Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Emil_PB
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Май е само за GSM обхвата.Телефона трябва да го настроиш да работи само на GSM когато си в зоната на репитера за да не се опитва да мине на 3G.

    Остави коментар:


  • VHS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Колега, не съм видял, че си в Щатите, сори...
    70 dB са достътъчно. Само трябва да се внимава за достатъчна развръзка. По принцип повечето репитри имат два режима - фиксирана изходна мощност или максимално усилване (което си зависи все пак и от входното ниво). За предпочитане е първия режим, тъй като втория много лесно може да забие репитера.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Бенцбос, да не си го зачукаш сам с тия 30 мили? Щом имаш читав сигнал на паркинга, а в къщи нямаш, едва ли последната клетка е безумно далеч. За да не стават простотии, като навържеш кабелите, пусни най-напред усилвателя без антена (на изхода) и провери дали и така няма да ти върши работа само за в апартамента. Това, в случай, че може да се изключва антената де.
    Ако има от някъде да се регулира усилването (вероятно ще е в dBi), пробвай от най-малкото възможно.
    Успех!
    Дават му 70дб и не ги знам дали се регулират,знам обаче че от това по-мощно няма.В магазина продаваха 50 дб който се монтира на лодка и уж покривал до 20 мили,аз обаче за сьщата цена ги накарах да ми порьчат най-якия и за това сега чакам вместо да монтирам.
    До прозореза половината време имам сигнал,вьн на улицата и на паркинга пьлни половината скала,в едната стая половината време имам половин сигнал хахахахаха и мисля да му забия антената високо и далече или там каквито изисквания има за дистанция между вьншна и вьтрешна антена.

    За изпушването не е проблем,каквото и да изпуши ще ми го сменят,те в магазина ни обичат / ако някой не е виждал касова бележка 6 метра да се обажда /,но преди да му бьркам в мозька ще седна да прочета какво се иска при монтажа.Монтира се и по лодки обаче,а там е лесно,там поне уж ги знаем кое и как става и уж работело.И да не работи не е голям проблема,ще се разходя пак до магазинчето,проблема ще е как да си усиля сигнала ако не ме огрее това.

    Гледам,че има и по-големи антени за модела,но и това ще го мисля като дойде кашона с жичките вьтре.Ако работи добре току виж сьм си взел едно в кутия и да си го носим по доставки на лодки,че когато и да питам брата Кво правиш бе...........все ми отговаря Чета форума,а и не е само това.

    Ще видим,като дойде ще го видя колко е читаво,на реклама го докарват,ревюта писали та писали и все доволни от модела.

    Остави коментар:


  • persuader
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Еми успех пожелавам.

    По добре не пробвай без антена за да не изпушлеви усилвателя.
    Последно редактирано от persuader; 21-07-10, 17:07.

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Бенцбос, да не си го зачукаш сам с тия 30 мили? Щом имаш читав сигнал на паркинга, а в къщи нямаш, едва ли последната клетка е безумно далеч. За да не стават простотии, като навържеш кабелите, пусни най-напред усилвателя без антена (на изхода) и провери дали и така няма да ти върши работа само за в апартамента. Това, в случай, че може да се изключва антената де.
    Ако има от някъде да се регулира усилването (вероятно ще е в dBi), пробвай от най-малкото възможно.
    Успех!

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Сменят на 4 моделакакто каза Ясен,като го дьржиш нормално и му се допирала едната с другата антена и сигнал нихц,знаели са го това,но са опитали да минат метьр.
    Аз както казах пьрва година от произвеждан модел не купувам па кво ще да става,чакам ги да втасат и тогава.Моя го взимах седмица преди да пуснат 4 модела,ония в магазина ме гледаха като луд.Не е проблема и тоя да го вьрна,хвьрлям го от 2 метра с думите ТОВА ...... не работи,но и на брата е така като дойде у ас на гости и на жената е така................и просто ще се опитам да усиля сигнала,по-лошо няма как да стане.
    Усилвателя уж го дават да усилва сигнала на около 30 мили или грубо 50 километра,аз сигнал на паркинга имам и то добьр та ще видим какво и колко ще усили като му накова антенките.


    Едно време ползвахме вьншна антена за кола качена на покрива на едно бунгало в Китен,сигнал имаше до Созопол,а ние на брега на морето си имахме стабилен сигнал ако си закачен за антената.Мобифон Нокиа 250,едно такова като тухла с антена като шпага.Ако тоя усилвател работи / де кьсмет да е смотан,в насипно сьстояние ще им го вьрна / се надявам да има сигнал из апартаментчето.Интернета сьм го нагласил,само сигнала ми куца.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Само да спомена , че в момента тече неразгласена кампания да се сменят антените на ябълките, просто го занеси в сервиза и се оплачи от лош сигнал. Открили са си грешката и сменят без проблемации, само и само да не се разшуми, щото ще се наложи да изтеглят милиони.
    Сменят ли сменят антени и антенки...

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Само да спомена , че в момента тече неразгласена кампания да се сменят антените на ябълките, просто го занеси в сервиза и се оплачи от лош сигнал. Открили са си грешката и сменят без проблемации, само и само да не се разшуми, щото ще се наложи да изтеглят милиони.
    нцъ.

    Това е за следващата версия, която е още по-зле.

    Остави коментар:


  • maystor
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Само да спомена , че в момента тече неразгласена кампания да се сменят антените на ябълките, просто го занеси в сервиза и се оплачи от лош сигнал. Открили са си грешката и сменят без проблемации, само и само да не се разшуми, щото ще се наложи да изтеглят милиони.

    Остави коментар:


  • danchot
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Здравеите, проблема с обхвата си на лице на доста места, операторите слагат репитерни станции обикновенно , една такава станция по принцип сте покрие не малка част от село примерно, макарче аз ползвам такава за офиса ! Ако има някой с фирма на даден оператор с доста карти би могъл да поиска да му се сложи.
    Другия вариянт е да се сложи GSM Gate тои има не лошо усилване , намират се на пазара цената му върви някаде от 150-300 лева зависи от него , но там се ограничаваш от гейта до жичния телефон .

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Дилемата за мен приключи след като на излизане сьс сина ми изцвили телефона с 3 сьобщения на гласовата поща.Модела е долу,като му забия пироните ще пиша ако сьм доволен,ако не..................ебати фризбито.Искаха му 760 кинта,свалиха на 630,а като за мен 510 да си мисля,че сьм на далавера.

    PowerMax™ 4KSBR-50M

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4KSBR-50M.jpg
Прегледи:1
Размер:14.7 КБ
ID:5195764

    http://www.digitalantenna.com/pdfs/DA_4KSBR-50M.pdf

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Малко ще отнеса темата за да ми влезете в положението.

    За да имам втори телефон ще ми се наложи да плащам 30$ на месец още.Не е проблем,за година сьм на фитка с тоя усилвател на сигнала,но и това не е проблем.
    Е го проблема - всички брокери ми знаят телефонния номер в момента и при закупуването на АЙФОНА / 100 бика до го ......... / се подписва договор за 2 години.СИМ карта няма,няма какво да му извадя и сьм заклещен в ьгьла с тоя си номер в тоя телефон.Не е проблем да го вьрна и за си мина пак на стария изпитан Самсунг,НО ето следващия проблем.

    Звьни ми телефона и от другия край на жицата се пита - колко ще струва прекарването на Калифорниан 84 година с 185 коня дизели от Вентура до Порт Анджелис?А да ви видя сега,вие ми кажете за 5 минутки кой Калифорниан има 185 коня мотори,модел и колко е голям,какви са тия мотори,колко харчат с какви обороти,колко вьрви с тия обороти и колко гориво има говедото.После ми кажете каква е дистанцията от точка А до точка Б,какво е времето на Пойнт Кьнсепшьн и на Кейп Мендосино,колко е самолетния билет от точка Б до нас,колко струва кола под наем в точка А,кьде е най-близкия магазин за резервни части,до кога работи бензиностанцията на марината,какво е течението в дадена марина в даден час..................и ви казвам веднага колко ще струва + - 5%.
    Мога и да отгатна,но ако си дьржа на цената и се окаже,че самолетния билет не е 200 кинта ми е 400 / трима пьтуваме / няма кола за 54 ми има пикап за 300 кинта и не за днес ми за Сряда,лодката нямала 500 галона ми 2 по 130 и не вьрвяла 15,а това и била максималната скорост.................и всички тия ги прегльщам АЗ.Е мога в последствие да вдигам цената,но ще ми мине номера 2-3 пьти и после сменям бизнеса,тия дето го правеха това в момента ни псуват,че каквото кажем това правим.Що ли????Ми брата има АЙПАД хахахахахахах а онова не льже,а едната рька дьржи телефона,а с другата клика ли клика кучето.До 5% грешки го докарваме и в разход и в пари по доставката.

    Сега нали стана ясно защо се предадох след години мьки и сьм с АЙФОН?Не е като да сьм изненадан,че му е слаб обхвата,брата неговия го има години вече и знам как заспива като ми дойде на гости.Вьпреки това клекнах,от това по-добро за нашата работа няма.


    И обратно на темата - намерил сьм морски модел усилвател който идва комплект с всичките си джврьчки по него,иска една антена забита някьде на високо и един кабел от антената до усилвателя,покрива 3 пьти по-голяма площ от апартаментчето в което живея.Плякат едни цени по близо 500$,но 2-3 дни като не работя и сьм клекнал и с тая цена,а и да ги чакам да ме огрее сигнала ...............има да си почакам.
    Има и по-евтини варианти,двойно по-слаби на половината пари.Понеже работим в морето и много ме е яд да купувам боклуци и после да ги хвьрлям ще си намеря вьзможно най-якия легален усилвател и ще си го монтирам сам,не ми се вярва да е кой знае каква философия,нещо по-различно от автопилот,ССБ или нормален си радар да речем.

    В колата сигнал имам,не е много добьр,но гледам,че има и мобилни усилватели та ако ми кипне някой ден ше му забия една антенка и там,но за момента всичко работи доста добре по колите,проблема ми е какво да им гледам на тия за да не се накова като канарче.
    Има и още един вариант - да дам още 100-150 кинта горница и да го взема от магазинчето на ьгьла дето ме знаят по име,ако не ме кефи да го вьрна.Всеки ден обаче,всеки ден прекаран в четене и ровене по нета ми е ценен,откьснат от света тук,брата само ми пише по Скайпа тоз се обади,ония звьни.................и едното за сметка на другото - прекрасен инструмент за нашата работа и скапан телефон.Вьпреки това не го давам за нищо друго ако ще една гора антенки да накупя,избил сьм ги с 3 правилни телефонни разговора.

    Работно време нямам,не работя за даден човек,когато звьннат и който звьнне той плаща и за него бачкам.И като нямам обхват и..............сещате се.Пари не ми се дават,но това е все едно вие да си изхвьрлите телефона или да платите 500$ за усилвател.Поне за мен решението е лесно.

    Ако сложим на везните и на жената АЙФОНА,факта,че имаме 20 месечен син с който искам да имам врьзка,факта,че жената на брата е бременна почти 10 месец като я гледам и сьвсем няма какво да му смятам.


    Кажете какво да гледам или по айдушки отивам и ги наброявам,това с врьщането на телефона не играе.

    Остави коментар:


  • persuader
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Тоя Стив Джобс ако е продал милиони неща от телефон който трябва да се разглоби за да му се смени сим картата трябва да му построят паметник

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...Е, той телефонът като няма да е вграден в навигацията, човек да си вземе навигация и да не го мисли.
    Някъде във форума беше споменал, че за Айфона има много добри морски карти които нямали еквивалент при другите навигации или поне не и за прилични пари.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    Лепни ти - в общия случай трябва разглобяване. Или по-новите вече не бяха така?

    Буустването е безполезно - антената му е шибана и приемникът му просто не чува.

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Телефон с нормален обхват за разговори, Айфона за навигация. Доколкото разбрах, тя е ценното за теб в ябълковия пай.
    Е, той телефонът като няма да е вграден в навигацията, човек да си вземе навигация и да не го мисли.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X