"... В някои страни се продават свободно на крайни клиенти.

    Остави коментар:


  • infineon
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Браво колега много добре си го обяснил
    Освен това мисля че е важно да уточним че подобна апаратура като репитри и микро клетки не може да си слага който пожелае понеже . Само от операторите имат право да поставят такива устройства.

    Остави коментар:


  • VHS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    GSM мрежите в България наистина са вече доста плътни и места, които са извън TA - Timing Advance (35 км. от базовата станция) са малко. Досега обаче репитрите, които се използват от операторите искаха допълнителна настройка - задава се контролния канал на донорната клетка - BCCH и трафичния - TCH. Ако носещите на донорната клетка са повече трябва репитер със същия брой канали (усилватели). Това са т.нар. channel selective repeaters - т.е. репитера усилва само зададените му канали. По-простите репитри са band selective - работят в определена честотна лента. Това се прави с цел по-голямо усилване от една страна и от друга за да не може репитера поставен от един оператор да усилва честотите и на друг.
    Репитрите от втория вид вече са доста евтини - около 400 - 600 евро (ако ви се вижда скъпо, първите са по 5 - 7 к евро), но могат да се поръчат по интернет или да се купят от чужбина. В България има само представители, които работят с операторите.
    За поставяне на репитер от последия тип е нужно само познания по радиотехника - какви антени и фидери да се изберат, къде се намира донорната клетка на оператора и кои са честотите, на които работи. Това е важно, защото при смяна на честотите от страна на оператора репитера може да "увисне". Трябва да има достатъчна развръзка между донорната антена и сървинг антената за да не се "забие" репитера - усилен от него сигнал да влезе отново през донортата антена и пак да се усили - положителна обратна връзка. Друго важно е, ако репитера се купува от чужбина е да подържа EGSM банда - честотите от 880 - 890 и 925 до 935 MHz. В България се използват. Има риск или въобще репитера да не "чуе" контролния канал, който е в EGSM банда, или да го чуе ако не е, но базовата станция да даде на телефона трафичен канал на трафичната носеща, която е на EGSM-а.
    Репитера вкарва допълнително закъснение от порядъка на 1 - 2 единци ТА (1 единица ТА - 3.69 us или 550 метра), т.е. ако репитера е на "ръба" на клетката - 34 - 35 км. с вкараното закъснение телефоните няма да могат да се свържат.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Преди всичко, GSM протоколът не предполага независими репитри. Иначе, в България релефът прави именно слабия сигнал основен проблем, а не разстоянието до клетката. Лимитът по разстояние е 38км, а малко места са толкова далеч от клетка.

    Остави коментар:


  • infineon
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    В повечето случаи тези антени усилватели и репитри са безмсилени.
    Прочетете някой учебник по мобилни комуникации за начина на функциониране на системата GSM.
    Ето ако на някой му се чете
    http://www.nobel06.hit.bg/interr/gsm1.pdf
    http://www.nobel06.hit.bg/interr/gsm2.pdf
    http://www.nobel06.hit.bg/interr/gsm3.pdf
    http://www.nobel06.hit.bg/interr/gsm4.pdf

    С две думи казано- телефона не иска да се върже към клетката не заради слаб сигнал, а заради това че е надхвълено критичното разтояние до клетката и закъснението при разпространението на сигнала става твърде голямо и клетката решава че има опасност от презастъпване на тайм слотове на далечно стоящия абонат с тези които са наблизо около клетката.
    Поради тази причина има защитен интервал между сериите излъчвани от BS.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X